Svědění celého těla v těhotenství

val333
22. zář 2018

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, zda tady nemá někdo zkušenosti se svěděním celého těla v těhotenství?. Jsem v 22. tt a už skoro týden mě svědí celé tělo, pořád se škrábu... Pupínky ani vyrážky zatím žádné nemám, v pondělí zamířim nejspíše ke kožnímu. Díky za reakce

ajik123
30. zář 2018

@clementina82 rodila jsem 36+3 a ano vyvoláním kvůli cholestáze 🙂

clementina82
30. zář 2018

@ajik123 A vsechno jinak v poradku? Super,ze jsi vydrzela az do 37.tt, ja jsem ted 33+2 a jsem z toho v poradnem stresu,aby to nebylo jeste drive...prasky mi navic nedelaji moc dobre...unava,nevolnost...Dekuji za odpoved🙏

ajik123
30. zář 2018

@clementina82 Ano v pořádku 😊. Já jsem to zjistila ve 26 tt, celou dobu jsem se dost stresovala a nespala celé dny kvůli svědění. Teď jsem nejspíš těhotná znovu, tak jsem zvědavá .... Už to máš za chvilku 🍀 to zvládneš .

lenka3p
30. zář 2018

@clementina82 Ja mela taky cholestazu, hospitalizovali me s ni v 38+0, vypadalo to, ze me pusti jeste domu, ale dva dny na to mi praskla voda a bylo vymalovano. Brala jsem pak jeste v sestinedeli leky, ale svedeni preslo s porodem 🙂 Ukonceni tehotenstvi v 37. tt neni nutny...

utrikocku
30. zář 2018

Ještě nejsem těhotná, ale zjistili mi špatne jaterni testy. Doktorka chce potvrzeni od praktickeho, zda mohu podstoupit transfer. Mohu se vás zeptat na tehotenskou cholesteazu, da se s tím během těhotenství něco dělat-ovlivnit stravou apod.?

clementina82
1. říj 2018

@ajik123 Tak to jsem moc rada,ze jste v poradku a drzim palce s dalsim tehotenstvim.My to snad taky zdarne zvladneme❤️

clementina82
1. říj 2018

@lenka3p Tak to jsi mela fajn,ze se na to prislo az tak pozde a porod prirozeny.Dekuji za zkusenost a at se vse dari🍀

clementina82
1. říj 2018

@utrikocku Ja se snazim ted mene solit a nejim smazene...co jsem ale cetla na netu,tak dieta cholestazu nevyleci,bohuzel ani leky,ty by mely jen snizit dopad na miminko.Po porodu by se to melo zlepsit.Budu ti drzet palce🙏

pandabox
1. říj 2018

AHoj, rada bych se hackovala, taky me svedi telo, hlavne vecer, ale neni to nijak drasticky, hlavne na ramenou na zadech..tak me zajima jak to ve stredu dopadne..

ajik123
1. říj 2018

@lenka3p nutné je, dle výsledků předevšim 🙂 existují lehčí i těžší formy. Radili to i doktoři u Apolináře né jen ty z "mojí" nemocnice ;) ve 37 tt vznika pro plod to největši riziko ..

ajik123
1. říj 2018

@utrikocku nic koc. Držela jsem jaterní dietu docela přísně a brala léky, důležitý je lék Ursosan. Ten mi i trochu hodnoty snížil. Pak na podporu Esentiale a Lagosu.

ajik123
1. říj 2018

@clementina82 Děkuji 😊. Určitě ano 🍀 a rodila jsem taky přirozeně 😊 v tom není problém.

clementina82
1. říj 2018

@ajik123 tak to je bezva,je fakt,ze 37.tyden uz je dobry, to jste asi ani v porodnici nezustavali nijak dele,ze?

ajik123
1. říj 2018

@clementina82 ne malá měla 3100 g, takže byla i velká 😀 a vše bylo ok. A braly ti i žlučové kyseliny, nebo jen jaterky? 🙂

clementina82
1. říj 2018

@ajik123 Tak to mela krasnou vahu👍Ja prave vysledky v ruce vubec nemela,jen jsem mluvila s doktorem po telefonu a poslal mi e-recept,tak se musim vyptat ve ctvrtek na prohlidce.Dala sis i nejaky klidovy rezim?Mne rikal,ze lezet nemusim,ale ja mam stejne potrebu hodne odpocivat.A jaterni dietu sis nasla sama,nebo ti ji predepsali?Dekuji moc

lenka3p
1. říj 2018

@ajik123 Souhlasim, ze dle vysledku.

ajik123
1. říj 2018

@clementina82 aha mě je vždycky dávali domů, pak jsem chodila do rizikové poradny. No my se v tu dobu stěhovali, Vánoce..., takže moc ne 😀, ale doktorka mi o klidovym režimu nic neříkala. Dietu jsem si hledala na internetu 😊.

ajik123
4. říj 2018

Ahoj holky, tak mi napadá, cholestázu jsem měla před 3 lety a to teda žlučové kyseliny brali jen někde- jen pár míst v ČR. Jak to funguje dnes? Už se berou všude i na obyč gyndě ??

tehulkamaminka
27. říj 2020

Jo to znám v obou těhotenstvích jsem se drbala jak blázen. Pardon nečetla jsem všechny komentáře. Řeším teď zda jsem opět těhotná a teď mě už několik měsíců svědí všechno. V práci se drbu. Měla jsem špatné jaterní testy v obou těhotenství. Tak mě napadá zkusit obvodního ohledně jater. Totiž oba předčasné porody vyvolalo to svědění možná i něco víc už nevím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru