Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

miiisaaa
11. bře 2016

@kattuska87 Ahoj, jaké jsi měla hodnoty odběrů? Jsem na tom podobně, mám hraniční hodnoty, doktorka mi řekla jen "zkuste jíst zdravěji" až pak se koukám do zprávy a tam napsáno doporučená dieta na 200-250g sacharidů, dala mi k tomu 3 letáčky a nazdar... Takže stále tápu... Nevím, jak až to mám řešit, jestli dát na slova doktorky - jíst zdravěji nebo dle zprávy opravdu vážit jídlo.... Nevím... Hodlám se poptat v pondělí na kontrole na gyn, co si o tom myslí...

vrk
11. bře 2016

@miiisaaa pokud nemas odhad tak prvni dny zvaz a je to. Normalne jist casto a min a sledovat hodnoty sacharidu a nejist cukr 🙂 jist co 2-3h nic na tom neni. Spis se ptej v dia ne na gynde

vrk
11. bře 2016

Ja mela dnes odbery a v utery kontrola. Dnes mam i merici den a lacna uzasnych 5,5. Pred spanim jsem si dala holandii...tak ze by?

pe_ma
11. bře 2016

@vrk do kolika máš mít lačnou? gratulace, že je to dobré! já mám do 5,1, tak jestli to je jinak u inzulinu...

zuhra
11. bře 2016

Zas ta lacna blbe, uz jsem z toho zoufalá. Ja mam lacnou na glukometru mez 5,3

zuhra
11. bře 2016

@vrk ja dávám poslední jídlo bily jogurt. Někdy OK, někdy ne. Ale vecer doporucuji knackebrot, sýr nebo jogurt

vrk
11. bře 2016

@pe_ma no ja mam mit taky tak..ale posledni dny byvalo spis treba 6 nebo i pres. Vcera 5,6 a dnes na glukometru 5,5 ...tak snad bude z krve kapku nizsi. No jako zadna slava ale nechci ten inzulin vis

vrk
11. bře 2016

Holky a co treba dia caj? Zkousel nekdo? Muze se v tehu?

zuhra
11. bře 2016

@vrk nezkousela jsem - s čaji mam problem, normálně je sladim, takze ted moc nepiju

vrk
11. bře 2016

@zuhra jako mel by taky ten cukr snizovat...ale zas nevim co ty bylinky vnem. Ja caje nesladim, takze v klidku

zuhra
11. bře 2016

@vrk někdo tu psal ten boruvkovy, taky jsem cetla, ze by mel snížit. Ja prave ani ty bylinky radši ne, i kdyz obecně kdyz jich nedáš tunu, mělo by byt OK. Podívej se, co obsahuje, pokud tam jsou vyloženě zakázané bylinky, nepila bych. I kdyz u těch bylinek mnohdy najdeš rozdílné info

zuhra
11. bře 2016

@vrk navíc uz jsi docela daleko... No, pokud tam jsou zakázané, vyhlášeny bych se tomu. A pokud nejaké ne moc doporučované, nepila bych často. Těžko rict..

miiisaaa
11. bře 2016

@vrk Jj zatím jsem to pojala přesně, jak píšeš... tak uvidíme, jaké budou hodnoty na kontrole. Nechci se tím zase nějak extra stresovat...ono ty nervy kolikrát škodí víc...

zuhra
11. bře 2016

@vrk jinak gratuluju, jestli u te lacne vidíš snižující trend🙂

zuhra
11. bře 2016

@miiisaaa kdyžtak mrkni na tehotenskacukrovka.cz ja se teda přiznám, ze taky nevazim, ale jak psala vrk - doporucuje se vážit na zacatku, at ziskas cca odhad... Ja se radši vyhýbám složeným jidlum jako zahustene omáčky, trojobaly apod. A ji proste max prirodni

vrk
11. bře 2016

@zuhra jj dekuju no snad se to bude jeste lepsit. Vcera jsem i poradne schrupla. Horsi je ze mam spis lezet a tim se mi moc cukr v krvi nesnizi no...holt budu muset aspon jednu prochazku denne dat

vrk
11. bře 2016

@miiisaaa jo taky se tim nestresuju. Jim zdraveji vic zeleniny zadne polotovary a slozita jidla a je klid

zuhra
11. bře 2016

@vrk ja mam taky zase vecer pravidelně tvrdnuti bricha.. To je taky těžký, nejak vyrazit šetření se a pohyb u cukrovky... Se optej doktora. Ja ted tak tyden chodím, pomalu po rovině🙂. I proto, ze me boli kyčle a mam pocit, ze porad ležet, tak uz se snad v porodnici nehnu, haha

missym
11. bře 2016

Tak dnešní noc stála za to 😒 Nějakej debil o půl čtvrtý ráno, nevím čím, bouchal na ulici (znělo to skoro jako výstřely), já okamžitě vyděšená hore a do pěti jsem nespala. Takže lačná ráno 6,4. Ani jsem si ji raději nezapsala, když nemusím měřit denně. Jsem jak praštěná a to jsem dneska chtěla měřit po jídle. No nevím teda. Abych ten glukometr neztrhala 😖

zuhra
11. bře 2016

@missym ja si taky myslim, ze u me ma vliv, jak spím a kdy rano merim

siggifreud
11. bře 2016

Ahoj, já měla dnes na lačno 4,6, ale dvě hodky po snídani 10,9 a to jsem měla 105g chleba s máslem a kedlubnu.Asi to chce míň chleba. ☹

vrk
11. bře 2016

@siggifreud to asi urcite 🙂 ma to byt platek ne? Cca 45g sacharidu celkem...🙂 ja hodku po snidani chleba maslo sunka polnicek a caro se smetanou 7,4...no na merici den nic moc, ale da se

dayella
11. bře 2016

Co si myslíte o tomto dezertu: Zapečené pšenično-žitné palačinky (napůl hl. mouka, napůl žitná celozrnná) plněné tvarohov-jablečnou směsí (bez cukru) s trochou skořice, možná oříšky a rozinky, přelité smetanou s rozkvedlaným vejcem?

vrk
11. bře 2016

@dayella myslim si ze v klidku, kdyz das malou porci

zuhra
11. bře 2016

@dayella asi OK, malo a občas🙂 nam rikali klidně i šlehačku, ale domácí neslazenou

zuhra
11. bře 2016

@dayella jestli chces byt úplně v klidku, tak si je spocitej🙂

zuhra
11. bře 2016

Jinak holky k těm obsahum cukru - teda nedodrzuju to:( nemelo by se nic, kde je v celkovém počtu sacharidů více nez 5%cukru - myslim. Kdo chce byt pečlivý, viz tehotenskacukrovka.cz

miiisaaa
12. bře 2016

Holky koukejte, květáková pizza... http://eat-withlove.blogspot.cz/2013/06/kvetako... Bez tomatu jen se šunkou s sýrem by to šlo, co říkáte...

vrk
12. bře 2016

Ja mela vcera vepr.panenku se syrovou omackou a grilovanou zeleninku a 1h po veceri 5,9...to neni spatny 🙂

vrk
12. bře 2016

Dnes bude segedin mnam

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru