Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

lenule4444
14. dub 2015

Doktorka mi rikala,ze se do patku muzu rozrodit,tak doufam ze to prijde samo

erlif
14. dub 2015

@jusinka aha 🙂 jojo taky si říkám, že to dám, letí to... 🙂 tak já přezrálé banány nesnáším, mám je ráda ještě lehce zelené a tvrdé a studené 🙂 ale chápu, že do zmrzky je lepší ten hodně přezrálý... 🙂 no oběhnu zeleniny, jestli je tu budou mít a hned bych se do ní pustila....

No já bych se měla možná něco dozvědět zítra, jdu do poradny, budu 38+2, říkali, že mě určitě přenášet nenechají na minulé poradně.. ale nemyslím si, že se malá rozmyslí, minulý týden jsem byla zavřená jak beton, čípek 2cm, na spodek mi netlačí, jen šíleně řádí 😀 po prohlídce jsem tři dny špinila a šíleně mě bolel podbřišek, tak trhnu hrůzou, co mě čeká zítra... 😕

jusinka
14. dub 2015

@erlif taky jím normálně ty "nedozrálý", ale tady zkus určitě ty hodně zralý, cukernatý, jinak je to hnusný.
Třeba už se spodek pěkně chystá, když jsi minule špinila.. Držím palečky..

erlif
14. dub 2015

@jusinka je mi to jasný, už jsem takhle dělala jahodovou a taky jsem zjistila, že je lepší tam dávát přezrálé jahody :D Kéž by... spíš mám pocit, že malá si tam dělá mejdany, podle toho jak se mi vlní bříško a jinak je spokojená 🙂 děkujuu 🙂

macinek
14. dub 2015

Tak zmrzlinu taky zkusím 😀

Mě mladej provádí mejdany v břichu pořád, první syn byl to samé a jen co začal chodit tak se nezastavil, on teda nechodil, on rovnou běhal, skoro do 3 let jsme mu říkali Foreste běž 😀 , takže předpokládám že nás běhání čeká i tentokrát

a.n.d.y
14. dub 2015

Tak si jdu holky postěžovat 🙂 Dneska jsem byla v dia poradně a z jednoho insulinu (3jednotky) před snídaní jsem vyfasovala všechny na celý den i noc ☹ Takže mě čeká píchání 3x denně do břicha a 1x do stehna. Šla jsem si do lékárny vybrat ten insulin na noc a dostala pera. No a u nich není ani jedna jehlička, tak se na ně můžu akorát dívat. Já jsem tak naštvaná ☹ Už, abych porodila...

macinek
14. dub 2015

@a.n.d.y Tý jo to jsi měla tak špatné hodnoty? 😕

a.n.d.y
14. dub 2015

@macinek obědové v pohodě, večerní občas horší, ale tak z 50%. Vždycky to bylo tak 7,8, 7,7....No a lačné kolem těch 5, 5,2. Přijde mi, že to doktoři hrozně přehání, Obvoďák i gyndařka by mi tohle prý nedali. Ach jo, padla na mě opět depka ☹

macinek
14. dub 2015

@a.n.d.y Jo ty máš vlastně tu doktorku co to hrozně řeší, příjde mi že je to přehnané a co dlouhodobý cukr, ten ti vychází jak? To by měl být asi nejlepší indikátor nasazení inzulínu, teda podle mě 😒

macinek
14. dub 2015

Já mám na oběd taky nejlepší výsledky, večeře tak max těch 7,5 ale to si fakt dopřávám, včera jsem měla tuňákový salát - 120g uvařených těstovin, 100g tuňáka, tvrdý sýr, zakysaná smetana a hromada čerstvé zeleniny, byla toho fakt hromada. Dneska budeme mít kuřecí maso a hranolky, tak jsem zvědavá jak mi výjdou ty hranolky, ještě jsem je neměřila.

aanicka
14. dub 2015

@macinek jojo, už se lepším. Ono se na tu vodu dá zvyknout a když si udělám silný ovocný čaj, tak je to taky v poho. Stevii jsem zkusila do cara a dokud bylo horký, tak to šlo, ale pak to byl hnus 😝 . A hodnoty mi snad vydrží. Nutriční poradkyně říkala, že je mám dobrý, že když poctivě vynechám jednoduchý cukry, že to bude v poho. Ale kdo ví.

@jusinka hele, to není drahý, to ta stevie fakt vyjde dráž, ale zase sladí fakt hodně. A zmrzku taky zkusím. Už jsem obrečela, že před létem nebudu mít nanuky a zmrzlinky 😅 .

A holky, nevíte, jak je to s vodním menlounem? Na něm jsem v minulém těhu fakt ujížděla, to by mě mrzelo, kdybych ho neměla.

aanicka
14. dub 2015

@a.n.d.y no, jsou na tebe fakt přísný, to mi nepřijde až tak hrozný, ale já se teda zatím v těch hodnotách rozkoukávám.

Jé, holky vy se máte, že už budete rodit, s kým tady budu pak kecat 😀 ? Já mám termín až v červenci.

macinek
14. dub 2015

@aanicka Meloun se může, má totiž míň sacharidů než jablko 😀 , já jsem si ho dávala buď jenom tak anebo s jogurtem mňam

macinek
14. dub 2015

@aanicka Já jsem v prvním těhotenství měla termín jako ty, ale zmrzliny a ovoce jsem si stihla užít 😀 , tentokrát to mám o měsíc dřív

a.n.d.y
14. dub 2015

@macinek
@aanicka
a to jsem byla dneska ještě u jiné doktorky...Ta byla snad ještě přísnější. Došlo mi to až doma a normálně jsem se rozbrečela. Věděla jsem, že mi budou dávky zvyšovat, ale že tak rapidně, to ne...

Strašně se těším, až to uteče a já budu rodit. Ani nevíte, jak strašně se těším, až bude tohle hnusný píchání za mnou a já si dopřeju normální jídlo bez vážení a měření 😀 Nemusí být ani sladké, ale žádný glukometr, žádná injekce, žádná váha...Musíme to všechny nějak přežít, pak už bude jenom dobře 🙂

erlif
14. dub 2015

@a.n.d.y jééj to ti nezávidím!! ☹ drž se!!! Uteče to jako voda uvidíš... je fakt, že je máš hodně přísné.... schválně jsem koukala do deníčku diabeta začínala jsem na lačných 6,5 6,0 to jsem zjistila, že se měřím moc pozdě takže jsem pak klesla na 5,6 5,1... ale dr. to nijak neřešila 😀 pak jsem tam byla s hodnotamy 5,3 5,5 5,1 - všechno podotýkám lačné a inzulín jsem nedostala.. teď bych z mých lačných měla radost (4,9 4,8 4,6) ale já už tam nemusím chodit 😀 sakra 😀 A to jsem se klepala jak... že ten inzulín dostanu stejně jako ty...
Taky bych to obrečela, neměla jsem daleko k breku ani když mi tu těhu cukrovku potvrdili... ☹ Ale přesně jak píšeš, zaachvilku to budeš mít za sebou, bude už dobře a miminko za to stojí! 😅

erlif
14. dub 2015

@aanicka když budeš chtít pokecat, klidně písni, nebo si mě dej do přátel... já byla taky strašně ráda, že jsem si měla s kým povídat, rozhodně se to líp snášelo a i se tu člověk zasmál 🙂 je tu hrozně fajn těhotenská cukrovkářská parta na diskuzi 🙂 je tu i jedna skupina diabetes, ale tam chcípl pes 😀
No já mám problém s pitným režimem dneska.. jak se otepluje, tak mi ten teplý silný ovocný čajík nějak nejede... 😨 ale už bude čas na večeři... jupííí 😀 😀

a.n.d.y
14. dub 2015

@erlif pro mě byla těhotenská cukrovka strašná představa. Když na ni přišlo, tak mi každý říkal, že to nic není. Až mi to zase někdo řekne, tak si připravím pánvičku 😀 A strašně mě štve, že jsou na mě tak přísní. Kdyby bylo mimčo kdovíjak veliké, tak neřekne, ale odpovídá tabulkám. Ale teď na to kašlu. Když se mám píchat 4x denně, tak nebudu na sebe tak přísná a občas zhřeším, jinak to psychicky nevydržím 😅 Doktorka mi říkala, že mi budou nsulin zvyšovat až do toho 38. týdne. Nevíš, co pak? Pak mi ho normálně vysadí nebo jak tohle probíhá? Asi nemáš zkušenost, viď? A ty už teď na dietu kašlel nebo jak to máš? 😀 Už se taky těšíš na ty dobroty, viď? 😀

a.n.d.y
14. dub 2015

@aanicka já si tu ještě nějaký čas pobudu, neboj, nebudeš tu sama 😀

erlif
14. dub 2015

@a.n.d.y jojo moje řeč, jestli někdo řekne, že to nic není, praštím ho s Tebou.. i když pro mě je teď horší věta, ať nedělám fóry, vždyť už budu rodit, že oni taky na to ke konci prděli a nic se nestalo... grrrrrrrrr
Do teď jsem to vydržela, tak proč s tím přestávat?! Já jsem na sebe hrdá, že mám splněné limity i 13dní před porodem 🙂 ! No já jsem si občas k druhé večeři dala půlku sušenky Mila ale pravidelně jsem si dávala lžičku granka do jogurtu, takže se dá říct, že jsem hřešila a nebyla vzorná pacientka... ale dlouhodobý cukr 34 - takže super 🙂 takže na to nekašlu ani teď před porodem, bojím se 😀 jen tak po troškách... Ale bohužel nevím, jak to s tím inzulínem je... ale asi bych čekala, že si ho budu píchat až do porodu... je fakt, že kolegyně říkala, že měla kamarádku která rovnou řekla, ať jí dají inzulín, že na nějakou dietu sere, že je těhotná a chce si to užívat 😀 😀 no i moje miminko přesně odpovídá tabulkám, bříško větší nemá... No to si piš... mám v plánu při porodu volat mamce, ať mi uvaří rajskou, masíko už jsem si na ní koupila 😀 😀 😀 strašně moc těším na omáčky s knedlíkem, ty jsem neměla od ledna vůbec (z dvou knedlíků nenajím..) a taťka mi slíbil králíka se špenátem a bram. knedlíkem... 😀 rajskou umím luxusní jako mamka, ale myslím si, že po porodu nebudu mít náladu na vaření, tak to svěřím mamce 🙂 no a nikdo nedělá lepšího králíka než taťka 😀 Ale fakt se těším na normální snídaně a večeře - k snídani dvě čerstvé křupavé housky a k večeři to samé.. teď si dávám krajíček chleba a už se nemůžu dočkat, až se ho na chvilku zbavím...

No hezky jsem se rozepsala, tak snad mě nezabijete za ty chutě... 😀

macinek
14. dub 2015

V prvním těhotenství jsem si to taky ze začátku dost brala, byla jsem naštvaná že musím pořád řešit jídlo, ale vydržela jsem. Teď u druhého už to tak neřeším a i psychicky to beru o dost líp, já už jsem od začátku těhotenství tak nějak počítala že mě to opět nemine. V pondělí jdu na odběry na dlouhodobý cukr, tak jsem fakt zvědavá jestli mě ta pohoda přejde nebo ne 😀 , ale vždycky se uklidňuju že to není taková hrůza, že jsou daleko horší nemoci a problémy v těhotenství 🙂

aanicka
14. dub 2015

Já tu diagnozu holky taky obrečela. A to mi taky v okolí říkali, že moc plaším, že to moc řeším, že to má každá druhá. Ale ono to není jen tak. Kdyby šlo jen o mě, tak asi na sebe nebudu tak příšná, ale jak jde o mimi, tak to si radši nějaký větší úlety odpustím a ty tři měsíce to vydržím.

erlif
14. dub 2015

@aanicka přesně tak, kdybych nebyla těhu a zjistili mi cukrovku, tak bych taky měla daleko větší úlety... ale protože mám v sobě mimi a jde hlavně o něj, tak je to úplně o něčem jiném 🙂 A přesně s porodem to skončí, takže to není závratná doba... 🙂
@macinek kolegyni se to v druhém i ve třetím těhu vyhlo.. měla to jen v prvním... 🙂

vrk
15. dub 2015

Ahoj holky, jdu za Vama mrknout. My uz jsme od nedele na postylce a dari se nam fajn. Vcera uz se vaha zvedla nad tu porodni, tak doufam, ze min do 3tydnu budou pokorena 2kg!!;) mame se fajn. O malyho uz od patku plne pecuju, koupem, krmime, prebalujem, chovame. Je to krasa. Tak drzte palce at nam to jde pekne i dal. Malyho uz i prikladam, dne vytahl cele 2ml ;) je sikula. Snad se to bude uz jen stupnovat. Drzim palce k porodum komu uz se to blizi!!! A i kdyby mimca byla vetsi budte rady!! Ja byla stastna, ze je malej vetsi nez mel byt. A fakt to je jen tim ze je dlouhej a ma vetsi slapicku, pry bude i vysokej, ze se to tak pozna ;). Ma uz 43cm 😀

erlif
15. dub 2015

@vrk Ahojky, tak to moooooc rada slysim!!! uz jsem si rikala, ze ti asi budu muset napsat 🙂 ze o tobe nic nevim... a ja letim do poradny, zatim paaa

macinek
15. dub 2015

@vrk Teda to je nějaká telepatie, zrovna včera večer jsem na vás myslela jak se máte a že ti budu muset napsat 😀 , je super že už máš malýho u sebe 😵

@erlif No šance je 20% že cukrovka nebude, mě to uteklo fakt o fous, hlavně mě to štve když vím že co měřím doma tak jsem nalačno měla nejvíc 4,7 😠

Jinak včera jsem testovala k večeři hranolky, dala jsem si teda jenom 70g a kuřecí maso, zeleninový salát a dresing ze zakysané smetany s trochou tatarky a 6,8 😵

macinek
15. dub 2015

Tak žlutá paprika ke snídani asi nebude to pravé, měla jsem chleba se šunkou jako obvykle a místo okurky nebo zelené papriky kousek žluté papriky a 7,9 a to jsem si uvařila i hrnek čaje z borůvčí 😒 , no zítra to zkusím bez žluté papriky a uvidíme, ale je pravda že byla dost sladká

a.n.d.y
15. dub 2015

@erlif jsi fakt dobrá a smekám klobouk 🙂 Já párkrát zhřešila - jednou sladké a pak nějaká ta brambůrka 😀 V hlavě mi kolují naprosto stejné myšlenky 😀 Nemusím se hned ládovat sladkým, ale taková rajská, svíčková nebo obyčejná houska s máslem...hmmm, jak já bych si dala! A to jsem si vloni zavařila několik skleniček marmelád - pěkně poctivých s velkými kusy jahod 😀 Pak se budeme rozmazlovat. Pro mě je tohle největší trest, protože mi huba lítá, mám obrovské chutě. Kolikrát to jdu raději zaspat 🙂

@aanicka přesně jak píšeš! Kdyby šlo jen o nás, tak ani nepípnu, ale všechno tohle je kvůli těm mrňouskům, co máme v bříšku, tak se člověk prostě bojí. Všichni si myslí, že je to jen o tom, že vysadíme sladké...Jo, prdlajs, kdyby to bylo jenom o tom...

@vrk to je paráda, že se vám takhle dobře daří! Držím palce, abyste šli co nejdříve domů! 😵

@macinek já můžu pouze zelenou papriku, jinak mi to lítá. A salátovou okurku jsem neměla už měsíc, rajče to samé. Dělají mi neplechu 😒

macinek
15. dub 2015

@a.n.d.y Zítra budu testovat snídani s okurkou, ale ta by měla být u mě v pohodě, proužků mám dost tak budu teď testovat snídaně, obědy a večeře mám v pohodě.

a.n.d.y
15. dub 2015

@macinek to je dobře, tak držím palce a dej vědět 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru