Těhotenství a tetanie. Máte zkušenost?

eficka
5. únor 2012

Máte nějaké zkušenosti s tetanií a těhotenstvím???

mitote
7. únor 2012

@eficka to neni pravda, nejsou vhodna, ale kdyz to bez nich nejde, ta se berou normalne... me to rikal psychiatr, ze kdyby se nam je nedarilo vysadit tka je hold budu mit

megy
7. únor 2012

@mitote to ano 🙂 ale potom to může být problém , já je taky neberu během těhu - vysadila jsem je hned po zjištění dvou čárek na testu a byla bych naivní, kybych si myslela, že těhu hormony za mě vyřeší různé stavy. Jak říkám, je to ale hodně individuální

eficka
autor
7. únor 2012

@mitote No ja jen rikam co mo rekla ta moje kdyz jsem ji o nejakych AD zacala mluvit.. 😖

marinka
7. únor 2012

Ahojte holky
mně byla tetanie diagnostikovaná na střední škole, kdy jsem s tím začala mít problémy, přišlo to úplně z ničeho nic, jednou v hodině jsem se úplně složila - bušení srdce, brnění celého těla, omdlévala jsem..Problémy jsem s tím měla hlavně na té střední a pak ještě trochu na VOŠce, ale postupně jsem sama zjistila, že je to opravdu jenom a jenom psychické. Mně tyhle stavy spouštěl stres a na škole jsem ho měla hodně, byla jsem vždy zodpovědná studentka, která chtěla mít dobré známky,takže jsem stresovala před každou zkouškou a písemnou. Ale když jsem na to přišla, že je to jen psychika, dokázala jsem potom ty stavy ovládat. Když jsem cítila, že to na mě jde, že mi začíná bouchat srdce, prostě jsem si to normálně zastavila tím, že jsem si řekla, že to nechci a ono to přestalo. A když jsem skončila se studiem, tyto stavy samy úplně zmizely a je to už nějakých 6 let, kdy s tím nemám žádné problémy, obě těhotenství proběhla úplně v pohodě.

eficka
autor
7. únor 2012

@mitote Cetla jsem o tvych nevolnostech..ja jsem v 11tt a porad jimi trpim..zacalo to zhruba od 6 tt a ty jsi v kterem?

mitote
7. únor 2012

@megy uvidime no...stejne bero hodne slaba a minimalni davku
@eficka no ja dam spise na psychiatra, ten tomu podle me rozumi lepe 😉 jinak nevolnosti uz nema a jestli jsem tehotna...kdo vi 😀 odmitam se testovat porad

megy
7. únor 2012

@mitote já taky nebrala nic extra silného 😉

mitote
7. únor 2012

@megy a kdy je hodlas zase zpet nasadit?

megy
7. únor 2012

@mitote uvidím po porodu, jak to bude vypadat - na toto je objektivní hlavně můj přítel🙂 pokud však buu mít pocit, že to nezvládám a nebudu schopna to nějak unést a nebude to jen hormonama, tak nemůžu váhat - přece nejde už jen o mě - ale to vše bych určo zkonzultovala nejprve s dr.

mitote
7. únor 2012

@megy no me vetsinou k lekum nekdo musi dokopat, prvne si manzel myslel, ze to zvladnem, pak videl ze to nezvladnem asi po mesici a pak me asi mesic kopala psycholozka, ze musim mit okamzite leky...ja sama vzdy vaham a rozmyslim dlouho. A ted to bylo jeste komplikovane o to, ze jsem na Cipralex mela alergickou reakci.

eficka
autor
7. únor 2012

@mitote takze chapu ze ty jeste nevis jestli jsi tehotna a jeste vahas?

mitote
7. únor 2012

@eficka tehotna nevim, protoze si vazne po kazdem sexu nedelam testy 😉 a u AD jsme zatim byli domluveni s psychiatrem, ze od dubna kvetna kdyz se prestaneme chranit, tak zkusime vysadit AD s tim, ze rikal, ze pokud ot nepujde, preda me do pece psychiatru pro dospele, kteri maji s AD a tehotenstvim zkusenosti...od je detsky a dorostovy psychiatr...nicmene jsme se prestali u sexu chranit nejak driv s manzelem, tak uvidim, co me na to zitra rekne

eficka
autor
7. únor 2012

@mitote Aha..tak hodne stesti snazilko.. 🙂 drzim pesticky..

1983hr
7. únor 2012

megy@jo tak já myslim že to zvládnu🙂Tak on my říkal berte leky a jednou bude líp ale já je neberu a snažim se chodit zatim jen v blizkosti domova.Hele a ty tvy znami s agorou,berou léky.

mitote
7. únor 2012

@eficka jezis nerikej me tak 😀 😀 😀

megy
7. únor 2012

@1983hr berou, jelikož nejsou schopni vyjít ani na chodník před barák :-/

1983hr
7. únor 2012

@megy I takové stavy znam,fuj☹ A co bříško?

romca13
7. únor 2012

tak jsem doma z dnešních pochůzek,, nejdřív jsem byla na alergu, pak se jela podívat na kočárky,,,, a snad se konečně rozhodla,, ještě mi to musí posvětit manžílek 🙂 Už jsme prošli v Brně snad všecno a nikde nic,, tak jsem dnes vyrazila sma, když byl manža v práci,,, vyhlídla jsem si jeden na netu ,tak ho šla obkouknout 🙂

1983hr
7. únor 2012

romco a jakej chceš kočárek?Holky já dělala s malym úkol a jsem se u toho zapotila,je to snim těžký.

megy
7. únor 2012

@1983hr bříško roste a roste a matoušek v něm 🙂 je akorátní, můžu si ještě klidně oholit nohy bez problémů v sedě 🙂

1983hr
7. únor 2012

@megy Já při dceři měla jen 8kg nahoře a břicho malý ,tchyně zjistila že jsem těhu až 6tydnu před porodem🙂 Holky co kupujete chlapum k Valentýnu?Slavíte ho?

eficka
autor
9. únor 2012

@1983hr Ahoj..n Velentyna jen tak decentne... 🙂 nejspise se necham pozvat na véču a ma to jako dárek i muj manzel.. (dostane teplou veceri) 😀 😀 😀

eficka
autor
9. únor 2012

@megy tak takove brisko bych chtela taky...u male jsem si na ty nohy pomalu nevidela.. 😀 byla to sila...vsichni se mi smali kdyz jsem nekam sla ze prvni jde brisko a pak ja a to jsemm u male vazila nejakych 65kg kdyz jsem zapadla...tak to nechci videt ted.. 😖

megy
9. únor 2012

@eficka no já teda celkem 11,5 kg - vážila jsem 63 na začátku při výšce 172cm - tak jsem moc šťastná, že to není 30, jak některé píšou. na nožky si moc nevidím, ale není to tak hrozné - doufám, že mi tak aspoň dvě kilča zůstanou 🙂

jinak na valentýna mi doufám výjde spešl dárek, který předčí snad vše - chci nechat udělat fotku 4D obličeje Matouška - jen doufám, že to ještě půjde - nějak jsme to nestihli dřív, ale dr. se prý bude snažit. koupím nějaký rámeček a dobrůtku z belgické čokoládky a jedu za ním rovnou do práce, abych mu ho dala - jelikož slouží 🙂 takže neobvyklý, ale krásný dáreček pro něj.

1983hr
9. únor 2012

@eficka já měla u kluků velikánská břicha a jen u dcery malé.Ted jsem po porodu temeř 10mes a mam stale 63kg,ja si pripadam tak tlusta.

1983hr
9. únor 2012

@megy To je krásný dárek🙂já asi nic nedostanu,nějak nám to neklape

megy
9. únor 2012

@1983hr já taky zřejmě nic nedostanu, ale já jemu chci něco pěkného dát, byť by to byla jen čokoládka - ono i maličkost potěší 🙂

eficka
autor
9. únor 2012

@megy A copak dela tvuj manzel jestli se muzu zeptat?Originalni darek jsi vymyslela sikovna........ 😎

megy
9. únor 2012

@eficka je doktor, takže služby si vybírat nějak nemůže a navíc, on není moc na oslavování různých dnů 🙂 ale já to zvládám za nás oba a on mi to vrací zase jinak 🙂

1983hr
9. únor 2012

@megy Jo jo to já taky mu něco dám.U nas je to tak že já kupuju ale on ne a to k ničemu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru