Těhotenství a v tom problémy

ernik77
18. únor 2015

Ahoj jsem tu nová a tuto diskuzi jsem založila, nebo chci vědět vaše názory a nebo jste už někdo měli podobný problém jako já ☹
Podle dr jsem těhotná dnes 8+0, když jsem měla vynechanou menstruci s radostí jsem si dělala test který mi vyšel pozitivní a hned jsem běžela na gyndu což byla velká chyba! Když jsem šla na gyndu dr mi řekl že tam nic nevidí že nejspíš to je mimoděložní at příjdu za týden , byla jsem z toho v šoku, šla jsem za týden řekl mi že je si 100% jistý že je to mimoděložní že opět tam nic nevidí tak mi brali krev a hcg se zvýšilo, opět mi řekl at příjdu za týden, ale už k jiné dr, za týden jsem šla a řekla že to tam vidí ale nevidí tam embryo, že jde nejspíš o zamlklé těhotenství no nervy už byli na mně moc tak mi brala krev a hcg bylo, 7000 ,tak mi řekla že se to musí vyčistit a měla jsem příjd druhý den na výkon, neěla jsem, už jsem to opravdu nevydržela z nervy a šla jsem za 3 dny k jinému dr , ten mi řekl že vidí embryo tak 4 mm, už jsem si dávala zase naději že je teda vše v pořádku , tak jsem jí volala a řekla jsem jí že jsem jí, že jsem byla u jiného dr a ten mi potvrdil prospěrujcí těhotenství , ona mi na to odpověděla že je teda všechno v pořádku jestli tam viděl embryo at teda příjdu , tak jsem k ní šla embryo tam viděla 6,5mm, ale pořád že je to špatně, že nevidí zase žloutkový váček , že jde o zamlklé těhotenství tak mi brala kev a hcg 15000, tak jsem jí řekla že to prostě roste tak jak to je možné a ona mi na to odpověděla, but jde o zamlklé těhotenství a nebo vadné, a opět že se to musí vyčistit,dnes jsem měla být zase na kontrole, ale už jsem nešla mám z ní akorák stres, omlouvám se že je to tak dlouhé, ale napsala jsem přesně jak to vše bylo. Napište co si o tom myslíte a co mám dělat , předem děkuju

simdan
18. únor 2015

Ahoj,vítej 🙂 no...nejlepší bude změnit gynekologa asi.Já taky předchozí těhu letěla hned po testu k dr,ale ta mě(bez prohlídky) objednala až za 14dní,tak jsem čekala,za 14dní mě řekla,že teda tam je těhotenství,ale není tam embryo,že mám opět přijít za týden,že je to asi zamlklé,taky nervy týden,pak mi teda řekla,že jsem 6+2tt,že je vše v pořádku,dělala mi vnitroděložní ultrazvuk a nějak divně mi tam zatlačila do boku a ptala se:TOHLE VÁS NEBOLÍ?říkám no to jako bolelo,au.A že mám přijít za měsíc na poradnu.Jenže ten den večer mi začaly křeče,letěla jsem na pohotovost,že špiním(sice málo,ale špinila jsem)křeče jako kráva,doktor udělal ultrazvuk,s tím,že jsem 6tt a že vypadá,že je vše O.K.samozřejmě nebylo a v noci jsem potratila.Myslím si dodnes,že to bylo doktorkou,která mi nešetrně dělala ultrazvuk.Okamžitě po revizi,jsem přešla k jinému lékaři(chlapovi) a už bch neměnila.Běž k tomu lékaři co ti potvrdil těhotenství a vlastně i zachránil od revize 😉

simdan
18. únor 2015

A mimoděložní by ti už v 8tt určitě prasklo a měla by jsi veliké bolesti

ernik77
autor
18. únor 2015

@simdan Děkuju , ja nešpiním žádné křeče nemám, ani příznaky těhotenství jen samé nervy, a to hcg mi roste málo za týden 1 tolik a to je málo , ☹ ☹ ☹ , ale zase si říkám alspon to roste, jinač nevím co si o tom všem mám myslet

simdan
18. únor 2015

a kdy jsi tam byla naposledy,jak to řekla,že nejde vidět ten žloutkový váček?protože ten jde vidět později,určitě ne třeba v 5,6tt,si myslím a viděla jsi ten ultrazvuk?jestli ťukalo srdíčko?to by mělo tak od 7tt,někomu i dříve

hanih
18. únor 2015

@ernik77 Ahoj, já bych doporučila změnit gynekologa za jiného, který tě nebude tolik stresovat. Já jsem teď dle výpočtů 7+1. K doktorce jsem letěla taky hned po pozitivním testu, v 4+6. Doktorka mi řekla, že sice na ultrazvuku nic nevidí, ale že jinak všechno nasvědčuje tomu, že těhotná jsem, a ať si nedělám starosti, že někdy to je vidět až později. Objednala mě za dva týdny, že uvidíme víc. V pondělí jsem tam byla a říkala, že vidí váček a že embryo tam je, ale tak maličké, že ani nejde změřit, ale že ultrazvuk zachytil srdíčko... A ať přijdu za dalších asi deset dní a hlavně, ať nestresuju, že tím tomu spíš ublížím, než pomůžu. Že s největší pravděpodobností je vše v pořádku. Takže asi tak. Jsem ráda, za její přístup - pozitivní, snaží se mě spíš uklidnit než vyděsit a nehoní mě zbytečně do ordinace každý týden (vyloženě mi řekla, že za týden se toho může změnit hodně, ale taky málo, a že lepší bude za 14 dní, kdy už bude změn třeba víc).

ernik77
autor
18. únor 2015

@simdan to bylo v pondělí, nevím jestli tukalo srdíčko ,ale asi ne to by mi řekli a slyšela , jen kdyby to bylo zamlklé tak to neroroste ten plod

ernik77
autor
18. únor 2015

@hanih tak to ti přeju, a at je všechno v pořádku , ta moje mě strašně stresuje a srdíčko ja nemám nebo to nevím ☹ ☹ ☹ , říká mi že mám vadné těhotenství a nebo zamlklé

marca22
18. únor 2015

No je to malinko zlváštní pravda,já jsem tedy byla po IVF hodně hlídaná,ale kde jsou plodové váčky bylo vidět již ve 4.tt v 5. tt už byla vidět i embrya a v 5+4 už jim tlouklo srdíčko. Je možný že jsi měla ovulaci pozdě,nejde to abys chodila dále k tomu druhému gynekologovi? Třeba má tamten zastaralý přístroj,kdo ví.

ernik77
autor
18. únor 2015

@marca22 No on mě poslal za 14 dní na kontrolu, příští čtvrtek, tak se ho zeptám jestli bych mohla chodit k němu,

ernik77
autor
18. únor 2015

A dotoho mám kvasinkový výtoky, které mi začali včera ,tak nevím jestli to je v pohodě.

marca22
18. únor 2015

@ernik77 Tak tohle někdo v těhotenství mívá,to bývá i hormonální.

hanih
18. únor 2015

@ernik77 Třeba ti o tom srdíčku ani nepověděla... Mě jen řekla, že ultrazvuk ho zachytil, slyšet nebylo nic 🙂 Každopádně držím palce!
@marca22 Já myslím, že tohle je docela individuální a potvrdila mi to doktorka. Každé miminko roste jinak rychle, záleží i na ovulaci...Prostě u někoho je vidět už v tom 4 tt, u někoho později, ale i tak to může být v pořádku.

v_anilka
18. únor 2015

@ernik77 už jsem tu četla několik podobných příběhů jako je ten tvůj a skoro všechny byly se šťastným koncem.... radím změnit gynegologa, vydržet, nechodit na revizi a věřit, že to dobře dopadne... budu držet palce.. kvasinkový výtoky jsem měla na začátku těhu taky... je oslabená imumina, proto mají kvasinky rej... nejez sladký a bílý pečivo a pij čistou vodu....

ernik77
autor
18. únor 2015

@hanih Děkuju , já nevím už si nedávám naději, , a můžu si za to sama neměla jsem hned letět dr, jen jsem to nemohla vydržet ☹ ☹ ☹ jsem prvně těhotná tak tomu vůbec nerozumím, to by mi asi taky řekla

ernik77
autor
18. únor 2015

@v_anilka Děkuju, moc bych byla ráda kdyby na konec bylo vše v pořádku, ale oni mě posílaj přímo na náký speciální ultrazvuk, a samí prý nevědí přesně co to je, myslej si to

v_anilka
18. únor 2015

@ernik77 důležitý je, aby to nebylo mimoděložní těhotenství.. to by tě mohlo ohrozit na životě, ale pokud se toto vyloučí, tak si myslím, že se se vyplatí počkat a nebo to konzultovat s více lékaři....

ernik77
autor
18. únor 2015

Mimoděložný to není to vyloučily, kdyby to bylo mimoděložný tak na ultrazvuku nic nevidí , ale oni tam vidí

simdan
19. únor 2015

Mě třeba u syna viděli srdíčko velice brzy,hned nějak po testíku,sice malinkaté,ale bylo,poté až v tom 6tt,počkala bych a uvidíš a k té lékařce už nechoď,jsou lékaři a "lékaři"...jak jsem potratila,tak me jeden dr.v nemocnici sjel co jsem jako dělala,že jsem potratila,jako bych za to mohla,pak dodal,to se stává každé druhé a odešel,poté jiná paní doktorka velmi citlivá mi vše vysvětlila,řekla,že je jí to líto,ať neztrácím naději...takové přístupy si člověk pamatuje,i lékař musí být lidský a ne jen no nic nevidím,pošlu vás na revizi...Vydrž a VĚŘ 🙂

svetlanap
19. únor 2015

Taky bych od té Dr. zdrhla. Ono je to s těmi embrii, žloutkovými váčky a srdíčky dost ošemetné, to co tam teď není, za dva dny může být. Když jsem si dělala testík a vyšly //, taky jsem to chtěla mít rychle rychle potvrzené. Pamatuji si to jako dneska byl st. svátek, ale protože jsem to nemohla vydržet ani do druhého dne volala jsem mému Dr. domů (je to rodinný přítel). Podle MS vypočítal, že jsem 6+2 nebo tak nějak a já čekala, že hned druhý den pojedu na UZ. Zarazil mě, že je to moc brzo, že si myslí, že bychom měli počkat, abych nemusela pak znovu za dva týdny a pak třeba znovu, takže mě objednal za 3 týdny 9+4tt s tím, že to už bude 100% srdíčko a bylo. Ještě bych počkala, ono ty výpočty podle MS jsou takový ošemetný, podle mě týden sem, týden tam. někdy taky záleží na kvalitě UZ přístroje. Zavolala bych někam jinam k Dr. řekla jim, jak to je a objednala se. Revize je podle mého poslední řešení, ale samozřejmě někdy se jí vyhnout nelze, to už je hop nebo trop. Držím palce, ať se zadaří. S doktory mám taky své zkušenosti.

shine2015
19. únor 2015

@ernik77 běž k tomu lekaři předposlednímu, jak ti potvrdil tehu....domluv se na kontroly...a počkej...pokud roste,. nespechala bych na revizi.....hodne štěsí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru