Ucpaný nos v těhu, nic nezabírá

zunem
9. led 2014

Ženy píšu již spíše informativně. Před časem jsem se dotazovala, že mám problém s ucpaným nosem. O rýmu se nejedná. Stérimár, Vincentka, Pinosol, Nosalergin nafunguje. Větrání, vlhčení, procházky ani další nezabírá. Jediné co mi zabralo byl Olynth otok z nosu zmizel na krátkou dobu a bylo mi jako by nic. Nicméně doporučení od gyndařky bylo zajít preventivně na ORL. K mojí hrůze a nevědomosti mi Mudra oznámila, že mám v nose polypy - do dneška pro mě naprosto neznámý termín. Překrvená sliznice a hormonální změny zapříčinily jejich růst. Příští týden jdu na kontrolu, protože mi dělá ještě nějaký další bakteorologický rozbor.
Chtěla bych je doporučit těm co trpí podobným, spíš si zajděte na to ORL než si špíchat něco co by se správně nemělo. 🙂

ditava
12. kvě 2014

Přidám se se svojí zkušeností-v těhotenství se mi nos ucpal skoro ze dne na den a zabíraly jen kapky typu Olynth. Byla jsem fakt zoufalá, na ORL mi řekli, že je to tehotenská ryma, ktera skonci do 14 dnu po porodu. Kapky jsem si strikala tři měsíce několikrát denne a ryma ustala zase ze dne na den 16. den po porodu. Takže leda tak vydržet. ..

verushe20
12. kvě 2014

@ditava no tak to já když sem měla chřipku a šla do lékárny aby mi dali něco na ucpany nos tak mi řekli, že Olynth a podobné věci do nosu se v těhotenství užívat nemůžou, že se můžu tam maximálně napařit nad horkou vodou se solí nebo bylinkama

romantika
12. kvě 2014

no ja nevim, je mozne ze to po tehu nezmizi? mne se delali po porodu v nose taky desne bolaky, ale orl rikala vydrzet, ze je to hormo změnami a opravdu. po kojeni to zmizlo. Při druhem jsem to mela to same. Nicmene v tehu je to ucpani celkem caste, prekrvuje se cele telo a všechny sliznice v tele jsou otekle.urco bych s tim v tehu ani potom hned nedělala. telo se muze hodne pohojit samo. Ikdyz to třeba trva.

anetadr
12. kvě 2014

Tak já mám bohaté zkušenosti s tímto tématem:( před prvním těhotenství jsem byla řadu let (asi 12) závislá na kapkách do nosu typu Olynth. Jasně že jsem byla blbá, ale tak to prostě bylo. Když jsem jednou přišla do lékárny a řekla, že chci těhotenský test a Olynth, lékárnice na mě koukala jak na cvoka, že Olynth v těhotenství rozhodně nemůžu - tak jsem se ze dne na den byla nucena kapek vzdát. No, že jsem si pořádně užila popisovat asi nemusím.... tolik bezesných nocí.... no a v podstatě se mi neuvolnil nos na noc celé těhotenství - až po porodu:( teď druhé těhotenství jsem na tom byla líp - díky tomu, že jsem už na kapkách závislá nebyla, ale naneštěstí jsem dostala hned na začátku šílenou rýmu - fakt šílenou. No a k mému naprostému překvapení mi lékárnice prodala Afrin s tím, že ten se v těhotenství může - a opravdu - v příbalovém letáku je napsáno, že se v těhotenství může - a fakt POMÁHÁ!!!!! (né jako Vincentka nebo Pinosol) Samozřejmě lze užívat jen po omezenou dobu a jen v minimálním množství - ale i tak jsem byla naprosto šťastná - protože s tak šílenou rýmou bych prostě neusnula.

ditava
13. kvě 2014

Sama jsem lékárnice a tak vím, že tyhle kapky se v těhu nemají. Olynth, Afrin, Nasivin, Muconasal, Nasic...to je všechno stejný typ kapek, jen výrobce Afrinu má zřejmě nějakou studii, proto uvádí, že kapky v těhotenství jdou použít. Říkala jsem si, že z nosu do placenty nedojde nic a tudíž se prokrvení placenty-stejně jako nosu-nezmenší.Vincentky, , mořský vody, Pinosol, napářka absolutne bez efektu, normálně bych se udusila, pusou mi dýchat nejde.I na ORL mi řekli, že nejlépe dětské koncentrace kapek miminku neublíží, daleko horší by bylo být "bez" kyslíku. Sliznice otečou vlivem hormonů a udajne tehotenskou rýmou trpí 20% těhotných. Už jsem ani nedoufala, že to fakt samo přejde, vykapala jsem určitě tak desatery kapky☹

pitacek
17. kvě 2014

Jee sem rada ze jsem na tohle tema tady narazila. Mam pres noc nebo kdyz lezim totalne ucpany nos a rikala sem si jestli sem jedina...pak jsem se dozvedela,ze v tehotenstvi oteka i sliznice nosu,ale dosud s tim nic nedelam. Snazim se to vydrzet...takze Afrin bych mohla zkusit? Nebo radsi vydrzet bez kapek? :/

petkula
17. kvě 2014

@pitacek já jsem se taky trápila týden s mořskou vodou, která mi vůbec nepomohla. Pak jsem byla u svého gynekologa a ten mě uklidnil, že spray můžu používat, pokud bude nejhůř, tak i antibiotika. Bohužel, po tom týdnu už jsem měla úplně ucpané dutiny, a navíc hnisavou rýmu, takže pár dnů jsem to zkoušela s Muconasalem plus, který mi tentokrát zabral jen na pár hodin, pak jsem se mi to zase vrátilo. Nakonec jsem šla k praktickému lékaři a ten mi předepsal antibiotické kapky pamycon, které mi pomohly.
Myslím, že kdybych od začátku brala Olynth nebo Muconasal, nemuselo by to dojít až do takového stadia a rýma by mě časem přešla. Takhle jsem se trápila tři týdny...Jinak, mně oba doktoři řekli - jak gynekolog, tak praktik, že od 3. měsíce se můžou i spraye typu Olynth, Muconasal atp. a že je to určitě lepší, než když se těhotná trápí nedostatekm kyslíku 😉

pitacek
17. kvě 2014

Pres noc je to fakt tragedie,dycham pusou,ale kolikrat se probudim s jazykem prilepenym na patro,rty oschly a v puse sucho jak po draku a rano se pokousim vysmrkat vsechny ty susne 🙂 dekuju za radu @petkula . Jak pujdu k obvodakovi tak se ho na kapky zeptam nebo pujdu rovnou neco zkusit z lekarny...snad se mi ulevi.

petkula
17. kvě 2014

@pitacek ještě někdo doporučoval Rýma stop, nebo tak nějak ale záleží, jak máš tu rýmu silnou.
To sucho v puse je hrozné ale myslím, že to je celé těhu - i bez rýmy. Aspoň u mně to tak bylo i v předchozích dvou těhotenstvích. V noci se budím co hodinu a pořád piju. Připadám si, jako by mi někdo odsál z pusy všechny sliny 😉 Jo a v lékárně moc nepočítej s tím, že ti nabídnou něco jiného než mořskou vodu 😀

dalja789
13. bře 2018

když jsem byla těhotná, rýma byla na denní pořádku. Používala jsem sprej Nasivin. Nic jiného totiž nezabralo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru