Ukrutná bolest hlavy v těhotenství. Co pomáhá?

misina321
20. říj 2020

Ahoj. Jsem teď ve 14. týdnu a už jsem z těch bolestí hlavy zoufalá. Mám pocit, že mi praskne hlava, jako bych měla hlavu oteklou a nevešla se do lebky. Bolí mě fakt celá. Od tváří, čela přes temeno až po týl. Bolí mě téměř pořád, někdy míň, někdy nehorázně a když to náhodou na chvilinku přestane, tak mám pocit, jako bych měla hlavu miniaturní. Dokonce mi přijde, že mám tu hlavu fakt oteklou, ale to nevím, jestli to nemám vsugerované.

Prosím, podělili byste se o rady, co vám na to pomáhá nebo pomohlo? Nebo čím to u vás bylo?

Nikdy předtím jsem na migrény netrpěla. Když je to kritické, dám si 1/2 paralenu, ale nechci se tím zbytečně moc cpát a bolest utlumí jen minimálně. Tlak mám nízký. Hořčík beru nějaké volně dostupné tabletky z lékarny. Dávám chladivý obklad, to trochu pomůže, ale spíš protože jak to mám zmražené, tak necítím tolik bolest. Od přeleželého krku by to možná mohlo být, ale to nevím proč by mě bolelo i čelo. Občas se mi motá hlava a ještě občas zvracím, ale to bude asi prostě ještě dojezd těhotenské nevolnosti. Jedině mě napadlo, že mám třeba zánět dutin 🤔 Mám totiž už asi od 6. týdne zadní rýmu. Nos mám na dýchání volný, ale cítím jak mi stékají vzadu hleny. K doktorovi se chystám, ale raději bych ještě zkusila nějaké bezdoktorové řešení 🙏 Děkuji.

klokanka31
20. říj 2020

@misina321 Radši si zajdi k doktorovi. Já v těhu taky trpěla na bolesti hlavy, hlavně ve 2.trimestru

mamikry
20. říj 2020

@misina321 Soucítím s Vámi. Jsem 11tt a na bolesti trpím taky. Zatím to přisuzuji krční páteři a trochu rovnám zdravotním polštářem. Snažím se hodně pít a co nejvíc spát, ale výrazné zlepšení nepozoruju. Nejspíš to bude hormonální, teď se nějak zvyšuje krevní průtok. Ještě mě napadá, jestli nemůžete být covid+, ta bolest by mohla být k tomu.

uzivatelkapetra
20. říj 2020

Já brala paralen celý a hlavně jsem jej vzala hned v počátku bolesti. Když jsem to nechala rozjet, tak už paralen nemusel pomoct. A hodně pít, hodně odpočívat. zkusit omezit hledění do obrazovek, chodit ven

misina321
autor
20. říj 2020

@mamikry covidem to nebude, myslím si. Už to mám fakt skoro 8. týdnů a teplotu si měřím pravidelně a bez teplot.

Právě se obávám, že půjdu k doktorovi a ten mi jen slušně řekne, že to je v těhotenství normální 🙈

jjasmina
21. říj 2020

V těhu jsem trpěla až nesnesitelnými migremami, ale byla jsem doma, tak studené obklady a spala jsem hodně.myslela jsem, že mi kolikrát pradkne hlava, prášky jsem žádné nebralo, musela bych brát asi tak plato denně

luciere
21. říj 2020

@misina321 ahoj, na na bolesti hlavy vubec netrpim, jooo to musi něco byt aby me bolela hlava. Kdyz jsem konecne otehotnela tak me kazdy den bolela hlava, chtelo se mi z toho i zvracet. Dr rikala ze je to dobre znameni, hlava muze bolet prave pri zvysene hladine hormonu.

misina321
autor
21. říj 2020

Děkuji za odpovědi. Vypadá to, že se s tím prostě budu muset smířit. Ráno po vydatném spánku už mě bolela méně, bohužel pracuji 8 hodin u PC, to mi to dost zhoršuje. Objednala jsem si nějakou mastičku na migreny a sprej na uvolnění rýmy použitelný i v těhotenství. Tak snad to bude trochu pomáhat 🙏
Po doktorech se mi moc nechce v téhle době, protože zrovna k praktikovi a na ORL bohužel chodí spousta natvrdlých lidí s příznaky a já nechci nic chytit, ani chřipku.

drep
21. říj 2020

Jedna anesteziologická poznámka: půl paralenu je dávka pro pro 16kg dítě. Pokud chci a potřebuji užít analgetikum, je blbost jej poddávkovat, protože nemá šanci na úspěch. Dávka paracetamolu pro dospělého jsou dvě tablety, tedy 1000mg (pokud nevážíš 35kg, jinak je to 15mg na kilo váhy). A vzít jen co nejdřív, s bolestí se mnohem lépe (účinněji) bojuje v začátku než když už je pak fakt ukrutná. Krk bych zahřívala, minimálně šálou, bolesti krku se může propagovat až do čela. Do nosu mořská
Voda.

misina321
autor
21. říj 2020

@drep To jsem nevěděla, děkuju mockrát. Jsem dost drobná, ale 15 kg teda nemám. Na bolesti mi většinou stačí brufen 200 a na nevolnost 1/4 kinedrylu. Tak jsem myslela... špatně 😂

kvlu
27. říj 2020

Trpím na migrény, někdy i s oční aurou a teď v těhotenství se to naštěstí zlepšilo. Když občas přijde, tak si vezmu paralen, piju Magnosolv a potírání spánky tímto olejíčkem. Vždycky to nepomůže, ale aspoň se to utlumí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru