Velké pálení žáhy v těhotenství - co na něj zabírá?

marta220
7. únor 2019

Ahoj děvčata už víc než týden mě trápí velmi nepříjemné pálení žáhy. Jsem ve 14 týdnu těhotenství a léky zatím užívat nechci. Ráno je to v poho ale přes den se to stupňuje a večer je to fakt nepříjemné a špatné se mi usíná. Znáte nějaké babské
rady co s tím

barmo
7. únor 2019

Já teda užívám Rennie. Není to žádný driák a můžou ho i těhu. Jediné co mi pomáhá.

nikahavel
7. únor 2019

Úplně to samé jako barmo mě teda zahájení pálila v 3 trimestru ale u obou trhu jsem strašně zvracela na začátku a cucat Rennie mi pomáhali si uklidnit žaludek a u dcery k tomu konci jsem ho měla pořat u sebe a chvála jak divá mě teda trochu pomáhalo mléko hlavně v noci.

purplelucy
7. únor 2019

Doporučují se mléčné výrobky - jogurty, mléko. Já trpěla na žáhu poslední měsíc těhotenství, jedla jsem Rennie, dokonce i několikrát za noc a vždy úleva.

monika76301
7. únor 2019

@marta220 ja trpela taky a nyní užívám Helicid a je to super když není zbyti hrnek ledového mleka aspoň na chvíli pomůže

lv
7. únor 2019

Rennie vždy a všude s sebou 🙂 a v noci na nočním stolku, myslela jsem, že budu slehat plameny 🙂
Trochu pomáhají mandle, neprazene, neloupane, jen tak přírodní

nikolaamiminko
7. únor 2019

Me na paleni zahy nepomohlo vubec nic :(( musela sem to pretrpet :////

syrinxka
7. únor 2019

U první dcerky jsem zkoušela jen babské rady a nic nefungovalo. Ke konci jsem spala v sedě a vysvobozením byl až porod. Teď jsem vzala na milost Rennie a je to s ním mnohem lepší.

nikolspace
7. únor 2019

Mléčné výrobky ti pomužou jen v daný moment, jinak ti ještě víc překyselí žaludek.. o tom se hodně dočteš i různé na internetu. Mně byl doporučený jen gastrofruit, že ostatní v těhu nic moc. Jinak mě pomalá i vychladlá cola. A jinak zkus vypozorovat, po jakém jídle tě pálí a o to jídlo omez 🙂

marta220
autor
7. únor 2019

Díky za rady . Rennie jsem brala občas už před těhotenstvím a pomáhá jen na chvíli a jíst ho 4 x denně fakt nechci, asi to miminku neublíže, jen jsem opatrná. Mám pestrou stravu, takže si nemyslím že by to bylo jídlem i když na druhou stranu čím jiným 😏. Třeba se to uklidní.

vendelinka08
7. únor 2019

@marta220 sice leky nechces..ale je to lepsi nez se trapit. Jeste lepe nez Rennie ucinkuje Gaviscon tablety. Staci kdyz si das v dobe obtizi nebo si nech predepsat od dr. Helicid. Mleko ted nepiju...takze proto volim radeji ty tablety...take to bylo obcas peklo. Ted co je miminko niz uz me to tolik nezlobi..hlavne v noci. A spim jako princezna na hrasku...tolik polstaru mam kolem sebe..

vendelinka08
7. únor 2019

@marta220 ono je to tim...jak se roztahuje deloha...vse se meni...po porodu bude zase dobre. Miminku to neublizi a tobe pomuze. A strava v tom hraje take roli. No..ale kdyz jsem mela stale chut na horke pomelo..co jsem mela delat..ze?

marta220
autor
7. únor 2019

Tak já teda skusim ten Gaviscon a nebo Zajdu k Dr díky 😉

milyeli
Autor odpověď smazal
Zobraz
ocetnicek
7. únor 2019

Hmm a počkej na konci těhotenství, jak se ti bude roztahovat děloha a tlačit žaludek...bohužel vše zabere jen dočasně, nejhorší je jíst velké porce a večer tučné. Takže radím malé porce, lehčí jídlo, žádné bublinky a prostě to přetrpět.

voskovkyapastelky
7. únor 2019

dávám si pozor a nejím hodinu/dvě před spaním, problémové věci (sladké, tučné) se snažím jíst jen dopoledne a je to o dost lepší. Je pravda, že občas usínám s pocitem ne úplného najezení, ale pořád lepší než být vzhůru do půl jedné v noci 🙂

zrzeckas
7. únor 2019

Ja si brala gastrofruit od dr. Maxe.... Jsou to cucaci tabletky vapniku, vhodne pro tehotne i cukrovkare

zuzanakn
7. únor 2019

Mě pomohlo vždy mléko.

alcaliaa
7. únor 2019

Mně třeba docela pomáhalo mléko, bílý jogurt nebo kefír, a pak zeleninový salát, nebo zchroupat mrkev. Taky jsem nechtěla prášky a za celou dobu si teda žádnej nedala, ale občas to bylo peklo. V pozdějšíc týdnech jsem si občas udělala slabej odvar ze zázvoru (třeba kousek zázvoru zalít vodou a nechat jen chvilinku vylouhovat), ale takhle ze začátku se to myslím nedoporučuje. A když bylo uplně nejhůř tak půlku lžičky sody do vody, ale to prý zas podporuje vznik otoků či co, tak ty přírodnejší varianty jsou asi lepší 🙂

marta220
autor
7. únor 2019

@milyeli sladké mám každý den, převážně Ruskou, nebo Míšu zmrzlý, jednak mám pestrou stravu. Nevím o ničem co bych jedla každý den, když mě každý den týden v kuse pálí žáha.

marta220
autor
7. únor 2019

@alcaliaa díky, slabší čaj ze zázvoru se může už od začátku. Říkala mi to lékárnice.

alcar
7. únor 2019

Mne teda Rennie nechutna, nemam rada mentolove veci. Koupila jsem si ovocne TUMS a vzdycky pomohly. Netrapila bych se a normalne bych tyhle veci brala. Samozrejme ne v kvantech, ale na noc...proc ne.

kkk612
8. únor 2019

@marta220 manžel přišel z práce s tím, ze na to pomáhá lžička hořčice. Pokud nemáš problém ji spolknout, vyzkoušet to. Mě to kupodivu pomohlo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru