Zácpa v těhu - jaký přípravek fakt pomáhá?

ruzicka06
24. zář 2018

Ahojky. Nejsem určo jediná, kterou v těhu trápí tento problém...jsem 19tt a občas, když mě potrápila zácpa, pomohlo mi psylium (sypala jsem si ho do jogurtu) příp. čípky a vždy to třeba do 2 dnů zabralo. Ale teď od minulého týdne mi ani jedna z těchto věcí moc nepomohla. Přísun tekutin mám dost, zeleninu a ovoce se také snažím jíst. Prosím tedy o rady, který přípravek vám fakt skutečně pomáhal v těhu při zácpě. Děkuji za všechny rady!

katkatomaskova
25. zář 2018

@ruzicka06 Aha... Tak nakombinovat s dostatkem tekutin a pohybem, jestli můžeš 🙂 Anebo se případně obrátit na lékaře, no...

hojda
25. zář 2018

@katkatomaskova Vždyť se to normální jí, když si dáš kynuté knedlíky, tak tam máš povidla a poleješ to máslem🙂

hojda
25. zář 2018

http://www.mimiforum.cz/nejlepsi-tipy-jak-vyzra... Jinak se může i lactuloza, to se dává i miminům, do těla se to nevstřebává, jen to projde střevama a naředí stolici.

janinaklinku
25. zář 2018

@ruzicka06 Mě teď nejvíc pomáhá jablečný mošt, s přítelem si ho děláme jednou týdně a ten každého zaručeně prožene 🙂

katkatomaskova
25. zář 2018

@hojda To jo, ale k tomu i cukr a těsto těch knedlíků, ale ne že sním jen to máslo a povidla... :D

hojda
25. zář 2018

@katkatomaskova Tak pokud máš fakt velký problém se vyprázdnit, tak si dáš s chutí ještě nášup. Znáš to, ne?

Na začátku lidstva, když byl stvořen člověk, lidské orgány začaly diskutovat o tom, kdoby měl být šéf.
Mozek měl následující názor:
“Já musím být šéf, protože jen já dávám pokyny, jak máte fungovat.”
Oči měly jiný argument:
“My bychom měly být šéf, protože my vedeme tělo tam, kam má jít.“
Srdce řeklo:
„Přece jenom já bych mělo být šéf, protože vám všem přináším krev, abyste vůbec fungovaly!”
A žaludek poznamenal: “Já budu šéf, protože vás všechny živím.“
Nohy vyjádřily svůj názor: “My se musíme stát šéfem, protože nosíme celé tělo.”
Každý byl přesvědčený, že právě on musí být šéf.
Ale vtom se ozvalo hovno, že ono chce být šéf, a všichni se zasmáli.
Hovno však jednoduše prohlásilo: "Dokud nebudu šéf, nehnu se odtud!"
A nehnulo se celý týden.
Tělo se cítilo zle. Břicho se svíjelo v křeči. Oči se zamžily. Srdce bylo v agónii. Nohy se chvěly.
A tehdy jednohlasně všichni zvolali: “Ať se hovno stane šéfem!!!”
A OD TĚCH DOB KAŽDÉ HOVNO MŮŽE BÝT ŠÉF!!!

hojda
25. zář 2018

@katkatomaskova Já dostal ke konci těhu železo a to mě totálně zabetonovalo, že jsem fakt myslela, že mě to ho.... roztrhne. Takový porod nanečisto to byl.

katkatomaskova
25. zář 2018

@hojda To je dobrej ftípek 😂 Já měla železo někdy od 30. týdne, a mě teda problémy nedělalo.. Za celé těhu jsem si všehovšudy musela pomoct snad jen jednou, abych se vyprázdnila. Mě pomohly švestky 🙂

ruzicka06
autor
25. zář 2018

@hojda No právě železo beru (Tardyferon-Fol) - ale mám to brát jen 2x týdně. A teprve od minulého týdne to beru, měla jsem v sobě zatím jen dvě tablety. Tento týden asi vynechám, než se to zažívání trochu zlepší.

hojda
25. zář 2018

@ruzicka06 Tak to máš z toho železa.

ruzicka06
autor
25. zář 2018

@hojda No asi jo. Tak ale je to na houby..dr. to napíše a má to takový vedlejší účinky ☹

ruzicka06
autor
25. zář 2018

@hojda Já si toho v příbalovým letáku hned všimla, že to je jeden z vedlejších účinků. Ale když si člověk vezme, že každý lék de facto má x vedlejších účinků, to by pak člověk nemohl nic brát. Je to na prd, snad se to zlepší.

hojda
25. zář 2018

Každopádně bych ho těď vysadila, pak zkoušela postupně s projímavýma potravinama.

ruzicka06
autor
25. zář 2018

@hojda Jj..tento týden min. vynechám a uvidím, jestli se zažívání zlepší.

noemi_7
25. zář 2018

Ahoj, já jsem se zácpou měla od začátku těhotenství hrozné problémy (navíc mám problém s hemoroidy, dlouhodobý, takže ty návštěvy záchoda fakt stály za to), nakonec mi pomohla kombinace více věcí, ve kterých jsem musela být důsledná. Jednak ten pohyb, říkáš, že máš, opravdu každý den dost ovoce a zeleniny, denně jablka i se slupkou, různá semínka, alespoň 2 litry vody, špaldové otruby do kaší / jogurtů + ráno nalačno jsem každý den pila odvar ze lžíce lněného semínka (takový ten sliz). Ale podobný efekt má i lněné semínko rozmixované, pokud někomu ten sliz vadí.
Taky může prohnat magnosolv (rozpustný hořčík), když si člověk vezme 2 sáčky (to mi poradil doktor), ale každopádně to je spíše taková "záchrana".

noemi_7
25. zář 2018

Jo a s tím železem, mám anémii, tak musím brát celé těhotenství, ale s klasickým železem bych to nedala. Měla jsem z něj vždycky hrozné zácpy. Kupuju si v lékárně Novoferrin, je to železo, které díky tomu, že je v kapslích, nezpůsobuje zažívací problémy (zácpa / průjem) a navíc se lépe vstřebává. Akorát je teda dražší.

loylii
29. zář 2018

@ruzicka06 od zacatku tehu jsem strašně trpěla na zacpu..plus takové nadýmání, ze jsem spala v obýváku, chtěla jsem ušetřit přítele, bylo mi trapně.. měla jsem takový větry, jak jsem se nemohla vyprázdnit, ze mi bylo až špatne od žaludku. A pak se stal zázrak.. kvůli tvrdnuti břicha v 19.tt jsem dostala Magnosolv a ten má jako vedlejší účinek projimani. Na mě působil tak, ze jsem si 2x denne došla na wc a po zažívacích potížích ani památky! Je to hořčík.. a zázrak. Přestaly mě chytat křeče do celého tela, s čímž byl problém i před tehu, které mimochodem dopadlo na 1💖

normalnimatka
29. zář 2018

@ruzicka06 železo vysaď, a to hnedka! to je na zažívání strašný i bez těhotenství, natož v! fakt bacha na to. než řešit přípravky proti zácpě, nejdřív bych vysadila železo. dá se suplovat i přírodníma zdrojema, který jsou navíc oproti syntetickýmu fakt vstřebatelný. navíc asi tu hladinu krvinek nemáš tak špatnou, pokud to máš jíst jen 2x tejdně. takže by se asi sneslo nebrat vůbec nic. nějaká míra némie je v těhotenství normální. ale zase ty způsoby tady jsou, tak proč ne, žejo.

ivuska1986
29. zář 2018

Ahojky, nevim proc, ale svestky mi pomohly jen sušené - cerstve ani kompotovane ne. Dat ctyri svestky susene do kastrulku s vodou, nechat povorit, nalit do hrnicku a vypit- proceduru opakuj kazdy den a uleva se dostavi, uvidis.

ruzicka06
autor
30. zář 2018

@loylii Mě zabral ten Lactulosa sirup - po 3 dnech užívání se mi ulevilo. Každý den ho brát nebudu, je to hodně návykový tady ty přípravky. Spíš když mě to prostě potrápí.

ruzicka06
autor
30. zář 2018

@normalnimatka No teď přes týden jsem to železo nebrala. Ani nevím popravdě, proč se má vlastně brát v těhu. Ano, mám ho brát jen 2x / týden.

loylii
30. zář 2018

@ruzicka06 tu jsem měla taky a ta sladkost byla silena🙂 ten Magnosolv doporučuji každému..

normalnimatka
30. zář 2018

@ruzicka06 tak bere se, když je málo krvinek... ale určitá anémie v těhotenství je přirozená a doktoři to píšou, jak kdyby to byly lentilky...

jinak já slyšela dobrý zkušenosti s fructolaxem - měly by to bejt snad jen švestky v podstatě, a tušim zaječickou minerálkou. podle mě by mělo zabírat i lněný semínko. ale je nutný k tomu dodat trochu víc tekutin, než jsi zvyklá, jinak tě to může zabetonovat ještě víc paradoxně. ale to platí asi o požívání jakýkoliv vlákniny.

ruzicka06
autor
1. říj 2018

@loylii Jo sladký je dost ten sirup. Ale hlavní je, když mi pomohl 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru