Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

17. týden těhotenství

17. týden těhotenství - Velikost bříška V 17. týdnu těhotenství Tě mohou často trápit další těhotenské nepříjemnosti105 jako je zácpa3 a vedle ní i hemoroidy. Zácpě se dá předcházet buď masáží bříška po směru hodinových ručiček nebo pitím vlažné vody, pozdějším snídáním, stravou plnou vlákniny, cvičením nebo glycerinovými čípky - o nich je dobré se pobavit s lékařem. Hemoroidy, které vznikají v oblasti konečníku, jsou křečové žíly, vytvořené na žilních pletencích konečníku, které se vlivem zvýšeného množství a průtoku krve v oblasti pánve rozšiřují, mohou bolet a krvácet. Zácpa však může být jedna z příčin hemoroidů.

V tomto týdnu začínáš už i pomalu přibírat na váze. Běžné oblečení je Ti těsnější, a proto je vhodný čas k pořízení těhotenského oblečení, které Tě nebude obepínat a můžeš se v něm cítit opravdu pohodlně.

Pokud je Ti lékařem z důvodu věku (více jak 35let) nebo z důvodu pozitivního výsledku předchozího screeningového vyšetření doporučena amniocentéza17 (odběr plodové vody), provede Ti ji lékař někdy kolem 17. týdne, ale hlavně před 18. týdnem těhotenství. Odběr plodové vody je metoda, která slouží k identifikaci řady vrozených vad. Není ale bez rizika, a proto je dobré, pokud jsi o amniocentéze informována a diskutuješ o plusech a mínusech se svým lékařem.

Na svém těle cítíš přibírání na váze hlavně z toho důvodu, že miminko v bříšu roste natolik, že už je velké tak jako placenta9 a má tedy od hlavičky k zadečku kolem 13 cm. V přirovnání k ovoci si ho lze představit velikostně jako grep. Jeho váha se pohybuje na 140 gramech. Adipózní tuková tkáň, kterou začíná miminko v tomto týdnu mít, mu pomáhá utvářet a udržovat jeho tělesnou teplotu. Tato tkáň je taktéž výborným zdrojem energie a je důležitá pro metabolismus dítěte.

V minulých týdnech byly horní končetiny vždy delší než ty dolní. To se v tomto týdnu mění, protože dolní končetiny svou délkou výrazně dohnaly končetiny horní a všechny části těla už vypadají velmi vyrovnaně. Miminko se v děloze3 stále více pohybuje, je aktivní, cucá si palečky na rukou i nohou, saje a žvýká. Pokud jsi necítila pohyby v předchozím týdnu, je pravděpodné, že v tomto bys pohyby, díky výrazně větší aktivitě dítěte, už cítit mohla.

Vyšetření v 17. týdnu těhotenství

Doporučené vyšetření a výkony

Seznam doporučených vyšetření vychází z Doporučených postupů České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP.

Název vyšetření Doporučené období
Poradna pro těhotné do 36.tt včetně v intervalu 4–6 týdnů (optimálně 1x měsíčně)

Další výkony a vyšetření

Název výkonu Období
Amniocentéza17 (odběr plodové vody) 15.-20. tt
Prenascan4 od 10. tt, obvykle 12.-22. tt (potřeba informovat se na vybraném pracovišti)
MaterniT21 Plus od 10. tt, obvykle od 12. tt (potřeba informovat se na vybraném pracovišti)

17. týden těhotenství v číslech

17. týden těhotenství

  • 17. týden těhotenství od poslední menstruace
  • 15. týden od oplodnění
  • přibližně 23 týdnů do porodu
  • lékař píše: 16 týdnů + 0 dní až 16 týdnů + 6 dní (zkráceně 16tt + 0 až 16tt + 6)

17. týden těhotenství po dnech

17.  týden těhotenství po dnech

Video: Ultrazvuk v 17.týdnu těhotenství

<< 16.týden těhotenství29 / 18.týden těhotenství >> 18

Více o 17. týdnu těhotenství na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.gynprenatal.cz/?tit=tehotenstvi-tyden-po-tydnu&cat=29&art=1395#17
  2. http://www.pampers.cz
  3. http://www.gynultrazvuk.cz/doporucene-postupy-cgps-cls-jep-k17.html
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti se 17. týdnem těhotenství

Máš zkušenost se 17. týdnem těhotenství?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
kazzyy  27. zář 2019

17. týden těhotenství

Tak těhotná jsem již po třetí a nevolnosti jsem nikdy neměla, naopak jsem ze začátku spíše kg shodila jen tak z ničeho nic. Když se postavím a kouknu na nohy. tak chodidla už mi nejdou vidět 😂
1 poděkování
aphr0dite  22. dub 2019

Nevolnosti a pohyby dítěte

Ach jo. Stále mám nevolnosti. Pohyby cítím 😊 jo to miloučké.
2 poděkování
kacenkadav  9. lis 2018

Kopance

Od 17. týdne poprvé cítím lehoučké jakoby bublinkování dole v podbřišku a je to tak často, že je mi jasné, že trávení to není. :-) Konečně zmizely nevolnosti, které mě dlouho provázely.
0 poděkování
jankavranova  14. čer 2018

17tt

Jako druhorodička jsem si myslela, že nevolnosti ustanou, nebo nebudou tak otravné, jako u prvního těhotenství. Jo, to byla velká chyba. Zle mi je už od 5tt a nevolnost stále nepolevuje. Jinak prcek sebou mele, v leže občas cítíme i s manželem pohyby. :-)
0 poděkování
bondina  4. únor 2018

17. týden, začátek

Plodovou vodu (odběr) jsem odmítla - mám strach - radši 2x krev, mimi v pohodě, nechtěli jsme asi jako jediní vědět pohlaví, všichni se diví, špatně je mi pořád...
4 poděkování
betuskabathory  2. únor 2018

17. týden

Dnes jsem začala 17. týden.

Bříško už roste, hlavně večer mi přijde už dost velké. :- ) Na to, že mi letos bude 42 let, je mi fajn, žádné nevolnosti, žádné problémy (3x klepu na dřevo), začala jsem chodit na těhu cvičení a pořád jsem vcelku aktivní. Těhotenství si užívám, vzhledem k věku je nejspíš poslední (mám 20 letého syna z 1. manželství), tak jsem šťastná za každý další den, kdy miminko roste! :-)
7 poděkování
alenkara  3. lis 2017

17. tt a prudké změny

Ahoj holky, čekám své první miminko, vymodlenečka :) a užívám si to se vším všudy. První trimestr jsem strávila v posteli stočená do klubíčka a ve stavu jako nonstop v kocovině. :)))

17. týden přinesl řadu změn - pálení žáhy, konečně i chuť k jídlu (pořád víc na slané než na sladké), velikou žízeň a rychlý růst bříška. Porovnala jsem fotku z dneška s fotkou ze 13. tt a srovnat se to ani nedá :) .

Velkou změnu cítím i po psychické stránce. Začínám být malinko vyrovnanější, uvolněná, ale taky docela drzá: prostě začínám lidem říkat, co si myslím. Nevím, asi se nějak podvědomě připravuju na ochranitelskou roli matky nebo co :)) . Máte to některá taky taK?

Jinak pohyby zatím necítím, ani takové ty bublinky, jak všichni říkají, ale bývám každý den hodně nafouklá, tak tomu ještě pár týdnů dám O:-) .
4 poděkování
josefina_i  17. črc 2017

17. týden

Čekám svoje první dítě. :slight_smile:

I když jsme dítě plánovali (téměř rok jsme nechali věci plynout samy od sebe), tak mě těhotenství trochu, ale mile překvapilo. Dokonce jsem běžela závod (1/2maraton) už těhotná a následně jsem měla hodně stresu v práci. Zpětně jsem konečně věděla, z čeho jsem byla pořád unavená. :)

Naštěstí jsem (až na jednu výjimku) neměla doteď nevolnosti a kromě sýrů, které jsem před těh. zbožňovala, můžu jíst vše. Nějaké extra velké chutě ale nemám - když pominu to, že si teď pokaždé musím dát polévku. :grinning: Poslední dny jsem ale začala mít pálení žáhy a taky občas mírnou bolest hlavy.

Ze začátku jsem kvůli únavě a z opatrnosti nesportovala, ale teď se snažím mít alespoň 2x v týdnu větší pohyb (běh, kolo - samozřejmě opatrně a už méně námahy, plavání nebo větší turistika) - dokud to bříško dovolí. Přibrala jsem oproti své váze 2-3kg, ale zhubla jsem na zadku i stehnech. Jediné, co mi hodně vyrostlo, jsou prsa (ta jsou pořád citlivá). Bříško není ještě tolik vidět, když se ale najím, tak vypadám už na 6. měsíc. :grinning: Už aby bylo pěkně veliké! :slight_smile:

Pohyby zatím necítím, ale doufám, že už brzo. Takhle si často říkám, co tam to maličké zrovna asi dělá. :)
2 poděkování
michaeladuchkova  13. kvě 2017

17tt :-*

Jsem začátek 17tt ;-) s už měsíc si užívám bez nevolností. ;-) Pohyby zatím necítím, kromě bublání atd. :D , ale bříško už mám pořádné, jsem podruhé těhotná :-* Zatím nevíme, co to je, na 3D se nám miminko nechtělo ukázat, tam doufáme, že to bude chlapeček, 6,5 letou holčičku už doma máme. ;-)

Je mi 37 a na 3D Screeningu mi všechna vyšetření dopadla v pořádku, takže další vyšetření už absolvovat nemusíme. :-*

Jsme šťastni!! :-)
6 poděkování
majdadr  16. lis 2016

16+1

Vzhledem k tomu, že dobírám prášky na zánět moč. cest, tak mi je stále špatně. Ale už jen do zítřka. Pak doufám, že to přejde. Jinak drobné pohyby už cítím asi 3 dny. Čekám druhé miminko. Pozítří jdu na kontrolu, tak snad nám ukáže pohlaví. :-)
0 poděkování
aj1nka  9. lis 2016

16+4

Pohyby zatím necítím, bříško mám ale vypouklé dost. Lidé si všímají už i přes zimní bundu, natož přes tričko. Trpím bolestí zad jednostranně v kříži, někdy i celý den. Umí to dost znepříjemnit den. Co bych ale chtěla... sedavé zaměstnání ;-( cvičením se bolesti trochu lepší.

Doporučuji cvičit na bederní páteř nejlépe už od začátku, pokud na bolesti zad trpíte. Nikdy to tolik nebolelo, jako teď. :-(
1 poděkování
veselakata  14. zář 2016

17tt

Už mi není konečně zle od rána do večera, pohyby zatím necítím, ale máme odposlech srdíčka, tak každý večer posloucháme.

Bohužel mám vysoký tlak a hraniční cukr, tak mám stále lítání po lékařích. Už aby nebylo takové teplo, poprvé se těším na zimu.
1 poděkování
liliwhis  27. čer 2016

Je to čím dál lepší..

Pro mě zatím nejlepší období.

Bříško už jde konečně vidět, tak nevypadám jenom jako bych si nehlídala před létem linii. Celkově se cítím fajn, na únavu pomáhá hodně železo. Beru dál listovku a rybí olej v tabletách. Chutě se mi upravily, už se nepřejídám, snažím se dost pít. Změny na těle ale jsou - celkem mi vyskočila celulitida, s tím moc neudělám, zvětšila se mi prsa (občas pobolívají) a ztmavly mi chloupky na břiše. Přihlásila jsem se na těhotenské přednášky a ze cvičení zatím jenom plavu. Cítím se skvěle a v současné době čekám na výsledky triple testů.
0 poděkování
jankavranova  10. bře 2016

Jsem u konce 17. týdne.

Pohyby ještě necítím. Strašně se na ně ale těším. Objednali jsme AngelSounds a už se moc těšíme, až budeme moc bobka aspoň slyšet. ;-)
2 poděkování
montyska  5. bře 2016

17. týden

Jsem na začátku 17. tt. Nevolnosti už pominuly, bříško již nejde skrýt, občas cítím první pohyby, pohlaví zatím nevíme. Únava už taky není tak hrozná jako v předešlých týdnech. Co mě ovšem trápí je nižší tlak, občas si musím sednout a chvilku počkat než se to zlepší. Věřím, že konečně nastává ta "hezčí" část těhotenství. :-)

Přeji všem krásné těhotenství a především spokojená a zdravá miminka. :-)
1 poděkování
patrik2016  16. únor 2016

17+3tt

Ahoj holky,

nenápadně budu závidět těm, které už cítíte pohyby. My jsme zatím stále jen u bublinek, ale jelikož mám domácí utz, poslouchám, jak sebou malý mrská, jak škytá a hlavně, jak krásně tluče srdíčko. :-) Nevolnosti nemám vůbec a krom občasných migrén, bolesti zad a prsou nevím, že jsem těhotná. :-)

Pohlaví mi lékař sdělil už na posledním utz v 16tt, ovšem já už cítila od 12tt, že v sobě nosím synka. Na hlavu v nejhorších případech klidně 1/5 paralenu. ;-)

Přeji všem krásné těhotenství a hlavně zdravá miminka! :-)
1 poděkování
irena14  15. únor 2016

Migrény

Ahoj holky, začínám 17. týden a dostavily se příšerné Migreny, máte nějaké tipy jak to zvládnout? Prášek pochopitelně nepřipadá v úvahu, tak zda třeba nevíte o nějakých bylinkÁch. Nevím co s tím, nikdy jsem na to netrpěla, takže nemám zkušenost s léčbou. Jinak prťe je snad v pořádku, cítím pohyby každý den, tomu moje utrpení očividně neva. :-)
4 poděkování
ernaaa  27. led 2016

17. týden

Každodenní nevolnosti, hlavně večerní, začínají ustupovat. Zvracím každý druhý den. Cítím pohyby miminka, ale i bolesti bříška a napnutí v prsou. Odpoledne po práci se cítím velmi unavená, zdřímnu si na hodinku a chodím brzy spát. Jelikož jsem potřetí těhotná, bříško mě pěkně vyskočilo. A v předchozích těhotenstvích jsem nevolnosti necítila.
0 poděkování
martanka007  6. led 2016

Rychle to uteklo

Tento týden mi utekl velmi rychle, byly Vánoce a měla jsem dovolenou. Pohyby zatím necítím žádné konkrétní, které bych přisuzovala miminku. Jedenkrát jsem zvracela.
1 poděkování
miiisaaa  4. led 2016

17. týden

Začíná mi vykukovat bříško a jsem na něj patřičně pyšná. :-) Pohyby zatím necítím, ale je dost času a moc se na ně těším. Jinak je mi krásně, užívám si těhotenství a pomalounku shromažďuji věci pro miminko. :-)
1 poděkování
jozinzbazin82  4. led 2016

17. týden

Cítím se jen krásně :-) Nechutenství je pryč, jím krásně střídmě a zdravě a ekzém, který přišel na začátku těhotenství, je již skoro pryč. Prsa již nebolí i když jsou stále plná. :-) Občas teď bojuji s nízkým tlakem, ale zatím jsem to vždy ustála resp. jsem si stihla sednout/ lehnout. Pomáhá mi cola.
0 poděkování
pajulinka18  29. lis 2015

17tt

Tak už mám pohyby. Cítím je, když jdu spát a po ránu, když snídám. Je to úžasný pocit! Jinak mám pořád nevolnosti, ale ne tak často jako na začátku těhotenctví. Mám je tak jednou za 3 dny. ☺
1 poděkování
verysek25  9. lis 2015

Těhotenství

Jsem v 17. týdnu, pohyby jsem ještě bohužel necítila nebo spíš nezaznamenala. :-( Celkem pořád mě bolí bříško jak mi roste děloha. Snad ucítím co nejdřív pohyby svého miminka, zatím je jen vidím na ultrazvuku. :-)
1 poděkování
sunny2016  5. lis 2015

16+3

Přede dvěmi dny jsem cítila poprvé pohyby. Skutečné a výrazné pohyby. Ne lechtání nebo bublání. Stalo se to při ležení na zádech. Bylo to super! :)

Fyzicky i psychicky je mi fajn. Tak nějak mám pocit, že je vše jednodušší a jde vše samo. Svět je krásnější. :-) Bříško mi zatím nevykouklo, maličko zvětšené je, ale zatím by nikdo sám od sebe neřekl, že jsem v tom. Dokonce spávám na břiše. Jím už konečně jako dřív. Konečně sním celou porci jídla. Zvláštní chutě u mě nevypukly ani teď. Nejspokojenější jsem tehdy, když si vařím sama, když vím, co jím.

Žádné vitamíny neberu, všeho mám podle testu dost. Snažím se kvůli vápníku každý den sníst jogurt, vypít mléko nebo si dát nějaký mléčný dezert. Moc se těším, až budu pohyby cítit intenzivněji a častěji. Je to zvláštní mít v bříšku živého tvora :) - moje prvni miminko. :-*
3 poděkování
dagmarj  7. říj 2015

Pohyby

Cítím první pohyby. Ráno mám pod pupíkem bouli, která se převaluje ze strany na stranu. Odešly nevolnosti a mám žravou. Dr. mi v tomto týdnů už byl schopný říct pohlaví miminka. Konečně nebývám po ránu tak unavená a neprospím celý dny.
3 poděkování