Placenta adherens

Placenta adherens - zadržení placenty9 nastane, když všechny části nebo jen část placenty zůstává uvnitř dělohy3 po porodu29. Příčinou zpravidla bývá prorůstání placenty do děložní stěny.

Během porodu může lékař diagnostikovat tři stupně adherující placenty:

  • placenta accretia,
  • placenta increta,
  • placenta percreta.

Více o placentě adherens na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.justmommies.com/pregnancy/concerns-and-complications/retained-placenta
  2. http://www.doktoronline.cz/dotazy/index.php?tema=1&id=608&p_str=0

Hodnocení a zkušenosti s placentou adherens

Máš zkušenost s placentou adherens?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
ldik  5. bře 2020

2x přirostlá placenta

Placenta mi přirostla v obou těhotenstvích. V obou příipadech se to nevědělo dopředu, což mi zejména napodruhé přišlo zvláštní. Na kontrolách jsem na to všude upozorňovala, myslela jsem, že by to šlo vidět třeba na utz. Pokaždé "překvapení" na sále. Takže 2x manuální lýza v celkové narkóze, napodruhé velká ztráta krve a dělohu mi tak tak zachránili. Mám zákaz znovu otěhotnět...
vashti  2. únor 2016

Placenta se neodloučila, u druhého porodu ano

Po prvním porodu se mi placenta ne a ne odloučit, ztratila jsem hodně krve, nakonec došlo k manuálnímu vyndání v narkóze.

V druhém těhotenství jsem měla strach, že se situace bude opakovat, ale nakonec vše proběhlo úplně normálně, placenta se odloupla a ani to dlouho netrvalo.
1 člověk považuje za užitečné
lv  5. pro 2015

Odloučení až po uplynutí 2h

U obou porodů se mi velmi špatně a dlouho odlučovala placenta. 3.doba porodní trvala v prvním případě 2 hodiny a už se uvažovalo o operačním zákroku a odloučení placenty lékařem v narkóze, nakonec po kapačce ji vytáhli, bylo to docela bolestivé.

U druhého porodu se čekalo na placentu 2h a 20min, kdy hranice na zákrok je kolem 2h, tahali, kapačku jsem měla, už byli i nervózní, střídalo se více lékařů a prohlíželi mne, potom opět tahem šla, ale kousek chyběl, šuškali si nad placentou, co tedy, jestli čistit, nečistit. No nakonec ne, dostala jsem několik injekcí, kapačky a chodila 2x denně na ultrazvuk dělohy, zda se sama čistí. Což se stalo a žádné potíže jsem neměla.
pavcas  10. dub 2015

Placenta adherens v prvním těhotenství

Placenta adherens mi byla diagnostikovaná po prvním porodu, když se sama neodloučila a ani mi vůbec nešla vytlačit ven. Lékařka mi zkusila pomoct a vyndat ji ručně, bohužel ale ani to nešlo, takže pro mě přímo do porodního boxu přijeli s kolečkovým křeslem a odvezli mě na operační sál. Všechno šlo hrozně rychle, protože jsem začala krvácet. Dali mi celkovou narkózu a provedli revizi dělohy, kdy placentu odstranili.

Celkem zákrok netrval dlouho, dceru mi ale po narkóze přinesli jen ukázat a nakojit, rodila jsem večer, takže na noc mi ji dát nechtěli, abych u ní třeba náhodou neomdlela. Myslela jsem si, že budu mít kratší a mírnější očistky, když jsem po revizi, ale nebylo tomu tak, byly úplně standardní. Byla jsem upozorněna, že je velká pravděpodobnost, že při dalším těhotenství se bude problém opakovat, prý to tak často bývá. Nicméně v druhém těhotenství jsem problém neměla.

Přihlas se do těhotenského newsletteru