Porodnice Čáslav

3 zkušenosti

Porodnice Čáslav
Porodnice v Čáslavi prošla v roce 1995 celkovou rekonstrukcí. Porodnice spolupracuje s dalšími porodnicemi - v Kolíně6 nebo v Havlíčkovém Brodě9 či v Pardubicích. Závažné patologické porody jsou řešeny porodnicemi v Praze nebo v Hradci Králové1.

Porodnice se zabývá léčbou neplodnosti2, provádí gynekologické a porodnické operace.

Porodní sál je vybaven 2 porodními boxy. Ke zpříjemnění porodu slouží rodičkám klimatizace a porodnické pomůcky (gymnastické míče, žíněnky nebo ribstole).

Rodičkám1 jsou k dispozici dvou až třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením.

Co porodnice Čáslav nabízí:

Gynekologicko-porodnické oddělení

Související články

Více o porodnici Čáslav na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Čáslav
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Čáslav

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Čáslav?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
petazlesa
17. led 2019

Můžu jen doporučit!

Rodila jsem v čáslavské nemocnici, protože v Čáslavi bydlím, navíc personál z části znám a věděla jsem, že prostředí nemocnice je velice příjemné a hlavně oproti větším nemocnicím tu panuje až skoro domácká atmosféra.

Přijela jsem s kontrakcemi v 18 hodin večer, ve 21:30 byl malý na světě. Přijal mě pan doktor Tichý s PA paní Stibůrkovou. Příjem a příprava probíhala ve veselé náladě, oba jsou velice milí, mladí, takže ze mě opadl prvotní strach. Na uvolnění a zmírnění kontrakcí jsem si poležela ve vaně (takovou vanu mít doma!). Porodní sál i sál s vanou jsou nové, pěkně zařízené, člověk nemá takový ten nepříjemný pocit z nemocnice. U porodu byla ještě PA paní Cincibusová, která mě také podporovala a díky všem zmíněným jsem porod zvládla. Nejvíc musím poděkovat panu doktorovi, ke kterému jsem měla stoprocentní důvěru a který mě dokázal povzbudit a uklidnit, že jsem věřila, že to zvládnu. I jeho poporodní péče byla na jedničku, opravdu nechtěl nic zanedbat.

Co se týče novorozeneckého oddělení, všechny sestry byly velice ochotné a vše mi jako nezkušené prvorodičce ukázaly. Zejména paní Kavuljaková (laktační poradkyně) byla velice nápomocná a vysvětlovala mi vše opravdu od základů, jak s miminkem zacházet, přebalovat a zejména kojit. I v noci jsem mohla zavolat, kdyby byl nějaký problém.

Čáslavskou porodnici můžu jen doporučit! Nedejte na některé negativní recenze, které jsou většinou zastaralé, ve stylu "jedna paní povídala" nebo se týkají osob, které někomu nemusejí sednout, ale na takové lidi narazíte všude.
  • Výborný a milý personál
  • Příjemné a pěkné prostředí
  • Menší porodnice - domácká atmosféra
  • Poporodní péče
  • Nic mě nenapadá
0 poděkování
alilisi
27. srp 2017

Smíšené pocity..

Kvůli vysokému krevnímu tlaku jsem byla ve 36+5tt hospitalizována na gynekologickém oddělení.

Vstupní vyšetření hrůza. Dostala jsem seřváno, že jdu pozdě - ano čekala jsem na manžela - normálně jsem se totiž bála a sbalená taška do porodnice měla asi sto kilo. Změřili tlak a neviděli důvod k hospitalizaci, připadala jsem si jako vetřelec.

Ubytovat se na pokoj, kde už byly tři další těhulky. Slzy v očích. Sestry na gyndě nepříjemné. Tlak lítal nahoru a dolů avečer ve 37+0tt přišla strašně nepříjemná sestřička. Tlak vylítnul do astronomických výšek a už se jelo na sál - akutní cs.

Porod vedla MUDr. Štefanová - super ženská, skvělá doktorka, úžasný přístup (byla jsem vystrašená, nečekala jsem to a ona mi dodala trochu klidu). Asistovala jí MUDr. Hlasová (byla u mého vstupního vyšetření a bohužel nemohu říct nic kladného, ač je prý považována za kapacitu nemocnice).

Císařský řez proběhl tak nějak v poklidu. Malý byl v pořádku a na tom záleželo nejvíc! Docela dlouho mě šili, ale jizva je krásná! Čas na dospávacím pokoji jsem moc nevmínala.

Následující den jsem byla přesunuta na šestinedělí (bohužel nebyl volný nadstandart), ale i tak jsem byla celých 5 dnů na pokoji sama, takže paráda.

Oproti gyn.oddělení byly tady sestřičky super - opravdu! Syna jsem dostala den po císaři na pokoj.

Sestry z novorozeneckého tak nějak půl na půl. Ve směs věkově starší, se kterými se dalo mluvit, ale jedna mladá syna při kojení tak chytla za krk, až mi vyhrkly slzy. Syn měl lehkou žloutenku, ale i tak nás pustili pátý den po CS domů - pro mě hodně dlouhých 5 dnů!

I když v podstatě všechno proběhlo bez problémů - až na již zmiňované gynekologické odd., nejsem si jistá, jestli v Čáslavi budu chtít rodit znovu.

Pozn. Jídlo se fakt skoro nedalo jíst. :-D
1 poděkování
susic
2. kvě 2014

Velká spokojenost

V Čáslavi jsem rodila již po druhé. Porodnici Čáslav můžu jen doporučit.

Personál je velice přátelský a vše vysvětlil. To jak na porodním tak i na novorozeneckém oddělení. V porodnici je možnost půjčení si míče, masážních pomůcek, cvičící podložky a jsou tam i žebřiny, které jsem uvítala. Dále také velká postel, kde se vejdete i s tatínkem. Porodnici bych popsala jako domáckou. Co jsem já nejvíc uvítala, ale třeba některým maminkám to bude vadit, jsou zakázané návštěvy na pokoji. Takže maminky mají klid na kojení. Pan doktor i porodní asistentka byli skvělí. Tímto bych jim chtěla ještě jednou poděkovat. Můj porod byl docela rychlý, za čtyři a půl hodiny jsem měla svého Ondráška na světě. Po porodu se o mě také pěkně starali a stále se někdo ptal, jestli něco nepotřebuji.

Dále bych také doporučila předporodní kurz + cvičení za 700,- . V ceně je i tatínek u porodu. Který mě doopravdy připravil a hlavně jsem se naučila dýchat při porodu. Cvičení bylo skvělé v tom, že když mě trápily těhotenské bolesti (bolest v bedrech atd.) naučila jsem se jak si pomoci. Pan doktor i porodní asistentka byli skvělí.

Nezapomenout přinést si vše na porodním seznamu. Pokud ho nemáte, tak požádat p. Dibelkovou o zaslání. dana.dibelkova@nemcaslav.cz
1 poděkování