Porodnice Čáslav

Porodnické oddělení nemocnice Čáslav poskytuje rodičkám komplexní péči před, během i po porodu. V porodnice se snaží vyhovět vašim přáním, například je možný porod do vany. K porodu není nutné se registrovat.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodních sálů je možná po telefonické domluvě na telefonním čísle +420 327 305 278 případně emailem gynekologie@nemcaslav.cz.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Porodnice nabízí možnost, abyste sepsala svůj porodopis v předstihu. Výrazně to urychlí váš příjem v okamžiku porodu. Objednat se k sepsání můžete na telefonním čísle +420 327 305 266.

Předporodní kurzy

Předporodní kurzy6 psychoprofylaxe27 jsou pořádané formou besedy a jsou rozdělené do 4 lekcí. První lekci je vhodné absolvovat okolo 14. týdně těhotenství, druhou lekci okolo 30. týdne, třetí lekce a čtvrtá lekce následují vždy ihned po druhé. Na druhou a třetí lekci je vhodná přítomnost partnera. Lekce jsou rozděleny tak, aby vám co nejlépe tématicky vyhovovaly právě podle toho, v jakém období těhotenství se právě nacházíte. Besedy se konají vždy od 16 hodin v čekárně gynekologické ambulance (Nová budova, přízemí).

Cvičení pro těhotné9 má za úkol udržet vás v co nejlepší fyzické a také psychické kondici. Konají se každou středu od 15:00 do 16:00 v hale transfúzního oddělení v Nové budově.

Plavání pro těhotné vám pomůže zlepšit fyzickou kondici v těhotenství. Koná se každé pondělí od 17:00 do 18:00 v Městských lázních v Čáslavi.

Do všech kurzů se můžete hlásit na ambulanci gynekologie, případně přijít na konkrétní hodinu a domluvit se s lektorkou.

Porodní sály

Porodní sály jsou moderně vybavené. Najdete zde i mnoho relaxačních pomůcek pro úlevu od bolesti. Po předchozí domluvě nabízí porodnice porody do vody. Více o podmínkách porodu do vody a jeho benefitech si můžete přečíst zde.

Standardní pokoje

Pokoje na oddělení jsou dvoulůžkové a třílůžkové. Všechny jsou vybavené vlastním sociáním zařízením. Všechny pokoje jsou vybavené pro pohodlný rooming in systém.

Nadstandardní pokoje

Na nadstandardním pokoji, který je jednolůžkový, s vámi může pobývat také váš partner.

Doprovod k porodu

Doprovod k porodu137 je vítaný. Služba je zdarma.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezii22 poskytujeme na žádost rodičky nebo v případě indikace lékařem. Služba je zdarma.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu je podporován v případě, že je v pořádku zdravotní stav váš i vašeho miminka.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • občanský průkaz,
 • průkazka zdravotní pojišťovny,
 • těhotenská průkazka a doklady o všech vyšetřeních,
 • prohlášení o jménu dítěte,
 • oddací list (provdané maminky),
 • zápis o určení otcovství (svobodné maminky).

Hygienické potřeby:

 • základní hygienické potřeby podle zvyku,
 • vložky do podprsenky,
 • jednorázové síťované kalhotky,
 • porodnické vložky.

Oblečení:

 • přezůvky,
 • mateřské podprsenky,
 • noční košile 2 ks,
 • župan.

Pro miminko:

 • vlhčené ubrousky
 • balení jednorázových plenek pro novorozence.

Pro miminko si nezapomeňte připravit vhodné oblečení na odjezd z porodnice podle ročního období.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaSuma (CZK)
Předporodní kurz psychoprofylaxe a cvičení 1 350 Kč/osoba
Předporodní kurz psychoprofylaxe a plavání1 400 Kč/osoba
Předporodní kurz psychoprofylaxe a cvičení a plavání 1 750 Kč/osoba

Adresa porodnice

Jeníkovská 348
286 01 Čáslav

Kontakty

Sekretariát:

 • Telefon/E-mail: +420 327 305 278 (sekretariát)

Primář: MUDr. Petr Rafaj,

Zástupce primáře: MUDr. Zuzana Loudová
Vedoucí sestra: Danuše Dibelková

Ostatní kontakty

Oficiální stránky porodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem Gynekologicko-porodnické oddělení
Ambulance Gynekologicko-porodnické oddělení
CTG vyšetření Gynekologicko-porodnické oddělení
Porodní sály Gynekologicko-porodnické oddělení
Operační sály Gynekologicko-porodnické oddělení
Oddělení šestinedělí Gynekologicko-porodnické oddělení
Primář kliniky Gynekologicko-porodnické oddělení

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Čáslav

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Čáslav

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Čáslav?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
petazlesa  17. led 2019

Můžu jen doporučit!

Rodila jsem v čáslavské nemocnici, protože v Čáslavi bydlím, navíc personál z části znám a věděla jsem, že prostředí nemocnice je velice příjemné a hlavně oproti větším nemocnicím tu panuje až skoro domácká atmosféra.

Přijela jsem s kontrakcemi v 18 hodin večer, ve 21:30 byl malý na světě. Přijal mě pan doktor Tichý s PA paní Stibůrkovou. Příjem a příprava probíhala ve veselé náladě, oba jsou velice milí, mladí, takže ze mě opadl prvotní strach. Na uvolnění a zmírnění kontrakcí jsem si poležela ve vaně (takovou vanu mít doma!). Porodní sál i sál s vanou jsou nové, pěkně zařízené, člověk nemá takový ten nepříjemný pocit z nemocnice. U porodu byla ještě PA paní Cincibusová, která mě také podporovala a díky všem zmíněným jsem porod zvládla. Nejvíc musím poděkovat panu doktorovi, ke kterému jsem měla stoprocentní důvěru a který mě dokázal povzbudit a uklidnit, že jsem věřila, že to zvládnu. I jeho poporodní péče byla na jedničku, opravdu nechtěl nic zanedbat.

Co se týče novorozeneckého oddělení, všechny sestry byly velice ochotné a vše mi jako nezkušené prvorodičce ukázaly. Zejména paní Kavuljaková (laktační poradkyně) byla velice nápomocná a vysvětlovala mi vše opravdu od základů, jak s miminkem zacházet, přebalovat a zejména kojit. I v noci jsem mohla zavolat, kdyby byl nějaký problém.

Čáslavskou porodnici můžu jen doporučit! Nedejte na některé negativní recenze, které jsou většinou zastaralé, ve stylu "jedna paní povídala" nebo se týkají osob, které někomu nemusejí sednout, ale na takové lidi narazíte všude.
 • Výborný a milý personál
 • Příjemné a pěkné prostředí
 • Menší porodnice - domácká atmosféra
 • Poporodní péče
 • Nic mě nenapadá
alilisi  27. srp 2017

Smíšené pocity..

Kvůli vysokému krevnímu tlaku jsem byla ve 36+5tt hospitalizována na gynekologickém oddělení.

Vstupní vyšetření hrůza. Dostala jsem seřváno, že jdu pozdě - ano čekala jsem na manžela - normálně jsem se totiž bála a sbalená taška do porodnice měla asi sto kilo. Změřili tlak a neviděli důvod k hospitalizaci, připadala jsem si jako vetřelec.

Ubytovat se na pokoj, kde už byly tři další těhulky. Slzy v očích. Sestry na gyndě nepříjemné. Tlak lítal nahoru a dolů avečer ve 37+0tt přišla strašně nepříjemná sestřička. Tlak vylítnul do astronomických výšek a už se jelo na sál - akutní cs.

Porod vedla MUDr. Štefanová - super ženská, skvělá doktorka, úžasný přístup (byla jsem vystrašená, nečekala jsem to a ona mi dodala trochu klidu). Asistovala jí MUDr. Hlasová (byla u mého vstupního vyšetření a bohužel nemohu říct nic kladného, ač je prý považována za kapacitu nemocnice).

Císařský řez proběhl tak nějak v poklidu. Malý byl v pořádku a na tom záleželo nejvíc! Docela dlouho mě šili, ale jizva je krásná! Čas na dospávacím pokoji jsem moc nevmínala.

Následující den jsem byla přesunuta na šestinedělí (bohužel nebyl volný nadstandart), ale i tak jsem byla celých 5 dnů na pokoji sama, takže paráda.

Oproti gyn.oddělení byly tady sestřičky super - opravdu! Syna jsem dostala den po císaři na pokoj.

Sestry z novorozeneckého tak nějak půl na půl. Ve směs věkově starší, se kterými se dalo mluvit, ale jedna mladá syna při kojení tak chytla za krk, až mi vyhrkly slzy. Syn měl lehkou žloutenku, ale i tak nás pustili pátý den po CS domů - pro mě hodně dlouhých 5 dnů!

I když v podstatě všechno proběhlo bez problémů - až na již zmiňované gynekologické odd., nejsem si jistá, jestli v Čáslavi budu chtít rodit znovu.

Pozn. Jídlo se fakt skoro nedalo jíst. :-D
1 člověk považuje za užitečné
susic  2. kvě 2014

Velká spokojenost

V Čáslavi jsem rodila již po druhé. Porodnici Čáslav můžu jen doporučit.

Personál je velice přátelský a vše vysvětlil. To jak na porodním tak i na novorozeneckém oddělení. V porodnici je možnost půjčení si míče, masážních pomůcek, cvičící podložky a jsou tam i žebřiny, které jsem uvítala. Dále také velká postel, kde se vejdete i s tatínkem. Porodnici bych popsala jako domáckou. Co jsem já nejvíc uvítala, ale třeba některým maminkám to bude vadit, jsou zakázané návštěvy na pokoji. Takže maminky mají klid na kojení. Pan doktor i porodní asistentka byli skvělí. Tímto bych jim chtěla ještě jednou poděkovat. Můj porod byl docela rychlý, za čtyři a půl hodiny jsem měla svého Ondráška na světě. Po porodu se o mě také pěkně starali a stále se někdo ptal, jestli něco nepotřebuji.

Dále bych také doporučila předporodní kurz + cvičení za 700,- . V ceně je i tatínek u porodu. Který mě doopravdy připravil a hlavně jsem se naučila dýchat při porodu. Cvičení bylo skvělé v tom, že když mě trápily těhotenské bolesti (bolest v bedrech atd.) naučila jsem se jak si pomoci. Pan doktor i porodní asistentka byli skvělí.

Nezapomenout přinést si vše na porodním seznamu. Pokud ho nemáte, tak požádat p. Dibelkovou o zaslání. dana.dibelkova@nemcaslav.cz
1 člověk považuje za užitečné

Přihlas se do těhotenského newsletteru