Porodnice Jihlava

Porodnice v Jihlavě vám nabízí rodičkám komplexní péči v oblasti porodnictví. Díky novorozenecké JIP je možné vést zde porody od 32. týdne těhotenství. Je nositelem titulu Baby friendly hospital. Ročně zde přijde na svět přes 1 300 dětí.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodnice je součástí předporodního kurzu. Můžete využít také prohlídku v rámcí individuální péče. Více informací naleznete ZDE.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

V porodnici není nutné se registrovat. Je však potřeba, abyste měla sepsanou dokumentaci k porodu. K sepsání se můžete objednat na telefonním čísle +420 567 157 680, v pracovní dny mezi 7:00-15:30.

V porodnici v Jihlavě můžete také využít individuální péči jedné porodní asistentky.

Více informací a kontakty na jednotlivé porodní asistentky najdete TADY.

Předporodní kurzy

Jednorázový kurz6 předporodní přípravy je pro vás připraven od 36. týdne těhotenství. Získáte praktické informace o průběhu porodu od zkušených porodních asistentek. Součástí kurzu je také prohlídka porodního sálu a oddělení šestinedělí. Kurz můžete objednat na telefonním čísle +420 556 157 686.

Cvičení pro těhotné9 probíhá každý čtvrtek v prostorách rehabilitačního oddělení. Objednejte se předem na telefonním čísle +420 556 157 686. Je rozdělený podle toho, v jakém stupni těhotenství se nacházíte. Do 28. týdne probíhá v čase od 15:00 do 16:00 hodin, od 28. týdne pak od 16:00 do 17:00 hodin.

Plavání pro těhotné se můžete zúčastnit bez objednání vždy každé liché pondělí v měsíci v bazénu ZŠ Demlova od 19 do 20 hodin. Na plavání je nutné mít koupací čepici.

Porodní sály

Porodní sál tvoří čtyři domácí porodní pokoje. Jsou vybavené moderními přístroji, zároveň vám ale poskytnou porod v domácí atmosféře. Všechny jsou vybavené porodní postelí, kuchyňským koutem, pomůckami pro tlumení porodních bolestí (porodní žíněnky, vaky, míče a podobně) a vlastním sociálním zařízením. Jeden z pokojů má vanu a můžete tak rodit přímo do vany. V těsné blízkosti porodních pokojů je umístěn operační sál. Všechny porodní pokoje jsou nadstandardně vybaveny a jsou pro vás zdarma.

Standardní pokoje

Standardní pokoje jsou dvoulůžkové a třílůžkové. Vždy dva mají společné sociální zařízení. Jsou kompletně vybavené tak, aby vám umožnily plný rooming-in3 systém ubytování. Návštěvní hodiny nejsou po dohodě s personálem nijak omezené.

Nadstandardní pokoje

Nadstandardních pokojů je na oddělení šestinedělí pět. Všechny jsou vybavené telefonem, rádiem, rychlovarnou konvicí a lednicí. Zároveň mají vlastní sociální zařízení. Můžete zde přijímat návštěvy kdykoli.

Doprovod k porodu

Doprovodit137 vás samozřejmě může partner, ale i jakákoli jiná osoba. Počet osob u porodu je limitován pouze vaším přáním a možnostmi porodního pokoje. Služba doprovodu k porodu je zdarma.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 je k dispozici.

Bonding po porodu

Umožňuje-li to po porodu zdravotní stav váš i vašeho miminka, je bonding33 plně podporován.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • těhotenská průkazka a všechny výsledky vyšetření během těhotenství,
 • kartička zdravotní pojišťovny,
 • dotazník na jméno dítěte,
 • dohoda o příjmení dítěte u svobodných maminek, pokud se má dítě jmenovat po otci.

Hygienické potřeby:

 • zubní pasta, kartáček na zuby, mýdlo, hřeben, krém,
 • 2 ručníky,
 • toaletní papír,
 • vložky do podprsenky,
 • porodnické vložky.

Oblečení:

 • omyvatelné pantofle na přezutí,
 • bavlněné spodní prádlo nebo jednorázové síťované kalhotky,
 • podprsenky pro kojící maminky,
 • můžete mít vlastní noční košile a župan,
 • pokud nosíte, vezměte si elastické punčochy.

Může se hodit:

 • oblíbená hudba, kniha, časopis,
 • fotoaparát, kamera, mobilní telefon, nabíječka na mobil,
 • plovací kruh nafukovací (pro pohodlnější sezení po porodu),
 • léky, které trvale užíváte,
 • bonbony, oblíbené nealko nápoje.

Pro miminko:

 • jednorázové papírové plenky,
 • kartáček na vlásky,
 • vatové tyčinky do uší,
 • skleněný pilníček na nehty,
 • ponožky pro novorozence,
 • mastička bepanthen,
 • vlhčené ubrousky.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaSuma (CZK)
Jednorázový předporodní kurz 500 Kč/kurz
Dlouhodobý předporodní kurz s doprovodem 1 000 Kč/4 lekce
Dlouhodobý předporodní kurz bez doprovodu 600 Kč/4 lekce
Plavání v těhotenství 140 Kč/hodina
Cvičení v těhotenství 100 Kč/hodina

Adresa porodnice

Vrchlického 59,
586 33 Jihlava

Kontakty

Vedoucí lékař: MUDr. Talal Salloum,

 • Telefon/E-mail: +420 567 157 420

Vedoucí sestra: Bc. Silvia Solařová,

Ostatní kontakty

Oficiální stránky porodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem Pavilon G
Ambulance Pavilon G
CTG vyšetření Pavilon G
Porodní sály Pavilon G
Operační sály Pavilon G
Oddělení šestinedělíPavilon G
Primář kliniky Pavilon G

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Jihlava

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Jihlava

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Jihlava?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
jenny91  30. čer 2018

Náročný, ale krásný a přirozený porod

V jihlavské porodnici jsem 21. ledna 2018 přivedla na svět své první miminko.

Do porodnice jsem přijela v soboru ráno otevřená na půl centimetru, vzhledem k pozitivnímu streptokoku typu B a cestě zdaleka (cca půl hodiny) nám umožnili již zůstat. S manželem a dulou jsme trávili čas v porodním pokoji střídavě na míči ve sprše, ve vaně, na lůžku atd. Vše ale postupovalo velice pomalu, ještě v noci jsem byla otevřená zhruba na čyři centimetry. Ačkoli jsem se stále v duchu držela své touhy porodit přirozeně bez sásahů, odsouhlasila jsem nakonec klystýr a následně protržení vaku blan, aby se to rozhýbalo. Pomohla mi však až dalšího dne dopoledne malá dávka umělého oxytocinu, kterému jsem se původně chtěla mermomocí vyhnout. Během porodu a bezprostředně po něm jsem prožívala silné rozčarování z toho, že věci vůbec nešly tak samy hladce, jak jsem doufala.

Tyto negativní pocity by jistě dlouho přetrvávaly, nebýt báječné péče, které se mi dostávalo. Díky laskavému přístupu jsem již o pár hodin později dokázala vzpomínat na celý proces v dobrém a i nyní si synův dlouhý a náročný příchod na svět vybavuji jako úžasný zážitek. Všichni se mnou po celou dobu jednali trpělivě, nikdo mě do ničeho nenutil, ale dostávalo se mi mnoha dobrých rad a doporučení.

Domnívala jsem se, že porod v porodnici musí být vždycky kompromisem a nikdy neproběhne přirozeně. Přesvědčila jsem se o opaku. Prostředí jihlavské porodnice bylo velice příjemné a nedovedu si ani představit místo, kde bych rodila raději. Vše bylo perfektní a nikomu z personálu nemohu vytknout jedinou maličkost. Veškerým mým přáním bylo vyhověno – o případných odchylkách se mnou zdravotnice s laskavostí diskutovaly a rozhodnutí zůstávalo na mě.

Tlačení pro mě bylo úlevou a vzhledem k pokojné atmosféře jsem si tuto část porodu dokázala užít. S miminkem jsem se mohla pomazlit bezprostředně po jeho narození a nikdo nás od sebe neodděloval. Mé šestinedělí i díky tomu proběhlo krásně a harmonicky a na další porod se už teď těším.
adelaterezka  24. říj 2017

Vyvolávaný porod

V jihlavské porodnici jsem rodila v lednu 2016, malé se nechtělo, tak se muselo vyvolávat.

Nastoupila jsem ve středu, již z předchozích potermínových kontrol jsme tam měli veškeré papíry sepsané. Předporodní pokoj byl plný, byly jsme tam tedy tři. Večer jsem dostala první tabletu na uzrání porodních cest, bohužel ale potom ještě i ve čt ráno a ve čt večer. V pátek ráno nás poslali na samotné vyvolávání, vše Vám vždy vysvětlí, musíte podepisovat informované souhlasy, po hodině jsem dostala vždy čtvrt tablety, po první začaly slabé kontrakce, ale pak zas nic, takže po obědě jsem se stěhovala zpátky na předporodní pokoj. Už jsem se začínala smiřovat s tím, že budeme muset podstoupit CS. Tato fáze v porodnici nebyla nic moc, ráno vyšetření a tableta, večer totéž a mezitím nic.

V pátek večer mi praskla voda, po tabletách začaly okamžitě stahy po 3 min, takže žádná postupná příprava těla na bolesti, :D odvedli mě dolů na porodní pokoj, ten je opravdu příjemný a útulný, žebřiny, sprcha, míč, křeslo pro tatínka, jediné, co mi vadilo, byla tam celkem zima (malou po porodu chvíli ohřívali, prý byla lehce podchlazená), asistenka byla skvělá, bohužel si nepamatuji jméno, odebrala mi krev na vyšetření, jelikož jsem se dovolávala epidurálu hned mezi dveřmi. :D

Přijel přítel, měli jsme dostatek soukromí, vždy nás jen PA přišla zkontrolovat, přišel se podívat doktor, epidurál mi nakonec nedávali, vypadalo to, že bude do hodiny malá na světě, když si to pak rozmyslela, tak mi dali jiný prostředek na bolesti. To už u nás byla i paní doktorka, co měla směnu na oddělení šestinedělí, strašně moc nám pomohla, když jsem zaskuhrala, že potřebuji pomoc, zůstala a opravdu nás s PA povzbuzovali a podporovali, tatínka aktivně zapojovali, takže není pravda, že otec si u porodu připadá zbytečný. Na porod samotný přišel pan doktor, opět mi všichni moc pomohli, radili při tlačení, dýchání, všecko. Než mě zašili, tak byla malá zkontrolovaná, otřená a tatínek jí měl v náručí. Chvíli nás nechali nabažit se, potom Terezku vykoupali, po dvou hodinách mě poslali do sprchy a odvezli na oddělení šestinedělí.

Tatínek tam s námi byl pomalu do oběda, nikdo ho nevyháněl, vše mi jako prvorodičce trpělivě ukázali, vysvětlili, kdykoliv jsem potřebovala pomoci, sestra přišla a poradila, neustále se chodili dotazovat, jestli je vše v pořádku.

Za mě osobně mohu jihlavskou porodnici opravdu doporučit, vážně jsem se tam cítila jako klient a ne jako pacient.
ivitko_22062013  15. pro 2015

9.12.2015 Císařský řez

V jihlavské porodnici jsem rodila 9.12.2015 plánovanou sekcí kvůli KP. Přijatá jsem byla den předem v porodnici. Po vyšetřeních mě převezli na pokoj. Vzali jsme si s manželem nadstandard a byla jsem opravdu ráda. Byla jsem opravdu hodně nervozní, takže mi moc pomohlo, že jsme mohli trávit hodně času s manželem spolu sami a mohli jsem se věnovat opravdu jen sobě a potom miminku.

Moje nervozita byla umocněna i tím, že se ke mě dostaly spíše záporné recenze na porodnici, nicméně jsem se na vlastní kůži přesvědčila, že je někdy chyba příliš slídit na internetu. Práce celého týmu jihlavské porodnice od mého nástupu, přes celý pobyt, byla opravdu naprosto ukázková. Od všech lékařů, které jsem tu měla možnost vidět, přes porodní asistentky, dětské sestřičky i paní sanitářky.

Porodu jsem se opravdu bála, neměla jsem zkušenosti s žádným zákrokem, proto jsem ocenila, že mohl být manžel po celou dobu se mnou a držel mě za ruku.

Nakonec se nám chlapeček narodil s malými problémy, museli nám miminko resuscitovat, což bylo opravdu velmi stresující, ale práce týmu na sále byla absolutně ukázková, rychlá a bezchybná. Proto opět musím vyslovit velkou poklonu a uznání všem zaměstnancům jihlavské porodnice.

Po převezení na pokoj jsem těžce nesla, že se nemohu hned o našeho chlapečka starat, ale sestřičky a asistentky odváděly svou práci skvěle. Milé a usměvavé, ochotné, no prostě na jedničku s hvězdičkou.

Jediná věc, co mi trochu kazila dojem, bylo vybavení a stav nadstandardního pokoje. Starý nábytek, sociály. Hodně mi chybělo nějaké křeslo, do kterého bych si s malým sedla při kojení. Postel příliš vysoká a ostatní nábytek zase nízký. Z postele jsem sotva slezla a ze sedacího nábytku (rozumějte židličky) se zas nemohla zvednout. Přivezla jsem si domů pěkně bolavá záda. Možná by se hodily postele s elektrickým polohovacím roštem.

Jinak ale musím ještě jednou všechny moc pochválit za příkladnou péči. Kdybych se měla znovu rozhodovat pak jihlavská porodnice bude opět mojí volbou.
2 lidé považují za užitečné
anet007  5. srp 2014

Porod vyvolávaný :)

Elišce se na svět nechtělo, takže jsem musela po 10ti dnech přenášení nastoupit do nemocnice. Nadstandardy byly plné, ale normální pokoj jsem měla zatím sama pro sebe. Pokoje jsou klasické nemocniční, žádný luxus, ale žádná hrůza - stejně pořád jen koukáte na to své miminko :) a ne po pokoji, ale porodní pokoje jsou opravdu krásné.

Přes noc jsem dostala nějakou tabletu na přípravu porodních cest, protože to k porodu pořád nevypadalo. Od půlnoci jsem měla "menstruační bolesti", ale ráno se pan doktor netvářil, že by se porodní cesty nějak umoudřily. Ale já jsem ho trochu umluvila, že "to" zkusíme vyvolat a povedlo se.

V sedm hodin ráno jsem dostala první čtvrtku vyvolávací pilulky, po osmé už jsem cítila kontrakce, o půl deváté mi praskla voda a v devět jsem dostala druhou čtvrtku pilulky. No a její druhá polovina už nebyla potřeba a kontrakce se rozjely naplno.

Původně jsem chtěla rodit do vody, takže se kvůli mě umyla vana, napustila vana a já jsem v ní vydržela asi tak 15 minut a musela jsem ven. Prostě to nešlo. Ale nic nebyl problém. Eliška se narodila před půl čtvrtou odpoledne. Měla jsem báječnou porodní asistentku Evu J. I ostatní porodní asistentky, které jsem potkala při příjmu, při kontrolách, byly velmi milé, prostě na žádnou protivu jsem nenarazila.

Stejně tak milí jsou doktoři, sestry na oddělení, a to jak na šestinedělí tak na gynekologii. Udělala jsem si tam totiž kompletní kolečko :)

Na pokoji jsem byla se zkušenou maminkou, měla jsem štěstí - rozuměly jsme si. Bylo fajn se jí zeptat na některé věci, takže jsem nelitovala toho, že byl plný nadstandard. Jediné, ale to už tu bylo psáno, co se mi nelíbilo, je ten jeden společný záchod pro dva pokoje.

Kolegyně z pokoje mi odešla o den dřív a sestry mi hned nabídly, že nás sestěhují s kamarádkou, která ležela na pokoji vedlejším - takže jak říkám, nic nebyl problém a všechno se dalo řešit :)

Moje heslo je: Když budete na lidi příjemní, budou příjemní i oni na vás. A když nebudou, tak to stejně nezměníte. :-D

Takže já mohu jihlavskou porodnici jenom doporučit a doufám, že se tam sama ještě alespoň jednou vrátím ;-)
1 člověk považuje za užitečné
mmm12345  22. čer 2014

Porodnice Jihlava - císařský řez

Tak se musím taky podělit o svou zkušenost s jihlavskou porodnicí. Když jsem byla teprve těhotná a hledala jsem nějaké informace o porodnici, moc jsem jich bohužel nenašla.

Rodila jsem plánovaným císařem (z důvodu několikrát operovaného kyčelního kloubu po vrozené luxaci) v pátek 30.5.2014, den předem jsem v odpoledních hodinách přijela do porodnice, se sestrami vyplnila potřebné papíry, pak mě přijal a vyšetřil i lékař. V tu chvíli byl volný nadstandard, takže jsem toho na popud svého manžela využila (ačkoliv jsem to prvně nepovažovala za nijak důležité, nakonec jsem byla ráda, že jsem si ho vzala). Všechny sestry byly strašně moc milé, ochotné, usměvavé. Nenarazila jsem ani na jedinou sestru (jak dětskou nebo "ženskou"), která by byla nepříjemná. Porod samotný nebyl nijak příjemný, porodní den a den následující byly hodně náročné (a proto jsem byla ráda, že jsem měla ten nadstandard a manžel tam mohl být celou dobu se mnou a v podstatě se o malou staral - choval, přebaloval). Sestry chodily každou chvíli, ptaly se, jestli něco nepotřebuji a přikládaly malou ke kojení. Druhý den po porodu jsem již byla schopná vstát a o malou se plně postarat. Všechno bylo v pořádku, tak jsme čtvrtý den šly domů.

Opravdu mohu jihlavskou porodnici doporučit!!
2 lidé považují za užitečné
czica  20. led 2014

Spokojná - cisársky rez

My sme si užilli pobyt v jihlavskej porodnici v roku 2010. Potom boli priestory rekonštruované, takže nemôžem posúdiť ako to tam vyzerá teraz.

Prišli sme na príjem kvôli mojim zdravotným problémom okolo tretej v noci. Sestričky boli veľmi milé, hoci tam žiadnu inú mamičku nemali, takže mali veget. Napojili ma na monitor, sledovali mimčo a urobili hneď všetky možné odbery.

Keď dostali výsledky, okamžite zvolali všetkých potrebných na sál (práve sa striedali služby, no napriek tomu boli do 5min od rozhodnutia urobiť sekciu na svojom mieste). Pred sálou síce zistili, že mi zabudli pichnúť oblbovák, ale za to som im vďačná, lebo s ním mám zlé skúsenosti. Na sále so mnou doktor aj anesteziologička stihli prehodiť pár vtipov, zaujímali sa o meno bábätka a potom sa ma snažili prebrať...

Keďže som bola po celkovej narkóze, o malú sa zo začiatku starali sestričky a personál (študenti). Celý čas som ju mala pri sebe na izbe. Celkové zhodnotenie personálu je kladné. Len jedna sestrička mi nesadla, ale tak to môže byť aj mojimi hormónmi, predsa len to s človekom trochu zamáva.

Izby a chodby boli čisté. Všetko, čo som potrebovala, som mala k dispozícii, čisté nočné košele, plachty...

Jediné, čo ma trochu mrzí, je slabá osveta o alternatívnych spôsoboch kojenia. Sestričky ma celý čas trápili a snažili sa presvedčiť malú, aby sa prisala, ale márne. Až pred našim odchodom z pôrodnice (strávili sme tam 5dní) prišla laktačná poradkyňa. Dovtedy som o laktačnej poradkyni ani netušila. Všade človek počúva ako je kojenie prirodzená vec. Všetci v mojom okolí sa tvárili, že to príde samo... takže to dopadlo tak, že sme si domov kúpili odsávačku a po mojom psychickom vyčerpaní sme začali prikrmovať z fľašky a zrazu bol svet krajší. Stále si myslím, že keby mi predstavili iné možnosti (cievku), mohli sme normálne kojiť. Ale tak to je už o niečom inom.
haniiicka  20. led 2014

Naprostá spokojenost

V jihlavské porodnici jsem rodila v prosinci 2012 a byla jsem spokojená.

Po přijmu se o mne neustále starala porodní asistentka, p. doktorka chodila kontrolovat a i k manželovi se chovali velmi slušně. Porodní pokoj je krásný a člověk se tam cítí příjemně i když mu není zrovna do zpěvu.

Péče u porodu i po něm byla taky dobrá. Bylo také fajn, že nám syna nikam neodnesli a celou dobu byl s námi v pokoji. Manžel se šel podívat na váhu, měření, atd.

Na oddělení jsem měla štěstí na personál, krom jedné protivné sestry byly všichni ochotní, příjemní a kdykoli mi na cokoli odpověděli, popřípadě poradili.

Jediné, co mi na oddělení tak nějak vadilo bylo to, že WC a sprcha je pro dva pokoje společná (neměla jsem nadstandard). Ono pro 4 maminky po porodu je to celkem málo.

Za sebe tedy porodnici v Jihlavě mohu doporučit :-)
1 člověk považuje za užitečné

Přihlas se do těhotenského newsletteru