Porodnice Kolín

6 zkušeností

Gynekologicko-porodnické oddělení v nemocnici Kolín (Porodnice Kolín) se nachází v nově zrekonstruované moderní budově se špičkovým technickým vybavením. V roce 2011 se zde narodilo 1245 miminek z celkem 1228 porodů. I v této porodnici funguje systém péče rooming-in, kdy dítě zůstává po porodu s matkou.

Co porodnice Kolín nabízí:

 • 2 pokoje jednolůžkové s nadstandartním vybavením
 • 8 dvoulůžkových pokojů se sprchou a toaletou
 • 3 samostatní porodní boxy
 • předporodní pokoj vybaven vanou, sprchou, lanem a míčem
 • přítomnost otce u porodu (za poplatek)
 • předporodní kurzy s prohlídkou porodních boxů každou sudou středu (za poplatek)
 • možnost použití několika druhů analgezie pro zmírnění bolestí (epidurální analgezie bezplatně)
 • jednotka intenzivní péče pro novorozence

Porodnice Kolín

Registrace k porodu:

K porodu v kolínské porodnici není třeba se dopředu registrovat. Privátní gynekolog pacientky předá rodičku kolem 36. týdne těhotenství do péče porodnice, kam rodička dochází až do porodu. K první návštěvě gynekologické ambulance je potřeba se předem objednat.

Co s sebou do porodnice Kolín:

Pro maminku:

 • základní hygienické potřeby /kartáček na zuby, zubní pasta, tělová kosmetika, pomáda na rty, obyčejné mýdlo na ošetření hráze nebo operační rány…/
 • toaletní papír
 • porodnické vložky / např. SAMU /
 • jednorázové porodnické kalhotky
 • ručníky /několik -zvlášť na použití horní a spodní části těla /
 • kojící podprsenky /aspoň 2 kusy /
 • prsní vložky
 • noční košile /v porodnici jsou k dispozici, ale je možno si donést několik vlastních, nejlépe s knoflíky v horní části kvůli kojení /
 • přezůvky
 • láhev neperlivé vody /může se hodit při porodu/
 • léky, které rodička pravidelně užívá
 • elastické punčochy, pokud má rodička křečové žíly
 • župan
 • doporučuje se nebrat s sebou cennosti, šperky, větší obnos peněz - nebezpečí krádeže.

Pro miminko:

 • balení plenek pro novorozence
 • vlhčené ubrousky
 • dudlík
 • oblečení, zavinovačku a kosmetiku pro miminko během pobytu v nemocnici není třeba, je možné však použít vlastní

Na cestu domů:

 • oblečení, zavinovačku, deku, autosedačku (stačí donést až při odchodu domů)

Doklady k porodu:

 • osobní doklady /občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny, fotokopii oddacího listu/
 • těhotenskou průkazku + výsledky všech vyšetření
 • prohlášení o jméně dítěte, potvrzenou žádost z matriky, pokud je rodička svobodná nebo rozvedená a chce, aby se dítě jmenovalo po otci

Související články

Více o porodnici Kolín na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Kolín
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Kolín

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Kolín?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
rozarkaveronika
5. únor 2018

Porod v Kolíně

V kolíně jsem rodila už 2x: první dceru v roce 2009 a druhou v roce 2011 a byla jsem spokojená. Proto i třetí dceru, se kterou mám termín 11.3.2018 jsem se rozhodla pro porod tady u nás v Kolíně.

Každá porodnice má své pro a proti,ale já se rozhodla pro Kolín. :heart::wink:
1 poděkování
misulenekv
22. zář 2016

Porod září 2013

Koukám, že máte holky taky pěkný zážitky s kolinskou porodnicí. Sestry z šestinedělí jsou kravky nepříjemný a z dětského to samé. Možná až na jednu dvě výjimky. Ale ty to nezachráněj, a to ani celkový dojem.

Myslím, že jim dělá radost vychutnat si prvorodičku. Dneska bych se už chovala jinak, ale ty první dny je člověk ze všeho vyplašenej. Zvlášť, když mimčo šlo o měsíc dřív a není vše jak by mělo být. Takže by člověk určitě ocenil větší podporu při kojení a vůbec lidšťější přístup. Možná, že paní u kasy v Kauflandu je milejší než oni tam.

Porod nebudu komentovat, že nemohli najít nůžky v tom bordelu na nastřihnutí, že mi to ani neumrtvily a šily živý, taky nebudu komentovat.

Malej je zdravej a je to tam jen o tom prostě přežít porod, pak přežít i pár dní po porodu a hurá domů.
0 poděkování
laisobel
20. zář 2016

Nikdy vice

V této porodnici jsem rodila dceru, vybírali jsme podle dostupnosti k místu bydliště.

Na mém profilu je porod popsán.

Stručně - chování personálu hrozné, porod 36 hodin, pak akutní císař, kdyby nepřišel jiný doktor, mohly jsme s dcerou umřít obě. Vše proto, že jsem nebyla řádně vyšetřena pohmatem.

JIPka v pohodě, šestinedělí horor, sestry nepříjemné, a to i z novorozeneckého.

Za nás traumatická zkušenost, která nezůstala bez následků a do nemocnice Kolín už nikdy.
0 poděkování
sarynatko
17. zář 2016

Porodnice Kolín

Ahoj všem, tak i já se podělím o zážitky z nemocnice.

V Kolíně jsem rodit nechtěla, a to po všech negacích, co ke mně chodily, nicméně z důvodu blízkého bydliště nepřicházela v úvahu Praha.

Kontroly v poradně probíhaly normálně, ale ve 37tt mi začaly stoupat hodnoty jaterních testů a při jedné z kontrol mi pi.doktorka řekla, ať se doma otočím pro tašku a druhý den mi porod vyvolají. Čas na paniku, kdy a jak to přijde (jako prvorodička) šel stranou. V 11 hod. jsem dostala tabletku a relativně to šlo, i když kontrakce po 5 minutách nic moc. Ve 14 hodin to začalo být horší - kontrakce zhruba po 2 minutách a v 16. hod. jsem si nechala dát epidurál. Nevím, zda mi ho píchly dobře, protože mi od bolestí nepomohl. Pak dorazil muž, i když jsem ho u porodu nechtěla a byli jsme tak i domluvení. Je pravda, že mi byl na hekárně velkou oporou, protože od té 17. hodiny jsem už lezla po zdech. :) v 18 hod. mi praskla voda a pak už to šlo ráz na ráz... Sestřičky takové odměřené, ale při tom šíleném návalu, kdy každá doslova čekala na svou postel, asi v mezích. No takže muž zazvonil na sestřičku, co akorát přišla na službu, že už je to asi tady a z přísné sestry se vyklubila poměrně vtipná osoba - vzala mě v podpaží a odvedla na sál. Má drahá půlka šla na nikotinovou vzpruhu a pak si řekl, že mě půjde podpořit, i když nechtěl.18:44 jsme odešly a v 18:58 byla malá na světě. Takže se stihl převléct a malou mu akorát donesly, než mě zašijí atd.

Nemůžu říct půl slova, že by se někdo choval zle, co se o Kolínu říká. Všichni v pohodě a profíci.
0 poděkování
pisjutynka
9. bře 2016

Zkušenost s Kolínskou porodnicí

V této porodnici jsem rodila v únoru 2016. Původně jsem se rozhodovala pro jinou porodnici, ale nakonec vyhrál Kolín z důvodu blízkosti bydliště a dětské JIP.

Na kontrolách v poradně jsem byla spokojená. Sice jsem nikdy nenarazila na stejného Dr., ale to mi vůbec nevadilo. Pokaždé jsem přišla do styku s příjemnými lidmi jak přímo v ordinaci, tak i na monitorech. Čekání nebylo dlouhé, se vším všudy jsem byla do hodiny hotová (pouze jednou jsem tam byla asi 2,5 hodiny, ale to proto, že mi dělali víc vyšetření).

Pár dní před porodem mi udělali váhový odhad miminka, který vyšel 4,5 kg. Už jsem poměrně dlouho přenášela a přes moje obavy zkažené vody a porodu velkého dítěte jsem doktory prosila o vyvolání. Bohužel mi vyhověno nebylo a bylo mi řečeno, že když jsem porodila poprvé, zvládnu to i podruhé a že dřív jak 10 dní po TP porod nevyvolají.

Nakonec (k mému štěstí) přesně 10. den po TP jsem začala rodit. Bolesti mě přepadly doma a když už byly po dvou minutách a já už opravdu nemohla skoro ani chodit, partner mi zavolal záchranku, jelikož nemáme auto. Záchranáři moc milí, odvedli mě až přímo do porodnice a tam mě předali do péče. U PC seděly dvě starší PA a nejspíš jsem je vyrušila ze spánku (bylo 2:15 ráno), protože mě jedna z nich hned mezi dveřmi seřvala, proč jsem si volala sanitku, že jsem mohla přijít po svých (opravdu vtipná, nevím, jak by se tvářila, kdybych rodila někde venku na chodníku a zase tak blízko na to, abych šla pěšky, to nemáme. Navíc jsem už byla otevřená na 5 cm). Jen co se ve dveřích objevil partner, tak nasadily úsměv a začaly se ke mě chovat úplně jinak.

Dali mě na monitor a po chvíli jedna z PA běžela pro Dr., vykulené oči a slyším, jak se baví, že miminku padají ozvy a že je to špatný. Když jsem se zeptala, co se děje, nikdo se se mnou nebavil. Přítel se šel obléci do toho jejich oblečku a já jsem šla na porodní box, kde mi Dr. píchla vodu. Ta byla samozřejmě úplně zkažená. PA mi řekla, že mi ani nebudou dělat klystýr, protože už není čas a miminku se vůbec nedaří dobře. Bohužel jsem už byla otevřená na 10 cm, ale miminko nechtělo sestoupit do porodních cest, takže jsem nemohla jít tlačit. Měla jsem obrovské bolesti, takže jsem křičela a PA na mě neustále byla protivná a dávala mi najevo, že jsem hysterka.
Nakonec jsem mohla jít tlačit, jedna PA mi skákala po žebrech (které mi narazila) a Dr. nestíhala stříhat, takže jsem se roztrhala takovým způsobem, že jsem měla nakonec sešitej i konečník. Malá se narodila s dvakrát omotanou pupeční šňůrou okolo krku, nikdo mi jí neukázal a hned ji nesly pryč. Vůbec jsem nevěděla, co se děje, přítel se rozbrečel a až později, když mi ji přinesli, mi řekl, že ji museli oživovat.

Pak mě přišla Dr. zašít, a i přesto, že jsem jí neustále upozorňovala, že to strašně bolí, tak mě jen odbyla, že to není možný.

Toť můj porod, vůbec nechci pomyslet na to, jak by to všechno dopadlo, kdyby se čekalo až na vyvolání.

S následnou péčí na šestinedělí jsem byla spokojená. Sestry milé, jídlo taky v pohodě, hlad jsem nikdy neměla.

Pokud bych měla ještě někdy jít rodit (což už po téhle zkušenosti opravdu nehrozí), do Kolína už bych asi nešla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:
Plenky a vlhčené ubrousky pro miminko, porodní vložky, ručník, toaletní papír, vodu k porodu, nabíječku na mobil, poporodní kalhotky.
1 poděkování
rockerka
9. pro 2015

Hospitalizace v porodnici v Kolíně, následný porod

S péčí a s personálem jsem byla velmi spokojená. Ať jsem ležela pár dní na rizikovém oddělení, porodním sále a následně na šestinedělí. Porodila jsem předčasně, takže synek byl umístěn na JIPce, kde se o něj perfektně starali a mě umožnili od prvního dne kontakt.

Po propuštění ze šestinedělí jsem byla přijata na mateřský pokoj, abych mohla zůstat v porodnici s miminkem. Chování personálu od lékařů až po sanitářky byl úžasný. Ve všem se mi snažili vyjít vstříc, informovali mě o každém kroku. Bylo o nás moc hezky postaráno. Jen ta nemocniční strava by se mohla pro maminky na šestinedělí změnit.

Vřele všem moc doporučuji tuto porodnici.
4 poděkování