Porodnice Krnov

4 zkušenosti

Gynekologicko porodnické oddělení SZZ Krnov (porodnice Krnov) je od září 2004 umístěno v nových prostorách krnovské nemocnice. Pokoje jsou moderně a vkusně vybaveny. Základním pilířem práce na oddělení je přístup zdravotnického personálu ke klientkám. V maximální míře se zaměstnanci porodnice snaží respektovat přání a názory svých klientek.


Porodnice Krnov


Spokojenost s péčí se pak odráží na postupně rostoucím počtu porodů a gynekologických operací. Vybavení i přístup je zcela v souladu s posledními trendy. Pro způsob nekomplikovaného porodu je rozhodující přání budoucích rodičů (od porodu bez zásahů, přes možnost epidurální analgezie až porod do vody). V porodnici Krnov jsou si dobře vědomi, jak může být nové a neznámé nemocniční prostředí pro některé ženy traumatizující, a proto se snaží, aby se každá žena, která zde rodí, cítila co nejlépe. Slouží k tomu dodržování tří základních pravidel: bezpečnost – osvědčené a adekvátní lékařské postupy intimita – co nejvíce soukromí pro klientku, co nejméně personálu při vyšetření a porodu příjemné prostředí – vedle interiéru porodních sálů a pokojů i chování personálu. Cílem práce krvnovské porodnice je zdravá a spokojená maminka se zdravým novorozencem.

Historie porodnice Krnov

V květnu 2005 po důkladné přípravě jak personálu, tak technického vybavení a splnění všech hygienických norem zde lékaři odvedli první porod do vody.
Do začátku roku 2008 proběhlo již 100 takových porodů.
Rok 2009 - respektování porodních plánů a přání rodiček a jejich doprovodu a umožnění na přání rodičky doprovod na operačním sále u císařského řezu.
Prosinec 2010 - podpora bondingu na přání rodičky, tím se tvoří vztah mezi maminkou a jejím dítětem již v prvních vteřinách po porodu.
Leden 2012 se Sdružené zdravotnické zařízení Krnov,p .o. ,Gynekologicko – porodnické oddělení stává,, Odběrovým zařízením“ pro odběr pupečníkové krve.
Duben 2012 pracovníci novorozeneckého úseku nabízejí muzikoterapii u novorozenců a použití tzv. rukavice lásky.

Co s sebou do porodnice

Pro maminku:

 • Doklady - občanský průkaz, karta zdravotního pojištění, oddací list, u svobodných maminek rodný list, těhotenská průkazka, dotazník o jménu dítěte, svobodné maminky, které chtějí, aby dítě mělo jméno po otci, také potvrzení z matriky.
 • Hygienické potřeby - kartáček a zubní pasta, sprchový gél, 2 menší ručníky, toaletní papír, vložky a ostatní kosmetické potřeby podle potřeby
 • Noční košile a župan – vlastní, noční košile pro kojící matky s hlubokým výstřihem 2 kusy
 • Teplé ponožky a přezůvky
 • Podprsenka pro kojení –
 • Vložky do podprsenky s látkovým povrchem
 • Kalhotky – několik párů nejlépe síťovaných kalhotek
 • Tekutiny – dostatek tekutin, čaj pro kojící matky
 • Bepanten – mast k preventivnímu ošetřování prsních bradavek

Pro miminko:

 • Plenky – jednorázové pleny na celou dobu pobytu v porodnici
 • Ubrousky – jednorázové čistící ubrousky
 • Dětská kosmetika – v nemocnici je k dispozici, ale žena si může donést vlastní
 • Oblečení na cestu domů – podle vlastního uvážení a ročního období, žena by neměla zapomenout na zavinovačku, popř. deku, v zimě fusák

Související články

Více o porodnici Krnov na modrykonik.cz

Použtié zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Krnov
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Krnov

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Krnov?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
dancamich
12. srp 2018

Krnov - past na lesany

Porodnici v Krnově nedoporučuji.

Nerespektovali základní porodní přání jako bez nástřihu, dotepání pupečníku a bonding. Pan primář je mmj hrozný přisprostlý hověz s rukama jak horník. Jinak jídlo bylo jen 3x denně, měla jsem hlad. Po porodu měl malý nižší glukózu, takže ho cpaly sestry glukózou a 30 ml dávkami cizího nebo mého mateřského mléka (co měly po ruce), i když třeba chudák nechtěl. Když jsem ho dostala na pokoj, tak byl chudáček tak rozdrážděný, že po nakojení hodil šavli obloukem. Díky ,,péči" novorozeneckého odd. malý skončil v Ově Porubě na JIRPu se zvracením - NIC mu nenašli. Ošetřující lékařky se shodly, že ho rozdráždily sestry v Krnově. Takže díky krnovskému ústavu jsem se k druhému dítěti domů vrátila až po dlouhých devíti dnech... fakt pecka.

Rodila jsem na konci května a až teď jsem tohle mohla napsat aniž by se mi udělalo špatně. FN Ostrava Poruba a odd. JIRP a JIP nemůžu nic vytknout. Snažili se a měli trpělivost i s maminkami smažkami, které jsem tam taky potkala.
 • Pokud máte porodní asistentku nebo doprovod vysoký dva metry, je tato porodnice stvořena pro Vás. Jinak výhody nevidím...
 • nerespektování základních doporučení WHO a porodního plánu
 • málo jídla
 • neprofesionální novorozenecké oddělení, kde jen sestra Bohunka byla skvělá
0 poděkování
rituska88
26. led 2015

Novorozenecké pochválit nemůžu

V Krnově jsem rodila 23.5.2014 plánovaným císařským řezem.

Operace a všechno kolem proběhlo naprosto v pořádku, díky MUDr. Vlkovi a celému kolektivu na operačním sále máme nádherné vzpomínky na narození našeho chlapečka.

Péče sestřiček a ošetřovatelek z gynekologie byla vzorná, opravdu si nemůžu stěžovat. Ale se sestrami z novorozeneckého jsem moc spokojená nebyla - některé se chovaly arogantně, nikdo mi nepomohl, když jsem měla potíže s kojením a nechaly trápit jak malého, tak mě. Ano, byly tam asi dvě, které byly super, ale celkově jako kolektiv je bohužel pochválit nemůžu.

Doktorky se na novorozeneckém střídaly, takže na každé vizitě jsme měly jinou a každá nám říkala úplně něco jiného, to mi trošku vadilo, protože jsem pak nevěděla, čím se mám vlastně řídit. Z lékařů gynekologie chválím moc MUDr. Vlka a MUDr. Mužnou.

Příště asi opět půjdu rodit do Krnova, celkově jsem tam byla spokojená, až na drobné mouchy.
1 poděkování
kfitecko23
3. črc 2013

Smíšené pocity

Týden před porodem jsem nastoupila do nemocnice jelikož jsem měla velké otoky a vysoký tlak (brala jsem celé těhu léky) preeklapsie potvrzena byla jsem hlídaná, v pondělí zněl rozkaz primáře jasně, vysoké hodnoty, břicho vysoko, porodní cesty nepřipravené, jdem na císaře hned!! To byl 1. šok, 2. přišel ve chvíli když mě sestřička cévkovala a přišla druhá že pan primář si to rozmyslel že vezme jinou maminku a že si počkám do středy ... ty nervy si Vám nepřeju. 3. šok přišel v den kdy mi sestřička výslovně zakázala mít Filipka na pokoji z důvodu vysokého tlaku (byla jsem na pokoji sama) a sestřička z novorozeneckého předemnou tříška dveřma že se mám o malého starat sama. Z nemocnice jsem se odcházela po týdnu na reverz s vysokým tlakem (kdyby nebylo p.Stejkala ležím tak snad ještě dneska-děkuji) ale jaksi mi zapomněli pozměnit léky na vysoký tlak a skoro 14dní jsem užívala léky které se při kojení užívat nesměli takže šok č.4.
1 poděkování
pajulinkka
28. čer 2013

Když rodit tak zas jedině v Krnově

Porod jsem měla vyvolávaný a následně skončil císařským řezem.
I když můj porod vedla nezkušená porodní asistentka, pan doktor Stejskal byl skvělý, naprostý profesionál který je na správném místě. Po zákroku ještě zamnou přišel na pokoj vše mi vysvětlil co se dělo u operace.
Na oddělení šestinedělí hlavně laktační poradkyně paní Olšinová (měla službu v den kdy se Matyášek narodil) přišla povykládala si semnou vše krásně vysvětlila, i ostatní personál byl super.
Druhý porod mám opět císařem a zase opět v Krnově.
Krnovskou porodnici doporučuji
1 poděkování