Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Pelhřimov

2 zkušenosti

Porodnice Pelhřimov

Co porodnice Pelhřimov nabízí:

  1. těhotenství do 20. týdne20 - každou druhou středu v měsíci, náplní je výživa v těhotenství4, životospráva, hygiena1, škodlivé vlivy působící na matku a plod (např. káva7, kouření4 a ostatní rizikové faktory1)
  2. kojení70 - každý druhý čtvrtek v měsici,
  3. porod28 a jeho příprava27, součástí je také prohlídka porodního sálu a oddělení šestinedělí10.

Porodnice Pelhřimov

Vedení porodnice

=Funkce=JménoE-mailTelefon
primářMUDr. Tomáš Svobodatsvoboda@hospital-pe.cz565 355 551
zástupce primářeMUDr. Roman Petříkrpetrik@hospital-pe.cz565 355 528
vrchní sestraBc. Jitka Plášilovájplasilova@hospital-pe.cz565 355 552

Více o porodnici Pelhřimov na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Pelhřimov
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí Pelhřimov

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Pelhřimov?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
aandell
27. lis 2016

Nespokojenost s péčí o miminka

Po delší době jsem se rozhodla také napsat recenzi na tuto porodnici. Musím dát jedničku s hvězdičkou za celou část před porodem a porod. Ikdyž ke konci se objevily malé komplikace, přístup paní doktorky byl skvělý. Vše dopadlo na výbornou.

Co se ale týče péče o miminka, tak mě pořád překvapuje, že jsou všichni tak moc spokojení. :/ Zařízení na oddělení šestinedělí je tragické - společné záchody a sprchy? Opravdu v roce 2016 v porodnici tohle ještě může být? Na pokoji pouze přebalovací pult - dnes už je běžné mít zázemí pro miminka na pokoji. Koupání tedy probíhá jak na pásu a nesmíte pomalu s miminkem přetáhnout daný čas, pak už sestřičky popohání. Největší zklamání mám z toho, že není miminko první den s maminkou a z pomoci s kojením :/ ta je pouze taková, že je předvedena špatná technika a některá miminka to rozchodí, některá ne. Když jsem měla bradavky do krve, tak mi sestřičky řekly, ať si přijdu pro fialovou vodičku. :/ Druhý den byla malému podaná glukóza kvůli žloutence, která nebyla vůbec tak dramatická, jak mi bylo řečeno (nebyla třeba ani fototerapie) - a den "kontrolního vážení"? - zbytečný stres pro maminky - proč se tomu nemůže nechat volný průběh a pouze převážit děti jednou denně? Při prvním kojení mi malý vypil 40 ml a při dalším nic a už to bylo špatné a už jsem byla ve stresu atd... A rady na to, jaké dělat pauzy mezi přikládáním - taková hloupost, první dny má být miminko u prsa jak často jen chce a může si u toho usínat jak chce :/ a ne dodržovat pauzu mezi kojením a dítě budit (jednou mi bylo řečeno, že ho nebudím, že ho jen šimrám, tak ho sestřička probudila svou vlastní technikou :-/ )
a nakonec, dle mého názoru není Pelhřimov hoden označení baby friendly z více důvodů, ale hlavně si ho nezaslouží za to, že miminka nejsou s maminkami 24 hodin denně. Každodenní odvoz dětí na vizity? Proč? Proč nemůžou být miminka ošetřena za přítomnosti maminek?

Takže shrnutí:
Porod a péče o maminky jednoznačně za 1.
Péče o miminka a vybavení oddělení šestinedělí za 4.
0 poděkování
holyjane
11. bře 2015

Příště znovu :)

V pelhřimovské porodnici jsem rodila v dubnu 2014. Jelikož to byl můj první porod, nevěděla jsem, co očekávat, co požadovat a co schvalovat, ale podruhé budu zcela jistě rodit opět tu, akorát s porodním plánem.

Rodila jsem dva dny a vystřídala se na mně snad většina působících lékařů, sester a porodních asistentek. Všichni byli milí a chápaví, snažili se plnit mé požadavky a jemně mi nabízeli opačné prostředky, než jsem požadovala, ale rozhodně nic nevnucovali. Až na jednu PA, která byla drzá a i trochu sprostá.

S ohledem na psychický stav vyčerpané prvorodičky si na nic nestěžuji a doporučuji. :)
0 poděkování