Porodnice Prostějov

Porodnice Prostějov je menší porodnice, která vám poskytne individuální přístup v bezpečném prostředí. Ročně zde přijde na svět asi 1 000 dětí. Do ambulance porodního sálu se objednávejte ZDE.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodního sálu se koná ve všední dny od 14 do 17 hodin. Je nutné zavolat alespoň 30 minut předem na telefonní číslo + 420 582 315 873, kvůli ověření toho, zda je porodní sál volný a prohlídka je možná.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Telefonní číslo na porodní sál je +420 582 315 873. Na oddělení šestinedělí se dovoláte na telefonním čísle +420 582 315 874.

Předporodní kurzy

Kurzy předporodní přípravy27 vás seznámí s informacemi o těhotenství, porodu a oddělení šestinedělí. Kurz6 vedou zkušené porodní asistentky z prostějovské porodnice. Koná se v budově stravovacího prostoru v 1. patře.

Cvičení pro těhotné9 se koná každou středu od 10 do 11 hodin v budově stravovacího prostoru v 1. patře.

Porodní sály

Porodní sál tvoří samostatné porodní boxy vybavené sprchou, WC, jeden z porodních boxů je také vybavený vanou.

Standardní pokoje

Sedm standardních pokojů je vybaveno vlastním sociálním zařízením, televizí a připojením k internetu. Jsou uzpůsobeny k rooming-in3. Doporučené návštěvní hodiny jsou od 14. do 17. hodin.

Nadstandardní pokoje

Tři nadstandardní pokoje jsou jednolůžkové a vybavené tak, aby vám poskytovaly maximální komfort. Mají vlastní sociální zařízení, televizi, rádiem a ledničkou. Můžete zde přijímat návštěvy téměř neomezeně (do 21 hodin).

Doprovod k porodu

Přítomnost doprovodu u porodu137 je zdarma. Stejně tak je možné mít doprovod také k císařskému řezu.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 je v porodnici k dispozici zdarma. Její podání záleží na vašem souhlasu a také doporučení lékaře.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu je samozřejmostí, pokud ho umožňuje zdravotní stav váš a stav vašeho miminka.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

  • občanský průkaz,
  • průkaz zdravotní pojišťovny,
  • vdané maminky kopii oddacího listu,
  • svobodné nebo rozvedené maminky zápis o určení otcovství (pokud má mít miminko jméno po otci).

Hygienické potřeby:

  • toaletní potřeby podle zvyku,
  • vložky,
  • vložky do podprsenky.

Může se hodit:

  • vhodná osuška na bonding po porodu, tmavé barvy.

Pro miminko:

  • jednorázové plenky.

Pro miminko si také nachystejte věci na odjezd z porodnice, včetně dětské autosedačky, pokud budete cestovat autem.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaPoplatek
Kurz předporodní přípravy 200 Kč/lekce
Prohlídka porodního sálu 200 Kč/osoba
Cvičení pro těhotné 40 Kč/lekce
Doprovod k porodu 400 Kč/druhá a každá další osoba
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí 670 Kč/noc
Doprovod na nadstandardním pokoji 600 Kč/noc

Adresa porodnice

Mathonova 291/1
Prostějov 796 04

Kontakty

Primář: MUDr. Martin Balák,

Vedoucí sestra: Bc. Věra Tisoňová,

Ostatní kontakty

Oficiální stránky porodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem Pavilon E2. patro
Ambulance Pavilon E2. patro
CTG vyšetření Pavilon E2. patro
Porodní sály Pavilon E2. patro
Operační sály Pavilon E2. patro
Oddělení šestinedělí Pavilon E2. patro
Primář kliniky Pavilon E2. patro

Použité zdroje

  1. https://nemocniceprostejov.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynekologicko-porodnicke.html

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Prostějov

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Prostějov?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
zvargova  26. dub 2013

Porod v porodnici Prostějov Kristýnka 9.3.2013

V sobotu ráno 9.3.2013 jsme šli na kontrolu a ozvy v porodnici. Točili jsme je více než hodinu. Mezitím se měřil tlak. Jednou bylo na 90, za hodinu po dotočení ozev na 95. Pak jsem šla na kontrolu k dr. a jeho verdikt? hospitalizace skrz vysoký tlak. Prvně ale o hospitalizaci nic neříkal, kdyby mu PA neřekla že jsem 3 dny po termínu, šla bych na kontrolu až v pondělí a v klidu byla ještě doma. Bylo asi 11 hodin. Tak sem řekla tedy že si skočím naproti nemocnice k babi a dědovi na oběd, no nadšeně se nedíval, ale říká ať jsme zpět co nejdříve, že je to na moji zodpovědnost. Říkám a oběd bych tu dostala? Odpověď ne, tak sem si tedy zašla na domluvený oběd. Z auta jsme vzali tašky a šli na porodní sály, kde se mnou sepisovali všechny potřebné papíry. Bylo asi 13 hodin. Pak jsem šla na pokoj, kde už byla maminka s holčičkou.

Pak přišla sestra že dr. potřebuje krev (vzala 3ampule) a moč, ale moč cévkovanou, tak mi zavedli cévku a odebrali, s tím už jsem se setkala takže vím co mě čekalo, bylo asi 14:30. Hold dr. Feit je jediný kdo moč tak vyžaduje. Pak mi ještě několikrát měřili tlak. Už to bylo ale i na 100. Pak mi ještě dr. dělal UTZ, konečně sem se dozvěděla váhový odhad miminka, 3900g moje reakce? To mám radost :-D kdo to bude rodit? Já jsem měla 4750g a 53cm a manžel 3700g a 50cm takže malá je něco mezi.

Po 17té hodině jsem byla zavolaná na sesternu, kde mi ještě změřila tlak a dala papíry a šla jsem směr porodní sál, kde mi zavedli tabletu to bylo v 17:30. Hodinu po zavedení jsem tam musela ležet a ještě mi točili ozvy. Šla jsem zpět na pokoj, dala si večeři, kterou mi schovali a pak to začalo.

Kontrakce byli časté. Přišla PA že mám přijít na sál že se podívá jak to vypadá. Dali mi klystýr. Po něm jsem musela chvilku chodit a vydržet to co nejdéle to půjde. Zbytečně si ho vyplácali, protože já jsem chodila každou chvíli na záchod, takže ani nebyl potřeba. Pak se PA znova podívala a řekla mi ať si jdu pro věci a dám si sprchu. To už bylo asi 22:30 hodin. Manžel mezitím odjel domů povečeřel, dal najíst kocourovi, pobalil pyžamo a jel naproti k babiděd, kteří bydlí naproti nemocnice. Asi ve 23hodin jsem volala manželovi, ten už byl ale skoro na porodním sále. Jak mě viděl, hned za mnou letěl že takhle mě ještě neviděl, PA říkala že mi musí zmizet úsměv, taky že zmizel. Zkusili natočit kousek ozev, ale za pár minut to vypli a šlo se na to. PA se ještě podívala jak to vypadá a už to bylo na 8 prstů. Bylo asi 23:30. Na několikáté zatlačení jak na velké, následné nastřižení mezi tlačením, vykroucením a Kristýnka byla venku. Manžel mi dával kyslík. To jen syčelo. Já jsem před tím ale uhýbala. Doktor stál opřený a jen se díval. Nečekal, že to bude taková rychlovka. Druhá PA, že na mě nedostane tak si šla pro schůdky :-D mezitím se první PA smála že ta druhá si ty schůdky fakt donesla. Nevím asi mi tlačila na břicho. Cosi tam ještě vymýšleli s injekcí ale tu jsem nakonec nejspíš nedostala protože na pravé ruce nemám žílu. Vím jen že to měla v ruce a byla modrá.

Na svět se Kristýnka podívala poprvé 9.3.2013 v 23:55hodin. Ukázali nám ji a hned ji šli popisovat. Pak šel manžel s dětskou sestrou vážit a měřit malou. Mezitím mě doktor sešíval. Druhé dítě mi říkal že až budu rodit, bude mít tak 4500g. Byla sem roztrhaná ale spíš vnitřně. 2x to opíchal, to jsem ani necítila a zašil, ovšem déle než se rodilo :-D a ještě se u toho chválil že to nečekal že se mu to tak krásně povede. Dvě švadleny by se na mě uživily.

Pak jsme spolu všichni tři byli dvě hodiny na sále. Než jsem jela na pokoj už byla jen sprcha, dali mi jejich šukézní síťované kalhotky, vložky a jelo se na pokoj, musela jsem jet na lehátku jak nějaký marod :-D já to chtěla jít ale pěšky :-D manžel si vezl malou, ta zůstala na noc na novorozeneckém, abych se mohla vyspat. Manžel dojel v 2:30 domů. Já šla spát, ale spíše jsme si s paní, která tam měla holčičku vykládali jak to probíhalo. Ona měla bohužel císaře tak to nemohla prožívat.

V papírech jsem se pak dočetla, že malá měla šprajclou ručičku tak proto byl ten nástřih a malou museli vykroutit. Bolesti u porodu jsem žádné necítila, ani nástřih. Akorát kontrakce, které byly teda fest. Tlačení jsem pociťovala jak když tlačím na velké :-D ale to už byla prý hlavička.

Toď můj příběh. Kdyby maličká vydržela 5 minut nebo ji nevykrucovali mohla být narozená 10. jako její tatínek a tetička kteří jsou 10.5. a 10.4. Kristýnka chtěla být narozená 9. 3. 2013 za pět půlnoc. Její osudové číslo nám vychází na devítku.
4 lidé považují za užitečné

Přihlas se do těhotenského newsletteru