Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Uherské Hradiště

6 zkušeností

Porodnicko gynekologické oddělení Uherskohradišťské nemocnice a.s. (Porodnice Uherské Hradiště) je jedno z největších oddělení v Uherskohradišťské nemocnici, které svým klientkám s gynekologickými potížemi poskytuje komplexní ambulantní péči v deseti odborných ambulancích a komfortní léčbu za hospitalizace na moderně a pohodlně vybaveném lůžkovém oddělení. V případě, kdy je potřeba k vyřešení zdravotního problému přistoupit k operační léčbě, mohou se klientky spolehnout na zkušený operační tým a na špičkové přístrojové zázemí moderně vybaveného gynekologického operačního sálu.

Porodnice Uherské Hradiště

Těhotným ženám nabízí oddělení porod v moderní porodnici, kde se snoubí profesionalita zdravotníků a jistota zázemí komplexního zdravotnického zařízení s domácí atmosférou a citlivou péčí. Všechny části oddělení jsou od roku 2008 umístěny společně v nově postaveném nejmodernějším pavilonu nemocnice.

Personál a kontakty

Primář: MUDr. Jiří Březina
Tel.: 572 529 500
E-mail: brezina@nemuh.cz

Vedoucí staniční sestra: Čestmíra Jarošová
Tel.: 572 529 502
E-mail: jarosova@nemuh.cz

Zástupce primáře: MUDr. Jarmila Posseltová
Tel.: 572 529 505
E-mail: posselt@nemuh.cz

Lékaři

 • MUDr. Vladan Dominec
 • MUDr. Aleš Hřib
 • MUDr. Radomír Sviták
 • MUDr. Jan Píštěk
 • MUDr. Marie Jermářová
 • MUDr. Milada Čudová
 • MUDr. Pavlína Omelková
 • MUDr. Martina Píšťková
 • MUDr. Ema Bočková
 • MUDr. Barbora Vaňková
 • MUDr. Jana Pavelková
 • MUDr. Petr Malínek

Ošetřovatelský personál
O pacientky pečuje 45 registrovaných porodních asistentek, 2 registrované zdravotní sestry a 9 sanitářů.

Umístění oddělení

Pavilon č. 15, vedle plicního oddělení.
V přízemí budovy se nachází ambulantní část, operační trakt a lůžkové oddělení G. V prvním patře budovy je umístěn porodní sál, sál pro císařské řezy, dále je zde umístěno oddělení šestinedělí a novorozenecké oddělení.

Lůžková část

Gynekologie

Tel.: 572 529 516

Lékaři oddělení

 • MUDr. Markéta Pektorová
 • MUDr. Ema Bočková
 • Staniční sestra - Jana Drdová

Umístění oddělení - pavilon č. 15, přízemí

Lůžková stanice se zabývá konzervativní i chirurgickou léčbou gynekologických onemocnění. Ubytoání můžete být v třílůžkových pokojích, které poskytuje i vlastní sociální zařízení. Lůžková část disponuje taktéž jednolůžkovým nadstandardním pokojem za poplatek (cena je uvedena v ceníku nadstandardních služeb). Součástí oddělení je i pooperační pokoj s přístrojovým vybavením pro monitoring životních funkcí. Návratné kojící matky jsou ubytovány v jednolůžkových pokojích s dětskou postýlkou.

Šestinedělí

Tel.: 572 529 514

Lékaři oddělení

 • MUDr. Barbora Vaňková
 • MUDr. Petr Malínek
 • Staniční sestra - Šárka Došková

Umístění oddělení - pavilon č. 15, 2. nadzemní podlaží.

Lůžková část šestinedělí se zabývá péčí o ženy po porodu. Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a výbavou pro péči o dítě. V lůžkové části je taktéž možné připlatit si za nadstandardní pokoj, ve kterém je možné pobývat i s další osobou (cena za nadstandard je uvedena v ceníku nadstandardních služeb). Součástí oddělení je i pooperační pokoj s přístrojovým vybavením pro monitoring životních funkcí určený ženám po císařském řezu. Na tomto pokoji jsou návštěvy přísně zakázány. Součástí oddělení je i pokoj s bezbariérovým příslušenstvím.

Porodní sál – PS

Na porodním sále probíhá péče o rodičky v 1., 2.a 3. době porodní. Také zde pečujeme o ženy s patologickým průběhem těhotenství (hrozící předčasný porod Preeklampsie). Součástí porodního sálu je operační sál. Zde se provádějí císařské řezy (akutní i plánované).

Umístění oddělení - pavilon č. 15, 2. nadzemní podlaží

Vybavení porodního sálu

 • tři porodní pokoje s vlastním sociálním zařízením
 • jeden pokoj nabízí využití porodní vany

Návštěvní hodiny v gynekologické části

Po - Páod 15.00 do 17.00 hod.
So - Ne, svátkyod 14.00 hod. do 16.00 hod.

Po dohodě s ošetřujícím lékařem je možné pacientky navštívit i mimo tyto hodiny. Na pooperačním pokoji nejsou návštěvy povoleny.

Na oddělení šestinedělí jsou návštěvy povoleny po celý týden od 14.00 do 17.00 hod. Na pooperačním pokoji nejsou návštěvy povoleny.

Použité zdroje:

 1. Oficiální stránky porodnice Uherské Hradiště
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí Uherské Hradiště

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Uherské Hradiště?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
monye
27. čer 2017

Porodnice Uherské Hradiště - osobní zkušenost

V Hradišti jsem rodila před půl rokem (26.12.2016) svého syna.

Když jsme s přítelem přibližně kolem 23h přijeli na příjem, měla jsem pravidelné bolesti po 5 minutách, které byly zřetelné i na KTG. Vyšetřoval mě tehdy doktor Malínek, zjevně jsem ho vzbudila. Byl nepříjemný, krvácela jsem, řekl mi, že jsem teprve na začátku, ale že si mě teda nechají, když už jsme přijeli, ale že mi nezaručuje, že druhý den porodím. Plodová voda mi odtekla kolem 6. hodiny ráno, porodila jsem však až 19:38 večer. Blbě jsem se otevírala, nakonec mě museli napíchat oxytocinem, abych dostala pořádné kontrakce.

Na porodním sále porodní asistentky perfektní, stejně tak doktorka, která mě potom šila. Rodila jsem bez nástřihu, měla jsem jen nějaké malé kosmetické poranění.

Ovšem na šestinedělí to byla hrůza. Většina sester nepříjemných, chvílemi jsem si tam připadala jak na vojně. Byla jsem doslova šťastná, když nás konečně pustili domů a mohla jsem si vše dělat podle sebe. U propuštění taky "super" zkušenost, po vizitě, kdy nás teda propouštěli k nám na pokoj, přišla sestra, jestli si můžeme domluvit odvoz na přibližně 11. hodinu. Tak jsem příteli volala, ať pro nás na 11. přijede. Sestra přišla za pár minut znovu, s tím, že musíme co nejdřív opustit pokoj, že mají moc porodů a nemají kam umístit další maminky. Doslova nás z pokoje vyhodily jak psy na chodbu, neměli jsme ještě ani sbaleno, ani nachystané miminka a už ubytovávali nové maminky, takže jsme tam přes sebe skákali. Všechny věci jsme si museli vzít na chodbu a tam nám sestry z novorozeneckého ještě vynadaly, proč máme na chodbě ty kufry. Tehdy jsem fakt byla naštvaná, potřebovala jsem syna ještě nakojit, přebalit, ale nebylo kde. Zpětně, když se na to dívám, tak chápu, že nemohli nijak ovlivnit kolik v tu dobu zrovna bylo rodících maminek, ale přece jen nám mohli tu půlhodinku nechat, abychom se v klidu sbalili a připravili na odjezd.

Super bylo, že na chodbě byl pořád dostatek košil, mohli jsme se převlékat kolikrát denně jsme potřebovali. Byly k dispozici i vložky, ale ty jejich jsou takové krátké, měla jsem raději své z lékárny. Co se jídla týče, tak snídaně byly snad jediné k jídlu, obědy katastrofa.
0 poděkování
irislava1
17. kvě 2016

Porod v roce 2005 a očekávaný v prosinci 2016

V roce 2005 jsem rodila ještě na staré budově. Nutno podotknout, že byla těsně před demolicí, takže interiér byl vhodně doplněn železnými podpěrami. Do nemocnice jsem nastoupila 10 dnů po termínu, 2 dny před doporučeným císařským řezem (Mudr. Rajmicovou - kvůli úzké pánvi). Bohužel k mé a dceřině smůle se pan primář Březina i přes doporučení Mudr. Rajmicové i lékařky přímo v porodnici rozhodl pro přirozený porod. Můj porod měl být vyvolávaný, nicméně večer před jsem začala mít kontrakce, takže mě sanitou převezli na porodní. Z důvodu rozhodnutí primáře byla na sále pouze porodní asistentka (bohužel neznám jméno, byla úžasná, ač jsem byla poněkud nevrlá kvůli bolestem). Malá se tlačila, ale bohužel neměla kudy - neotvírala jsem se. Asi po 5 hodinách úporného boje malé dostat se ven a po tom, co jsem omdlela, se u mě sešli všichni lékaři z oddělení, tedy 4 nebo 5. Musím říct, že vyšetření od všech přítomných lékařů včetně pana primáře Březiny nebylo zrovna procházka růžovou zahradou. Zatímco se nade mnou radili co bude následovat, vyřešila to za ně malá, která přestávala dýchat. Nakonec jsem stejně rodila císařem, jen škoda, že jsme s malou nebyly onoho pokusu ušetřeny. Následky bohužel řešíme dnes a denně.

Letos na Vánoce si s manželem nadělíme "poškrabka", a vážně uvažujeme nad porodnicí. Manžel nechce o UH ani slyšet, no a já nevím. Láká mě nová budova, kde je všechno pod jednou a novou střechou, ale děsí mě, že většina lékařů jsou Ti stejní. Mám strach, že se tzv. "nepoučili". Nerada bych měla druhé na péči stejně náročné dítě.

Všem maminkám bych chtěla říct, pevně si stůjte za doporučením svého gynekologa, zná Vás daleko lépe. Pokud doporučí císaře, má k tomu vážný důvod, nikdy to není "možná". A hlavně nebojte se odmítnout změnu způsobu vedení porodu v nemocnici. Vy budete své dítě vychovávat a starat se o něj.
0 poděkování
anickaak
26. říj 2015

Porodnice UH

Rodila jsem 2.6.2015 a jejich služby si nemůžu vynachválit.

Porod byl rychlý s menšímy problémy, odrodily mě Mudr. Nováková a Posseltová a jméno porodní asistentky si bohužel nepamatuji :-| (byla velmi milá a profesionální). Na šestinedělí taky nemám co vytknout, některé sestřičky byly trochu ,,své,, ale dalo se to přehlédnout.

Ještě ale před tím, než se malý narodil, velké díky patří sestřičce Dominikové, která vede předporodní kurzy. Odpoví na všechny dotazy, řekne, co všechno s sebou do porodnice, co vás tam čeká.
0 poděkování
mavega
8. dub 2015

Porodní super, šestinedělí fajn, dětské nic moc

Do porodnice v UH jsem jela rodit až z Brna, protože jsem tam měla ošetřující gynekoložku a slyšela jsem na porodnici jen dobré recenze. Musím říct, že se mi volba vyplatila. Do porodnice jsem přijela kolem šesté hodiny ráno s manželem. Nejdřív mi udělali monitor, bylo moc příjemné, že tam byl manžel se mnou. Pak jsem se převlékla do nemocniční košile a šla jsem na příjem. Sestřičky byly příjemné, všechno bylo OK. Měla jsem pokoj s vanou, na pokoji byla i sprcha a skákací míč. Bylo tam i pohodlné křeslo pro doprovod. Nikdo mě "nerušil", mohla jsem tam být v klidu s manželem a chystat se k porodu. Nikdo nic nenutil, v průběhu se jen poslouchaly ozvy a nebylo nutné chodit na monitor, až těsně před porodem (ale já jsem tam byla jen asi 2-3 hodiny, měla jsem to hodně rychlé, tak nevím, jak to je, když je tam člověk déle). Jediné, co je trochu nepříjemné, je to, že se vyšetření nedělá na pokoji, ale musí se chodit na vyšetřovnu. Porod proběhl v pohodě, jméno PA si nepamatuju, ale u porodu byla paní doktorka Posseltová a byla výborná. Ošetření po porodu nebolelo, během celého porodu byla moc milá a podporující. Manžel přestřihával pupeční šňůru, byl u ošetření dítěte a natáčel to. Ošetření proběhlo na pokoji. Po porodu nás nechali s dítětem a s manželem o samotě. Pak si dítě vzali na detailní vyšetření na oddělení a mě odvezli na šestinedělí. Byla jsem ubytována na nadstandardu, kde se mnou byl i manžel a poté sestra. Porodnice je hezká, všechno je nově opravené. Jinak co se týče péče o rodičku, tak to bylo super. Na oddělení šestinedělí i na porodním byli doktoři i sestřičky moc fajn. Dětské sestřičky byly taky v pohodě, některé byly hrozně milé, jiné tak středně. Někdy se neshodovaly v doporučení co se týče kojení. Dětští lékaři byli hodně odtažití a během vizit s rodiči příliš nekomunikovali. Výjimka byla paní doktorka Šipková, ta se snažila. Ještě mně vadilo, že když se dítě muselo vážit před a po kojení, tak se muselo nosit na studenou chodbu k váze. V některých porodnicích jsou váhy i na pokoji a je to mnohem příjemnější. Jo a ještě - jídlo je naprosto hrozné, doporučuji nosit vlastní.

Shrnu - porodní super, šestinedělí taky fajn, ale kvůli dětskému bych asi šla domů hned po porodu. Věřím, že by ambulantní porod byl pro mě i dítě příjemnější (neměli jsme žádné komplikace ani jeden, Ondra jen žloutenku a já jsem se nemohla rozkojit, protože mě prostředí nemocnice strašně stresuje). Navíc se mi nelíbilo, že tam kdokoliv kdykoliv přišel (třeba v jedenáct v noci nebo o půl sedmé ráno, kdy jsem chtěla spát, protože jsem usnula třeba až v pět). Stresovalo mě vážení dítěte před a po kojení. Kvůli žloutence bych dávala Ondru na sluníčko, kdybych byla doma, v nemocnici pochopitelně taková možnost není. Navíc to jídlo bylo hrozné. Doma by mně pomáhala maminka a manžel, já bych si odpočinula, spala kdy potřebuju, kojila jak potřebuje dítě a bez stresu. Ale to není problém UH nemocnice, ale to je tím, že já nejsem prostě typ na nemocnice.

Jinak co je a není potřeba vzít:
DOPORUČUJI VZÍT: vložky (nebyl jich na chodbě dostatek a je i fajn, když si nemusíte pořád chodit na chodbu), já bych si teď vzala i dětskou váhu (mám ji doma, abych nemusela pořád chodit na chodbu vážit malého), oblečení pro dítě, plenky pro dítě, župan, jednorázové kalhotky, nafukovací kruh; čaje, homeo apod. na podporu kojení, možná osušku pro dítě (kvůli koupání), bepanthen, papuče, zavinovačku (jsou tam k dispozici, ale někdy jsou už celkem jeté a třeba se špatně zapínají), JÍDLO A PITÍ.

CO JE ZBYTEČNÉ BRÁT: košile (jsou neustále k dispozici čisté košilky, jsou i docela příjemné)
0 poděkování
ee.liska
11. lis 2013

Dva krásné porody v Uherském Hradišti

V Hradišti jsem rodila obě děti a byla jsem moc spokojená. Několikrát jsem tam ležela v nemocnici s rizikovým těhotenstvím a i před porodem o mě bylo dobře postaráno.
Samotné porody byly rychlé a pohodové, personál na porodních sálech milý, ochotný a profesionální ( při prvním porodu PA Vaculíková, druhý porod byl s PA Hladišovou a MUDr Pektorovou).

Šestinedělí mohu také pochválit, jen je těžké poznat, která sestra je z novorozeneckého odd. a která z šestinedělí, sestřičky z "novošů" jsou ochotné a milé, ty z "šestek" jsou na tom hůř. Maminky těžko rozliší, která je která a sestry z šestinedělí by na jejich otázky ohledně dětí mohly odpovědět něco jiného než: "od toho tady nejsme, zeptejte se sestry na novorozeneckém".

Doporučuji si vzít svůj toaletní papír a vložky, obojí je jen na porodních sálech, na šestinedělí by měla mít maminka svoje. A také jídlo, jídlo je totiž velká slabina porodnice.
2 poděkování
klarina_f
23. kvě 2013

Porodnice Uherské Hradiště

Na porodnici v UH jsou jak kladné, tak záporné reakce. Já to mám tak na půl.
Při příjezdu do porodnice jsem čekala před vchodem asi 15 minut. Zvonila jsem, zbytečně. Nakonec jsem musela zavolat jedné PA, aby zavolala do porodnice, že stojím venku a už vydýchávám asi desátou kontrakci. Při vyšetření hloupé otázky – kde pracuje váš manžel, kdy jste nastoupila na mateřskou .

Porod – ve 21:00 jsem byla přijata, o 45 minut později se narodil syn. Bylo to natolik rychlé, že si nemůžu na nic stěžovat. Doktorka, s dredy, velmi příjemná paní. To je asi vše, co můžu říct.

Šestinedělí – jídlo hrozné, sestřičky v pohodě, sestřičky na dětském velmi ochotné. Byl jen jeden konflikt, za který se mi potom sestřička, z dětského, omluvila. Ať se dostanete na pokoj kdykoliv, přepadne vás sestra a řekne co a jak… já měla v hlavě pusto, takže jsem se potom ptala, nikomu to nevadilo.

Některé PA si toho berou tolik, že potom nestíhají své pacientky.

Příště bych si určitě vzala nadstandardní pokoj.

Personál: PA Dáša Dolinová, PA Katka Sedlářová, Dr. Pektorová Markéta, dětská s. Anička Marečková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:
S sebou: pro miminko nějaké oblečení (ty jejich košilky mě dováděly k šílenství), pití, jídlo.
Zbytečnost: mě stačily jejich vložky, dokonce tam byl i toaletní papír.
Hodně zdaru všem maminkám, které se chystají porodit v porodnici v UH.
1 poděkování