Porodnice Uherské Hradiště

Porodnice v Uherském Hradišti poskytuje komplexní služby v oblasti porodnictví a následné péče o maminku a miminko, včetně alternativní metod porodu, například porodu do vody. Ročně zde přijde na svět téměř 1 500 dětí. Porodnice je nositelem titulu Baby friendly hospital.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodnice je součástí předporodních kurzů. Videoprohlídku můžete absolvovat ZDE.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Telefonní číslo na oddělení šestinedělí je +420 572 529 514.

Předporodní kurzy

Předporodní kurz6 obsahuje teoretické přednášky, 2x týdně těhotenské cvičení 9 a jednou týdně plavání pro těhotné. Cvičení probíhá vždy v pondělí a čtvrtek od 9 do 11 hodin, plavání ve středu od 17:30 do 18:30. V rámci kurzu také získáte informace o aromaterapii, fytoterapii, homeopatii a možnost nepřetržité konzultace. Součástí je také prohlídka porodnice. Kurz vede porodní asistentka Milena Dominiková. Více informací získáte na telefonu +420 724 631 082 nebo emailem na milena.dominikova@email.cz. Více informací také získáte na facebooku ZDE.

Přednášky předporodního kurzu můžete navštěvovat také u porodní asistentky Mgr. Evy Vaňkové v kurzu Spokojené a zdravé těhotenství, porod a šestinedělí. Přednášky probíhají vždy každou středu od 11:45 do 14:45, navazuje na ně pak i cvičení od 14:30. Lekce plavání můžete k těmto kurzům doplnit u paní Mileny Dominikové. Více informací a kompletní informace o náplni jednotlivých lekcí najdete ZDE. Mgr. Evu Vaňkovou můžete také kontaktovat telefonicky na čísle +420 732 563 485 nebo emailem na vankeva@nemuh.cz.

Porodní sály

Porodní sál tvoří čtyři porodní pokoje. Všechny jsou vybavené vlastním sociálním zařízením. Dva z porodních pokojů mají vlastní vanu. Ta slouží nejen k uvolnění v první době porodní, ale můžete zde také rodit do vody.

Standardní pokoje

Dvoulůžkové pokoje jsou vybavené vlastním sociálním zařízením. Všechny umožňují rooming-in3 ubytování. Návštěvy na oddělení jsou každý den od 13 do 17 hodin.

Nadstandardní pokoje

Jeden nadstandardní pokoj je vybavené pro vaše plné pohodlí a soukromí - je jednolůžkový a umožní vám ubytovat se s společně s vaším doprovodem.

Doprovod k porodu

Doprovod u porodu137 je samozřejmostí. Služba je zdarma.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 je dostupná na vaši žádost. Služba je zdarma.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu je podporován, pokud mu nebrání váš zdravotní stav a zdravotní stav vašeho miminka.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • těhotenská průkazka,
 • průkazka pojištěnce,
 • občanský průkaz,
 • oddací list nebo potvrzení o otcovství z matriky, pokud tyto dokumenty nemáte, vezměte si svůj rodný list.

Hygienické potřeby:

 • toaletní potřeby (zubní kartáček, zubní pastu, mýdlo, šampon, sprchový gel, hřeben, kapesníky),
 • toaletní papír,
 • vložky vhodné po porodu,
 • ručníky.

Oblečení:

 • ponožky,
 • přezůvky,
 • rezervní kalhotky,
 • síťované kalhotky do porodnice,
 • mateřské podprsenky,
 • župan,
 • noční košile.

Může se hodit:

 • mobilní telefon, nabíječka,
 • léky, které pravidelně užíváte.

Pro miminko:

 • jednorázové plenky,

Poplatky spojené s porodem

SlužbaSuma (CZK)
Předporodní kurzy včetně neomezeného cvičení a plavání 1 500 Kč
1 lekce předporodního kurzu 250 Kč/přednáška
Cvičení pro těhotné 500 Kč/10 lekcí
Plavání pro těhotné 700 Kč/10 lekcí
Cvičení a plavání pro těhotné 1 000 Kč/10 a 10 lekcí
Nadstandardní jednolůžkový pokoj s možností doprovodu 850 Kč/noc
Nadstandardní jednolůžkový pokoj 500 Kč/noc
Nadstandardní pokoj jednolůžkový se společným sociálním zařízením 300 Kč/noc

Adresa porodnice

J. E. Purkyně 365
686 68 Uherské Hradiště

Kontakty

Primář: MUDr. Soňa Pánková,

Zástupce primáře: MUDr. Martina Píšťková,

Vedoucí sestra: Eva Šilerová,

Ostatní kontakty

Oficiální stránky porodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem budova A2. patro
Ambulance budova A1. patro
CTG vyšetření budova A2. patro
Porodní sály budova A2. patro
Operační sály budova A2. patro
Oddělení šestinedělí budova A2. patro
Primář kliniky budova A2. patro

Použité zdroje:

 1. Oficiální stránky porodnice Uherské Hradiště
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Uherské Hradiště

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Uherské Hradiště?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
monye  27. čer 2017

Porodnice Uherské Hradiště - osobní zkušenost

V Hradišti jsem rodila před půl rokem (26.12.2016) svého syna.

Když jsme s přítelem přibližně kolem 23h přijeli na příjem, měla jsem pravidelné bolesti po 5 minutách, které byly zřetelné i na KTG. Vyšetřoval mě tehdy doktor Malínek, zjevně jsem ho vzbudila. Byl nepříjemný, krvácela jsem, řekl mi, že jsem teprve na začátku, ale že si mě teda nechají, když už jsme přijeli, ale že mi nezaručuje, že druhý den porodím. Plodová voda mi odtekla kolem 6. hodiny ráno, porodila jsem však až 19:38 večer. Blbě jsem se otevírala, nakonec mě museli napíchat oxytocinem, abych dostala pořádné kontrakce.

Na porodním sále porodní asistentky perfektní, stejně tak doktorka, která mě potom šila. Rodila jsem bez nástřihu, měla jsem jen nějaké malé kosmetické poranění.

Ovšem na šestinedělí to byla hrůza. Většina sester nepříjemných, chvílemi jsem si tam připadala jak na vojně. Byla jsem doslova šťastná, když nás konečně pustili domů a mohla jsem si vše dělat podle sebe. U propuštění taky "super" zkušenost, po vizitě, kdy nás teda propouštěli k nám na pokoj, přišla sestra, jestli si můžeme domluvit odvoz na přibližně 11. hodinu. Tak jsem příteli volala, ať pro nás na 11. přijede. Sestra přišla za pár minut znovu, s tím, že musíme co nejdřív opustit pokoj, že mají moc porodů a nemají kam umístit další maminky. Doslova nás z pokoje vyhodily jak psy na chodbu, neměli jsme ještě ani sbaleno, ani nachystané miminka a už ubytovávali nové maminky, takže jsme tam přes sebe skákali. Všechny věci jsme si museli vzít na chodbu a tam nám sestry z novorozeneckého ještě vynadaly, proč máme na chodbě ty kufry. Tehdy jsem fakt byla naštvaná, potřebovala jsem syna ještě nakojit, přebalit, ale nebylo kde. Zpětně, když se na to dívám, tak chápu, že nemohli nijak ovlivnit kolik v tu dobu zrovna bylo rodících maminek, ale přece jen nám mohli tu půlhodinku nechat, abychom se v klidu sbalili a připravili na odjezd.

Super bylo, že na chodbě byl pořád dostatek košil, mohli jsme se převlékat kolikrát denně jsme potřebovali. Byly k dispozici i vložky, ale ty jejich jsou takové krátké, měla jsem raději své z lékárny. Co se jídla týče, tak snídaně byly snad jediné k jídlu, obědy katastrofa.
irislava1  17. kvě 2016

Porod v roce 2005 a očekávaný v prosinci 2016

V roce 2005 jsem rodila ještě na staré budově. Nutno podotknout, že byla těsně před demolicí, takže interiér byl vhodně doplněn železnými podpěrami. Do nemocnice jsem nastoupila 10 dnů po termínu, 2 dny před doporučeným císařským řezem (Mudr. Rajmicovou - kvůli úzké pánvi). Bohužel k mé a dceřině smůle se pan primář Březina i přes doporučení Mudr. Rajmicové i lékařky přímo v porodnici rozhodl pro přirozený porod. Můj porod měl být vyvolávaný, nicméně večer před jsem začala mít kontrakce, takže mě sanitou převezli na porodní. Z důvodu rozhodnutí primáře byla na sále pouze porodní asistentka (bohužel neznám jméno, byla úžasná, ač jsem byla poněkud nevrlá kvůli bolestem). Malá se tlačila, ale bohužel neměla kudy - neotvírala jsem se. Asi po 5 hodinách úporného boje malé dostat se ven a po tom, co jsem omdlela, se u mě sešli všichni lékaři z oddělení, tedy 4 nebo 5. Musím říct, že vyšetření od všech přítomných lékařů včetně pana primáře Březiny nebylo zrovna procházka růžovou zahradou. Zatímco se nade mnou radili co bude následovat, vyřešila to za ně malá, která přestávala dýchat. Nakonec jsem stejně rodila císařem, jen škoda, že jsme s malou nebyly onoho pokusu ušetřeny. Následky bohužel řešíme dnes a denně.

Letos na Vánoce si s manželem nadělíme "poškrabka", a vážně uvažujeme nad porodnicí. Manžel nechce o UH ani slyšet, no a já nevím. Láká mě nová budova, kde je všechno pod jednou a novou střechou, ale děsí mě, že většina lékařů jsou Ti stejní. Mám strach, že se tzv. "nepoučili". Nerada bych měla druhé na péči stejně náročné dítě.

Všem maminkám bych chtěla říct, pevně si stůjte za doporučením svého gynekologa, zná Vás daleko lépe. Pokud doporučí císaře, má k tomu vážný důvod, nikdy to není "možná". A hlavně nebojte se odmítnout změnu způsobu vedení porodu v nemocnici. Vy budete své dítě vychovávat a starat se o něj.
anickaak  26. říj 2015

Porodnice UH

Rodila jsem 2.6.2015 a jejich služby si nemůžu vynachválit.

Porod byl rychlý s menšímy problémy, odrodily mě Mudr. Nováková a Posseltová a jméno porodní asistentky si bohužel nepamatuji :-| (byla velmi milá a profesionální). Na šestinedělí taky nemám co vytknout, některé sestřičky byly trochu ,,své,, ale dalo se to přehlédnout.

Ještě ale před tím, než se malý narodil, velké díky patří sestřičce Dominikové, která vede předporodní kurzy. Odpoví na všechny dotazy, řekne, co všechno s sebou do porodnice, co vás tam čeká.
mavega  8. dub 2015

Porodní super, šestinedělí fajn, dětské nic moc

Do porodnice v UH jsem jela rodit až z Brna, protože jsem tam měla ošetřující gynekoložku a slyšela jsem na porodnici jen dobré recenze. Musím říct, že se mi volba vyplatila. Do porodnice jsem přijela kolem šesté hodiny ráno s manželem. Nejdřív mi udělali monitor, bylo moc příjemné, že tam byl manžel se mnou. Pak jsem se převlékla do nemocniční košile a šla jsem na příjem. Sestřičky byly příjemné, všechno bylo OK. Měla jsem pokoj s vanou, na pokoji byla i sprcha a skákací míč. Bylo tam i pohodlné křeslo pro doprovod. Nikdo mě "nerušil", mohla jsem tam být v klidu s manželem a chystat se k porodu. Nikdo nic nenutil, v průběhu se jen poslouchaly ozvy a nebylo nutné chodit na monitor, až těsně před porodem (ale já jsem tam byla jen asi 2-3 hodiny, měla jsem to hodně rychlé, tak nevím, jak to je, když je tam člověk déle). Jediné, co je trochu nepříjemné, je to, že se vyšetření nedělá na pokoji, ale musí se chodit na vyšetřovnu. Porod proběhl v pohodě, jméno PA si nepamatuju, ale u porodu byla paní doktorka Posseltová a byla výborná. Ošetření po porodu nebolelo, během celého porodu byla moc milá a podporující. Manžel přestřihával pupeční šňůru, byl u ošetření dítěte a natáčel to. Ošetření proběhlo na pokoji. Po porodu nás nechali s dítětem a s manželem o samotě. Pak si dítě vzali na detailní vyšetření na oddělení a mě odvezli na šestinedělí. Byla jsem ubytována na nadstandardu, kde se mnou byl i manžel a poté sestra. Porodnice je hezká, všechno je nově opravené. Jinak co se týče péče o rodičku, tak to bylo super. Na oddělení šestinedělí i na porodním byli doktoři i sestřičky moc fajn. Dětské sestřičky byly taky v pohodě, některé byly hrozně milé, jiné tak středně. Někdy se neshodovaly v doporučení co se týče kojení. Dětští lékaři byli hodně odtažití a během vizit s rodiči příliš nekomunikovali. Výjimka byla paní doktorka Šipková, ta se snažila. Ještě mně vadilo, že když se dítě muselo vážit před a po kojení, tak se muselo nosit na studenou chodbu k váze. V některých porodnicích jsou váhy i na pokoji a je to mnohem příjemnější. Jo a ještě - jídlo je naprosto hrozné, doporučuji nosit vlastní.

Shrnu - porodní super, šestinedělí taky fajn, ale kvůli dětskému bych asi šla domů hned po porodu. Věřím, že by ambulantní porod byl pro mě i dítě příjemnější (neměli jsme žádné komplikace ani jeden, Ondra jen žloutenku a já jsem se nemohla rozkojit, protože mě prostředí nemocnice strašně stresuje). Navíc se mi nelíbilo, že tam kdokoliv kdykoliv přišel (třeba v jedenáct v noci nebo o půl sedmé ráno, kdy jsem chtěla spát, protože jsem usnula třeba až v pět). Stresovalo mě vážení dítěte před a po kojení. Kvůli žloutence bych dávala Ondru na sluníčko, kdybych byla doma, v nemocnici pochopitelně taková možnost není. Navíc to jídlo bylo hrozné. Doma by mně pomáhala maminka a manžel, já bych si odpočinula, spala kdy potřebuju, kojila jak potřebuje dítě a bez stresu. Ale to není problém UH nemocnice, ale to je tím, že já nejsem prostě typ na nemocnice.

Jinak co je a není potřeba vzít:
DOPORUČUJI VZÍT: vložky (nebyl jich na chodbě dostatek a je i fajn, když si nemusíte pořád chodit na chodbu), já bych si teď vzala i dětskou váhu (mám ji doma, abych nemusela pořád chodit na chodbu vážit malého), oblečení pro dítě, plenky pro dítě, župan, jednorázové kalhotky, nafukovací kruh; čaje, homeo apod. na podporu kojení, možná osušku pro dítě (kvůli koupání), bepanthen, papuče, zavinovačku (jsou tam k dispozici, ale někdy jsou už celkem jeté a třeba se špatně zapínají), JÍDLO A PITÍ.

CO JE ZBYTEČNÉ BRÁT: košile (jsou neustále k dispozici čisté košilky, jsou i docela příjemné)
ee.liska  11. lis 2013

Dva krásné porody v Uherském Hradišti

V Hradišti jsem rodila obě děti a byla jsem moc spokojená. Několikrát jsem tam ležela v nemocnici s rizikovým těhotenstvím a i před porodem o mě bylo dobře postaráno.
Samotné porody byly rychlé a pohodové, personál na porodních sálech milý, ochotný a profesionální ( při prvním porodu PA Vaculíková, druhý porod byl s PA Hladišovou a MUDr Pektorovou).

Šestinedělí mohu také pochválit, jen je těžké poznat, která sestra je z novorozeneckého odd. a která z šestinedělí, sestřičky z "novošů" jsou ochotné a milé, ty z "šestek" jsou na tom hůř. Maminky těžko rozliší, která je která a sestry z šestinedělí by na jejich otázky ohledně dětí mohly odpovědět něco jiného než: "od toho tady nejsme, zeptejte se sestry na novorozeneckém".

Doporučuji si vzít svůj toaletní papír a vložky, obojí je jen na porodních sálech, na šestinedělí by měla mít maminka svoje. A také jídlo, jídlo je totiž velká slabina porodnice.
2 lidé považují za užitečné
klarina_f  23. kvě 2013

Porodnice Uherské Hradiště

Na porodnici v UH jsou jak kladné, tak záporné reakce. Já to mám tak na půl.
Při příjezdu do porodnice jsem čekala před vchodem asi 15 minut. Zvonila jsem, zbytečně. Nakonec jsem musela zavolat jedné PA, aby zavolala do porodnice, že stojím venku a už vydýchávám asi desátou kontrakci. Při vyšetření hloupé otázky – kde pracuje váš manžel, kdy jste nastoupila na mateřskou .

Porod – ve 21:00 jsem byla přijata, o 45 minut později se narodil syn. Bylo to natolik rychlé, že si nemůžu na nic stěžovat. Doktorka, s dredy, velmi příjemná paní. To je asi vše, co můžu říct.

Šestinedělí – jídlo hrozné, sestřičky v pohodě, sestřičky na dětském velmi ochotné. Byl jen jeden konflikt, za který se mi potom sestřička, z dětského, omluvila. Ať se dostanete na pokoj kdykoliv, přepadne vás sestra a řekne co a jak… já měla v hlavě pusto, takže jsem se potom ptala, nikomu to nevadilo.

Některé PA si toho berou tolik, že potom nestíhají své pacientky.

Příště bych si určitě vzala nadstandardní pokoj.

Personál: PA Dáša Dolinová, PA Katka Sedlářová, Dr. Pektorová Markéta, dětská s. Anička Marečková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:
S sebou: pro miminko nějaké oblečení (ty jejich košilky mě dováděly k šílenství), pití, jídlo.
Zbytečnost: mě stačily jejich vložky, dokonce tam byl i toaletní papír.
Hodně zdaru všem maminkám, které se chystají porodit v porodnici v UH.
1 člověk považuje za užitečné