Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Ústí nad Labem

5 zkušeností

Porodnice Ústí nad Labem
V listopadu 2013 Masarykova nemocnice spolu s Fakultou zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně konstituovala Gynekologicko-porodnickou kliniku v Ústí nad Labem. Nově vybudovaná klinika je rozdělena na gynekologickou část a porodnickou část.

Porodnice v Ústí nad Labem je součástí perinatologických center v České republice, kde se pečuje o pacientky s patologickým těhotenstvím nebo s patologickým porodem. Péče porodnice je zaměřena také na rodičky1, u kterých je podezření na riziko vývojové vady plodu.

Co porodnice v Ústí nad Labem nabízí:

Od 32. týdne těhotenství27 se musí žena dostavit do porodnické ambulance k sepsání porodopisu. Na tento zápis není nutné se objednávat ani mít doporučení od svého gynekologa.

Porodnice nabízí ženám také poradnu pro riziková těhotenství a předporodní kurzy6, na které je nutné se objednat na tel. čísle 477 113 627 od 28. týdne těhotenství12.

Tým porodnice

funkcejménoe-mailtelefon
přednosta klinikydoc. MUDr. Tomáš Binder CSc.tomas.binder@kzcr.eu477 112 314
primářMUDr. Ivo Blšťákivo.blstak@kzcr.eu477 114 260
vrchní sestraIva Černáiva.cerna@kzcr.eu477 112 124

Více o porodnici Ústí nad Labem na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Ústí nad Labem
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí Ústí nad Labem

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Ústí nad Labem?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
klarapech
23. srp 2020

Velmi dobrý přístup, spokojenost, skvělá péče po porodu.

Do nemocnice jsem nastupovala na základě přenášení den před plánovaným vyvoláním. Ráno kolem osmé mi byla zavedena tabletka, jelikož jsem přenášela již 11 dni. Tato měla pouze připravit porodní cesty, které u mne nebyly ještě uzrálé. Nicméně mě pan doktor upozornil, že může spustit i samotný porod. Asi kolem 9:00 mi udělali monitory a začal mne bolet podbřišek. Postupně bolesti sílily, až jsem začala krvácet. Ve 12:00 hodin mi praskla plodová voda a už to začalo. Bolesti přešly v kontrakce, které byly zanedlouho dosti silné a v krátkých intervalech. Bohužel otevírání šlo pomalu, a tak jsem je musela vytrpět až do večera. Strávila jsem tento čas skoro pořád ve sprše na balónu. Přítel mohl přijít do nemocnice kdykoliv, takže jsem ho zavolala kolem 16:00 hodiny. Asi od 20:00 hodin jsem využila tišící prostředek Epinox, tedy rajský plyn, už jsem nemohla. No a v 22:00 hodin už hlavička byla dost nízko a šlo se konečně tlačit. Díky doktorce a porodní asistence vyšla maličká na svět asi na čtvrtou nebo pátou kontrakci po půl hodině. Neměla jsem už po celém tom dni síly. Ale pocit, když byla konečně venku a u mě na hrudi, nádherný ☺️. Položili mi ji okamžitě na břicho. Pak si ji šel přítel umýt, podepsat a tak dále. Následně šití, to jsem cítila, placenta atd. Pak jsme měly dvě hodinky jen pro sebe v naprostém klidu na boxu, kde zkoušeli malou k prsu přisát. Následně mě převezli na oddělení šestinedělí kde mi ji vykoupali, vše vysvětlili, sestřička mi hned v noci ukázala kojení a vše ostatní nechali na ráno. Malou jsem měla u sebe celou dobu. Přístup všech na všech odděleních byl naprosto úžasný, péče ukázková, jsme spokojeni. Nic nám zde nechybí, jen domácí pohoda a atmosféra. Pokoj je příjemný, po dvou, ale jsme tu sami 🙂. Kdykoliv máme možnost si jít pro radu, pořád se chodí ptát, jestli něco nepotřebujeme. Určitě doporučuji.
0 poděkování
chochik
31. pro 2015

Porodnice v Ústí nad Labem - naprostá spokojenost

Porodnici v Ústí nad Labem si vlastně vybraly moje holky samy. Čekala jsem dvojčátka a ta se rozhodla přijít na svět předčasně, proto nás z Roudnice převezli RZ do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Od počátku byl přístup všech doktorů a sestřiček milý, vstřícný, uklidňující a přitom naprosto profesionální. Vždy mi bylo vysvětleno, jaké jsou možnosti dalších postupů, co je a co není dobré, pokud jsem něčemu nerozuměla, bylo mi toto vysvětleno. Nebyla jsem do ničeho nucena. Ať už to bylo na porodních sálech nebo na oddělení pro šestinedělky. Všem patří naše velké díky, za to, že nás doslova vypiplali z necelých 2 kil tak, že jsme za neuvěřitelných 14 dní mohly já a holky na Štědrý den domů. Prostě lidi na správném místě. :-)

Můžeme jen vřele doporučit.

Petra Mokrá
0 poděkování
marketjan
12. lis 2015

Za mě velká spokojenost :-)

S porodnicí v ÚnL jsem byla přes počáteční skepsi (negativní komentáře maminek na netu) opravdu spokojená a mohu ji jen doporučit.

Rodila jsem 3.11.2015 po 12 hodinové "jízdě" kontrakcí. Takže jsem si "užila". :-) Doktor i sestřičky (porodní asistentky), co mě v noci přijímaly, byly milé, chápavé, vše vysvětlily, nepokládaly moc zbytečných otázek (již jsem tam byla zaregistrovaná k porodu, tak to měly v pc). Po vyšetření v jaké jsem fázi porodu (v noci mi odtekla plodová voda), jsem se přesunula na předporodní pokoj. Je to velký pokoj s 2 lůžky pro maminky, televizí, toaletou a sprchou. Zde jsem měla pro uspíšení porodu "hopsat" v teplé sprše na míči. To jsem ale kvůli svému nízkému tlaku odmítla. Nikdo neřekl ani popel. Jen jsme se dohodli, že to zkusím přímo na pokoji, aby malý rychleji sestoupil. (Také jsem odmítla klystýr, na což také nikdo nic nenamítal. Je to prý mé právo). Dokonce pustili i mého přítele na předporodní pokoj. Když jsem tam prý sama, není to vůbec problém. Mezitím mě PA, která mě měla na starost, stále chodila kontrolovat, měřila CTG přístrojem na mém břiše ozvy a kontrakce a občas i vyšetřila prsty, jak moc jsem otevřená. Jelikož se mé kontrakce rozjížděly opravdu pomalu, tak mi malinko pomohla. Svým "vyšetřením" i léky. Za což jsem jí byla moc vděčná. Při příjmu se mě doktor i sám zeptal, zda nechci epidurální analgezii nebo inhalační anastetikum Entonox (900 Kč). Odmítla jsem oboje. Chtěla jsem být při smyslech. :-)

Když se vše blížilo do finále, přemístila jsem se na porodní box, kde jsem ještě asi hodinu trpěla, ale paní doktorka i PA byly tak šikovné, že nepoužily vůbec nástřih, za což jsem jim moc vděčná. PA mi trpělivě vysvětlovala, jak správně dýchat, jak se zapřít, atd. Po porodu maličkého jeho tatínek, který byl celou dobu se mnou na porodním boxu, popsal nožičku jménem a po změření a zvážení mi ho sestřička hned dala a přiložila k prsu. Už jedno kojené dítko mám, takže jsme neměli problém s přisátím. Doktorka odstranila placentu, prohlédla mne a bylo hotovo. :-)

Po necelých 2 hodinách na porodním boxu jsem dostala teplou večeři, novou košili a jeli jsme s malým na nadstandard, o který jsem žádala. Tam se mi i malému od počátku sestřičky opravdu věnovaly, ukázaly techniku kojení, vše vysvětlily, opravdu žádný problém. Na pokoji je polohovací postel, hned u ní jezdící postýlka pro mimi, TV, dlouhý stolek se zabudovanou lednicí, přebalovací pult, umyvadýlko pro koupání mimi, váha, dokonce dvoje žaluzie na oknech pro přítmí, na pokoji je samozřejmostí dostatečně velká hezká toaleta se sprchovým koutem.

Na nadstandardu je opravdu všeho dostatek - od plínek, ubrousků, žínek na koupel, látkových plenek, prostěradel pro mimi i pro Vás, oblečení pro mimi, nočních košil pro Vás, vložek, toal. papíru.... Dokonce mi dali vybrat i co chci na oběd ze 2 jídel. Nevím ale, zda je to standard, nebo to bylo jen kvůli tomu, že jsem alergička. Já v jídle moc vybíravá nejsem. Ale je dost možné, že hodně maminkám nebude nemocniční strava chutnat.

Nadstandard ale bohužel stojí 1100 Kč za den, dohromady za 4 dny 4400 Kč, což je ranec. Navíc jsme si půjčili z nemocnice na půl roku monitor dechu pro kojence, což nás stálo 900 Kč, takže jsme tam nechali opravdu hodně. Ale než kupovat nový nebo bazarový, u kterého nevíte, zda je plně funkční, tak tady máte jistotu, že je zkalibrovaný a funguje na 100%.

Suma sumárum za mě spokojenost a ráda tuto porodnici doporučuji všem maminkám. ;-)
1 poděkování
aknicul007
21. srp 2015

Porod sekcí (císařem)

Ahoj, já rodila v Ústí letos v lednu (2015) - šlo o plánovaného císaře.

Názor budoucí maminky tam podle mě berou vážně - všechny úkony vysvětlují, v mezích možnosti konzultují a vyžadují opravdu informovaný souhlas - tedy se ujišťují, že všemu, co podepisujete, opravdu rozumíte (a nejasné věci dovysvětlují).

Byl tam moc pěkný přístup všech - počínaje tím, že se každý člověk z personálu vždycky představil a řekl, kdo je. Vždycky řekli co a proč jdou dělat - ať už matce, nebo dítěti. Brali ohled na matku i dítě - když jsem kojila a přišla zrovna vizita/doktor ať už na mně, nebo na syna, prostě počkali, nebo přišli později. A podobně - sestřičky se chodily ptát, zda něco nepotřebuji já či syn, byly nápomocné a milé.

Byl to už můj druhý porod, a tak mohu srovnávat Ústí a Most a musím říct, že to je nebe a peklo. Odcházela jsem z porodnice nabitá pozitivní energií, díky milému přstupu šlo všechno tak nějak lépe, rychleji. Kdybych měla znovu rodit, tak jedině v Ústí nad Labem (a nebo v Žatci 8-) ).

Ležela jsem na normálním pokoji - dvoulůžkovém, který měl vlastní koupelnu se záchodem. Vím ale, že tam bylo pár pokojů, které měly koupelnu společnou. I to se ale dá zvládnout (při prvním porodu v Mostě nás na 2 sprchy a 3 záchody bylo celé oddělení (+/- 20 matek) a taky se to zvládlo ;-) ) a tady jich bylo rozhodně méně na víc sprch i záchodů.

Do porodnice si nezapomeňte vzít jednorázové plenky pro miminko (pár dostanete, ale ty vydrží tak max na den dva), vložky pro sebe - opět pár dostanete, ale já spotřebovala i celé své balení. Oblečení na mimčo si brát netřeba - dostanete erární, které při ušpinění vyměníte se sestrou za čisté. Také dostanete pár látkových plen na podložení dítěte a tak - ty opět výměnou dostanete čisté. Kosmetiku na koupání s sebou brát netřeba. Mazadla na dítě i matku ale ano.
0 poděkování
atridita
14. srp 2015

Porod v Ústí nad Labem - přirozený :-)

Já byla velice spokojená. Zdravotní sestry v pohodě a doktorky také. :-) Staraly se o mě nádherně, na to si opravdu nemůžu stěžovat.

Na sále jsem byla 4 hod, na rajském plynu 8-) , sestra mě okroužkovala, takže mě nenastřihly, za to jsem moc ráda. Byl se mnou přítel, malej i on to zvládli ukázkově. :-D

Co se týče stravy a poporodní péče. Strava nedosolená, ale to je snad všude. Péče úplně nádherná a co jsem nevěděla nebo nezvládala mě naučili bez problémů. Mohla jsem se na ně obrátit kdykoliv a s čímkoliv. :-N

Co dodat? Vzhledem k mé zkušenosti bych porodnici mohla jen doporučit. A další dítě si také nechám pro ně, ale až tak za tři roky. :-D

Dita Slováková
0 poděkování