Malá anketa na listopad. Už topíte?
Při tom poměrně chladném podzimu jsem se bála, kdy nám začne topná sezóna. Přeci jen roční dítě neustále na zemi, dlažba. Ale jo, vydrželi jsme nakonec do listopadu. A teď už občas ten plyn pustím (takové přitápění).
Včera přišli na odečet vody, no a tam tedy nic moc 🙄
Ještě ne ráno máme 23 stupňů a odpoledne 24 stupňů , byt 2 kk
Ne. Bydlíme v paneláku a zatím topit netřeba.
Přitápíme večer tak jednou za tři dny od cca půlky října..ale tak max hodinu..víc zatím naštěstí nebylo potřeba 🙏
Sem tam už přitápíme. Ale každý den ještě ne.
Ano,ale až později odpoledne. Bydlíme v rodinném domě a topime dřevem takže to nějak neřešíme.
Ne, jsme v zatepleným panelaku, prostřední byt a pořád ještě máme 22 stupňů.
My v baráku cca od září pritapime. Nic extra,ale když nezatopim,tak nám to klesne cca na 17.
Ano přitápíme už dlouho plynem, občas topíme dřevem, v rodinném domě.
Zatím ne, večer už je chladno, ale stejně je mi na gauči lépe pod dekou. Přes den to vyhřejeme při vaření nebo pečení dost.
Topíme v obýváku od září, muž má rád teplíčko a já zase oceňuji, ze nemusim dětem vysvětlovat, že mají mít na nohou ponožky, 2 ze tří dětí ponožky neuznávaj 🙄 Máme v paneláku tepelná čerpadla.
Jen krb ráno tak na dvě hodiny. Velký barák 👍 aktuálně 24st. 🤣 Jde nam sem celý den slunko a velká okna 🙏
RD a zatím jsme nezatopili. Nahoře, kde jsou pokoje, ložnice, koupelny máme dnes aktuálně 20,7°C, dole spojený obývák+kuchyně bývá vždy tak o stupeň až dva víc.
My pritapime krbem už od září. Většinou jen večer, občas i ráno. I tak máme 18-20 stupňů. Nebudu kecat, je mi zima.
My už asi měsíc ráno hodinu, dopo hodinu a večer dvě, když bylo nejchladněji, klesalo nám to v obýváku na 18 ráno a malá se věčně vysléká 🙈 já jsem zmrzlá pořád 😁
Topíme tak měsíc krbovkou a hlavně tím teda ohříváme vodu.. vlastně s topnou sezonou vypínáme plyn
No my v kamenném, sto let starém domě topíme (plynový kotel)... Nedá se jinak :( Ale fakt jenom trochu, aby těch 20 bylo... Večer když je nejhůř a fakt jde zima, nebo když jdeme z venku a jsme vymrzlí, tak na chvíli pustím klimatizaci 🙂 Ta vytopí rychle a efektivně.
Zatím netopíme a když je slunečný den a slunce paří do velikých oken v obýváku, vyletí nám teplota i na 25 🙈 což je pro mě jako studenomilce doslova peklo 🤦🏼♀️máme novostavbu, bungalov
Netopíme. Máme ale teplý byt, i v zimě topíme minimálně.
Tak máma v baráku topí od toho chladna v září. Ono se nedá moc srovnávat barák a byt v paneláku... a nový barák a starý barák...
topíme krbovkama, plyn zapínáme minimálně, naposled v únoru.
Nám jede v koupelně topení pořád, ale jinak ne, netopime, spíš ještě hooodne vetrame. Máme všude ventilacky otevřené od rána do večera. Jak bylo denně sluníčko 🌞, tak tady bylo krásně teplo 🤗.
Topíme v koupelně, tam je fakt zima.
Po víkendu jsme přijeli domů a měli jsme tu krásných 17,5 😁 To už byla zima i mně, tak jsme to trochu prohřáli, teď je tu necelých dvacet a topení vypnuté.
Ale budeme muset začít, už se začínají rosit okna a pak to tu plesniví.
Topime, teda spis přitápime od konce zari. Nejdřív mela mladší neštovice, potom ja covid, starší anginu a nakonec i mladsi. Ale kdyz svitilo sluníčko (sviti nám celý den do obyvaku) tak jsme topili jednou za 2 dny. Ale teda netopime plynem, ale oprasili jsme kotel a topime drivim.
A jinak co se týče vody tak nám prisla faktura minuly tyden a platime o 400 kc mene jak minule.
Kotel máme puštěný zhruba měsíc, ale teplotu máme nastavenou na 20° a jak bylo v říjnu teplo, tak nám téměř nesepnul. Od minulého týdne už topíme denně, navíc jsme byli i nemocný. Ale máme starší RD, jeden soused má obrovskou borovici a druhý zase ořech, takže přes ty jejich stromy nám už takhle na podzim slunce do obýváku nejde 😕
Topíme od začátku října, vypli jsme bojler a ohříváme kotlem vodu, máme to každý rok stejně....máme tuhá paliva teda, plyn v domě nemáme-
Chladný podzim? Mně přijde extrémně teplý letos.
Já přitápím už cca 14 dní večer a podle teploty venku teď občas i ráno. V přízemí RD bydlí moji rodiče, my máme podkroví a teplota cca 22 stupňů. Byla jsem zvyklá na teplo 23+, ale zvykla jsem si na nižší. Rodičům je dole zima od nohou a tak musím přitápět hlavně kvůli nim.
Zatim jsme pritapeli jen 2x, ale uz to asi budeme muset praktikovat casteji,mame radovku.
Máme peletová kamna a topime už od října. Přeci jenom starý kamenný barák, i když zateplený, a na zemi máme dlažbu. V ložnici a dětském pokoji zatím netopíme. To až bude mrznout. Zatím si v posteli vystačím s teplým pyžamem a huňatýma ponožkama 😁
Zatím ne, 1-2x týdně zatopíme vecer v krbu
v paneláku - ne
Pritapime vecer uz mesic urcite, mame stary kamenny dum a zatim topime drevem, az bude zima, prejdeme na automat s uhlim🙂
Záměrně pritame ráno, ale jinak mame spatny kohoutek na kotli, takze nam tam obcas protece tepla voda do radiatoru,když treba peru. Takze to ovlazuje samo 😄😄
Máme sice domek zateplený, ale hrozně rychle vychladne, takže pouštíme plyn někdy od konce září, ale ne všechny radiátory. A samozřejmě byly dny, kdy bylo teplo, takže jsme kotel vypínali. Nicméně včera nám připojili krbová kamna, takže začneme topit v nich 🙂
Jeste netopime, zatim nebylo potreba, ale my to tak mame kazdy rok. Nemame radi doma teplo, zatim mame porad nasich oblibenych 20 max 21 stupnu bez topeni. Jinak odhaduju ze tak za 14sem tam zavlazime krbem... Uvidime
Panelák má teplo z teplárny, takže když už to zapnou (netopili každý den), nechali jsme to ohřát taky.
Jsme take v panelaku, a uz ted malinko trpime, jsme celkem dost teplokrveni, a jelikoz jsme prostredni byt , vsade okolo duchodci, tak spise stale vetrame 🤭🤭🤭
Topime,máme starý nezatepleny domek.Oknama táhne.Když netopime máme tu tak 19 stupňů
Chladný podzim letos rozhodně není 🙂
Nepamatuju rok, kdy bych do listopadu dětem ještě vůbec nedala zimni boty ani úplně teplou bundu.
Podlahovku jsme ještě letos nepustili, sem tam přitopime v krbu (ale stačí bohatě dvakrát v týdnu, vloni jel v říjnu skoro každý vecer)
Topime už dyl.
No a ohledně vody... zaléváte vodou z řádu, nebo máte na to dešťovou vodu?
Kromě zalévání není v domě důvod k o moc větší spotřebě než v bytě...
@hojda ono, jak kde. U nás letos na podzim málo sluníčka. A je to hrozně znát. Zrovna třeba dnes je tady takový hnus☹
@patypresdevaty jojo, máme dešťovou vodu na zalévání🙂
@konidana jasně, že nedá. V bytě jsme málokdy topili i v zimě. A je taky rozdíl bydlet třeba na Moravě nebo na Šumavě 🙂
Máme dům,jižní Morava a topinek už dávno,seru to jako,jsme s dcerou furt doma,já mega zmrzlina,takže nemíním být nemocna
@ivakalinova u nás tedy jeden den krásnější než druhý, dětí měly podzimní prázdniny celý týden a v podstatě se přes den dalo chodit v tričku, to fakt nepamatuju. Některé roky v baráku topíme už od září, letoš ještě stále plno dní, kdy se topit vůbec nemusí, případně přitopit jen večer.
@hojda tak to u nás ne. My chodíme pořád v bundách, inverze, zataženo, bez toho sluníčka je to na pytel...
Máme 6 let starý RD a ještě jsme topení nezapli, není důvod. Zasvítí sluníčko a v obýváku je 24-25 stupňů, přes noc to spadne na 22, když byl jednu noc velký mráz tak jsme tu ráno měli 20,5 (ale to taky den předtím nesvítilo moc sluníčko a večer tu bylo nějakých 22,5). No a když vařím/peču, tak to taky udělá svoje. Takže ne, téměř v půlce listopadu zatím stále netopime. 💪
@hojda třeba zrovna dnes. Má být u nás slunečno/polojasno. Ráno mlha, teď inverze a je tam zima jako prase 🙄
@ivakalinova u nás zase krásně, sluníčko už svítí.
Včera jsem zavrela okna (doteď pořád otevrena ventilacka). A v obýváku zacala temperovat, rano je dost kosa. Jinak netopim zatím v žádné jiné místnosti
@ivakalinova u nás (Střední Čechy) tu v říjnu mlha seděla většinu dní alespoň půl dne, někdy i celý den. Ale je nezvykle teplo a když k tomu alespoň občas na pár hodin vysvitne sluníčko, celkem se to tu ohřeje...
Ale je jasné, že na Šumavě budou ty teploty trochu jiné.
@hojda pošli trošku sluníčka 🙏😁
@patypresdevaty jak říká můj taťka, na Šumavě je chladno i v létě 😁
Po pravdě nesnáším takovýhle otázky 😀 Topíme už od konce září. Topíme uhlím, chytrej kotel, né že se naláduje a vyhasne jako dřív... Ale: stoletej barák rychle vystydne (i přes zateplení, nová okna, zateplená půda...), kotel se poprvé naládoval a pustil, až když jsme měli doma 16,5 a to jako sory, to už i venku bylo líp. Teď máme nastaveno na 20,5 v hlavní obývací části. Pokojíčky, ložnice, chodby, kuchyn radiátor vypnutý. Takže odpověd zní ano topíme, ale...
My sme teda jeste nemuseli zatopit, novostavba, nejmin mame v loznici, cca 19,5st. a v obyvaku/kuchyni mame rano cca 20,5st ale pres den to slunickem a varenim vytopime na 23-24st..ale ted je tady taky u nas furt mlha...kdyz je slunicko a venku teplo, tak mame klidne i 26st..
Přitápíme asi dva týdny (koncová řadová, RD zateplený s novými okny), máme 21C.
Zatím jsem zapnuli topení jen jednou. 3+1 panelák.🙂
Posledni tyden si hodinku přitapime plynem ráno a/nebo večer. V bytovce. Letos jsme zacali hodně pozdě oproti jiným rokům...
Mame el. Podlahovku a tu jsme zatim nepustili. Kazdy vecer zatopime v krbu uz tak mesic a tim se nam vytopi cely byt (a v obyvaku mame bozi teplo). Mame radovku krajni 86m obytna plocha
Zatím netopíme. Bydlíme ve 3+1 v paneláku a děcka v pokoji přes noc pořád 24 stupňů
@ivakalinova 🌞🌞🌞🌞🌞
Uz mesic topime. Mame termostat nastaveny na 22 stupnu a kdyz klesne teplota, tak se spusti plyn. Jak casto se topi, to netusim. Jinak u nas (kousek od Lovosic) slunicko moc neni. Je casto mlha a osklivo. Kdyz jedu do prace do Prahy, tak vyjedu za mlhy, tady slunicko a celkem teplo a jakmile se vracim a jsem 20km od baraku, tak padne mlha 😀.
Topila jsme asi 2x? Když jsem sama cítila že je vlezlo a chladno od podlahy. Jinak v paneláku zatím nevidím tu potřebu topit. Máme studený odchov a nás malý 4mesicni chlapeček si taky zvykl ...
Začali jsme topit v pátek. Pořád jsme měli doma kolem 22°, i když půl dne větrám. A v pátek najednou ani ne 19, tak jsme zatopili. Zatím spíš navečer a jenom v krbovkách, ono to vydrží vytopené až do oběda. A teď pár dní svítí sluníčko, tak i bez topení a s větráním máme zase doma přes 22° 😊
Včera seznam na úklid, dneska topení...jaká je otázka na zitrek 🤔? Když je někomu zima, ať si topí, komu ne tak ten netopí, jsou lidi zmrzlici a horkokrevni, každý podle toho, jak to pocitově cítí...
Netopime, byt v přízemí, máme tu 20-21st. a hold jsou děti v mikinach, jinak je to perfektní na to, že když netopime a mají tenhle studený odchov, nejsou ani nemocní 👌
Ano.Bydlime v baráku.Kazdy večer zatopim v krbu a tím i ohřeju vodu na sprchování.
Když je zima topime v krbu ,když ne,netopime 🙂
@veruuu_kubesovic promiň, ale tvůj způsob komunikace je poněkud zvláštní. On tě někdo nutí odpovídat?
Jistě víš, že jako ambasadorka musím mít aktivitu. A ano, každá firma, chce jinak velikou. A ano, musíme mít osobní i reklamní příspěvky. Ještě nějaký dotaz?
@ivakalinova já už tady ničemu nerozumím Iv ty lidi umíš také asi naštvat jako já 😂🙈🤪
Třeba úklid, aby ti někdo psal, ze to prehanis ..no a co jako nebo ti furt cpal do hlavy ,ze pokud uklizis ,tak nechodis ven ,nevenujes se dětem -nedelas jiné aktivity 😂😂bože už je to směšný
Když se chci vyjádřit udělám to když ne roluji dal
Topíme už minimálně měsíc 😪 i přesto, že je u nás pořád sluníčko... Musíme, jinak nám to tu plesniví 🤦🏼♀️
Minulý měsíc jo jak byla kosa, teď zas ne plus si pomuzeme krbem.
Necelé 3 tydny pritapime na max 21. Ale vetsinou to necham jen na 20 az 20,5. Pres noc na 19,5. Mame starsi, zatepleny, podsklepeny barak. Bez topeni by tu bylo tak 18,5. Ja chodim v mikci, mimino se plazi po zemi, ma na sobe dve vrstvy a dve starsi deti chodi s bosyma nohama v teplacich a tricku s krátkým 😄 loni jsme topili na max 22 a popravde, jak uz je to vic, neni mi to příjemné, je proste vedro. A musim zaklepat, ze decka jsou zdrave🙏
Máme kotel na elektriku. Je stále vypnutý. Ale téměř každý večer si topime v kamnech.
Vcera poprvé asi hodinku... máme malý byt a je tu furt teplo...
Zatim ne, ale panelak 🤷🏻♀️🙂
@elmonda mam to podobně. Raději trochu chladněji v zimě než moc horko v létě.
Když to v obýváku klesne pod 19-20, tak pritopime, ať už v krbu nebo podlahovkou... dokud se člověk hýbe, tak to jde, ale když jsme na HO a sedíme většinu u počítače, je uz pak zima.
Ale netopime víc než na 22 (podlahovkou, krbem výjimečně vic), to už je nám pak neprijemne
@patypresdevaty máme to asi podobně. Dnes ráno tu bylo 19,5 a pocitově chladno. Navíc ten Adámek pořád na zemi, dlažba, tak jsem to dala na 21. Ale nikdy netopime víc než na 21,5. Ono to tou podlahovou vyleze na těch 22. A to je maximum. Víc už nemáme rádi🙂
@patypresdevaty
@ivakalinova mne prave prijde i silene pak, ze nekdo doma topí fakt na tech 25, pak vyleze ven do mrazu, nebo ono staci, kdyz je nula a je mu strašná zima nebo je nemocny. No bodejd by ne 🙈 to je preci jak v lete, kdyz je fakt hic a nekdo ohuli klimu treba na 20😂
@elmonda pro mě je za trest i chodit někam na návštěvy. Když tam pak mají 24-27, tak já umírám.
Dneska porpvé pouštím kotel, ale budiž mi omluvou, že jsem to dostala, je mi zima, na druhou stranu mám tričko s krátkým rukávem, tepláky 3/4 a samozřejmě jako celý rok bez ponožek 🙂
Už i v bytovce teď občas o stupeň přitopím (na 22-23), jsem těhotná a nachlazená, tak se fakt neobětuju a chci mít teplo, večer si beru i deku, je mi teď prostě často zima
včera a málo
Moje holky vyrostly na teplotě 19-20 i na zemi a tuk tuk nejsou a nebyly vůbec nemocné
@elmonda hele asi to taky neni uplne 100%... my rozhodne nepretapime (bydlime teda v panelaku). Ted stale netopime, mame tu cca 21 stupnu... celou noc vetrame, takze teplota klesne ted klidne na 19... Pamatuju si, kdyz byla Stepanka miminko, tak tchyne furt resila, ze ji musi byt zima, ze tu mame zimu... a presto, mala je strasna zmrzlina venku, doma beha klidne skoro nahata, kdyz ja si beru skoro mikinu 🤦🏽♀️ Ale venku je ji furt zima... a nemocna je dost 🤷🏻♀️
Máme starý dům, a přestože je zateplený, moc se v něm teplo neudrží, takže už cca měsíc topíme aspoň obden krbem, abychom tu měli aspoň okolo 20 °C. Taky by mi bez topení prádlo asi dřív zplesnivělo než uschlo.
@murynka my tady máme většinou taky 20-20,5. A Adámek věčně ponožky dole. Za mě je ta dlažba pocitově studená. Ale dětem to asi tolik nevadí🙂
@dzogobela urcite to neni pravidlo. Co si ale všímám, tak treba ty starsi generace jsou zvyklé fakt na teplo doma. Jako moje babi topí fakt treba na tech 25. Neda se u ni vubec byt. A teda tu ,,nemoc,, ze musi byt ponožky, to maji vsechny starsi generace a od nich jsme to převzali my 😂 moje deti me ovsem přesvědčily o tom,ze na ponozkach opravdu nezáleží. Bez ponozek chodi celou zimu, doma mame lino a dlazbu. Oni budou klidne v muchlavem pyžamu nebo županu, ale ponožky si daji jen velmi velmi vyjimecne 😂 uz se ani nesnazim
@ivakalinova Taky máme dlažbu, bez podlahového vytápění. Já vloni věčně tlusté ponožky, manžel pantofle a náš skoro roční? Věčně bez ponožek 😂 Letos už si je většinou nechává, ale jakmile teplota v místnosti přeleze přes 22°, jdou ponožky nekompromisně dolů 😂😂
@elmonda babička mi vždycky říkala, že nejvíc se nastydne od nohou 😁
@emillyhk to je jak u nás. Adam je téměř nenosí. On je sundavá v kočárku, v noci, ve vajíčku, já ho pořád naháním s ponožkama 😁
Topime od října jak je potřeba. Ted už každý navečer v tomhle počasí
@ivakalinova Ja jsem rikala, ze u nas by muselo byt tak 16-17 stupnu, aby jim byla zima 🙈😄
topime od poloviny září, jakmile šla teplota na 18 stupňů. Večer si pritapime na 19, ráno je tady 17,5 a než přijdeme navečer ze školy a práce, tak už to kolikrat klesne na 16 a spina topení 😞

Večer přitámim už možná měsíc.