A, B, C pravidelne, D obcas, E bych chtela zkusit
A, D
A, D, E 🌸
A, C, a částečně B, D.
A B
A, B,C, někdy D, E omezeně
A, B, C, D. A E začínám objevovat 🙋
A, B, C bohužel nemám jak, D snažím se, ale trhy nestíhám a v obchodech občas ty bio potraviny nevypadají moc hezky. a E začínám pomalu zkoušet. 🙂
A až E částečně. A dovolím si k tomu takové malé vysvětlení. Řada věcí, které se v dnešní zkratkovite době prosazuje jako to nejlepší a zaručeně ekologické, nemusí být ve výsledku takové terno. Například biopotraviny... Jeví se to jako skvělá věc. Jenže. Řada těchto potravin k nám putuje z veliké dálky a rozhodně už ne způsobem šetrným k zivotnimu prostředí. Dobrá, budu nakupovat biopotraviny z Čech. A objeví se tu další problém. Při vzrůstající poptávce ve spojitosti s výrazně nižšími výnosy bude třeba pro pěstování biopotravin zabrat více půdy.. půdy, kde byly dřív přirozenější porosty. Neříkám, že bychom se neměli chovat šetrně k životnímu prostředí, ale neměli bychom tomu podléhat jen jako nějakému modnimu trendu, ale snažit se to celé vidět v souvislostech. Příkladem průšvihu je například naše "zelená" energie, která je obnovitelna asi jako mrtvá moucha ☹
A, B
A, B, C.
A,C ale jen veci ze zahrady. Bydlime blizko panelaku a kdyz jsem do komposteru davala vse co se doporucuje i z kuchyne tak nam na zabradu zacaly chodit krysy... bleeeeee
A pak castecne B
A,B,C,D,E a jeste slevam olej🤷🏻♀️
A,B, E, zlievam olej, vypinam vodu pri cisteni zubov, sprchovani ked sa mydlim, ak sa mal kupe vo vani, aspon jeden kybel na splachnutie.
A, D, E
A, B, C , E
A, B, E
A, B, C. D nemám moc možnost, v supermarketu bio nevěřím. E začínám zvažovat.
A, B
A, B,D a E 👍🏻🍀
A,D,E
A a B.
E částečně.
A, B, C, D obcas a s E zacinam 😊 ..
A, B, častečne C a D, E
A,B,C,E běžně. D někdy, spíš než bio se snažíme kupovat od českých výrobců/zemědělců. A prostředky od Seventh Generation používáme. Příjemně voní, netestuji na zvířatech, recyklované obaly, takže značka ideál 🙂
A, D, E
A,D,E. Seventh generation jsou super pripravky.
A,B,C,E
Snažím se, alespoň z části třídit odpad A), používáme plasty, nicméně alespoň velké nákupní tašky používáme opakovaně. Zeleninu máme alespoň část roku domácí z pole od rodičů. Nejsem úplně 100% zastánce bio/eko/elektro. Například výroba baterii do elektro vozů je větší svins*vo než provoz benzinových/naft aut 🤨
A a B je v naší rodině samozřejmostí! C,D a E s rozumem
A, B, C je u nás samozřejmostí a E chci pouzivat
A, B, C, D, E 🙂
A, B, C, D (pokud je to možné sehnat z lokálních zdrojů), E
A,B,C,D (jen od prodejců u nás v okolí), E začínám
A,B,C,D, na E snad taky brzy dojde.
ABCE
A,B kompost máme na zahradě
A, b , c, d, nepouzivam prostredky az na gel do mycky a prasek na prani, zbytek cistim parou
A, B, C, d kompostujeme na zahradě, třídit se učíme již naší dvouletou dceru, zeleninu ovoce v serone hlavě od nás ze zadrady jablka, mrkev atd máme i přes zimu a snažíme se používat co nejlene plastu,
A,C😊
A,B,E
Já mám vše. A top je kompost ten miluji
Snažíme se A, B, C a částečně E.
A,B,C poctivě a vedeme k tomu i děti. D v menší míře, protože BIO-u ze supermarketů neveřím a lokálních dodavatelů moc není. U E se snažím, ale často narážím na problém, kdy eko výrobek nemá takovou 'sílu' jako klasický a pak se ho musí spotřebovat daleko víc, aby byl vysledek stejný...
A,B,D,E aspoň se tedy snažím. Od té doby, co máme malé děti nahrazuji čistící prostředky těmi ekologickými, ale pořád hledám ty nej 😊
ABCDE, jen to kompostování je poslední dobou horší, nechodíme přes zimu tolik na zahradu, která je vzdálenější.
A B C D E, jen u biopotravin to neni vzdy 🙂
Všechno z uvedeného, jen mě děsí, ze i když plasty omezujeme, pořád je jich až až
A,B
A, B, C, E
Děkujeme za odpovědi, srdíčka letí 🙂 @alik9, @anna0306, @antiquecz, @bajus2, @bertoldina, @blanka29, @castava, @dancas87, @deniskaka, @dolve, @domcuskha, @evelinda, @ilous83, @iva_la, @ivikpunk, @jaaniickaa, @jajaneu, @jituso, @kamcula77, @katkamal, @kizii, @koudyl, @kristina9683, @lenulab, @liduskabalanova, @liliz, @luckamb, @madlis, @mariegroth, @martulinkasendinka, @michaelllas, @mku, @moncici89, @nikkki, @nikola38, @nisulka, @nokarkulka, @olidor, @oplatecka, @pepsicola, @petrusew, @podaji, @radkamorrisova, @rennni, @rivousek, @simdan, @sobist, @sternliebe, @terezfr, @verca5505, @verdos, @veru93, @wendissek

A, B, C,E a kompostujeme na zahradě 👍