Novinky

#zapfcreation

kikina7 AMBASADORKA
28. kvě 2019 Čtené 503x

Hezký start do nového týdne,

pojďte si ho ještě trochu vylepšit výhrou v soutěži. :slight_smile:

Tentokrát o vámi vybraného Miláčka Baby Annabell, který potěší jednoho z vašich miláčků, kluka nebo holčičku, třeba ke dni dětí.

Je vhodný pro miminka už od narození a nemusíte se bát zašpinění, snadno ho vyperete v  ruce.

Jak na to?

 • dejte "líbí se" (palec, like) tomuto článku
 • odpovězte pod článkem na jednoduchou soutěžní otázku: 

      Jak trávíte, slavíte, neslavíte, plánujete, chystáte den dětí v rodině vy?

 • stihněte to do čtvrtka 30.5. 23:59 hod.

Těším se na vaše odpovědi a inspirace,

hodně štěstí

Bára a #zapfcreation

#soutez

Čti celý článek
kikina7 AMBASADORKA
20. kvě 2019 Čtené 575x

Hezký den,

máme tu další z květnových soutěží. Tentokrát o BABY born Surprise, které se podle přibývajících fotek v naší skupince, teší oblibě. Můžete si tak rozšířit svojí sbírku o další miminko, nebo naopak vyzkoušet jaká roztomilost se v Surprise uzlíčku skrývá.

Jak na to? Pravidla jsou opět jednoduchá:

 • 1. Do komentáře pod článek napište, které miminko byste (vaše děti) v balíčku nejraději objevily?

malá nápověda - v uzlíčku se může ukrývat - Žluté kuřátko, Růžový pudlík, Modrý motýlek, Bílý králíček, Jarní kytička, Zmrzlinka, Včelička, Růžový motýlek, Zelený hrášek, Jednorožec, Mořská panna, Modrý medvídek.

 • 2. dejte palec (like) tomuto článku
 • 3. aby měli šanci se zapojit i chataři a chalupáři, víkend si natáhneme až do pondělí 20.5.2019 12:00. :slight_smile:

A jestli náhodou ještě tuhle novinku neznáte, taky tady je menší návod, co vše balíček překvapení ukrývá:

 • Nejprve rozbal zavinovačku a podívej se, jaký má miminko fusáček.  
 • Novorozený miláček může podřimovat jako motýl, kytička, včelka, nebo třeba kuřátko. 
 • Pak opatrně otevři fusáček a uvidíš, jaký má miminko tón kůže,barvu vlasů a jaký má účes. Je to holčička nebo chlapeček? A jakou barvu má jeho lahvička?  
 • Očka má ale stále zavřená. Chceš-li zjistit, jakou mají barvu, jemně mu otři oční víčka vlhkým hadříkem. 
 • BABY born Surprise miminko rádo pije vodu z lahvičky a používá plenku, na které se po namočení objeví hezký vzor.

 Pak můžeš vyplnit rodný list miminka, kde se dozvíš další tajemství, např. podle vzoru plenky poznáš, co miminko rádo jí ( v češtině ke stažení zde ) .

Hezkou zábavu při soutěžení i hraní

a pohodový víkend přeje

Bára a #zapfcreation

#soutez #babyborn_surprise

Čti celý článek
kikina7 AMBASADORKA
14. bře 2019 Čtené 229x

Maminky všech prťousků, zbystřete zrak. :eye::eye:

Slibovala jsem nadílku nových panenek pro nejmenší, a ta chvíle je koněčně tady. :heart_eyes:

Novinka od Zapf Creation -  BABY born for babies Andílek dorazil do ČR a my hledáme 3 malé kamarády, holčičky i kluky :girl::man:, kteří by se s Andílky mezi prvními chtěli seznámit. 

Získat je můžete úplně snadno, stačí:

 • přidat komentář pod tento článek, kde krátce představíte svého andílka, pro kterého by panenka byla.
 • dát like tomuto článku (pro šíření k více maminkám, děkuji)

3 maminky, ke kterým panenky poputují (a už jim samozřejmě zůstanou) pak poprosím:

 • o 3 fotografie na jejich blogu, jak se u nich Andílek zabydlel :slight_smile:
 • krátké zhodnocení panenky (postačí po domluvě mně do zprávy, spojím pak vaše názory do jednoho článku...)

Jestli máte nějaké dotazy, klidně se ptejte.

Zapojit se můžete do 21.3.2019

Přeji hodně štěstí a ať udělají radost

Bára a #zapfcreation

Čti celý článek
martinat87
5. bře 2019
Ahojky, potřebuji radu. V červnu čekáme miminko a pro starší dceru bych chtěla panenku (jako od miminka) a nevím jakou. Je jedno jestli bude vlasatá nebo bez vlasů. Dceři budou v květnu 3.roky. Nevím podle čeho vybírat.
Zobraz celou zprávu
linee
22. únor 2019 Čtené 44x

Dcerka je nadšena z Baby Born panenek. První jsme kupovali, když byly dcerce dva roky. Manžel si myslel, že to nebude mít dlouhé trvání. Překvapivě se stala panenka, kluk, pojmenovaná "Anička" dalším členem naší domácnosti a musí být přítomna u všech důležitých událostí jako jsou svátky, narozeniny, výlety, návštěva lékaře, dovolená a pod.

Letos byly dcerce tři roky a v letáku se jí zalíbil Baby Born bratríček a přes dva měsíce o něm jenom básní a vykládá Aničce, jak přibude do rodiny další kluk. Když začala vykládat téměř na potkání, že táta chodí do práce, aby vydělal peníze na "panenu klučíka", manžel se rozhodl sám jí ho pořídit. Navíc byla na něj akce:slight_smile: Dcerka zatím neví, že už je doma.

Pokud máte děti také nadšence Baby Born panenek a nebo zvažujete batříčka (nebo sestřičku) najdete dole menší srovnání klasické Baby Born panenky a bratříčka:

1. VELIKOST

Panenky by měly být přibližně stejně velké, dokonce by mělo sedět oblečení z Baby Born panenky na bratříčka a opačně. Možná to dělají vlasy nebo neskrčené nohy, ale přijde mi, že bratříček je o něco vyšší (má delší nohy).

2. CO UMÍ

Je ohybný v kolínkách a umí sám stát (to stání chce ale vychytat správnou polohu a těžiště. Já na to ale nepřišla a panenka mi pořád padá. Díky ohybným kolenům umí různě sedět (na rozdíl od klasické Baby Born).

Umí pít a ronit slzičky.

Může se koupat.

3. ROZDÍLY

Bratříček má krásné a husté vlásky, které jdou česat. Hřebínek je v balení.

Nemrká. Má ale dlouhé řasy.

Je to velký bráška, čili už nepotřebuje pleny (a nemá dole dírky na vyprázdňování). 

Umí pít (skvělá lahvička s brčkem je v balení).

Vyprázdňuje se buď slzami nebo má vzadu šroubovací otvor.

Nemá mačkací pupík.

SHRNUTÍ:

Krásná panenka, určitě doporučuji. Pokud mají holčičky rádi česání, doporučuji spíše sestřičku s vláskami (dcerka ale chtěla klučíka).  Je to ale větší bráška, pokud chcete mít doma mimino se vším všudy, doporučuji spíše klasické panenky Baby Born, které umí čúrat a kakat. Každopádně opět povedená panenka od Zapf Creation.

#babyborn

#zapfcreation

#anickacockova

Čti celý článek
kikina7 AMBASADORKA
10. únor 2019 Čtené 127x

Hezký den,

nejvíc dotazů mi stále chodí na tyto dvě asi nejpopulárnější panenky pro holčičky. Připravili jsme proto pro vás jejich velké porovnání, tak jak to vidíme my s holkama. Opět hlavně s důkladnou fotodokumentací, kterou na oficiálních stránkách nenajdete.

Porovnávat budeme naši oblíbenou BABY born (Soft Touch) dál  už jen Aničku a intraktivní Baby Annabell 3+ s životními funkcemi dále Anabelku, kterou jsme od Zapf Creation na podzim dostali k testování. Panenek je víc druhů, velikostí a různé speciální edice, ale dnes se budu věnovat těm klasickým (43 cm), podle mě nejznámnějším. I u vás je tu na fotkách vídám nejčastěji. :slight_smile: Obě jsou i v klučičích verzích, u nás ale zatím vedou holčičky.

Rozdíly:

Hlavní a nejvýraznější rozdíl kromě vzhledu je v tom, že Anabelka má měkké tělíčko a funguje na baterie, nemůže se tedy koupat na rozdíl od Aničky, která se bez problémů může cachtat klidně denně. 

Její tělíčko je totiž gumové a baterie k jeho fungování nejsou potřeba. U nás to byl i hlavní důvod, proč jsme při výběru sáhli po BABY born. Naše Áňa si přála panenku hlavně koupací.

Anabelka samostatně nesedí, je to hlavně miminko o které se musí jeho malá maminka starat. Má několik, pro mě stále fascinujích funkcích. Při dudání dudlíku hýbe pusinkou jako opravdové miminko, např. při pití otvírá a zavírá oči, ne jen když ji položíte na záda. Na manipulaci reaguje různými zvuky, někdy se směje, někdy pláče a je potřeba jí pochovat a utišit, pohoupat, aby usnula a začla oddychovat. A je skvělá na mazlení.

Anička "gumovka" už tak příjemná do postýlky není, občas dceru "tlačí", tak musí na své místo až za polštář. :slight_smile:

Anička zvuky nevydává. Pije z lahvičky, může se krmit kašičkou, čůrá a kaká do nočníku.

Anabelka pouze pije z lahvičky a čůrá.

Obě panenky umí ronit slzy.

Poslední a zcela nedůležitý rozdíl :slight_smile:, který na panenkách objevila naše Áňa, je to, že Anabelka nemůže otáčet hlavou. Anička maximálně, tak ja je na fotce. Když si s panenkami hrajeme a "jako mluví", lehce jim holky pohupují a pohybují hlavou, tak to bylo odhaleno :slight_smile:. Ničemu a nikomu to naštěstí nevadí.

Závěrem:

Anabelka je zajímavá tím, že hýbe pusinkou, když pije nebo má dudlík. U pití, je důležité, abyste vždy, když jakoby potáhne pusinkou dovnitř, trochu zmáčkli lahvičku a vstříkli vodu. Vydává různé zvuky, někdy se chechtá někdy pláče (když má v zásobě vodu, roní i slzy). Po pití ji stačí zvednout poklepat po zádech a ona si odbrkne, u nás velmi oblíbené :slight_smile:.  Když ji houpete vleže, usne a začne oddychovat.

Nevím proč, ale v balení nemá nočník, což mi přijde poměrně důležité. My jsme použili nočník od ostatních panenek, ale se pokud chystáte koupit Baby Annabell jako první panenku, je třeba se na to připravit.

Pro hraní (krmení a čůrání) s vodou využíváme hlavně Aničku (BABY born), přeci jen to gumové tělíčko mně k vodě pasuje o trochu víc. Po koupání je potřeba počítat s tím, že je dobré nechat panenku přes noc pořádně vykapat a vyschnout. Nejefektivněji se nám osvědčilo jí nechat stát v  umyvadle s rukama nahoru celou noc. Ráno byla suchá a připravená opět k hraní.

U Anabelky vedou hlavně zvuky a pečování o miminko, v  podstatě, tím co dělá, "navádí" malou maminku, jak se o ní má starat.

Anička (bez zvuků) zas víc rozvíjí fantazii, holky si hru řídí samy a hrají si s ní na cokoliv je napadne. (viz. naše album Kdo si hraje nezlobí :slight_smile:)

Jedno malé + bych dala i tomu, že samostatně sedí.

A co vy a vaše holčičky? Máte už svojí favoritku?

#zapfcreation

#babyannabell #babyborn

Čti celý článek
kikina7 AMBASADORKA
11. říj 2018 Čtené 148x

Neznám malou holčičku, která by v životě neměla ani jednu panenku. Ať už si s ní pak hraje jako s  živým miminkem, krmí, koupe, uspává, nosí všude s sebou, nebo nechá panenku ležet někde mezi plyšáky a občas o ní zavadí...Určitě minimálně jednu má nebo dostane... K narozeninám, Vánocům, při návštěvě hračkářství jí najednou nutně potřebuje :slight_smile:...

Je jich tolik.  Kterou vybrat?

Která je nejlepší jako první panenka?

Která se nejvíc hodí k prvním, druhým, třetím a dalším narozeninám?

Otázky, které se tu poměrně často opakují. Odpověď bohužel neznám. Výběr správné panenky je, podle mě, zcela individuální. Maminka musí odhadnout, jestli je pro její holčičku vhodnější panenka s látkovým nebo gumovým tělíčkem, jestli raději plakací, koupací nebo čůrací... Jestli menší panenku nebo zvládne manipulovat rovnou s větším miminkem...

Tady najdete základní přehled nejznámějších panenek od Zapf Creation a jejich funkce.

Třeba to některé z vás pomuže při rozhodování nebo aspoň usnadní orientaci. Vánoce se pomalu blíží... :slight_smile:

BABY born Soft Touch - na výběr je holčička, chlapeček, černoušek

 • má plastové tělíčko, lze ji koupat, funguje bez baterií
 • má mechanické fukce, nevydává zvuky
 • měří 43 cm, pro holčičky od 3 let
 •  Co umí: pije vodu z lahvičky, čůrá do nočníku, roní slzy, zavírá očka, má pohyblivé klouby v ramenou a kyčlích, jí kašičku, kaká, při položení na záda čůrá do plenky
 • v balení má 11 doplňků

Starší sestřička BABY born nebo Starší bratříček BABY born

 • má plastové tělíčko, lze ji koupat, funguje bez baterií
 • má mechanické fukce, nevydává zvuky
 • měří 43 cm, pro holčičky od 3 let
 • sestřička má krásné dlouhé vlásky na česání
 •  umí sama stát a má ohebné klouby
 • v balení má tričko, legíny, boty, lahvičku, kartáč na vlasy, 3 sponky, 2 gumičky a náramek pro BABY born:registered: i její malou maminku.

Miminko BABY born i starší sestřička jsou stejně veliké, mohou si tak půjčovat oblečení.

My little BABY born  Super Soft

 • pro děti od 12 měsíců
 • měří 32 cm
 • má látkové tělíčko s měkkou výplní
 • obleček s easy FIT zapínáním pro snadné převlékání
 • panenka s mrkacíma očima. Je oblečena do dupaček a čepičky a má dudlík.

My little BABY born - koupací panenka

 • pro děti od 2 let
 • měří 32 cm
 • tělíčko má z voděodolného materiálu
 •  Koupací panenka je v plavkách s osuškou, gumovou kačenkou a lahvičkou.

BABY born First Love - "svítí ve tmě"

 • od 0+, vhodná i pro nejmenší miminka
 • látkové tělíčko s měkkou výplní
 • funguje na baterie (jsou v balení)
 • svítí ve tmě a hraje ukolébavku

(Panenek Firs Love je víc druhů, najdete je na stránkách níže a postupně se objeví v albu na mém blogu.)

Další informace o panenkách BABY born a jejich doplňcích najdete zde:

https://www.baby-born.com/cs/

Vemli oblíbené jsou i panenky z řady Baby Annabell:

Baby Annabell

 • holčička, chlapeček
 • má látkové tělíčko, nelze ji koupat, funguje na 3x AA baterie
 • má elektronické fukce, vydává zvuky
 • měří 43 cm, pro holčičky od 3 let
 •  Co umí: pije vodu z lahvičky ,čůrá do nočníku, roní slzy , zavírá očka, hýbe pusinkou , při pití otevírá a zavírá očka
 • Zvuky: žvatlá, směje se, po napití si odříhne, při spánku oddychuje, po pohoupání usne 
 • v balení má dudlík, lahvičku ,plenku, bryndák, přívěšek ve tvaru ovečky na textilní stužce, dupačky s čepičkou

Baby Annabell - sestřička Sophia

 • pro holčičky od 2 let
 • krásné dlouhé vlásky na česání, měkké tělíčko na mazlení
 • bez baterií, nevydává zvuky, nemrká
 • Sophia je v šatičkách, legínách a botičkách. Součástí je čelenka a kartáč na vlasy.

My First Baby Annabell - Annabell/Alexander

 • holčička nebo chlapeček
 • měří 36 cm, má měkké tělíčko
 • zavírá oči
 • pro děti už od 1 roku
 • má lahvičku

My First Baby Annabell s oblečky

 • má měkké tělíčko
 • měří 36 cm
 • zavírá oči
 • má šatičky, sandálky, dupačky a chrastítko ve tvaru ovečky.

My First Baby Annabell s vanou

 • koupací panenka
 • vhodná od 1 roku
 • s vaničkou, dupačkami a čepičkou

My First Baby Annabell Baby Fun

 • pro holčičky od 2let
 • funguje po vložení 3 AAA baterií (nejsou v balení)
 • lehounké miminko s měkkým tělíčkem 
 • vydává příjemné realistické zvuky 
 • měří 36 cm a váží 498 gramů
 • v balení má lahvičku, kapesník/hadřík a plenku

Naší recenzi si můžete přečíst zde

Baby Annabell newborn

 • vhodná pro miminka už od narození
 • má super měkké tělíčko
 • měří 30 cm
 • lze prát v ruce

Baby Annabell Newborn s tlukotem srdce

 • vhodná již od narození
 • měří 30 cm
 • má super měkké tělíčko
 • vydává zvuky srdečního tepu a dýchání
 • po vyndání zvukového strojku lze prát v ruce

Pokud vás nejmenší panenky Baby Annabell Newborn zaujaly, další najdete zde

Další informace o panenkách Baby Annabell a jejich doplňcích:

https://www.baby-annabell.com/cs/

Panenky tu nejsou úplně všechny, narazit můžete na různé limitované edice a pod.

Jsou zde ty základní a nejoblíbenější.

Nezmínila jsem třeba ještě Baby Annabell nemocnou Lilly nebo Baby Annabell Miu , postupně se jim budu věnovat v naší skupince a v albech, která budu vkládat do blogu...

Doufám, že vám přehled pomůže při vybírání a něktěrá z panenek se stane miminkem, parťačkou, mazlíčkem vaší holčičky.

Bára

#zapfcreation

#babyborn

#babyannabell

Čti celý článek
Strana
Předchozí Strana
Další