Kam v zimě - galerie ocelových figurín
Milé maminky, přináším typ na výlet, když je venku zima. Udělala jsem krátké video z dnešního výletu do galerie ocelových figurín. Nachází u metra Můstek (s kočárkem jsem použila výtah a vystoupila přímo na Václavském náměstí. Do galerie můžete s kočárkem, je zde bezbariérový přístup. Uvnitř je i kavárnička, do které jsme dostali při koupi vstupenky zdarma lístek na kafe. V pracovní den nebylo moc lidí. Dceru jsem přebalila na přebalovací jednorázové podložce uvnitř na stolečku-bylo jich tam několik i s křesílky a měli jsme soukromí.
Odpoved rakovine: Nedam ti nikdy sanci
Nazev teto knihy na me vykouknul v e-mailu, kdy jsem si ji rezervovala a tak se i tesim, az si ji vyzvednu.
Jeste nejsem ve fazi, ze slovo rakovina dokazu vyslovit nahlas, nicmene psat uz to muzu❤️
Tolika obejmuti se mi dostalo v poslednich dnech. Nespocet od manzela, manzelovy maminky, sestry, me maminky, obou synu a ostatni blizke rodiny alespon na dalku.
To si tak jdu vyzvednout syna ze soukrome skolky (majitelka uz tetam vse rekla, takto jsme se domluvily, ze je potreba jim to rict), jedna teta me pohladila a venovala mi soucitny, ale pekny pohled, ani nebylo treba slov. Druha teta se na me a na Adamka vrhla, tak vrele nas objala a rekla: “Jste silna zena, dostanete se z toho. Omlouvam se, ale ja to musela udelat, citila jsem to tak.” A slzy ji tekly proudem a to vlastne i mne.
Dale pri vyzvednuti Danika jsem se to odvazila rict ve skolce, nebylo to z duvodu soucitu, ale chtela jsem to z duvodu, kdyby se Danik na neco ptal pani ucitelky, aby nebyla zaskocena (prece jenom o tom s manzelem doma mluvime, ono se to ani jinak neda o tom nemluvit). Take mi venovala obejmuti, rekla: “Je moc dobre, ze to vim, hlavne kvuli Danikovi.” Coz jsme se obe shodly, poprala mi moc moc sil a zdravi.
Pristi tyden me ceka prvni davka chemo, dnes jsem se chtela nechat ostrihat na mikado, ale jeste nejsem pripravena, snad v PO. Chtela bych to zkratit, aby to pro me i pro kluky nebyl takovy sok.

Novinka: Výrazné slevy na Modrém koníku
Milé dámy,
v koníku stále přemýšlíme nad novými projekty. A přicházíme s nápadem, který vás, jak věříme, potěší. Chceme totiž založit něco jako klub výhodných nabídek. O co jde? 🙂 Je to velmi jednoduché.
Každý týden nebo jednou za čtrnáct dní vám pošleme do interní pošty zprávu se speciální slevou jen pro uživatelky Modrého koníka. Určitě vám nechceme posílat nabídky, které vás nezajímají nebo jsou pro vás zbytečně. A právě proto píšu tento článek. Máme na vás několik otázek:
- na jaké zboží byste chtěli mít slevu?
- od kolika procent je pro vás sleva zajímavá?
- jak často byste chtěli tyto nabídky dostávat?
Když vás k tomuto napadne cokoli dalšího, dejte nám vědět v komentářích. A jestli máte otázky, sem s nimi 🙂
Krásný pátek i celý víkend vám přeji,
Jak dostat smrad od zvratků z gauče? Mladší mi ho pozvracel a nejde to pryč. Umyte žlučovým mýdlem, Vanischem na koberce i jsem nastříkala pohlčovačem pachu na textilie.
Dnešní hodina v maturitním ročníku: skoro zároveň se přihlásili dva kluci. Napřed jeden, že potřebuje na WC. Druhý udělal obličej, že taky. Říkám jim: "Pánové, co si o tom mám jako myslet? " Přihlásí se další a: " Nebojte se, tam je těch pisoárů víc 😀!"
Video s panenkami L.O.L. Surprise 💖💖💖
Šikana na školách
Ahoj, rozhlížím se po základkách a narážím na množící se zkušenosti se šikanou. Pokud máte osobní zkušenost, znáte někoho, koho se to týká, koukněte na web a aplikaci Nenech to být "NNTB". Třeba to nějakému dítku pomůže 🙂
Beauty rubrika:
Vždycky jsem patřila mezi maminky, které se o sebe rady starají. Je pravda, ze poslední dva roky to bylo skrz děti min, než bych chtěla... ale házet to jen na děti nechci... proste jak člověk vypadne z pracovního kolotoče, tak už to tak asi neřeší (nebo ne tolik...) ale o co se s vama chci podělit...
Často jsem chodila na kosmetiku za účelem vytrhavani oboci. Ne ze bych to sama neuměla, ale co si budeme říkat, profik to umí vždy lip... před casem jsem byla zase na trhani oboci a kosmeticka mi zmínila, ze když teď nemám čas pravidelně chodit, mužů si nechat udělat permanentní make up (chapej vytetovat oboci)... zní to hrozne a vždy, když se řekne tetovat oboci, představím si tu tenkou černou linku, co mají starší ženy. Ale to jsem se hodně mýlila... dnes už je více technik a jen linka se už téměř neděla... já si vždy domalovavala oboci pudrem a přišlo mi lepší mez vykreslení tužkou... když jsem se dozvěděla, ze existuje něco podobného, byla jsem nadšena!!! PM s pudrovym efektem byl moje jasná volba... na fotkách je vidět rozdíl před a po... nicméně, výsledný efekt je asi o 30% světlejší. Včera jsem byla ještě na retusich a už čekám na výsledný efekt...
Mám z toho velikou radost, protože oboci tvoří z velké části výraz obličeje a díky tomu se už skoro vůbec namaluju...
Jak vy a oboci? Řešíte? Přikládat důležitost? Nebo se malujete,ale obočko vůbec neřešíte?
Druhá fotka rozdíl mnou malovaneho a tetovaneho...
PS: mrkněte i do komentářů, kde uvidíte, jak přirozene to vypadá po vyhojení.. ;)
#beauty_mum
Dnešek je pro mě poslední den na rodičovské... mám smíšené pocity.. zítra nastupuji do nové práce. Je to zvláštní... jsem doma 3,5 roku... byla jsem tu pro svoji malou holčičku..
Ale ona už není malá... od září minulého roku chodí do školky, má to tam ráda... ale stále jsem tu byla kdykoliv připravená si pro ni dojet pokud bylo třeba.. od zítra už nebudu čekat doma než si pro ni pojedu do školky... ráno se s ní rozloučím a uvidíme se až večer.. až já přijdu z práce.. vyzvedávat ji bude táta... nevím jak popsat své pocity.. je mi úzko, smutno, ale zároveň se těším na něco nového.. bojím se jak to budeme zvládat... jak já to zvládnu...
snad mě někdo tady pochopí a bude vědět jak se cítím, jak mi je... jak to myslím...
Pořád jsem si říkala a myslela že moje malá holčička je stále mé rozkošné miminko.... teď vidím že to tak není... je ve školce, mě tam nepotřebuje... a já..?? no já se s tím asi musím smířit.. je tak samostatná.. <3
Dětičkám věnujeme maximální péči. Ale jak je to s vámi? Kolik času denně věnujete péči o svou vlastní pleť? Přiznejte se a odměna v podobě srdíček vás nemine ;)
A) Každé ráno a večer.
B) Jednou za den.
C) Záleží na tom, jak stíhám a kolik mám času.
D) Jsem ráda, pokud se stihnu v klidu osprchovat ;)
Ještě stále se můžete zapojit do testování krému proti akné: https://www.modrykonik.cz/blog/konik_testuje/ar....
My tři kraaaloveee jdeme k vám,
Ovocné příchutě neseme vám...
🍎+🍌+malina
Jabko +🍌+🍑
🍐+banán+🥭
Už jsi vyzkoušela s dětmi všechny?
PS: Vím, ze 👑👑👑 davno chodili, ale protože u Dominika kraluje tento výběr a navíc jsou tři druhy, označení bylo jasné... 😉
A tak jako tri králové přinesli Jeziskovi to nejlepší - stejne tak kapsicky #sunar cool ovoce maji to nejlepší pro naše děti ♥️

Boty, ve kterých mají nohy volnost pohybu. Jaké výhody má barefoot styl obouvání?
„Při výběru bot se rodiče nespoléhají na svůj vlastní úsudek a řídí se stereotypy v obouvání, což může vést ke zdravotním problémům,” říká Veronika Palková
V dnešním článku přinášíme rozhovor s Veronikou Palkovou, která se zabývá barefoot stylem obouvání. Ať už vás kolem barefoot zajímá cokoliv, můžete využít na Modrém koníku také Poradnu zdravého obouvání.
"Som mama dvoch detí (3 a 7 rokov) a k barefoot som sa dostala vďaka nim. Mladší syn začal chodiť veľmi skoro a od prvých krokov bol veľmi odvážny a suverénny. Celé to začalo kúpou jeho prvých topánočiek ... V tych tvrdých ortopedických mi odmietal chodiť, plakal a sadal si na zem, aj keď naboso doma behal krásne. A tak mi neostávalo nič iné, len začať pátrať po niečom, čo mu bude vyhovovať. Našla som jeho prvé mäkké, ohybné topánočky Pediped, v ktorých behal po dome úplne s radosťou.
No a keďže mi to celé nedalo a som taký akademický typ, začala som trošku bosú chôdzu a obúvanie študovať a zistila som, že mi barefoot dáva logiku. Je to jasné ako facka, že v tvrdej neohybnej topánke, ktorá nám tlačí prsty k sebe, sa nemôžeme predsa cítiť dobre. Môj lov po značkách a nových modeloch začal naberať na obrátkach. Keďže mal syn fakt špecifickú nôžku, ktorú nazývame v barefoot svete „plutvička“, bola to veru fuška.
Obúvala som jeho, neskôr seba, muža i mladšieho syna už len barefoot. Postupne som sa dopracovala k tomu, že mi mamky začali písať a radiť sa so mnou, ako obuť svoje deti. Až nadišiel deň D, kedy som si povedala, že by bolo skvelé mať predajňu, kde sa mamky poradia, deti si topánočky vyskúšajú a hlavne sa im v takej špecializovanej predajni nastaví obuv priamo na mieru. A tak vznikol náš Bosáčik, ktorý tu je už 2,5 roka a ponúka okrem množstva značiek a modelov kvalitných barefoot topánok i fyzioporadenstvo priamo v kamennej predajni v Prešove.”
1. Styl obouvání barefoot nabývá na popularitě. Co přesně barefoot obouvání znamená?
Barefoot obúvanie je štýl obúvania detí i dospelých do topánok, ktoré konštrukčne umožňujú chodidlu to, aby pracovalo akoby bolo naboso. V princípe ide o to, aby bola obuv nastavená každému „na mieru“ tak, aby nebola noha nijako a nikde obmedzená a mohla naplno spĺňať svoju funkciu, ktorú odjakživa má. Nie je to len ohybná topánka, ako si niektorí myslia. Ohybnosť topánky fakt nestačí.
Maminky zkoušely jste prát hráčku s hracím strojkem ? Není na baterie je natahovací. Děkuji



































































































































































































































