Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
Dnes mi spadl veliký kámen ze srdce. V úterý jsem byla poprvé na mamografu. Výsledky měli zasílat následující dny smskou. A fakt jsem se bála. Nejenže máme rakovinu prsu v rodině, ale v poslední době se mi zdálo že mám jedno prso z boku dost často citlivé a bolestivé. Což jsem dříve nemívala. No jsem lempl, měla jsem jít už mnohem dříve - pro svůj klid. Naštěstí dnes přišly výsledky - negativní 🙏 Strašně se mi ulevilo..
Takhle krásně nám Lumalou doma svítí 😍
Třem výhercům naší soutěže s #fisherprice už také brzy rozzáří pokojíček.
Zapojte se do dnešní půlnoci a pořiďte dětem nevšední lampičku, usínáčka, plánovač a budík v jednom 😉
Soutěž o Lumalou probíhá pod článkem ZDE: https://www.modrykonik.cz/blog/petuliiik01/article/soutezime-s-fisher-price-o-lumalou-y0to20/
Ahojky maminky ,
chtela jsem vás poorosit o trochu podpory a myslím si ze jako mamky bysme měly držet spolu 🤗 a třeba má někdo stejný problém a pomuze mu tahle debata . Před 14 dny jsem porodila a po 16 hodinovém těžkém porodu mi miminko dali hned k sobě 🤗 samozřejmě přístup na sestinedeli žádný medik ….sestřička mi řekla nakojte a já říkám a jak ? A ona vzala hlavicku mého miminka a surové ho namackla na prso … spolubydlící která byl úžasná mi řekla to je teda krava !! A pocelou dobu mi bxla oporou a díky bohu za ni !!! Každopádně se mi nespavosti rozjely hrozné úzkosti 🙈 zítra jsem objednana k lékárce ale spustila mi to nespavost a teď se nabalujou další úzkostné pocity … bez moji rodiny bych to nezvládla jsou všichni uzasny … mate někdo zkušenost z uzkostma ??? Chci abysme se podpořily a řekly bude lip ….. a co vaše sestinedeli??? Je to jen těžké období ? Dekuju za jakoukoliv reakci ❤️
Dcera si včera stěžovala,že nevidí pořádně na blízko.Ze se musí snažit hodně zaostřovat.
Dnes jsem s ní byla na očním a vše zkontrolovala a v pořádku.Říkala paní doktorka,že má normální nález dioptrie čtvrtku nebo půlku,ale že by ji brýle nedávala,i když s tou půlkou viděla lépe.
Pak ji oči rozkapala a vše v pořádku.
Na počítači bývá jednou denně hodinu,někdy vůbec,to samé na telefonu.Kdyby ho neměla,tak ji nechybí.
Je nějaké cvičení,jak ji to zlepšit?Doktorka říkala,aby střídala vzdálenosti.Což ale běžně dělá.🤔
Za měsíc až dva kontrola a když tak by ji ty brýle dala.Ale měla by je asi napořád🤷🏻♀️ Zlepšilo se to nějakému dítěti po brýlích časem? Nebo to bývá už napořád?
Děti v tomto věku to prý mají,tyto nálezi
Děkuji všem za odpovědi.
Holky, mě z těch důchodců už jebne!!! Můžete mi říct, kam pořád spěchají? Dokážou být jenom protivní. Dnes jsem že školky šla s malochem do obchodu pro pečivo, k tomu jsme nesli ještě krabičku od domácích sušenek, bo měl narozeniny, tak já v jedné ruce košík, před sebou dítě, ať se mi neztratí a do toho za náma začala nadávat babka "ježíš marjá, pohněte si...to už není možné toto ". Ale já nejsem ta, do které se bude navážet. Tak jsem hned reagovala stylem "a co jako,tak se z toho třeba..." A ona "co třeba?" A já "no to já ani nemůžu říct, protože vy důchodci pořád někam spěcháte. "
Sice jsem měla publikum, ale některé v obchodě jsem určitě pobavila.
Mmj.Babka kupovala koblihu, tak nevím, co to znamená 😅😅🙈🙈
Vím, že ne všichni jsou stejní, ale KUA tak vidím matku s děckem, které si vybírá muffin, tak by mohla mít trochu citu.

Soutěžíme s Fisher-Price o Lumalou
Přeji všem krásný den a přináším slibovanou soutěž o Lumalou 🤩
Zapojit se můžete do čtvrtka 23.9.2021 a tentokrát budu losovat 3 výherce krásného usínáčka #lumalou ☁️
❗️Pravidla soutěže ❗️
👉 Dej lajk tomuto článku.
👉 Dej lajk článku z našeho testování ZDE.
👉 V komentáři pod tímto článkem nám napiš správnou odpověď na otázku: Jak se jmenuje aplikace pro nastavení Lumalou.

Hravé recepty pro děti
Naše oblíbené varianty kaší od Nestlé
Protože mám doma dva malé kluky, snažím se stále vymýšlet nové a nové způsoby, jak je zabavit. Během prázdnin jsme společně přišli na super věc. Vždy když dostanou chuť na kaši, mají dovoleno si jí nejrůznějšími způsoby vyzdobit. Mohou k tomu použít ovoce, oříšky, kakao, všechno co je napadne.
Tato hra se u nás velmi ujala a já bych vám teď ráda ukázala 2 varianty, které si kluci nejvíc oblíbili.
1. Pan Banán
Této malinovo-banánové kaši stačí vytvořit obličej z banánu a vlasy z kakaa. Pak vždy musíme odpočítat 3, 2 ,1, rychle se vše zamíchá a z pana Banána je výborná sladká kašička.
2. Sluníčko
Mrkněte na nový leták #pepco .
Já v něm pár "must have" našla!
Holky prosím o radu.
Syn je v 1. Třídě a děla mu problém poznat poslední písmeno ve slově. Nemáte nějaký tip, jak ho to naučit ? Když řeknu třeba AUTO. Poví správně, že první je A. Ale pak mi tvrdí, že poslední je T…
Slyší dobře, je chytrý, vnímavý, ale s tímhle se teď trápíme 🥺
Strašně moc děkuji ❤️ takovou radost jsem neměla už dlouho 😍 je krásné, že i ten virtuální svět umí být krásný 😍 V. moc děkuji 😘 jsi neskutečně dobrá a čistá dušička ❤️
@levorucka
Když vidím ty soupravičky pro batolata, nemohu se zbavit pocitu, že bych ještě jedno potřebovala. 😁😁
Holky, Vy tady máte zkušenosti s ledasčíms 🙂 Chci si pořídit sušičku na potraviny, ráda bych v ní dělala (mimo klasické sušení ovoce a bylinek) i krekry, takové ty ovocné kůže, apod. Poradíte mi prosím? S jakou máte dobré zkušenosti? Na co si dát pozor, čeho se vyvarovat, co je naopak fajn... Děkuji 🙂
Každou návštěvu pediatra mám šíleně vysoký tlak a jsem nasr...
Začalo to před rokem, když jsem Kristýnku vezla na první kontrolu, v porodnici jí špatně změřili hlavu a doktorka nás znovu hnala na screening do porodnice. Kontrola ve dvou týdnech ještě větší propadák. Dvě hodiny jsem se s ní hádala a podepsala revers, že s malou nepůjdu do porodnice na pozorování. Doktorce se nelíbilo, že nepřibrala podle tabulek dostatečnou váhu. Další kontrola za 3 dny, kdy už přibrala víc, ale stejně zase přemlouvání a revers. Pak na jedné kontrole nemohla nahmatat tep v třísle, takže nás hnala na kardiologii, taky úplně zbytečně. No, každou kontrolu dělala velice pečlivě, Kiki poslouchala několik minut na hrudníku i na zádech, kontrolovala úplně všechno, na pláč nebrala zřetel a pořád řeší tabulkovou váhu. Takže výsledek, jen co vejdeme do ordinace, Kiki řve a chce pryč. Jinak je to usměvavá holčička, která pláče minimálně.
No, dneska zástup, jiná doktorka, Kiki naopak nekontrolovala vůbec, když slyšela, jak brečí, takže jen očkování a školení o tom, že je správné kojit max. dva roky, protože pak už je to jen rozmazlování.
Proč nezměním doktorku? Je to těžký. Pro starší dceru jsem měla úžasnýho doktora, který ale odešel do důchodu, tohle je za něj mladá náhrada. U nás v obci je mi dětský lékař nesympatický a v okolí dobří pediatři další děti nepřijímají.
Seznamte se s Dickiem.🐘 Malým, netrpělivým slonem, který by nejraději všechno měl hned teď.
Společně se svými kamarády zvířátky, se vydává na dlouho cestu Savanou. Snad během ní zjistí, že ať už jste velký jako slon a nebo úplně maličký, jako třeba motýlek kamerunský, že na velikosti pramálo záleží. A všechno krásné, má svůj čas.🌞
Vybírám si nové funkční oblečení,ráda bych z Merina..Máte,prosím,někdo dlouhodobou zkušenost s firmama Crawler či Sensor??Jde mi hlavně o trika s krátkým,dlouhým rukávem a mikiny,vhodné na každodenní nošení v období podzim-jaro.Děkuji za zkušenosti.
Jdu si pro radu. Celý život trpím na nízký tlak ale dneska to byl jeden z těch opravdu extrémů kdy jsem sebou málem sekla v obchodě černo před očima ani nevím jak jsem zaplatila narovnala nákup do tašek a odešla z obchodu. Po příchodu domu tlak 90 na 55 a to už jsem byla celkem v pohodě. Co dělat pro rychlé zvýšení tlaku abych sebou někde nesekla? Máte někdo nějaké zkušenosti co pomáhá třeba vám? Dřív se mi to stávalo tak jednou za půl roku ale poslední dobou to je skoro každý týden.
Dámy, kdo tu používáte kosmetiku Lush? Jak fungujou ty jejich pěny, oleje nebo bomby do koupele? Jde to použilt i na víckrát? Trochu mě irituje hodit do vamy jen tak dve kila a splachnout je odpadu🤪
Dopřejte si nevšední kávový zážitek
Přemýšlíte, kam příště vyrazit s kamarádkou či manželem na kávu? Užijte si tentokrát něco trochu jiného. Autentický zážitek v plně zatemněném prostoru najdete v Kavárně POTMĚ, vlajkovém osvětovém projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu – Světlušky. Kavárna POTMĚ letos otevře brány na několik dní v Praze a Olomouci.
Kromě voňavé kávy nabídne Kavárna POTMĚ především zážitek. Možnost vyzkoušet si na chvíli život nevidomých dostanou všichni, kdo vstoupí do zatemněného prostoru mobilní kafetérie, kde je obslouží ti, kteří z role zrakově postižených nevystoupí většinou celý život. Vychutnáte si ničím nerušenou kávu či další nápoje, které pro vás připraví zrakově postižený personál. Číšníků se zároveň budete mít možnost vyptat na život potmě a na cokoli, co vás bude zajímat. Svou návštěvou přispějete na pomoc těžce zrakově postiženým dětem i dospělým. Kromě toho si jako vzpomínku na čas strávený potmě odnesete světluščí hrneček s logem. Do kavárny neváhejte jít i s ratolestmi, návštěva zatemněného prostoru je vhodná pro všechny věkové skupiny.
V Praze se kavárna návštěvníkům zpřístupní v termínu 23. - 30. 9. v rámci festivalu Svět knihy (vstupenky do Kavárny v Praze koupíte zde). Olomouc navštíví Světluška od 18. do 21. 10. během Prix Bohemian Radio Českého rozhlasu (vstupenky do olomoucké kavárny koupíte zde). A jestli vás zajímá, jak se světluščí kavárna staví, podívejte se na naše video.
Pokud byste návštěvu kavárny nestihli, Světlušku můžete kdykoliv podpořit odeslání jednorázové dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA 60, nebo pro pravidelnou podporu ve tvaru DMS TRV SVETLUSKA 60. Sbírkové konto Světlušky "deset devítek" 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok.
Holky poprosím o top recept na hrnickovou bábovku , třeba trochu jinou klasiku mramorovou dělám .Diky

Pleny, které šetří zdraví, přírodu i peněženku!
O jakých plenách je řeč? O látkových! Látkové plenky, ať o nich panují jakékoli předsudky, tak jsou ekologické, ekonomické, ale také chytré! Proč?
Chytré řešení přebalování!
Látkování je jednodušší, než naučit se zavázat si tkaničku u bot. V podstatě je založeno na jednoduchém principu tří vrstev.
1. Ochranná nepropustná vrstva - aby to neproteklo!
Touto vrstvou bývají krásně barevné svrchní kalhotky, kterých existuje několik typů. Pro novorozence, jednovelikostní svrchní kalhotky, které rostou s dítětem, nebo třeba natahovací pull-upky.
Všechny jsou vyrobené z nepropustného, ale prodyšného materiálu, obvykle PUL.
Jaká bábovka je nejlepší?
No přeci hrnková! 🤗
Recept jsem vyzkoušela poprvé na chatě, kde nemám váhu na potraviny, ale chutnala nám tak moc, že ji jednou za čas musím udělat klukům i doma. 🤎
Jak na ní?
-2 hrnky polohrubé mouky
-1 hrnek mléka
-1 hrnek moučkového cukru
-1 prášek do pečiva
-2 vejce
-1/2 hrnku oleje
-rozinky
-kakao
(Kakao dávám jen do půlky těsta, bábovka se tak hezky probarví.)
Peču na 190° necelou hodinku. 🌞
Je to taková klasika s normální moukou a haldou cukru. Přesně jak ji dělávala moje babička. Není to moderní ani zdravé, ale jednou za čas prostě udělá radost. 😊
Prosim o pomoc. Pred nejakou dobou tu byla fotka ruky s obri mens.hobou. Nevite prosim kdo to mohl byt? Potrebovala bych takovou velikost a jak hledam, nikde nic nenachazim.























