Výsledky vyhledávání pro slovo Tr

Přechod z mléčné stravy na příkrmy může být někdy boj. Jak to zvládli vaši malí strávníci? Za každou odpověď vám zašleme 3 srdíčka: heart:

A. Bezproblémově, nejraději by snědl i mě.
B. Do roku pořádně nejedl, spíše jen ochutnával.

Pokud máte doma malého jedlíka, zapojte se s námi do testování produktů NESTLÉ NaturnesBio, které jsou ideální pro dětičky, které začínají s příkrmy. Přihlašte se zde: https://www.modrykonik.cz/blog/konik_testuje/article/zkusenosti-s-nestle-naturnes-bio-b1mnu2/
#test_nestle_naturnesbio

avatar
18moniik
Zpráva byla změněna    17. čer 2021    

🌸NoTube doma_51🌸

Krásný horký den. Konečně tu máme léto.☀️ Moc jsem se na tohle období těšila. Žádné zdlouhavé oblékání, žádné zmrzlé ruce a nudle u nosu. Prostě fajn čas.
Taťánka je také spokojená. Nemá ráda oblékání, takže si během teplých dnů vrní blahem, když ji nikdo neotravuje s věčným navlékáním do mikin a svetrů. 😄 S papáním jsme na tom tak nějak pořád stejně. Ještě ji roste zoubek, tak má občas dny, kdy jídlo nechce ani vidět. Ještě k tomu horko, tak si to jistě dovedete představit.🙄 Ale abych si jen nestěžovala, že nechce jíst, mám i novinky, které Táničce zachutnaly. K mému naprostému překvapení jí začaly chutnat polévky. Vývar se zeleninou, těstovinami či rýží. Musím ji to samozřejmě pomixovat, ale sní to rychlostí blesku, bez řečí, bez vztekání, držení jídla v puse a ještě má dostatek tekutin. To je prostě paráda. Na porci mi slupne i přes 250g.👏😊🥰 Jen si říkám, jestli jí polévky budou stačit. Úplně nelpím na tom, aby rychle přibírala, s tím jsem se už dávno rozloučila, ale byla bych ráda, kdyby aspoň nehubla. Co myslíte? Můžou polévky stačit? Samozřejmě dostává během dne i jiná jídla jako kaši k snídani, termix k svačině, zobe pěnové brambůrky, sušenky TUC, občas nějaký malinký kousek ovoce nebo zeleniny a dnes mimořádně vypila po lžičkách i 200ml batolecího mléka 🤩 ale to je spíš vyjimka. 🙂
Pořád se neodvažuje pustit a samostatně chodit. Špatně drží rovnováhu, ale snaží se moc. Jakmile má po ruce něco, co může před sebou tlačit, lítá po bytě, jako splašená. 😁😄
Na neurologii nás paní doktorka potěšila, protože nám naplánovala další kontrolu až za 6-12 měsíců. Říkala, že diagnóza je tak nějak jasná, epilepsii nemá, tak nám víc nemá co nabídnout a jak více pomoct, což je fakt. 🙂 Po 5 měsících nám konečně dorazila i lékařská zpráva od dětského psychologa, která mě zas trochu vykolejila. V podstatě tam není nic špatného. Paní psycholožka chválila jak nás, tak Táničku. Je prý šikovná, komunikativní atd... Z toho mám velkou radost. Nicméně se ve zprávě dost často objevoval termín "těžká mentální retardace" a to se opravdu těžko čte. Vím, že to tak asi bude, ale pořád ve skrytu duše věřím a doufám, že se třeba ještě něco, byť jen trochu změní a Táni bude po mentální stránce aspoň soběstačná. To je ale hudba budoucnosti, tak se necháme překvapit, co nám osud nadělí. Mějte krásné léto a užívejte si teplíčko..jídlu zdar ✌️

(4 fotky)

🌱 Den 13. 🌱

Pokud se budete v letních měsících nacházet kolem Jihlavy, doporučuji navštívit jejich Vodní ráj. 😊
Venku mají vyžití pro malé i větší děti a dá se tady strávit prima odpoledne. ♥️
Červen je asi stejně jako všude kde jsme byli úplně ideální, protože už je teplo, ale zároveň velmi málo lidí. 🙌
👉 Vemte si vlastní deku i slunečník, místa na lenošení je tu dost. 🌞

(2 fotky)

#test_damejidlo
Tak jak jsme byla nadšená, tak teď jsem pěkně naštvana. Zadala jsem objednávku (několik položek), načetla se jedna. Po kontaktu centra pomoci se mi jí povedlo zrušit, s tím, že kupón je obnoven. Objednávku jsem žádala, ale kupón prý neexistuje. Ale objednávku mám v předchozích objednávkách třikrát.

Opalovací krém BADGER SPF30 clear zinc bez vůně

Jaký opalovací krém pro dítě koupit?

Na trhu je opalovacích krémů už opravdu hodně a výběr je široký. Já se dnes rozhodla zaměřit se na ty, které jsou složením podle mě TOP, obsahují bezpečné minerální filtry bez nano částit a přitom kvalitně ochrání před slunečními paprsky i tu nejcitlivější pokožku našich nejmenších. Takže pokud se ptáte jaký opalovací krém vybrat pro miminko, dítě, k moři, na hory, na problematickou pleť anebo pro ekzematiky, ani jedním z těchto krémů nešlápnete vedle! Tak pojďme na to.


Opalovací krém BADGER SPF30 clear zinc bez vůně

Tento opalovák je v rámci netoxického výběru už takovou stálicí. Za mě je velkou výhodou to, že je bez vůně, ale sehnat se dá i "ovoněný", obsahuje oxid zinečnatý (18,75%), který zde působí jako nejbezpečnější minerální filtr proti UVA a UVB paprskům a byť je na kůži bílý, při roztírání ho vmasírujete tak, že nejde vidět a vpije se, ale musíte ho déle natírat. Plus někomu nemusí vyhovovat právě verze clear zinc, která je trošku odlišná od klasického zinku a může např. dráždit a přesušit ekzémová místa. Konzistence je hutnější a malinko zanechá i mastný film na kůži, tudíž je vhodný hlavně pro suchou a normální pleť a využijete jej taktéž pro atopickou/ekzematickou pokožku dětí.

Na kůži se nanáší ideálně 15 minut před sluněním a po 2 hodinách je dobré dítě namazat znova. Krém je voděodolný, ale strávilo-li dítě nějaký čas ve vodě, nečekáme a namažeme jej ihned poté.

Nevýhodou může být pro někoho cena a delší roztírání .

Hymna všech vztahů s dětmi 🙂

Alexovy hlášky: "Když jsem šel ze sboru, potkal jsem týpkyni, která právě odmaturovala. Říkala, že není třeba se učit furt, stačí ty dva poslední roky , a je to cajk." No, ještě , že existují takové týpkyně, které umí dobře poradit 😀

Ondrášek občas trpí formou náměsíčnosti - asi by se to tak dalo říct, má tvrdé spaní.
Takže např. se mu chce čůrat, začne mumlat, vstane a vyčůrá se ve stoje klidně na polštář, jednou počůral skoro i bráchu.
Teď přišel "mami to jsme se hodně pžekvapivi, že dává Kubík a Švoubík dvě"
No to jsem se hodně překvapili
Ukládám ho a nedá mi to . ona ta pohádka existuje 🙂 no chvíli zapnuté déčko a co se nedozvíme 😀
Kubík a Šroubík

Maminky...asi pro některé blbá otázka... Ale nikdy jsem neměla kojence v létě... Chtěla jsem jít s dcerou (necele 3roky) zítra na koupališti 16-18hod. ale malému jsou 4mesice..To asi je blbost že🤷 Rozhodně by nemohl být celou dobu jen ve stínu, to by se holka zase nedostala do vody 🙄 Jak jste to dělali když nemáte nikoho kdo by šel s vamiz...To jste i se starším byli celé dny zavřený? 😲🙏

#test_damejidlo
Když mi přišla zpráva, že jsem vyhrála testování, hned jsem v cuku letu plná nadšení koukala, co vše tam je. Nadchla jsem se pro pralinkový klub, na dobrých pralinkách fakt nešetříme.
Když jsem začala zkoumat detailněji nabídku relevantní pro moji adresu (tedy jižní okraj Prahy), k mému zklamání tam pralinky nejsou 🧐🥺
No a dneska jsem se mrkla detailně, z čeho tedy můžu vybírat. Potraviny de facto jen Žabka a Tesco Expres, dva obchody s květinami, pak nějaké dárkové předměty, jeden obchod pro kuřáky a 10! obchodů s alkoholem. Což mě jako kojícího téměř abstinenta fakt nebere 🙈 Takže mé očekávání ořezané nabídky stejně jako v případě restaurací se naplnilo.

#test_damejidlo

Ještě nás čeká výběr jednoho voucheru a já si lámu hlavu, co objednat. Na naši adresu nám dovezou základní potraviny, květiny, alkohol...základní potraviny už bychom měli vyzkoušené, květiny by mi v tomhle vedru doma prd vydržely...takže zase asi skončíme u toho chlastu. Což je v nějakém 25.týdnu těhotenství super zpráva 🙂 Zase u nás bude v náladě jen manžel 😀

Mé nákupy

Dobrodružství s Little People

Ráda bych vám představila NOVINKY od Fisher-Price z řady Little People. Dobrodružství můžete zažít s jednou ze čtyř sérií hraček - nebo rovnou se všemi najednou! Vyberte si velkou farmu se zvířátky, školní autobus, letadlo nebo hasičský vůz.

S každým herním setem prohlubují děti svoji fantazii, učí se starat o ostatní a pomáhat. Během hry mohou poslouchat zábavné písničky, zvuky a fráze – jen je zapotřebí nastavit ten správný jazyk.

Dnes vám blíže představím farmu se zvířátky, která nás zaujala na první pohled. Je opravdu veliká, avšak výhodou je, že se dá částečně sklopit a přenášet za madlo. Sada obsahuje 4 zvířátka (koníka, prasátko, slepičku, krávu) a farmáře. Každé zvířátko má na farmě své čestné místo – poznáte je podle obrázků na vrátkách.

Hned na začátku jsme si vybrali z nabídky jazyků češtinu a hra mohla začít! Všechny zvířátka pěkně do ohrádek. Po zmáčknutí hlavního tlačítka se otevřou vrátka a spustí se písničky či fráze. Ty už nám napovídají co podniknout se zvířátky dál. Pěkně nakrmit mrkvičkou koníka a prasátko kukuřicí, hlavně to nepoplést. Slepičku dáme do hnízda a podíváme se na vajíčka vedle. Po stisknutí tlačítka na nás vykouknou kuřátka – to je překvapení! A teď prozkoumat seník – to byla velká zábava. Naházet tam postupně všechna zvířátka (pana farmáře také) a dívat se jak propadnou. Jakmile jsou zvířátka unavená všechny je vrátíme do ohrádek. Teď ještě párkrát otočit vrtulí, nachystat kukuřici, znovu nakrmit a zacinkat na zvoneček!

Za nás je to velmi povedená řada. Je určená pro děti od jednoho roku a já věřím, že jim vydrží dlouho. U dospělých se jistě také probudí kousek dětské fantazie (jako u mě) a hra s dětmi vás bude skutečně bavit. Příběhů je možné vymyslet spoustu a dobrodružství je tu!

Jak se vám líbí řada Little People? Nebo víte co? Zeptejte se vašich dětí a napište nám to 🙂 

⚜️Naděje⚜️ je velmi silná emoce a pro mě osobně hodně znamená.
Neztratit naději, když nám zemře miminko je těžké, ale moc moc důležité. Pomáhá nám totiž najít sílu jít dál.

I o naději a víře v lepší zítřky bude naše dnešní online setkání Společně silnější - podpůrný kruh pro ženy po ztrátě miminka.

Přijď si pro svůj kousek naděje.
Přidej se tudy: https://bit.ly/prihlaskaSpolecneSilnejsi

Přeci jen, doba pokročila, moderní technologie jako sušička na prádlo jsou v domácnostech TOP 1.

Ale přeci jen, v každém domácnosti se většinou najde pár kousků, které do sušičky nepatří. A po praní je třeba jej pověsit. #vileda nabízí maličké sušáky, které ušetří místo a jsou opravdu na pár kousků. Tento druh najdete ve variantě 3 a 5 metrů sušící plochy 🙂

#anketa sušíte úplně všechno v sušičce? Nebo pár kousků tam opravdu nikdy nedáváte?

avatar
vodnarka2013
Zpráva byla změněna    16. čer 2021    

Tak ja už to mám za sebou …. Čekám kdy mi tedy naroste druhá hlava, zkřiví se obličej nebo skončím jako psychiatrický pacient …. Slyšela jsem toho ještě víc …. Tak uvidíme 🤣👍 očkováni s Vámi a covid za námi 🌸 přeji krásný den

🌱 Den 12. 🌱

Měly jste pravdu!
Jihlavská ZOO je opravdu nádherná! 🙏
Celý den v ní a ani nám to nestačilo. 😊
Takových krásných míst. 💚
Verča nám na cestu vyrobila i sushi 🍣, takže zatímco si děti hrály, my se ládovaly a užívaly si každou chvilku. ♥️
Určitě si na tohle místo rezervujte hodně času, my se sem zítra pro velký úspěch chystáme znovu. 😃😎

(9 fotek)

Výživa mých dcer je pro mě to nejdůležitější. Proč si Klára Tomsová vybrala batolecí mlíčka Hami?

Klára Tomsová je mladou maminkou Vanessky a Emmy a všechny tři společně žijí ve městě sklářského umění Jablonci nad Nisou. Klára se kromě péče o děti věnuje módě a zálibu našla také v bytovém designu. Počínaje letošním jarem se stala společně s dcerkou Emmičkou ambasadorkou batolecích mlíček Hami. Jak tráví Klára čas s holčičkami, co je pro ni důležité ve výživě jejích dětí a jak tráví její běžný den?

Co je podle Vás ve výživě Vašich dětí to nejdůležitější?

Určitě, aby měly holky dostatek všech potřebných živin pro správný růst a jejich vývoj.

Unikátnost mlék Hami od 6 do 36+ měsíců spočívá ve vyváženém OptiNutri složení. Obsahují jedinečnou prebiotickou vlákninu GOS/FOS. Hami batolecí mléka obsahují také jód*, který podporuje rozvoj poznávacích funkcí u dětí, a vápník nezbytný pro správný růst a vývin kostí. Nechybí ani železo a vitamíny C a D*. Pokračovací mléko Hami 6+ navíc obsahuje ještě kyselinu alfa-linolenovou, která přispívá k rozvoji mozku a nervové soustavy.

Jaká kritéria pro Vás hrála hlavní roli při rozhodování, zda-li se stanete ambasadorkou batolecích mlíček značky Hami?

Určitě exkluzivita značky, která je velmi známá svou kvalitou a širokým zaměřením co se týče produktů pro jak pro úplně malá miminka, tak i větší děti. Zkrátka nebylo nad čím váhat!

Mám to v paži....

Před týdnem a kousek jsem se odhodlala i já. V podstatě jsem vůbec proti očkování nebyla, ale měla jsem strach z reakce. Covid a postcovid mě sejmul. Jak fyzicky, tak neskutečně psychicky. 

Jsem zdravotník

Jsem obéza

Jsem matka.......

Jenže...pokud chce člověk zůstat v nemocnici, ač na necovidu, dřív, nebo později..se z horečkujícího pacienta vyklube ,,covid", nebo kontakt s covidem..a ten strach už nechci zažít. 

Někdy mám pocit, že mi TO odpálilo půlku mozku..Neuvěřitelně zapomínám, nemůžu si občas vzpomenout na konkrétní věc..ztráta čichu a chuti přetrvává...Ne sice ve stopro...Ale tak 85 procent stále. Pozitivní test 7.října..

Zkušenosti s Bepanthen Baby

Ahoj…

Na úvod jsem se chtěla představit.

Jsem na rodičovské a jsem maminkou dvou dětí

Dostala se nám možnost testovat krém Bepanthen Baby.

Krém bych mohla všem doporučit. Spokojenost na 100 %.

Synovi se na tělíčku objevily pupínky a po namazání hned zesvětlaly a po druhém natření, už byly definitivně pryč. 

Starší nesmí na sluníčko, bere antibiotika
Takže na chvíli dopoledne když byl ještě stín jsme šli. A pak se váleli doma 😂
Dětem jsem zpestřila den novým albi časopisem a pak jsme zkusili medvídkovy čaj

Noo. Tak za ty peníze je tam toho málo ☹ jinak dobrý hlavně mladšímu chutnal, ten vlastně vypil větší část.

A tady už pro učitelky, snad je to potěší.

Hezký večer, mám prosbu zubař my vytrhl pětku stoličku a teď my chce udělat keramický můstek a zub a řekl si 11200kc tak se ptám jestli je to normální cena prosím a děkuji

Identifikační náramky pro děti
Máte tip , kde se dají běžně koupit (ne po internetu), nebo třeba i nápad jak "vyrobit" ?

Dnes přicházím s malou, možná trošku srandovní #anketou

Co vaši partneři a nákupy? Chodí nakupovat potraviny? Nakupují si oblečení sami? Nebo jim nakupujete vy?

U nás - nákupy potravin nesnáší (bohužel, nikdo k nám stále nevozí 😥), nákupy oblečení mu nevadí a nakupuje si jej sám (většinou se teda radí se mnou). Já kupuji třeba jen k svátku, narozeninám, Vánocům 🙂
Ohledně nákupu potravin - manžel čte první dvě/tři písmena, takže často přiveze úplně něco jiného 😁 Jako zrovna minulý týden, na seznamu cibule, přiveze citron, smetana/šlehačka je teda problém velký atd.

Tip číslo 3 #vileda

Největší pomocníci z řad ekologického čištění jsou bezesporu ocet, octová esence, kyselina citronová a soda. Abyste tyhle pomocníky využili na 100% nezapomeňte je vždy zředit TEPLOU vodou. Teplou vodou aktivujete jejich účinky a úklid tak bude hračka.

Pro spoustu lidí jsou tyto pomocníci dostupné jen za použití rukavic (patří k nim i moje ségra, protože má hromadu alergií). Top rukavice jsou třeba tyto: https://www.vileda.cz/rukavice/rukavice-pro-opa...

Ať bez rukavic nebo s nimi, zkuste, protože tyhle pomocníci jsou zázrak 👌

Strana