Výsledky vyhledávání pro slovo Tr

avatar
apacheeeAMBASADORKA
11. bře 2021    

Na tohle jsem se taaaak těšila 😍

Nejdřív byl děs sehnat fotoalba podle svých představ, pak mi dlouho trvalo nakreslit každému synovi jeho úvodní stránku a nejhorší bylo probrat se stovkami našich fotek a vybrat jich jen pár 🙈

No a teď přijde boj s časem, který je u mě prostě nedostatkove zboží. Ale fázi lepení a vpisování prostě miluju ❤️

Březnová soutěž o houpacího ptáčka Fisher-Price

Zapojte se do naší soutěže s Fisher-Price❗️  Tentokrát budou vylosováni hned 3 šťastní výherci. A o co soutěžíme? Pojďme si představit houpacího ptáčka a jeho kamarády 🤗

Houpací ptáček je vhodný pro děti od šesti měsíců, které bude jistě zajímat jeho hlavička s barevnými stužkami, tělíčko s otáčecím kolečkem a podstavec, který obsahuje malé kuličky a chrastí. Na křídlech ptáčka se mohou usadit jeho věrní kamarádi - 🦊🐰🐧🐤 lištička, zajíček, tučňák a kuřátko (snad jsem je poznala správně) 😃 Zvířátka jdou skládat i na sebe - vyvažování na křídlech je potom zase o něco složitější ⚖️ 

❗️❗️ Pravidla soutěže ❗️❗️❗️

👉 Dej lajk tomuto článku

👉 Dej lajk naší loňské recenzi v článku - KLIKNI ZDE

Přemýšlím, kdo máte na zahradě dětský dřevěný domek, nějaký větší (mx přemýšlíme nad rozměry 2x1,7m), využívají ho vaše děti? Na jak dlouho myslíte že bude vůbec využívaný? (jako do kolika let dítěte?) chtěli jsme nechat udělat zahradní dřevěný domek pro děti, na míru (kvůli prostoru - nemáme obří zahradu), s dveřmi, okenicemi, k domku by přiléhalo pískoviště, aby si děti mohly hrát i s ním.. Aby se tam dalo v létě třeba i přespat... Ale cena kolem 40 tis a teď přemýšlím, jestli to za to dát a co pak s ním?... Děti máme holčičku 7 let, batole holčičku 8m a chlapečka skoro 6 let.

Prosím má někdo zkušenost s DETSKYM ŠICÍM STROJEM. Prosím když tak odkaz. Aby to šilo, malá 9let si šíje oblečky na panenku v ruce a bude mít narozeniny, tak nás to napadlo jako dárek.

Tak snad už se očkování opravdu pořádně rozjede a můžeme vyhlížet úlevu...https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ockovani-s...

A do... do adopce!

Představte si poklidné nedělní odpoledne. Nádherné počasí, po dobrém obědě a kávě vyrazíte na příjemnou lenivou procházku do blízkého lesíka. Nasáváte omamnou vůni borovic... Všude je klid a mír. Jenže vám v hlavě už delší dobu klíčí nebezpečná myšlenka... "Nezkusíme adopci?" 

A je to venku. Čekám údiv, možná i odmítnutí. Manžel se zastaví a chvíli pozoruje igelitový sáček, který esteticky dekoruje blízký keřík. "Jo, už o tom taky pár týdnů přemýšlím." Vyrážíme tedy za novým dobrodružstvím. Zatím ve městě známe snad všechna centra asistované reprodukce, ale úřady jsme ještě neprozkoumali, tak hurá na to!

Leccos jsme o procesu zaslechli. Většinou to nebylo nic pěkného, tak na židličky před dveřmi OSPODU usedáme mírně předrozladěni a připraveni na setkání s první z řady protivných slečen Zubatých. O to víc nás překvapuje, když ze dveří vykoukne milá mladá dáma a se širokým úsměvem nás zve dál. Její kolegyně se usmívá stejně mile, tak nás rozladěnost rychle opouští. Naše OSPOD paní nám vše velmi trpělivě a hlavně srozumitelně vysvětluje, doporučuje, vzhledem k našemu věku, podat žádost o osvojení i pěstounskou péči, a odcházíme s dobrým pocitem a dlouhým seznamem dokumentů, které musíme k žádosti dodat. Strávili jsme jeden příjemný večer hledáním fotografií ze společného života, které se k žádosti dokládají. Necháváme se vyfotit na průkazkové foto, protože je třeba doložit i foto aktuální. Pokud budou rodiče a dítě párovat na základě této fotografie, dostaneme malého odulého vodníčka... Nakonec jsme si i vzpomněli, ve kterém šuplíku se ukrývá oddací list, a pyšní, že jsme všechno dokázali zkompletovat, jdeme podat žádost. Postupujeme do dalšího levelu s názvem SOCIÁLNÍ ŠETŘENÍ.

Zní to děsivě. V podstatě jde ale jen o to, že nás naše OSPOD paní navštíví, zkoukne bejvák a napíšeme sáhodlouhou slohovou práci, ve které popíšeme naše dětství, vztahy v rodině, vzdělání a koníčky, bytové podmínky a představíme svůj světonázor. A zformulujeme požadavky na dítě, což bylo z celé slohovky to nejtěžší. Ano, popisuji to teď jako procházku růžovým sadem, ale holky, znáte to - když má přijet tchýně, šúrujeme celý den a noc. Když má přijít OSPOD paní, šúrujeme celý týden. Parkety už byly prodřené, okna desetkrát umyta a v koupelně to vonělo jako v bazénu, nicméně pořád jsem nebyla úplně spokojena... Víkend před námi, tak to ještě párkrát přeleštím. Z úvah mě vytrhává manžel. "Na víkend přijede Pavel s Jitkou! Super, ne?" A kdy budu šúrovat!!!??? Po panáku tuzemáku se uklidňuju a uznávám, že už je vyleštěno a můžeme se v klidu věnovat našim přátelům. 

Těsně před jejich příjezdem vytahuji láhev červeného z nákupní tašky a chystám se ji uložit do skříně. Nikdy se mi nic podobného nestalo, ale lahev vyklouzává z ruky a já jen bezmocně sleduju, jak dopadá  na zem, tříští se na malé kousky a rubínově červená tekutina se rozlívá po světlé podlaze a na bílé zdi vytváří nádherný abstraktní obraz. Hroutím se k zemi a hystericky pláču. Pavel s Jitkou ochotně pomáhají malovat a drhnout obrovskou tmavou skvrnu na podlaze. Výsledek není dokonalý, ale když zatáhnu žaluzie (a to okno je tak krásně vyblejskané!), tak si snad paní ničeho nevšimne. 

Pár hodin před návštěvou mě bolí břicho jako před maturitou. Dolaďuji poslední drobnosti, trochu pocuchám deku, aby paní nepojala podezření, že je naklizeno výjimečně jen kvůli ní a získala dojem, že takto to u nás vypadá dennodenně. Pro jistotu jsem porovnala i obsah skříní, protože na několik diskuzích jsem se dočetla, že paní čekuje i skříň. 

Dotaz na hudebniky... Jak se uci levaci treba na kytaru nebo piano? Je potreba mit svuj nastroj? Jak je tezky treba ukulele?

avatar
mzp
10. bře 2021    

Prosím o pomoc - syn viděl reklamu na asi velikonoční kinder vejce, kde v každém je nějaký šnek. Je to v tom maxi nebo v tom střednim? V nejmenšim určitě ne! Dik

avatar
apacheeeAMBASADORKA
10. bře 2021    

V pondělí jsem spustila další soutěž - tentokrát soutěžíme o krásnou antracitovou přebalovací tašku/kabelku od privátní #dm značky babylove 🎁

Ještě bych vám chtěla ukázat, v jakých dalších barevných variantách se dá pořídit:
🍀 černá
🍀 šedá
🍀 starorůžová (tu mám já a každý mi ji chválí)

Tašky se sice primárně prodávají jako přebalovací, ale jakmile vyndáte výbavu pro dětičky, stane se z ní rázem prostě jen velká a šikovná kabelka, kterou ocení každá máma s většími dětmi, a vlastně i žena, která už děti nijak neřeší😀

Já si ji kupovala v době, kdy už jsem přebalovací tašku nepotřebovala, ale prostě jsem se do ní zamilovala natolik, že jsem jí musela mít 😍

V tašce při koupi najdete:
🛒 přebalovací podložku v barvě přebalovací tašky
🛒 babylove premium plenky mini, 2 ks
🛒 babylove sensitive vlhčené ubrousky 30 ks
🛒 babylove krém na opruzeniny 20 ml

Tuto část jsem tedy předala kamarádce s miminkem a já si tašku užívám už přes rok jen jako kabelu. Má hodně kapes, což je v mém případě prostě k nezaplacení 😇

Jo a pokud se vám taška také líbí, zkuste své štěstí v soutěži, protože soutěžíme až do nedělní půlnoci:
https://www.modrykonik.cz/blog/apacheee/message/soutez-s-dm-k-mezinarodnimu-dni-z-fvtej8/

avatar
jennyska
Zpráva byla změněna    10. bře 2021    

Konečně DORAZILY! 🙂

3 knihy o respektující výchově dětí s osobním věnováním autorky, o které si můžete zasoutěžit přímo na Koníku https://www.modrykonik.cz/contests/soutez-o-skv... a také na YouTube kanálu MK

A když soutěžit zrovna nemáte chuť, tak si aspoň pusťte yt video a naučte se jako rodič dítěti správně komunikovat "NE" a prožít tak s ním "odbobí vzdoru" v naprosté pohodě 🙂

Krásný den všem!
J.

(2 fotky)

Tak naše kočárkovací období je asi u konce.. Ne že by se Kristián v kočárku Joie Versatrax rád nepovozil, ale vesměs jsme stále na kopcích, loukách, polích a kočárek nám teď spíš slouží jako držák na kabáty 🙈 Ale jezdilo se nám s ním dobře...😍

Jak pečujete o kočárky? Sundáváte potahy, perete, nebo jen houbičkou očistíte? Co mám zkušenost tak sundávání potahů nebývá vždy úplně "easy". Ale než půjde z domu, očista by byla potřeba. Máte nějaké osvědčené přípravky na čištění?

recenze: https://www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/recenze-kocarek-joie-versatrax-rjtcc2/
#joie #joie_czsk

Co takhle roztočit si své kolo štěstí s #fisherprice? 🤩

Již brzo spustím SOUTĚŽ o houpacího ptáčka a jeho čtyři zvířecí kamarády 🎁

Bude to bleskovka, tak sledujte můj profil 😉👍

Nelinka už zvířátka vybalancovala na křídlech ptáčka a teď trénuje to kolo štěstí 😎 V motání je profík 😁

avatar
88petule
Zpráva byla změněna    10. bře 2021    

Dnes mám pro vás tip 💡na rychlou a snadnou snídani v období zavádění příkrmů. Nemléčná a mléčná kaše z řady NaturNes se těší čím dál větší oblibě. Obě kaše jsou připravovány z pečlivě vybíraných kvalitních a prověřených surovin, které pochází z ekologického zemědělství. Maminky jistě potěší, že tyto BIO kaše nehrudkují. 👍🏻

💬 A MĚ DNES ZAJÍMÁ… ☺ Oblíbené příchutě dětských jazýčků jsou dle mých zkušeností : vanilková, čokoládová, jahodová a banánová atd. Souhlasí vaše děti? Tyto kaše z řady NaturNes od #nestle najdete na trhu v příchutích VANILKA a BANÁN. Byla bych na vážkách, kdybych měla upřednostnit jednu z těchto dvou příchutí, ale asi bych hlasovala pro vanilku. Co vy, maminky? ZAHLASUJEME SI dnes, prosím, v komentářích? 😊

Jo a kdyby hlasovaly děti, tak naše Naty .... ta je vždy pro banán 🍌, pokud není v nabídce čokoládová nebo kakaová příchuť. 😀

avatar
apacheeeAMBASADORKA
Zpráva byla změněna    9. bře 2021    

Víte, co mě vždycky dojme absolutně ze všeho nejvíc? Je to láska ve stáří... ❤

Stačí mi, když třeba na ulici potkám stařečky, kteří se spolu vedou za ruce, a už slzím. No a před nedávnem se mi poštěstilo fotit něco tak úžasného, že se o to chci podělit i s vámi.

V zimě se mi ozvala jedna paní, že by chtěla jako dárek pro svoji babičku s dědou rodinné focení s rodinou a jejich pravnučkou. Domluvily jsme se tedy na datu a babička s dědou celou dobu netušili, co je čeká, protože všechno bylo jedno veliké překvápko. Babička si tak do poslední chvíle myslela, že jsem průvodkyně a udělám jim soukromou prohlídku po skalách 😂

No a pak jsme se dali do focení. V podstatě po celou dobu focení jsem zadržovala slzy, protože něco tak čistého a nádherného jsem neviděla...no vlastně ještě možná nikdy.

Tihle dva jsou manželé více než 50 let a když jsem viděla, jak na sebe koukají, jak o sobě mluví, jak se pořád popichují a smějí se, cítila jsem obrovský vděk, že jsem měla možnost se s nimi pracovně setkat. Po focení jsem měla pocit, jak když se společně známe celý život a ne že jsme se poprvé viděli před zhruba 60 minutama.

Po focení jsem sedla do auta a regulérně jsem se rozbulela. To vám byl tak nádherný zážitek a tak strašně silné emoce, že mě to nabilo na obrovsky dlouhou dobu. Strašně moc si přeju, aby takovéhle štěstí potkalo i mě s mým mužem a až nám jednou bude taky tolik let, aby na mě pořád koukal jako na svatý obrázek a abych si já pořád myslela, že je to ten nejlepší chlap pod sluncem.

Protože pro mě je láska opravdu nejvíc na celým světě ❤

Určitě sem to už někdo dával, ale nemůžu jinak, než přidat. Takový klid z toho vyřazující, alespoň pro mě...

Holky, kde objednat tašku/batoh do školy? V září nás čeká 1.třída. Nejlépe, kde objednám i další věci, vše najednou 🙂 A jaký je ten nej.? Slyšela jsem, že Topgal patří mezi nejlepší? Je to pravda?

Ověřovala jsem nyní jednu informaci a tento úžasný kočárek Joie Crosster v ČR skutečně končí. 😔 Zatím není jisté, jestli kočárek končí definitivně, nicméně je jisté, že pokud bude výroba pokračovat, v ČR ani SK nebude dostupný (v oficiální distribuci).

Takže pokud na něj máte zálusk, omrkněte ještě poslední zásoby na eshopech a případně číhejte na bazarech. Já na něj mám krásné vzpomínky 🥰

Recenze: https://www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/recenze-kocarek-joie-crosster-zmjz1x/

#joie #joie_czsk

avatar
88petule
Zpráva byla změněna    9. bře 2021    

Jen co se miminko narodí, nemůžete z něj spustit oči a společně s ním se radujete z každého poprvé. Třeba takové zdárné PASENÍ KONÍKŮ je základem pro správný motorický vývoj děťátka. Miminko by se pasení koníků mělo naučit do 4. měsíce jeho věku. Na polohu na bříšku ale zvykáme miminko už od narození. Klidně v poloze na bříšku na vašem srdíčku. ♥
Věřte nebo ne, každé poprvé je pro každé děťátko velká dřina. ♥ ♥ ♥
Naše Viktorka o tom ví své 😊 (foto z našeho rodinného archívu, Viki 6 týdnů) :

#zdravyzacatek s #nestle

Kompenzacni bonus - nevíte někdo jestli se do bonusu pocita i příjem z pronájmu? O co mi jde- manžel je osvc. Svoji činností vykonávat nemůže (zrušené veletrhy) takže prijem jako osvc nemá žádný. Máme ale byt za který dostáváme nájem. Můžeme zadat o kompenzacni bonus nebo ne? Dekuji

avatar
mariegroth
Zpráva byla změněna    9. bře 2021    

Zajímavosti a běžné americké věci vás baví. Dnes bych vám ráda pověděla o americkém “Credit score” a co to vlastně je a proč je důležité budovat kreditní historii.

Kreditní score je vlastně něco jako měřítko vaší finanční spolehlivosti a dovednost splácet. Toto score vás provází při různém financování - dům, auto ale také třeba nájem bytu nebo financování telefonu. S dobrým kreditním score se kvalifikujete na výhodnější půjčky - banky víc věří vaší dovednosti splácet. U špatného Credit score po vás často chtějí různé zálohy jako takovou pojistku. Bez Credit score se tady nehnete.

Score se buduje přes kreditní karty. Teď asi mnozí zpozorní. Ano, tak to je. Jsou lidé, kteří kreditky neumějí uhlídat a přivede je to do problémů. Pokud věříte, že finance umíte ukočírovat, pak jsou naopak výhodné a mají benefity jako cash back nebo letecké míle.

U Credit score váš příjem nehraje roli. Můžete mít nejvyšší score a vydělávat minimální mzdu. Klíčové je to, že splácíte včas! Score se dá zničit třeba právě jedním pozdním zaplacením hypotéky. Dá se vybudovat zpět, ale to trvá. Jsou věci, které na vašem reportu zůstanou leta.

Průměrné americké score je v hodnotách 600. Já si svoje kreditní score buduju asi 8 let. A nafoukaně řeknu, že jsem na 814 z 850 bodů hrdá!

#ze_zivota

#dnes_varim

Kuřecí kapsa plněná co dům dal.

Kuřecí řízky naklepu, osolím a posypu nějakým dobrým kořením, na polovinu položím platek šunky nebo slaniny, na to pak nakrájím cibuli a nivu, přehnu a naskládám těsně k sobě na pekáček. Před koncem zapeču strouhaným sýrem. K tomu brambory.
Náplň je opravdu podle chuti.
👌

Kreativita Krajských hygienických služeb u COVIDu aneb s dětmi na test nechoďte

Možná už jste se setkali s telefonátem z hygieny - aby vám řekli, že jste měli rizikový kontakt, nebo že jste sami nakažení. Objevil se nám tady takový nešvar. Říká se tomu kreativita pracovníků KHS u výkladu mimořádných opatření, vydaných vládou. Tenhle nešvar se táhne téměř celou dobu, co nám tady Covid úřaduje. Ačkoliv nejsem příznivcem mnohých vládních opatření, tak tady za to vinu nenesou. Ale proč s tím něco nedělají? Nevím.

Mimořádné opatření. To je takové lejstro, které je vydané v případě, že se stát octne v epidemii nebo jiné mimořádné události a živelné pohromě. A je to zároveň lejstro, které zřejmě mnozí pracovníci Krajských hygienických služeb nečtou, i když je pro ně závazné. 

A tak se může snadno stát, že vám pracovník hygienické služby, trasovač po telefonu řekne:

"S dítětem na testy nechoďte, prostě ho nechte 15 dní doma."

Tohle tvrzení není správné a pokud ho poslechnete, vystavujete se pokutě pro porušení Zákona o ochraně veřejného zdraví. Nebo taky tomu, že budete lézt mezi lidi infekční. To druhé je podle mě horší. 

Tenhle zákon nám ukládá, že máme dodržovat mimořádná opatření, která jsou vydaná k tomu, aby se zabránilo šíření epidemie.

Dnes si jdu zas pro radu. Skleník, má někdo nějaký top? Případně odkud? Manžel moc pracuje, aby vyrobil a tak jsem hledala a našla tento.. je tam víc možnosti - nějaký širší polykarbonat a nebo sklo.. ale nevím co lepší na zeleninu a s případným podezdením a “uteplenim” na zimu pro citrusy 🙈

avatar
apacheeeAMBASADORKA
8. bře 2021    

To dítě mě začíná děsit. Dneska si celý den hraje s Tlapkama a volá je:
"Všechny TlapkE do centrálE 😂"

avatar
kristyneckaa27
Zpráva byla změněna    8. bře 2021    

Ženy intimní dotaz... Koukala jsem na nějaký přípravky na podporu chuti sexu pro muže. Ale zas nevěřím že úplně všechny fungují jak píšou..jinak musím dodat že vše funguje jak má, jen by to chtělo něco trochu na častější chuť.
Máte nějaký ověřený třeba u svého muže?

Strana