1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

lucinda85
21. pro 2010

kami1984:jj s tím nadýmáním v tom nejsi sama. Mě to chytne vždy večer. Asi jak když přijdu z práce se najím a pak odpočívám tak se mi břicho nafoukne jak minimálně v pátém.

lucietka77
21. pro 2010

@kami1984 Já taky jsem furt nafouknutá. Bříško mě teda moc nebolí. Spíš mám občas zácpu, ale mám na to glycerinové čípky a zabírají spolehlivě 😝 . Ale beru je jen v nekrajnějším případě.. Tak se taky na zítřek těšíš, co? Já taky jdu zítra... 😉

lucietka77
21. pro 2010

@lucinda85 Já mám po normálním obědě břicho, jako bych měla za měsíc rodit 😀

lucietka77
21. pro 2010

Holky, dočetla jsem se, že v 18. týdnu už mimčo začíná slyšet a rozeznávat můj hlas od ostatních a že už si s ním můžu začít povídat. To je mazec!! 😅

kami1984
21. pro 2010

@lucinda85 no asi tak....
@lucietka77 na jednu stranu sedesne tesim, ale na druhe mam porad strach, aby vse bylo v poradku...

kami1984
21. pro 2010

@lucietka77 tak si honem povidej🙂ja si povidam uz ted, i kdyz z toho nic nema a porad si hladim bricho, jako nejaka uchylka🙂

lucietka77
21. pro 2010

@kami1984 no to si určitě budu povídat. Hladím si bříško taky. Přítel se směje a říká, prosímtě, co si tam hladíš, když tam ještě nic nemáš 😀... je hodnej, protože už je to dost vidět 😉...no a za dva týdny už budu v polovině.. to letí holka, to je něco.. 🙂

kami1984
21. pro 2010

No, to leti, ten cas je hruza, jsem doma skoro 3tydny a tak to uteklo....

lucinda85
21. pro 2010

no to je super, že mimčo v 18 tém týdnu už ví kdo je máma 🙂 já se nemůžu dočkat ježíška, jelikož dostanu ty angelsounds omlouvám se pokud komolim, ale doufám že mě chápete 😉 už se těším až budeme mimču poslouchat srdíčko a pak jsou slyšet i pohyby

lucietka77
21. pro 2010

@kami1984 jojo, já si tak uvědomuju, že jsem doma už skoro 2,5 měsíce...ale mezi svátky už nastoupím do práce. Musím něco našetřit.. 🙂 a teď nějak nemám z čeho.. a jsem v pořádku. Zatím. 🙂

lucietka77
21. pro 2010

@lucinda85 jééé, to je krásný dárek.. to Ti budu závidět 🙂 😉

lucinda85
21. pro 2010

lucietka77 : no taky jsem musela ježíškovi poradit jinak by mi to nedonesl...měla si mu taky napsat 😀

ssassi
21. pro 2010

@lucinda85 nedopátrali. není čeho... akorát mě trochu zavodnili a nakrmili...

@lucietka77 jo, to on se strará. sice tak na oko brblá, aby se neřeklo, dyť víme, je to chlap :o) ale vaří mi čajíček, nosí mi do postele kiwi a banánky... akorát nechce vymýšlet pro miminko jméno. já už bych vymýšlela, už mu tak chci v duchu říkat.. a on, že je blbost takhle brzy vymýšlet jméno :o) tak naschvál háže jména jako hugo a bruno a děsně se mi směje. pozor, poslední varianta josef. ach jo :o))) a žije v představě, že je to kluk. při slově holčička se mu ježí vlasy na hlavě 😀 😀

lucietka77
21. pro 2010

@lucinda85 nene..já mám ráda překvapení pod stromeček 🙂 Ale je to krásný dárek .. to ano .. 🙂

@ssassi Josef?? No teda.. 🙂. Můj naopak by raději holčičku..ale nějak tušíme, že to bude kluk.. nevím proč, ale mám takový tušení.. No, oba bysme si přáli holčičku.. 🙂 Snad se to už ve středu dozvíme. I kdyby to byl kluk, tak budeme rádi, to víš, že ano.. 🙂 Ale už bych to chtěla vědět, jsem netrpělivá... nevydržela bych to nevědět do porodu...

iv123
22. pro 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, míváte taky bolesti v podbřišku (spíše v levém)? Já, když třeba prudce vstanu. A nebo i když sedím v klidu, tak mě tam píchne, někdy víc, někdy míň. Jsem ve 14tt. Jestli to taky tak máte, jak často?

lucinda85
22. pro 2010

iv123:Ano taky už mě takto občas píchlo, když jsem třeba chtěla vstát ze židle a prudce si stoupla. Ale jen mě píchlo a za chvilku to přestalo jinak žádné bolesti.

ssassi
22. pro 2010

@lucietka77 tak my bychom oba reději chlapečka. ale v podstatě mi to je fuk, hlavně, když mimi příjde v pohodně na svět a bude zdravé!!!!! 😎 ale taky už bych to chtěla vědět... zatím má krycí jméno adolf, protože to, co mi provádí, je teror nejhoršího kalibru 😀 😀 😀

kami1984
22. pro 2010

Ahoj holky..
Tak uz jsem ofiko tehotna, jsme 10tt+4, mam prukazku, zloutou, moc pekna amimi ma 3,85cm, od minula vyrostlo jednou tolik..je to muj prdolka a maval na me rucickami, bylo to holky nadherne!!!Preji ze srdce kazde zazit tento hrejivy a nevyslovitelny pocit.... nabrali mi krev a 7.1. bude UTZ a 19+.1. kontrola, delala mi i cytologie, tak tukam na drevo, at je vse v poradku!!
Jinak minimalne do 7.1. jsem na nemocenske...coz mi i tak vyhovuje, ale pak uz chci supajdit do prace🙂

lucietka77
22. pro 2010

@iv123 i u mě to tak bývá... nesmím dělat žádné prudké pohyby, ale jinak nic víc..

lucietka77
22. pro 2010

@kami1984 gratuluji Kami 🙂. Já jdu teď odpoledne.. tak mi drž pěsti 😉 Cytolka bude v pořádku, jsme púřeci mladý holky, no ne? 🙂

@ssassi Jooo, tak to je dobrý krycí název.. podobné krycí jméno jsem dala partnerovu synovci.. "malý velký terorista".. hlídávala jsem ho, jak jsem na neschopence.. a dostával ode mě pěknou sodu.. ale na mě si žádnej takovej čtyřletej prcek dovolovat nebude .. choval se ke mě, jako bysme byli ve stejným věku.. 😀 Když ode mě odcházel, tak se jeho mamina nestačila divit.. 😀 Dokonce začal používat kouzelná slovíčka "prosím" a "děkuji"..

hlavinka
autor
22. pro 2010

Kami: gratuluju🙂

a ja se taky musim pochlubit, byli jsme dnes na tom "velkem" UTZ a vse je v poradku, tak jsem nadsena:o)

lucinda85
22. pro 2010

hlavinka: gratuluju a kolik už prcek měří ti řekli? já jsem byla v 12+3 a měli jsme 6 cm 🙂

hlavinka
autor
22. pro 2010

Luci: dekuju.
jo, no jo vlastne, meri 5,2 cm.
No jo, 6 cm, to uz je taky velkej:o)
Tak hodne zdravi a stesti, hlavne odpocivej. 😵

ssassi
22. pro 2010

holky, gratuluju všem k pozitivním zprávám!
a já mám dnes zase krutý den... ☹ chjo... už chci, aby to přestalo!

hlavinka
autor
22. pro 2010

Ssassi: a v cem mas kruty den?

ssassi
22. pro 2010

@hlavinka bliju a bliju. dnes nepomáhá ani v klidu ležet... 😒

hlavinka
autor
22. pro 2010

Jeje, to je mi Te teda vazne lito:o( ja zvraceni nesnasim, brrrr.
Tak to vydrz jeste chvili, melo by to kazdym dnem prestat 😉
hezke Vanoce, drzim palce.

ssassi
22. pro 2010

@hlavinka prý to přestane ve 12. týdnu. jelikož jsem právě začala desátý, je to hnusná představa. jsem z toho unavená, otrávená, nic nemůžu dělat. doma bordel jako v tanku, přítel chodí domů pozdě a sice něco poklidí, ale rozhodně to nestačí. zvracím víc jak 5 týdnů. vydržím hodně, ale tohle je fakt humus. kapačky ve špitále pomohly tak na 3 dny... škoda, že to vyšlo na vánoce. moc si je blinkající neužiju ☹

hlavinka
autor
22. pro 2010

Ssassi: ja vim, je to desny:o( Tys byla i na kapackach? To je sila!
Tak Ti moc preju, aby to brzy preslo. 😵

lucietka77
22. pro 2010

@ssassi ...a má to určitě souvislost pouze s těhotenstvím?? Nemá to i jinou příčinu? Má to docela dost dramatický průběh.. ☹ Nemáš třeba opravdu něco i se žaludkem??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru