Berete v těhotenství kyselinu listovou?

dadanana
23. únor 2015

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli v těhotenství užívate nějaké vitamíny? např. kyselinu listovou ?

veroniquecz
23. únor 2015

Já jsem listovku užívala ještě před otěhotněním, v 1. trimestru jsem brala Chytré mimiko zelené a teď beru Chytré miminko fialové s DHA.

sasi2222
23. únor 2015

Mě moje dr. samotnou kyselinu listovou nedoporučila, prý se dobře nevstřebává. Že lepší je nějaký ten přípravek přímo pro maminy. Doporučila mi femibion a chytré miminko - že je to totéž ... vyhrálo chytré miminko - poloviční cena, ale pozor, jak v které lékárně 🙂

frantiska85
23. únor 2015

Beru Femibion, obyčejná listovna je v mém případě k ničemu.

barunka1985
23. únor 2015

beru kys. listovou a brala jsem jedno balení Femibionu, jakmile zjistiim že jsem těhotná tak ho zase koupim a budu brát i ten navazující

zuzanazari
23. únor 2015

Beru jen kyselinu listovou a brala jsem ji i chvíli před otěhoteněním... Doktor mi doporučil jen obyčejnou, ne žádné kompletní vitamíny

ronyx
23. únor 2015

Beru Femibion 😉

emca29
23. únor 2015

Brala jsem před otěhotněním přímo předepsanou od doktora až do 12.týdne. Pak mi mudr doporučil femibion.

amazonka.k
23. únor 2015

Tak to já budu mít asi blbé miminko, beru celou dobu jen listovku 😀

zzuzinda
23. únor 2015

Já u obou dětí brala kyselinu listovou a nic jiného. Jak jsem zkusila vitamíny, hned jsem je vyzvracela.

polaks
23. únor 2015

Nie,nebrala som pri žiadnom tehu a neberiem ani teraz,zvýšila som len príjem potravín v ktorých sa listovka nachádza,plus som navýšila ovocie.....moje deti sú všetky v poriadku aj mote tehotenstvá boli skvelé,takže nemám ani v úmysle nič také brať.

smardik
23. únor 2015

brala jsem u obou kyselinu listovou, vlastně před těhotenstvím už. Mladší syn vrozená srdeční vada-je po operaci, další možná budou, alergik, astmatik. Starší má těžkou vývojovou dysfázii a je psychomotoricky opožděný, takže u případného třetí už na vše kašlu

klaire22
23. únor 2015

Já brala jen obyč listovku, kompletním vitamínům nevěřím nos mezi očima - podle mě je to k ničemu a je to jen tahání peněz z peněženky. Dle mě pestrá strava je nad všechny umělé vitamíny světa 🙂

kriss9
23. únor 2015

Beru taky Femibion. Ale je mi po něm vždycky tak 2 hodiny špatně :(

terezapetrova
23. únor 2015

A ještě je vtipný ty supr výkřiky jakoze tyhle vitaminy obsahují DHA pojďte to honem koupit 😀 to je strašná ptákovina 🙂 respektive jestli tam nějaky obsah je tak je to absolutně zanedbatelné množství. Jestli chci třeba přispívat vývoji CNS tak si dávám opravdový rybí olej, ne žádné kapsle ne nějaky rádoby přidavecek 🙂

verca222
23. únor 2015

Já jsem brala primo kyselinu listovou tuším cely tehu nebo nevím už 😀

margot_ka
23. únor 2015

Ja jsem brala listovku a rybi tuk. Pobavilo me ale, ze mi v lekarne nabizeli mamavit s dha za 2x takovou cenu nez bez, pritom tybi tuk stoji asi 50 Kc 😉
Dobra zlodejina teda 😀

mandala
23. únor 2015

Brala jsem listovku před otěhotněním a asi 3 měsíce po tom. To se teda bavím, jak se pořád říká něco jiného, jednou těhot. vitamíny jo, pak zas ne, listovku brát, ted zas nebrat. Být znova těhotná, tak už neberu nic, radši se dopuju čerstvou zeleninou. 😖

simdan
24. únor 2015

Listovku jsem brala rok a půl před otěhotněním,nějakou obyč.za 50kč,po pozitivním tt// jsem si koupila GS Mamavit,mám to balení na 100dní,asi nejdůležitější období v začátku těhu a poté mám už nakoupenou zase listovku,ale už kvalitnější za 130kč,další vitamíny pro těhotné už neplánuju kupovat myslím,že na ty první 3měsíce bohatě stačí.Nejdůležitější je pestrá strava 🙂

dolfino
24. únor 2015

Brala jsem kyselinu listovou a GS Mamavit. Vždy jen 1 tabletku denně. Většinou jsem střídala 1 den listovku a 1 den Mamavit... Ale souhlasím, že pokud máš pestrou stravu, tak bys měla mít vitamínů dost - to bych brala jen tu listovku...

keeshka
24. únor 2015

Brala jsem před těhotenstvím kyselinu listou, vitamín E a když jsem měla jít na IVF, začala jsem brát Femibion a brala až do 6. měsíce, pak jsem ještě spotřebovala jeden balík Chytrého miminka, ale od druhého trimestru brala tak obden, už prý není potřeba každý den.

brusink
24. únor 2015

Brala jsem několik měsíců před otěhotněním kyselinu listovou. V prvním těhotenství jsem pak brala Femibion. Ve druhém už jen tu kyselinu listovou.

soda365
24. únor 2015

Přiznám se, že před otěhotněním jsem brala obyčejnou kyselinu listovou, ale brala jsem jí dost nepravidelně. Když mi potvrdily těhotenství, tak jsem si koupila a poctivě denně beru Femibion a na doporučení doktorky i vitamín E (v podobě E200 - beru obden).. Nyní ještě přemýšlím, že si koupím v kapslích rybí tuk.. četla jsem, že je v těhotenství také prospěšný..

atenka46
24. únor 2015

Ja beru kyselinu listovou, mam celiakii takze ji z potravy nepřijímám dostatečně, jinak na zbytek stačí pestrá zdravá strava....

tulipanecek
27. únor 2015

Beru kyselinu listovou, rybí tuk a Femibion 🙂

jandulinkaa
15. bře 2015

Beru Chytré miminko, levnější verze Femibionu 🙂 😉

lucieeha
15. bře 2015

já beru femibion 🙂

rendass
17. bře 2015

Beru femibion, začala jsem ještě před otěhotněním a budu v něm určo pokračovat. Doktorka mi dále doporučila hořčík, prý dle nových výzkumů velmi prospívá jak k pohodě maminky tak předchází komplikacím v těhotenství i po narození miminka - beru magne b6, a na imunitu ještě hlívu ústřičnou s probiotiky, ta se mi osvědčila v chřipkovém období ještě dávno před těhotenstvím. 🙂

tarra27
17. bře 2015

omnibionta prenatal s metafolinem - je to skoro to samé jako femibion...občas zobnu DHA a začala jsem je brát asi měsíc před poslední MS....

merilinka
17. bře 2015

Beru Femibion s rybím tukem pro 2 trimestr a Magnosolv-magnesium 😵

baffiny
17. bře 2015

brala jsem obyč kyselinu listovou před otěhotněním a v prvním trimestru... pak už nic... dle mě to není potřeba... pak už jsem třeba jen dle potřeby přidala hořčík a to taky spíš jen v podobě magnézky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru