Co na nevolnost?

misamisamar
16. únor 2020

Dobrý večer, jsem těhotná cca 7 týden. Už 14 dní je mi hrozně špatně, přemáhám se do jídla i pití. Mám hlad- je mi špatně, najím se - je mi špatně. I do pití se přemáhám. Říkají ať vydržím ale jelikož mám doma dvouletáka zdá se mi že sem úplně k ničemu. Pomohlo vám něco? Nějaké rady co pít a jíst? Děkuju

soleilll
16. únor 2020

@misamisamar Těžko říct, co pomůže - já se musela pořád cpát, jinak mi bylo špatně. Nejvíc mi pomáhala cola. Není to nic zdravýho, ale člověk je rád, že v sobě alespoň něco udrží. Vydrž, ono to nebude napořád a výsledek stojí za to.

pro89
16. únor 2020

@misamisamar já jsem před 4 lety měla zazvorova lizatka a ráno bez sladkého jsem nemohla vyjít . Mě zachraňovali cukry , když jsem cítila ze to na mě jde tak cokoli sladkého . Po ránu jsem pila studené kakao 😂

vitezove
16. únor 2020

Mě celkem pomáhaly takový ty lízátka pro těhotný (jsou přímo proti nevolnostem a tak).

aselluska
16. únor 2020

Stačil mi Tik ťak a na delší dobu po něklik dní mi opravdu bodlo jídlo z čínské restaurace, to mě vždy přestal bolet žaludek už dřív než v těhotenství. Musela jsem pořád něco jíst. Po půl hodině mi bylo zase špatně, tak znova něco malého.

eithelwing
16. únor 2020

Měla jsem to podobně. Snědla jsem málo, nevěděla jsem co, do toho migrény. Ale prázdný žaludek byl ještě horsi. Neustále mi bylo na zvracení, ale jsem bohudiky nezvracivy typ.
Nejvic jsem ujidala dceři krupky ze zdravé vyzivy. Doma mi vše smrdělo.
Kupodivu nejlépe jsem se najedla na navstevach. 😂

nikoulinka
16. únor 2020

Úplně ti rozumim. Doma tehdy skoro dvouletý prcek a já těhotná zvracela od cca 8. týdne. Neudržela jsem v sobě nic. Bylo mi neustále zle. Už jsem měla strach se i najíst, co to zase se mnou udělá. Lízátka z lékárny občas pomohla, ale ne vždy. Kolikrát jsem už i brečela hladem 🤣 Pak jsem si to ale vychytala. Dobře jsem snášela bramborovou kasi a do toho třeba jen zeleninu - hrášek, mrkev, a tak. Někdy vařenou, někdy lehce oprazenou. Nevolnosti mě přešly až někdy snad v 7. měsíci, kdy mi mudr. pohrozila, že jak to bude takhle dale pokračovat ještě 14 dní, půjdu do špitálu na kapaky. V tu chvíli jsem mohla jíst už vše 🤣

marcicek84
16. únor 2020

@misamisamar EMESIN

jako_mala_holka
16. únor 2020

Nic 😅 ne vazne, pomahaly mi celkem az cipky proti zvraceni, s nima jsem zvracela jen dvakrat trikrat denne... nakonec jsem byla i na kapackach, kdyz jsem neudrzela ani vodu... no pekne to nebylo, ale nepomahly mi zadne lizatka, to bylo jeste horsi, celkove zazvor fuj, cola taky ne, zkousela jsem i zmrzlinu, nic moc... a hlavne nic tepleho nebo horkeho, to byl konec... ani se najist rano v posteli nepomahalo... pak to preslo prakticky samo, pomahala jsem si i homeopatikama
Vubec ti to nezavidim, bylo to nejhorsi obdobi v mem zivote

jjasmina
17. únor 2020

Mě nic, nevolnosti a zvracení se mě drželo skoro do 7. Měsíce.

miafofo
17. únor 2020

Banány a voda s ledem usrkávat a pak ještě takové ty cucací pytlíky s přesnídávkou. Po těchto věcech se mi žaludek vždycky uklidnil. Důležité bylo už od rána jíst po malých dávkách, takže ráno jsem vstala dala si decku ledové vody abych pak mohla něco pozřít. V zápětí hned banán, chvíli počkat a pak si dát normální snídani 😉 držím pěsti ať se tě nevolnosti co nejdříve pustí u mě trvali cca do 10 týdne, od té doby mám klid😉

anniej
17. únor 2020

Já cucala Gravipop 🤣🤣 Od 7-8tt mi bylo šíleně zle, nedokázala jsem ani vstát z postele bez toho, aniž bych nemusela rozdejchávat zvracení... Těma šavlema bych ušermovala i bitvu o Stalingrad.😂😂 Pak mi přivez přítel Gravipop a ten mi fakt pomohl 🙏🏻😂😂 Občas jsem si lokla koly, ale fakt loknout. A jak píšou holky, lehčí stravování a jíst po malých dávkách. ☺️ Ať je brzy líp.

lilian2111
17. únor 2020

Mě to teda přešlo až někdy kolem 15-16tydne 🙁🙈 ale občas pomohl antimetil, nebo cuculine homeo. Dobrý bylo taky studený pomelo, cola,... a vydržet. Stojí to za to ☺️

krupka3
17. únor 2020

Akupunktura je hotovy zazrak, chodila jsem mezi 8-14tt 1x tydne, a ze stavu, kdy jsem jen lezela a bylo mi total zle jsem se dostalo do stavu bezneho fungovani uz behem prvniho tydne. Lituji jen toho, ze jsem o tom nevedela uz v prvnim tehotenstvi, kdy mi bylo naprosto hrozne az do cca 17tt.

lucieevita
17. únor 2020

Mně bylo špatně od 7tt do skoro 20tt😂 tím nechci strašit.. ale jen že jednou to určitě přejde a zase bude lépe 👌 mně nakonec nejvíce pomáhala ledová cola po douskach, někdy trochu ta lízátka, ale brzy mi bylo špatně i z nic. Také pomáhalo hodně studené ovoce z plechovky broskve, mandarinky atd. Prostě jsem nic skoro nepozřela, tak jsem se snažila alespoň to co šlo.. a ostatní jsem do sebe prostě zbytečně necpala 😉

mourovatakocka
17. únor 2020

Mně pomohl jen čas... Pozoruj, co ti dělá min špatně. Já třeba nemohla jíst po páté hodině, když jsem to porušila, šlo to ven...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru