Downův syndrom 1:339

sarlotaholubova
13. črc 2019

Dobrý den, prosím vás můžete mi poradit měl někdo takovou situaci? Potvrdily mi testy screening 1 trimestru riziko 1:339 na Downův syndrom hrozné se bojím co dal od pátku jsem smutná a brecim je to moje první mimi a chtěla bych aby bylo zdravé , doktor říkal ať podstoupit další vyšetření které je buď plodovka ale říkal ze je tam riziko potratů nebo odběr krve za 10 tisíc korun..
Setkaly jste se někdo stimhle a měli jste zdravé mimi?

sarlotaholubova
autor
17. črc 2019

@kacenka.pospi to jsme tady už psaly nahoře a výš.. pravé ze o ni nic nevím zítra se objednam u svého gyndare a uvidi jestli ji uvidi protože moje mimi se nechtělo otáčet takže to asi neviděl vůbec nevím.. ani nechápu proč to v té zprávě není napsané ..

kacenka.pospi
18. črc 2019

@sarlotaholubova a mate fotku ze vcerejsiho ultrazvuku? Nosni kost je neprehlednutelna...

zaninkaj
Autor odpověď smazal
Zobraz
priefi
19. črc 2019

@sarlotaholubova ahojky, tak jak vysledky? Drzim pesti

sarlotaholubova
autor
19. črc 2019

@priefi ahojky z krve špatně výsledky prý rizika rozstep páteře břišní stěny,řekl dokonce ze plod muže být i mrtvý... dnes jsem sla na pohotovost protože opět stresy tam mi řekli ze je vše v pořádku ze žije srdíčko taky v pořádku nevím co si mám o tom myslet 😞😞😞

werik153
19. črc 2019

13+2 je docela dlouho co ti to dělali. Stačí aby bylo Mimi starší o 4 dny a výsledky už jsou zkreslené. Navíc je ti 20 let. Vidím to jen na chybné testy. U plodovky je strašně malé riziko potratu, snad jen 1 %. Nebála bych se.

bledulka84
19. črc 2019

@sarlotaholubova
rozštěp páteře by snad měl být viditelný na ultrazvuku, asi bych změnila pracoviště, kde udělají pořádný ultrazvuk, pokud jak povídáš mimčo pořádně nevyšetří, protože jde špatně vidět a udělají z toho nějaké výsledky, tak je v jejich přístupu něco špatně. Krev může ovlivnit kde co, třeba předchozí nemoc, ale taky nemusí, je to ale jen jeden parametr.

kettkav
19. črc 2019

@sarlotaholubova Já jsem měla u syna riziko asi 1:700 a zaplatili jsme si ten test z krve Prenascan. Za mě nejlepší investice. Dopadl dobře a syn je zdravý. Držím palce.

krasna_neznama86
19. črc 2019

Na Tvem miste bych sla na plodovky, nebo na odber chor.klku, pak budes mit jasno.
Ja mela vzdy zvyseny ppap, byla jsem dvakrat na plodovce (ne kvuli krevnim testum a vysledkum), riziko potratu je 0,5-1%, ale ne vzdy je to reakce na odber. Kdyz budes dodrzovat klidovy rezim, bude to v poradku 🍀

priefi
19. črc 2019

@sarlotaholubova a co bude dal? Na UTZ by snad mel byt videt rozstep, ne?

pampeliska1
19. črc 2019

@sarlotaholubova Nooo, to je ale slovo do pranice, co píše @werik153 . Já jsem byla na screeningu 12+6 a mudr. říkala, že jsem to stihla tak tak. Že kdybych přišla další den, tak už ty testy dělat nejdou, že ten pc program s tím neumí pracovat, prostě později to dělat nejde. Já jsem se tenkrát objednávala včas, nevím, proč mě sestra takto objednala. Ale je fakt, že synek byl dost velký, takže velikostně byl 12+6, ale podle ms byl mladší.

kettkav
19. črc 2019

@werik153 K tomu riziku 1%..To riziko je pořád větší, než pravděpodobnost, že bude miminko DS mít.

korneliusa
19. črc 2019

@werik153 1% je malé riziko?

krasna_neznama86
20. črc 2019

@korneliusa riziko je vsude a ve vsem... Pokud je schopna smirit se s tim, ze dite muze byt postizene a je schopna se o blnej postarat, chodit nemusi, neni to povinny...
Ale ne kazdej si tu peci dokaze predstavit... My v rodine ds mame, tak moc dobre vim, co to obnasi... Ten, kdo se s tim nesetkal, si to predstavit nedokaze...

korneliusa
20. črc 2019

@krasna_neznama86 Já si to představit umím velmi dobře. A to 1% je pro mě prostě příliš. Samozřejmě, každý to má jinak ale tvrdit, že 1% je málo a není důvod k obavám, to mi přijde dost mimo.

krasna_neznama86
20. črc 2019

@korneliusa ja nenapsala, ze nebu duvod k obavam, vzdycky je to proste risk bud a nebo... Ale pro nekoho je lepsi jistota z plodovjy, nekdo to riskovat nechce a doufa, ze vse bude v poradku... Je to o povaze cloveka, neodsuzuju ani jednu stranu... Jen jsem tazatelce napsala svuj nazor, ze pokud ma strach a obavy, at zkusi plodovku, ktera nektere vvv muze vyvratit...

krasna_neznama86
20. črc 2019

@korneliusa a taky jsem psala, ze ne kazdej si peci o postizeny dite umi predstavit, nebo se o nej starat... Coz treba Tvuj pripad asi neni, jak pises...

veruuu_kubesovic
20. črc 2019

já měla riziko DS 1:827 vzhledem k věku a hraniční šíjové projasnění 2,5mm a mám zdravého syna, poslali mě ještě na kontrolní utz v 17tt, kde mi potvrdili pohlaví miminka a že bude v pořádku

ito
20. črc 2019

@sarlotaholubova ahoj, mela jsem miminko s rozstepem patere. Rozstepy se potvrzuji ultrazvukem, "definitivnejsi" potvrzeni je vsak bohuzel az na tom velkym screeningu kolem 20 tt, do te doby nemusi byt rozstep patrny, zvlast na mene kvalitnich utz popr. muze byt mensi a neni videt. Doktori by se meli v tvem pripade pri ultrazvukach zamerit dost podrobne i na hlavicku ditete, jak mi vysvetlovala doktorka, na ni-vyvoji mozku se casto nejprve pozna, ze je neco spatne. Jinak odber plodovky ti pro rozstepy nepomuze, zjistuje se fakt na zaklade utz. Co se tyka krve tak je mozne poukazat na vetsi riziko z hladiny jednoho hormonu, ale kdyz je v poradku, stejne jeste neznamena, ze tam rozstep neni. Mel by te tedy ted cekat kolem 16 tt podrobny uzv se zamerenim na pripadne rozstepy a nasledne pak kolem toho 20 tt. Drzim pesticky at to vse dopadne dobre!

tiburcia
20. črc 2019

@sarlotaholubova já jsem měla riziko 1:54, šla jsem na odběr choriových klků, je to dřív než odběr plodové vody. A nakonec je holčička zdravá ❤️

sarlotaholubova
autor
22. črc 2019

@ito dnes jsem byla na genetice a Downův syndrom je negativní takže tam není
Ale zjistil velké riziko na roztep páteře nebo břišní stěny, zjistil to z krve ..říkal ze to není na 100% buď a nebo zase.. takže zítra jdu na utz a uvidi se 😞😞

ito
22. črc 2019

@sarlotaholubova budu na tebe myslet a držet všechny pěsti!

sarlotaholubova
autor
22. črc 2019

@ito děkuji ale když jsem to měla v pořádku na 1.screeningu a nebylo nic vidět žádný roztep to je blbost nebo ne?

ito
22. črc 2019

@sarlotaholubova já mám definitivní potvrzení, že tam rozštěp není až tento pátek- screening kolem 20 tt. Určitě to ale bude dobrý a pak si oddechneš úplně.

lv
22. črc 2019

Na 1.sc.to ještě nemuselo být poznat..není to nikdy úplně zaručené. Jak to tu holky psaly, někdo měl výsledky rizikové a bohužel i naopak, ukázkové výsledky, těhotenství bez komplikací a dítě postižené.

priefi
22. črc 2019

@sarlotaholubova budu drzet pesti at je vse v poradku!

sarlotaholubova
autor
23. črc 2019

@priefi tak zas opět špatně zprávy, roztep patere a nic takového neviděl ale mám málo plodové vody 30 jsem objednána do nemocnice do Poruby kde udělají velký ultrazvuk a podle mě si mě tam nechají .. :( mate stim zkušenosti?

priefi
23. črc 2019

@sarlotaholubova kamradka mela malo plodovky a bez problemu mimi donosila. Ale musela na cisare, jelikoz mimi bylo komcem panevnim. Mimi bylo uplne ok. Porubou myslis FN, ze?

sarlotaholubova
autor
24. črc 2019

@priefi ano myslíte ze tam mi pomůžou? Já už bych tam chtěla jít dneska protože od rána zvracim když něco sním zvracim i když se napiju jsem vyčerpána

ales77
9. zář 2023

Tak já vám doporučuji jít na potrat protože vím jaké je to svinstvo. A pokud si ho neuděláte tak dejte potomka hned do ústavu, jinak se ani pořádně nevyspíte

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru