Genetika v 1. trimestru, je to standardní postup?

kamilaqwers
22. dub 2016

Ahoj všem. Chci se jen zeptat. Je mi 25 a jsem v 8tt těhotenství a doktor chce abych jela do genetu na screening. Mate s tim nejakou zkušenost ? Je to standardní postup ? Me kamarádka říkala ze nikam nemusela. Díky za odpovědi.

magdalenan
22. dub 2016

@kamilaqwers Tvůj lékař má zřejmě na mysli klasický kombinovaný screening vývojových vad (krev + utz). Veškeré info k tomu najdeš na netu 🙂

Je to dnes běžný postup, také jsem byla v Gennetu. Jak v 1., tak 2. trimestru

frndafrrr
22. dub 2016

Chodí se běžně, jít nemusíš, ale zjištují se downow syndrom a podobně. Byla jsem v 18. v prvním těhu a pak i v dalším,příští týden repete. Že je to pro starší maminy už dávno neplatí.

kamilaqwers
autor
22. dub 2016

Super, díky moc za odpovědi. První těhotenství😊 A hlavně teprve 8.tyden- nejistota. Zatím jsem ani nikomu nic neřekla, kromě přítele .. Asi počkám az po tom screeningu.

kamilaqwers
autor
22. dub 2016

A díky za odkaz😊

magdalenan
22. dub 2016

Gratuluji, čeká tě mnoho krásných hysterických okamžiků 🙂 Kdy a komu to řekneš je samozřejmě tvoje věc, partner by to měl ale vědět co nejdřív (ideálně po potvrzení srdeční akce), aby s tebou mohl sdílet radosti i strasti 🙂 Všude jinde se to obecně vyslepičí po prvn8m trimestru, kdy výrazně klesá mnoho různých rizik.

Třeba se ti bude hodit tohle, pro mě hezký a jasný přehled - http://m.mrnous.com/tehotenstvi/tehotensky-kale...

kamilaqwers
autor
22. dub 2016

Super.. Fajn přehled. Dekuju moc. Nejak nestacim vse cist 😀

werik153
24. dub 2016

Já jsem taky byla, ještě mě poslal na triple testy, prý to tak běžně dělá a to jsem ještě mladší jak ty. Taky mě to ze začátku vyplašilo ale screening mi vyšel negativně vzhledem k věku byla ta hodnota asi 1:50000, a downův syndrom 1:11500, takže v pohodě 🙂 A i přes to, že jsem měla tyhle hodnoty v pohodě tak jdu teď ve čtvrtek na ty triple testy ( většinou se tam posílá když ty první dopadnou špatně) - no a já tam jdu stejně i když je to v pohodě, záleží prostě na lékaři 🙂

kamilaqwers
autor
24. dub 2016

Tak asi je fakt ze cim driv se zjisti te je vse OK tim lip. Ja jako porad jeste neverim 😊 Porad radeji čekám alespon do toho 12.tydne, ale je teda hrozny nikomu nic nerict.. Tak taky držím palce, at vse dobre dopadne 😊

hani1234
24. dub 2016

@kamilaqwers Tohle je zrovna vyšetření , které bych nepodceňovala , určitě na něj jdi .

magdalenan
24. dub 2016

@kamilaqwers K těm tripple testům. Já osobně jsem je odmítla (po konzultaci s mým lékařem), oba screeningy jsem měla se super výsledkem (a to už se blížím k 35 letům) a nechtěla jsem mít u TT případně nějaký falešně pozitivní výsledek, jak bývá a pak se zbytečně psychovat na plodovce. Ale to máš ještě daleko 🙂

Na NT se ale nicméně krev bere už v 10tt a utz se dělá 12-14tt a v Gennetu se objednává hodně dopředu (nejpozději na krvi tě objednají na utz), tak se moc dlouho nerozmýšlej 🙂

Není čeho se bát, oni tam nekoušou 🙂

camillaq
24. dub 2016

Můžeš to odmíntnout, ale já bych to nedělala. Zjištují se ruzné syndromy, pořádně si miminko prohlédneš a ještě jde na tento ultrazvuk aji tatínek miminka. Můj přítel z toho byl paf a byl rád, že ho viděl🙂

kamilaqwers
autor
25. dub 2016

Jj uz jsem objednana.. Jak na krev tak ultrazvuk. A tatínek pujde urcite 😊 Snad dopadne vse dobre 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru