Gestační váček bez plodu. Máte zkušenost?

lenulinka10
28. lis 2022

Ahoj holky. Minuly týden jsem byla u dr.aby mi potvrdil tehu. Byla jsem 5tt delal vnitřní ultrazvuk. Tam je mi jasné,ze neni jeste nic vidět jen rekl,ze gestacni vacek ma 7mm.Dneska jsem byla zase, ale ultrazvuk delal jen přes břicho gestacni vacek 12mm. Ale plod videt nebyl. Rikal,ze je ještě brzo. Ma starší ultrazvuk. Tak se bojim,aby tam mimi vubec bylo nechapu, proc neudělal vnitřní treba by to bylo lepší a uz by tam něco viděl.Na další kontrolu jdu až 21.12....... mate s tím nějaká zkusenost?Dekuji🥰

jjasmina
28. lis 2022

@lenulinka10 to teda netuším, proč neudělal vnitřní, třeba by bylo více něco vidět..

berenika39
28. lis 2022

@lenulinka10 změň gynekologa, vážně. Sice je to v rukách přírody, ale může to být ok, jen gynekolog to špatně vyhodnotí. Zažila jsem, říkali "zborcené plodové vejce", revize, objednání, konec. Šla jsem jinam, gynekolog řekl, že co se má stát, stane se a ob den hlídal hcg, dělal vnitřní utz a synovi bude 15. Zažila jsem si peklo, byla to moje asi poslední šance na těhu, revizi jsem odmítla a čekalo se. Hcg rostlo, později už embryo a miminko a prostě happy end. Tak přeji, at je to tak i u tebe, ale zkus jinou gynekologii.

lenulinka10
autor
28. lis 2022

@berenika39 moc dekuji. Přemýšlela jsem,ze zkusim v patek do nemocnice na gyndu. Tam jsem byla i s první dcerou v podobném tydnu. Můj dr.nic nevidel. A v nemocnici uz krasne plod se srdeční akcí 😊 akorat u prvního jsem nevěděla co to může znamenat. Ted mam trochu strach

jjasmina
28. lis 2022

@lenulinka10 jj změna gynekologa bude na místě ❤️

merope
28. lis 2022

@lenulinka10 Tak ale jestli jsi v 6tt, tak tam asi nic moc ještě vidět ani nemůže. Já byla v 6+2tt na kontrole jen kvůli krvácení a doktorka mě vzala jen proto, že to byla IVF klinika a rovnou říkala do telefonu, že tam nic neuvidí a taky neviděla, resp. jen gestační váček. Doktor tě objednal na cca 8-9tt, což je tak akorát.

veronicka89
29. lis 2022

A proc tam chodis co 14 dni ty mas nejake problemy ?
Muj dr se podival estöi jsem tehotna a jestli jo objednal me za mesic...

veronicka89
29. lis 2022

To bude uplne v pohode a pod szromevlem budete mit krasny darek i s fotkou kde bude i srdicko...

ivivi
29. lis 2022

@merope u mne doktorka teda 5+6 videla zloutkovy vacek a malinkate embrijko s pocinajici srdecni akci. Byl to vaginalni ultrazvuk.

Myslim, ze kdyby doktor udelal zakladatelce vaginalni ultrazvuk, tak by videl mnohem vic. Ja koncim 12. tyden a jeste jiny nez vaginalni jsem nemela

jjasmina
29. lis 2022

@merope ono to bude dost individuální, mě si dr obhednal na 6+1 a byla i srdeční akce

jjasmina
29. lis 2022

@veronicka89 také jsem chodila každých 14 dni na kontrolu

lenkalubina
29. lis 2022

@veronicka89 taky jsem chodila co 14 dni😉

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenulinka10
autor
29. lis 2022

@veronicka89 pozval si me tak,protože jsem otěhotněla neplanovane. A chtel vědět rozhodnutí. Miminko si samozřejmě necháme. 😊 ted jdu až za 4 tydny.

lenulinka10
autor
29. lis 2022

@zet83 moc dekuji 😊 urcite zkusim. Mam v sobe pocit nejistoty a chci být přesvědčená, ze je vše v poradku😊

lenulinka10
autor
29. lis 2022

@merope ted pujdu skoro za měsíc. Takze to vychází rikal 10tt. Uvidíme snad bude vše v poradku🙏😊

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenulinka10
autor
29. lis 2022

@zet83 presne tak. Moc dekuji jsi hodná ❤😊

ivivi
29. lis 2022

Teda jit na potvrzeni srdecni akce v 10. tydnu mi prijde teda pozde.Ja ze zacatku chodila po tydnu, ale protoze mela dr. podezreni na mimodelozni. Nesedelo mi ovulace podle ms. To se teda nastesti nepotvrdilo, ale sledovala me. Pak jsem teda byla po 14 dnech a ted pujdu po mesici na screening 13+0.

lenulinka10
autor
29. lis 2022

@ivivi No prave me to taky prijde pozde. V patek si zajdu na gyndu do nemocnice 😊 at jsem klidnější a vim co a jak😊

merope
29. lis 2022

@ivivi Pokud je vidět gestační váček, tak je mimoděložní vyloučeno. Spíše je otázkou, jak je řešený prvotrimestriální screening, protože z 10tt se už pak v Praze nedá objednat kvůli objednacím lhůtám.

somalicats
29. lis 2022

@merope Ale jasně že se dá objednat i v 10. týdnu i v Praze.

merope
29. lis 2022

@somalicats Tak to se za ty 4 roky dost změnilo. Já se zkoušela objednávat nějak jako 9+1 a vzali mě jen na IVF klinice, protože mě tam vedli jako pacientku a mírně to zvorali tím, že už když mě posílali na vlastní gyndu, měli mě chtít objednat. Všude jinde cca 4-6 týdnů na objednání.

somalicats
30. lis 2022

@merope Resila jsem to na konci roku 2020, protoze jsem posledni tehotenstvi zjistila dost pozde, a v pohode me v Podoli vzali.

merope
30. lis 2022

@somalicats Tak to je super, já v září 2018 a obří problém.

lenulinka10
autor
2. pro 2022

Ahoj holky. Tak jsem dneska zašla do nemocnice na gyndu. Tak je vše v pořádku uz byl videt i plod a pani doktorka říkala,že nejspíš vidi i srdeční akci. Jen jsme asi o týden menší. Říkala,že to vůbec nevadí,ze to měření na začátku neni moc přesné. Ze az pujdu toho 21.12,tak ze to pujde uz změřit lepe. Tak jsem klidná a uz se těším na další kontrolu ❤

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru