Hermelín ano nebo ne v těhotenství?

histerka1994
24. zář 2018

Ahoj holky jsem ve 4tt a chci se zeptat jak to je s hermelínem? Teď sem ztrestala celou krabičku a dočetla sem se že je to nezdravé? Co je na tom pravdy? Děkuji 🙂

cleer00
25. zář 2018

Normálně jsem celé těhu jedla na co jsem měla chuť. Kdyby jsi řešila vše co nemůžeš během těhu tak si celých 9 měsíců jen o vodě😃 v dnešní době je ta plíseň tak přepěstovaná, že to ani není píseň 😉

bayt
25. zář 2018

@histerka1994 Tak nezdravej hermelín opravdu není, akorát ten kdo to nejí se bojí listeriózy. Která je úplně na všem, ale u měkkých sýrů, salámů a lahůdek tak nějak víc hrozí její pomnožení. Já jsem osobně v těhotenství nejedla jen syrové maso (vyjma sushi v luxusnějším podniku) a vejce. U lahůdek jsem si pečlivě kontrolovala, kde a v jaké kvalitě je nakupuju.

bayt
25. zář 2018

Nebo si dej hermelín grilovanej a máš po problému :D

martinka_33
25. zář 2018

Jedla jsem bez omezeni..

soleilll
25. zář 2018

@histerka1994 Ve 4. tt do zárodku stejně ještě nic z tvé stravy nejde, takže i kdyby ses třeba zpila do němoty, plodu to neublíží. Hermelín nejíš denně, takže o nic nejde. Já ho teda v těhotenství konzumovala jen tepelně upravený (smažený - mňam!), ale když se to nepřehání, určitě se nic nestane. Důležitý je, že máš chuť k jídlu a není ti špatně nebo ti nevadí vůně. To ale nejspíš teprve přijde, jsi úplně na začátku...

ajja87
25. zář 2018

Já teda jedla všechno, vůbec jsem nestudovala co můžu,treba mě teď udivilo, že se nesmí tavený sýr,ten jsem jedla celé tehu a i pri kojení... samozřejmě jsem nejedla tatarák,suhsi apod.ale to nejim běžně, takže mi zo nevadilo.Hermelin běžne...ono kdyby jsi to všechno studovala,tak můžeš byt tak podle vseho na suchých rohlikach a to nemluvím o tom, že by jsi se nenajedla kdo ví jak dlouho, když pak ještě budeš přemýšlet co jíst a nejíst při kojení (tam jsem tedy byla obezřetnější)

ai30
25. zář 2018

Jak pise soleilll, ted je jeste to propojeni minimalni, takze to miminko neni v takovem nebezpeci, i kdyby se neco stalo.

Ale ty rady jako 'vseho s mirou' a 'moc to resis, ja jedla vsechno a mam zdrave dite' jsou fakt tak postavene na hlavu, ze na to ani neni slov. Muzes byt tehotna dvacetkrat a kazde tehotenstvi jist vylucne jen nivu a tatarak a nemusi se ti nic stat. A naopak si tu nivu muzes dat jenom jednou a muzes tu listeriozu z toho chytit. Ma to stejnou logiku, jakoby ti tady zenske radily, ze v aute se nemusis pouzivat bezpecnostni pas, protoze ony ted zrovna jely autem na navstevu za tetou Jarcou a nebyly pripasane a nic se nestalo, tak jako co jako.

Urcite choroby jsou v tehotenstvi proste nebezpecne, proto se varuje pred moznymi zdroji nakazy. To riziko nakazy je minimalni a da se jeste snizit tim, ze dbas na cerstvost a zdroj toho, co jis, ale proste neni nulove, tak si musis sama zvazit, jestli ti to za to stoji nebo ne.

elisija
25. zář 2018

já bych to v těhotenství nedala, mě by to smrdělo :D

klosnice
26. zář 2018

Taky bych se nijak nestresovala... stresovala bych se kdybych si nneco neustale zakazovala. Dej si na co mas chut a uzivej si to ! 🙂

verinikki
26. zář 2018

Nejde o to, že je nezdravý, ale jedná se o lahůdkářské zboží - měkké sýry, šunka, saláty i špatně umytá zelenina - může obsahovat listerii... ta je v těhu fakt hnus, následky se mění podle stáří miminka, ale jsou tedy vážné až fatální vždy☹
Jinak je fakt, že by člověk nakonec mohl jíst jen málo věcí zcela bez rizika, ale spíše jde o to, riziko minimalizovat.
Syrové maso vůbec, vše pečlivě omýt, šunka a sýry minimálně, co jde zapéct, atd.

kuliseks
26. zář 2018

Jedla jsem v těhu 😉 podle doktorek dvou je to fáma po internetu kvůli nějaké jedné situaci, která byla jednou kolem listeriozy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru