Hledám práci a jsem těhotná. Vezmou mě?

andy_
6. led 2020

Ahoj maminky,
momentálně jsem nezaměstnaná a zjistila jsem, že jsem těhotná. Samozřejmě si aktivně hledám práci a absolvovala jsem i několik pohovorů. U každého zaměstnání však vyžadují před nástupem lékařskou prohlídku. Co mám teď dělat? Když zjistí, že jsem těhotná, tak mě nepřijmou a bez práce být taky nemůžu:( Prosím o radu. Děkuji

nanyh
6. led 2020

@andy_ Na těhotenství ti nepřijdou během lékařské vstupní prohlídky. Tam se dává zkumavka moči vyloženě na drogy 🤷🏼‍♀️

jjasmina
6. led 2020

@andy_ jj při vstupní prohlídce to asi nepoznají, ale v zájmu dobrých vztahu je vždy dobré i se zaměstnavatelem jednat na rovinu, navíc je tam zkušební doba.. Tady je asi každá rada cenná no :(

andy_
autor
6. led 2020

@nanyh Já právě myslela, že dávám zkumavku moči a z toho hned poznají. Tak to by mohlo projít. Děkuji

andy_
autor
6. led 2020

@jjasmina bojím se, že když to přiznám, tak mě nikde nevezmou :(

jjasmina
6. led 2020

@andy_ jj to samozřejmě chápu, navíc je tam ta zkušebka, většinou tři měsíce.. a v tý zkušebce zase muže ukončit pracovní poměr a to asi kdykoliv , tak aby pak nebylo zase dusno, že ste to zatajila :( Ono i hodně záleží, jak těhotenství budete snášet, nepřeju vám, abyste to měla jako já, já zvracela i dnes a to jsem na začátku 35tt

nanyh
6. led 2020

@andy_ A jedná se o jakou práci, zda se mohu zeptat. Směny nebo jak?

sayast
6. led 2020

@andy_ já byla v práci 2 měsíce brigadne když jsem zjistila že jsem těhotná, to bylo v červenci,v září jsem měla podepisovat smlouvu. Byla jsem upřímná a hned to přiznala abych jim dala možnost. Ocenili to, smlouvu mi přesto dali. Já slíbila že pokud to půjde,budu chodit do Vánoc,což jsem splnila. Situace trochu jiná, ale ne všude tě okamžitě vyhodí. Nárok na PPM mi sice bohužel nevznikl, ale aspoň mohu být na PN

mamio
6. led 2020

@andy_ no pokud to přiznás, nikdo te nevezme, vlastní zkušenost...

te_reza
6. led 2020

A není blbý takhle na chvíli někam zalíst?co jen nějaká brigáda?

andy_
autor
6. led 2020

@jjasmina tak ono asi záleží na zaměstnavateli. A toho se právě taky bojím, jak to budu snášet. Protože zatím mi je teda dost zle :( Děkuji za pozitivní zkušenost

jjasmina
6. led 2020

@andy_ Já jsem to nedávala, ale zase někomu je, jako kdyby ani v tom nebyl, hold každej to snáší jinak

andy_
autor
6. led 2020

@nanyh Předtím jsem pracovala v kanceláři normálně po-pa. Ale teď nemám čas si vybírat. Obešla jsem hlavně obchoďáky a hledám prodavačku/pokladní. Směny mi nevadí ale pouze noční určitě nechci.

andy_
autor
6. led 2020

@jjasmina Toho se právě bojím, že někam nastoupím a nakonec to nebudu zvládat a stejně budu muset odejít. Nebo vůbec nevím co budu dělat:(

andy_
autor
6. led 2020

@mamio Bohužel si to tak myslím :( A co si dělala?

andy_
autor
6. led 2020

@te_reza To vůbec nevím jak bych řešila. Momentálně jsem na úřadu práce a potřebuji smlouvu

te_reza
6. led 2020

@andy_ no jestli ti jde o mateřskou, tak tu dostaneš po odpracovaném roce mám dojem a to mít stejně nebudeš

andy_
autor
6. led 2020

@te_reza teď přesně nevím, ještě se na to podívám. Myslela jsem, že je to odpracovaný rok za poslední dva roky (což bych splňovala)

jjasmina
6. led 2020

@andy_ 270 dní odpracovaných během dvou let a myslím, že i plný pracovní uvazek

andy_
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
andy_
autor
6. led 2020

@te_reza Našla jsem to. Je to jak jsem psala. Takže pokud bych teď normálně nastoupila na HPP, tak mám nárok. Jen zaměstnavatel z toho určitě nebude nadšeny :/

jjasmina
6. led 2020

@andy_ Tak si měla normal hlavní pracovní poměr tak se vejdeš snad

andy_
autor
6. led 2020

@jjasmina Už jsem to našla. Je to tak. Jen zaměstnavatel z toho určitě nebude nadšeny :/

andy_
autor
6. led 2020

@jjasmina Normálně jsem pracovala na HPP. Takže pokud teď nastoupím do práce opět na HPP, utajím těhotenství během zkušební doby, tak by to mělo vyjít. Počítám, že zaměstnavatel nebude rád :(

monaaaaaa
Autor odpověď smazal
Zobraz
nanyh
6. led 2020

@andy_ Pokuď jsi na začátku těhu a chtěla bys jít na prodavačku, tak proč by ne. Pracovat můžeš. Stejně ti dají nejspíš smlouvu na dobu určitou, tak bych to riskla a jen teď neoznámila. Až po zkušebce😊

jjasmina
6. led 2020

@andy_ No uvidíš jak bys to stejně v obchodaku zvladala, my tam chodily na dvanactihodinové směny

krupka3
6. led 2020

Ja jsem ani nikde zkumavku moci nedavala, jen mi zkouseli zrak, sluch, zmerili tlak a zeptali se, jestli jsem ok. A zamestnavateli bych to urcite nerikala, neni to tvoje povinnost a nikdo te nenecha projit zkusebkou. Kdyz budes mit stesti, budes mit bricho jako ja a zkusebkou projdes i v upnutem tricku. Ale byt tebou hledala bych neco okamzite.

andrejjda
6. led 2020

@andy_ kamarádka byla ve stejne situaci. Nikdo se ji neptal zda je těhotná a nikdo to nezjistil. Většinou na těchto prohlídkách ,kontrolují zrak,tlak a tak.

mamio
6. led 2020

@andy_ nastoupila jsem do práce kde to skrývala a pak me vyhodili ve zkušební době,, bez udání důvodu "...břicho bylo jaksi uz vidět, ikdyz jsem nosila volný oblečení. Tak pak se staral pritel a neboť jsem předtím byla živnostník a následně byla na úřadu práce dostala jsem jen rodicak.

andy_
autor
7. led 2020

@nanyh risknu to. Šlo mi hlavně o tu prohlídku🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru