Jak zdravě zatočit (nebo zmírnit) s těhot. nevolnostmi?

happylenulka
14. říj 2014

Před 5ti dny mi začal sedmý týden těhotenství... do konce 6. týdne mě jen šíleně bolela prsa a byla jsem unavená. Před pěti dny jako když utne a nyní mi je pro změnu celý den na zvracení, ale nezvracím... Prostě jen ten pocit. V práci je to na prd - to se těžko tají... včera jsem to v práci jakž takž zvládla, ale dnes jsem si vzala dovolenou a jsem doma, protože jsem nebyla schopná ani vstát z postele ☹

zatím střídám umebošky (ale víc jak 1 denně brát nechci) a sušený nekandovaný zázvor a těhotenský čaj... máte ještě nějaké zdravé tipy? Nemám ani pomyšlení na jídlo... ale každopádně to nechci řešit nezdravým jídlem, bílým pečivem, coca colou apod. co jsem tu našla v tipech.... poradíte mi něco zdravého co zabíralo? díky moc

macawild
14. říj 2014

@happylenulka jsem na tom podobne jen mam doma 1,5 leteho raubire a od toho si dovcu vzit nemuzu 😝 mne pomaha upijet husty dzusy...hruskovej broskvovej a pod. a taky jist lehky jidla...hodne salaty, musli s jogurtem a tak, ted v nedeli jsem varila pro rodice svickovou a myslela jsem, ze to nedam 😖 ale z my zkusenosti je dulezity uplne nevyhladnout, sice taky nemam na jidlo ani pomysleni, ale kdyz se nenajim, tak pak mi je jeste hur, takze je dobry do sebe neco dostat i kdyz je to jen jabko nebo mandarinka...minuly tehu jsem frcela na pomelu, tak uz se tesim az zacne sezona 😀 vydrz, uz jen par tydnu 😉

daskagal
14. říj 2014

Zkus dětskou colu, vyštěrchat bublinky, zamrazit a cucat ještě před snídaní. Tip od porodní asistentky a jediné, co mi pomohlo. Pak ješte Nobilis Tillia mají inhalační tyčinku proti nevolnosti. Koupila jsem ji kamarádce, která je těhotná a strašně jí prý pomohla.

veruska007
14. říj 2014

Mně na nevolnosti kupodivu trochu pomáhalo Renie, těhotenská lízátka jak ve kterém těhotenství. U posledního mi bylo zle 6 měsíců. Pomáhalo mi extrémně kyselé pití, vychlazené a po doušcích - vodu s velkým množstvím citronové šťávy, ty nejkyselejší džusy. Občas jsem chodila olizovat citron z ledničky.

monunkaaa
14. říj 2014

Mě doktor u nevolností říkal, že nemám řešit, abych jedla zdravě, ale sníst cokoli, co můj žaludek přijme.. Třeba musli, semínkatý pečivo, to bylo totálně nemyslitelný, z pečiva šla jen bílá houska.. A stejně mi na ty nevolnosti nezabralo nic - do konce 13. týdne jsem zvracela i 10 - 20 denně, fakt úžas s tím chodit do práce.. Teď už pokud nemám hodně silnou migrénu, tak zvracím obvykle jen 1 x denně ráno..

luciene1
14. říj 2014

Mě nevolnosti začaly v 8.týdnu,trvaly cca do 12.tt. Nezvracela jsem ani jednou,ale celý den mi bylo zle,jídlo jsem nemohla ani vidět,ale jediné,co mi fakt pomáhalo, přemoct se a pořád trošku jíst,nikdy nebýt hladová. Stačilo mi dát si 2-3 piškoty,kousek jablka,melounu,rohlíku a bylo to hned lepší. Hodně jsem si frčela na jahodách.Nenajedená jsem vůbec nevylézala z postele,jen jsem se probudila,už jsem do sebe soukala piškot,i když to moc nešlo,zvedal se mi žaludek,za chvíli mi bylo líp. Ale opravdu mi to pomohlo.

pppxx
14. říj 2014

Me nepomohlo nic, bylo mi zle skoro cele tehotenstvi.
Dobre je pry mit suche susenky u postele a jeste pred tim nez se vstane si jednu, dve vzit na prazdny zaludek.
Ale me ani toto nefungovalo

milmic
14. říj 2014

Já jsem těhotenské nevolnosti zažila třikrát, ve velkým a můžu říct, že mi nepomohlo nic, jenom kapačka v ruce. A taky změna prostředí. Pokud máš možnost, zkus se k někohmu nasáčkovat, změna pachů a vůní může pomoct dost, člověk přijde na jiné myšlenky.
Někomu pomáhají zázvorový lízátka, někomu Emesin (jakýsi přírodní prostředek se zázvorem), někomu homeopatika. Uvádí se ledová kola, mátový čaj, kostka ledu do pusy, zmrzlina, nealkoholické pivo. Někomu vadí prázdný žaludek, takže musí jíst každou chvíli, někomu pomůže něco sníst než vstane z postele.
Já v takto na začátku těhotenství nesnesu mléko a mléčné výrobky a pečivo, vlastně jím pořád obědové jídlo, polévky. Vadí mi kyselé.
asi bych zkusila neřešit zdravé / nezdravé jídlo, já jsem na jídlo docela pedant, ale v každém těhotenství jsem přežívala na něčem šíleným. Třebas poprvé jsem jedla hamburgery u mekáče a přitom tím neuvěřitelně pohrdám.
Držím moc palce, aby jsi našla něco, co pomůže právě Tvému tělu!

jaaanic
14. říj 2014

No taky nevím co??? Mě nezabíralo vůbec nic...ani piškoty u postele (za ně jsem byla ráda že jsem měla ráno aspoň co vyblut🙂,ani zázvor, homeopatika, Coca-Cola...prostě všechny doporučovaný metody nezabíraly. Bohužel moje rada to je vydržet...já sem trpěla měsíc a půl s tím že jsem ve finále zvracela i 3x denně a to se fakt nedalo. Beru ten začátek těhu jako očistec a ten kdo napsal či řekl že těhotenství je nejkrásnější období ženy...to byl určitě chlap 😀

nissi
14. říj 2014

Mě bylo taky špatně celý dny a neměla jsem vůbec na nic chuť. Nejhůř mi bývalo cca v 19 hod, kdy mi bývalo vysloveně na zvracení a někdy tomu tak i bylo, jinak do té doby žaludek jako na vodě. Každý den. Tohle období jsem přežila prakticky o suchých rohlíkách (skončilo mi to v cca 14. tt), protože jsem do sebe nic jinýho nedostala. Občas jsem si k tomu dala rajče nebo jen rohlík s pomazánkovým máslem. Doporučuju zázvorový čaj s citronem (ale ne čerstvý zázvor - ten je hodně silný). Normálně pytlíkový, 2 sáčky do cca 1 l vody - to mně pomohlo hodně. Hlavně jíst každé 2 hodiny! To je základ! Přeju hodně síly, říkala jsem si, že druhé těhotenství už nechci. Ted je mi ale dobře a už plánujem druhé (a to ještě není venku to první) :D

lucieandrlova
14. říj 2014

Mně pomáhal Mamma good. Prodává se v lékárně - doplněk stravy. Ale je to už skoro 4 roky, tak nevím, jestli se ještě prodává...

mariyanka
14. říj 2014

Mraženým (zmrzlina, míša) se odkrví žaludek a nevolnost poleví. Já jsem nezvracela, ale strašně mě bolel žaludek, jedla jsem jen pomeranče a jogurty, nic jiného jsem nemohla. Hodně sil🙂

veru22
14. říj 2014

Zrovna dnes jsme na to vzpominaly s kamarádkou a ta mi říkala, ze ji vždycky pomohlo pivo 😀 Samozrejme treba jen decka, dvě 🙂

takarazestinusakur
15. říj 2014

Mě pomáhaly citrusy (pomeranče, grepy a citróny) jsem konzumovala ve velkém a později mi bylo nevolno jen, když jsem se nenajedla...

dezyre
15. říj 2014

Mě malilinko na chviličku pomáhala jemně perlivá ledová matonka, občas jsem si dala cocacolu. Jinak nepomáhalo nezdravé jídlo, zdravé jídlo, prostě po všem mě bylo zle. Ať jsem snědla broskev, švestku, banán, rohlík.. no byli to šílený nevolnosti, ale nezvracela jsem ani jednou. Trošku mě pomáhalo si lehnout na bok. Přešlo to až tak v 18 tt :/ ..

happylenulka
autor
16. říj 2014

tak mě nakonec nechala doktorka doma, abych byla v klidu a napsala mi homeopatika, který prý určo zaberou. tak vyzkouším a dám vědět ;)

viiikousek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
betulinka1
21. říj 2014

Tak já jsem 7+2, napřed pomáhalo všechno trochu, pak vůbec nic, zvracela jsem tak 20xden, možná i víc, ani nevím. A teď už jsem týden v nemocnici na infuzích. To fakt pomohlo 🙂, tělo se docela zklidnilo a chystám se domů. Protože mám divokého 2,5 letého kluka, tak to bude nářez. Mimi jsme plánovali, docela se těšil, ale už chce radši bagr ;).Tak se držte!

happylenulka
autor
26. říj 2014

tak hlásím, že je to jak na houpačce... jeden den mi trošku zabere zázvorový čaj, druhý den se mi z něj chce zvracet atd... pořád se mi chce zvracet, ale naštěstí nezvracím, hodně piju a daří se mi i jíst... sice je to ve stylu celozrnných rohlíků, ovoce, polévky atd:... ale jím...
jsem v 9. týdnu a modlím se, aby mě to do konce trimestru pustilo, páč už to trvá 14 dnů a jsem z toho úplně vyčerpaná... nevolnosti mám nonstop celý den...

bbn
26. říj 2014

@happylenulka ač jsem naprostý odpůrce coca-coly a podobných limonád, tak v začátcích mých 2 těhotenství jsem ji musela vzít na milost, bylo to to jediné, co jsem mohla pozřít aniž by se několikrát za den pozvracela. Možná ti pomůže vědomí, že coca-cola byla původně vyvinuta pro zdravotní účely - jako žaludeční sirup právě pro mírnění žaludečních nevolností, teprve později se z ní začala vyrábět limonáda. To, že si během prvního trimestru dáš každý den několik doušků coly tebe ani tvé miminko rozhodně nepoškodí, naopak ti pomůže.

happylenulka
autor
26. říj 2014

@bbn colu jsem zkoušela, efekt žádný... tak jsem ji s radostí vylila zbytek do záchodu... přeci jen cukr a kofein miminku dávat nebudu ;) ať si říká kdo chce co chce... 🙂

craki
26. říj 2014

Mi bylo spatne cca mesic - 6-11 tt.. to jsem jidlo nemohla ani videt. Nezvracela jsem ale nemela jsem na nic chut.. V nejhorsich dnech jsem zila na piskotech a pomerancove stave... Citrusy a jablka jsem mohla celkem casto, pozdeji i hroznove vino...
Nejhoris ale bylo, ze jsem nemohla skoro vubec varene jidlo... A to co jsem snedla jeden den jsem nemohla druhy den ani videt... Kazdy den jsem se courala do obchodu a kupovala max 3 veci co by zrovna dneska sly... A pokazde to bylo fakt neco jineho 🙂 Pozdeji jsem zacla na omackach, ale maso jsem dala manzelovi... Maso obecne nemusim doted...
Dr mi rekla, ze je to v poradku, ze si telo zvyka na nove hormony a ze si zvykne.. A ze nemam nerit zdrave nezdrave jidlo.. Ze mam byt rada ze nezvracim a mam jist co zrovna jde, ikdyz je to kure z KFC 🙂

terlis
30. říj 2014

Ahoj maminky, přidejte se do mé poradny: https://www.modrykonik.cz/group/6751/, kde jsme zrovna nedávno těhotenské nevolnosti probírali a je tam mnou uvedený seznam, který těhotenské nevolnosti pomůže zlepšit. Jistě si tam každá najdete něco pro sebe a mě se můžete ptát na cokoliv budete potřebovat.

happylenulka
autor
9. lis 2014

tak po 5ti týdnech těhotenských celodenních nevolností mohu potvrdit, že nezabírá nic... alespoň ne mě... jeden den mi udělá dobře, když mám něco v žaludku, druhý den mi i kousek pečiva vyvolá zvracení. jediné co mi trošku pomohlo, tak to, že mi manžel koupil kofolu a já si vždy po jídle dala jeden lok... dost jsem to ze začátku odsuzovala, ale teď jsem za to ráda, že alespoň po tom loku kofoly hned nezvracím a udržím tak jídlo v žaludku ;) a musím teda říct, že nejhorší nevolnosti jsou od začátku 11. týdne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru