Jaké jste zvolily těhotenské vitamíny?

keny123
4. pro 2015

dotaz..jaké jste zvolili těhu vitamínky pro první trimestr?vím pár dní že jsem těhotná... mám již dva kluky a to jsem zobala calibrum babyplan... ted uz se moc nevyrábí ale sehnat se dá... zatím beru jen kyselinu listovou dr max.... doporučujete mi ještě něco nebo to stačí?chci pro miminko to nejlepší..a nekde jsem zde i četla že někdo tu kys.listovou nedokáže vstřebat takže je to jakoby nic nebral.... tak bych prosila vaše názory. děkuji

majovasnazilka
4. pro 2015

Za mě Femibion, protože listovku neumím štěpit, zjistili mi to na genetice. Brala jsem ho už pár měsíců před otěhotněním. 🙂

dada_88
4. pro 2015

Jak píšeš s tím, že někdo ji nevstřebává, tak to se prý stává často (říkal mi to pan dr.na gynekologickém oddělení v nemocnici), takže já kvůli tomu beru Femibion (myslím, že 30 tablet za cca 330 nebo tak nějak) , ať mám jistotu, že má mimčo vše potřebné, začala bych ale brát co nejdřív,kys.listovou bys měla začít totiž brát před otěhotněním alespoň 3 měsíce..

Metafolin
Až 50% žen kvůli vrozené snížené aktivitě enzymů nedokáže v těle přeměnit kyselinu listovou na aktivní formu, kterou je tělo schopné využít např. pro dělení buněk. Proto firma Merck přišla na trh s úplně novou látkou nazvanou Metafolin, díky níž si každá žena dokáže vytvořit optimální hladinu aktivní kyseliny listové (tzv. folátů) v těle. To je důležité zejména v období plánování těhotenství, v průběhu těhotenství a při kojení. Metafolin je součástí přípravků určených právě pro toto období.

Pro ženy plánující těhotenství až do 12. týdne těhotenství je určen Femibion 800 s obsahem metafolinu, kyseliny listové, vitaminů a jódu.

hodbodova
4. pro 2015

Já před otěhotněním a do 13tt brala Femibion 1 a teď beru Femibion 2. Určitě doporučuji, měla jsem hrozné těhotenské nevolnosti a Femibion jsem udržela 🙂 Navíc mám špatné stravovací návyky teď v těhotenství a skoro na nic nemám chuť a když mám chuť,tak to jsou nezdravé věci, tak dávám prckovi a sobě vitamíny alespoň takhle 😀

verunka2292
4. pro 2015

Ahoj 🙂,já před otěhotněním brala asi měsíc listovku a pak hned jak jsem zjistila těhu beru GRAVITAL.Je vhodný pro všechny trimestry,není drahý a není mi z něj zle 🙂.Doporučili mi ho i v lékárně 😉.

pincola
4. pro 2015

Chytré miminko Superfolin, levnější alternativa Femibionu🙂

alicie_k
4. pro 2015

Femibion 🙂

sarka91
4. pro 2015

Taky uzivam femibion

zerog
4. pro 2015

Femibion a beru i další doplňky stravy, které nejsou ale určeny výlučně pro těhotné, ale v těhu je beru.

honeysun
5. pro 2015

Femibion 1 a dobiram Nosifol.

keydance
5. pro 2015

Chytré miminko a GS Mamavit 🙂

marketaryzi
5. pro 2015

V prvním těhotenství Femibion, teď jsem brala Mamavit, ale bylo mi po něm hrozně zle... Já chytrolína jsem si hned koupila balení na 3 měsíce ☹ cca od 20. týdne už nic.

uzsezasenudim
7. pro 2015

žádné.. O_o a je nám hej. Jsme oba celou dobu těhotenství zdraví a bez komplikací.

nicotka
10. pro 2015

Gs mamavit

sandi777
10. pro 2015

Elasti-Q

niikkola
11. pro 2015

Ahoj, ja uzivam ten calibrum babyplan !yslim ze je tam vse co ma mimco mit☺

irennn
11. pro 2015

U prvního femibion u druhého ted chytré miminko od zacatku a pokračuji s chytrým miminkem s dha

markyska88
11. pro 2015

beru od 6tt superfolin chytré miminko na základě doporučení mé gyndr. na genetických testech mi bylo zjištěno, že moje tělo nějak neumí klasicky vstřebávat kyselinu listovou a prý takové ty obyčejné vitamíny s listovkou jsou v mém případě úplně zbytečné. tři měsíce před těhu jsem zobala klasickou listovku za pár kč z obchodu a v mém případě to prý bylo bez efektu. ten superfolin by měl být přímo uzpůsben svým složením pro ženský, co to mají s tim vstřebáváním jak já.

binki
28. únor 2016

Gravital od Joalis

weronikad
28. únor 2016

Kyselina listová, železo, ijod.

baysha
28. únor 2016

Žádné. Jím pestře se spoustou zeleniny a ovoce, to je daleko lepší než nějaké chemické bobule.

katerinka08
29. únor 2016

Ahojky, jsem v 7. tt a dr. mi doporučila Femibion. Je v něm látka, která pomáhá správně vstřebávat tu důležitou kyselinu listovou. 😉 A všem v nemocnici, když řeknu, že beru Femibion, tak mě chválí a ať ho beru dál. 🙂

samaber
29. únor 2016

Za mě femibion, brala jsem ho 3m před otěhotněním a do 7. měsíce. Je tam látka, která pomáhá vstrebavat kyselinu listovou, gynekoložky jsem se z vlatní iniciativy ptala, a údajně poruchou vstrebavani kyseliny listové trpí dost žen. Pak je celkem jedno, jestli sníš kilo zeleného denně, pokud s tímto budeš mít metabolicky problem, takže pokud chceš brát tak bych doporucila tyto, jestli nechces, tak pestou stravu
u prvního jsem brala calibrum baby plan, syn se narodil nemocny
u druhého už ten femibion a treti taky

miiisaaa
29. únor 2016

Femibion na začátku i teď (25tt)

barumat
29. únor 2016

Na doporučení dvou kamarádek Femibion 1 a 2, jedničku jsem brala poctivě, dvojku už tak nějak pokud nezapomenu. Jsem spokojená, on mezitím podle mě moc velký rozdíl není, spíš v těch pomocných látkách třeba, někdo po některých zvrací, nebo má špatnou pleť, chce to vyzkoušet 😉

Jinak pestrá strava je samozřejmě základ, hodně ovoce, zeleniny, bla bla, ale ta listovka je fakt důležitá a jen stravou se to dohání blbě, zvlášť když jsou třeba nevolnosti a tak. Navíc ve Femibionu je listovka už naštěpená, takže jí vstřebá i ten, kdo má nedostatek nějakýho enzymu pro štěpení kyseliny listový.

nurmisur
29. únor 2016

V prvním trimestru Femibion 1 a do druhému mi gynekoložka doporučila nic nejíst, pokud nechci mít 4 kilové dítě. Prý je to hlavně marketing...

ludul
29. únor 2016

gravital a na doporučení gynekologa a vše ok 🙂

autumn11
1. bře 2016

ja som brala Prenatal od Jamieson v prvom trimestri. Potom už len železo kôli nedostatku.

konik_mischel
19. bře 2016

ahoj, teď na 1. trimestr na doporučení Femibion a pak pojedu už jen obyč listovku.

tamuska26
20. bře 2016

Ahoj, ja jsem zacla uzivat Fertiprona na doporuceni doktorky. A jeste k tomu i listovku do konce prvniho trimestru.

pilisecka
22. bře 2016

Za mě Femibion 🙂 Brala jsem ho už před otěhotněním, žádné vedlejší účinky 🙂 Alespoň u mě ne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru