Jmenujete se Kristyna/Veronika nebo Vaše dcery?

aksil_e
24. dub 2020

Hezky den, maminky.
Zvazuji jmeno pro treti holcicku. Favorite jsou Veronika, Kristyna, Katerina. (Byly i Marketa a Aneta).
Jste se svym jmenem / vyberem pro dceru spokojene?
Tapu hlavne u Kristyny, coz bylo moje TOP jmeno od detstvi, ale vsem dospivajicim a dospelym pak kamaradi/kolegove rikaji Kiki nebo Tyno. Ta krasna varianta Kristyna (vyjma skoly a oficialnich osloveni) pak neni vubec pouzita. Nejak se nemuzu ztotoznit s tom, ze bych mela doma Kiki nebo Tynu a nevim jestli bych sama chtela abych byla v dospelosti pro vsechny Tyna. Tak se chci zeptat vas.
To same prosim o zkusenosti s Vercou, tam je podobne ze se mi libi Veronika takovy hezky zaklad, , ale vsichni pak rikaji Verca a to nevim no.

Dekuji za zkusenosti

Sem začni psát odpověď...

veronika_aki
24. dub 2020

Jsem Veronika, nesnasim, kdyz me tak nekdo oslovuje 😀 taky asi záleží na kterou slabiku je dany duraz, ale jedna kolegyne z práce moje jméno vyslovovala vazne hrozne. Pro mamku jsem porad Verunka, jinak proste Verca a Veru. Jedna jedina osoba mi rikala Niko, to bylo fajn. .. A ještě jeden clovek mi rikal "Verono".. To mi prislo vazne originalni a vlastne docela hezky 😀

qistyna
25. dub 2020

@aksil_e ahoj, jsem Kristýna a své jméno mám velmi ráda. Oslovení Kiki mi snad nikdy nikdo nerekl a Tyno mi zacali rikat az v dospelosti a to na muj popud, protoze se mi to libi a tak jsem se tak predstavovala (navrhovala osloveni). Jinak mi cele detstvi rikali Kristy nebo Kristynko/Kristyno. Zalezi jak podle me rodic dite predstavi a jak sam ho oslovuje, okoli se pak tomu prizpusobi. Znam Alexe a Alexandru, kterym nikdo nikdy nerekl Saso a uz jsou v puberte.
Za 14dni se nam ma narodit miminko (nevime zda kluk ci holka) a kdyz to bude holcicka, bude to Katerina. Pritel chtel jmeno po me, ale i kdyz ho mam velmi rada nejak si nedokazu predstavit, ze bych svym jmenem oslovovala sve dite.
Naopak se mi na Tvych navrzenych jmenech libi to, co jsme my povazovali za dulezite a to je to, ze se da vytvarovat jak chces (hodne osloveni) a samo dite si v budoucnu vybere, co se mu libi a jak chce oslovovat.

baraskaska
25. dub 2020

Mam doma kristynku. Rikame ji Kiki nebo Kíďo ve skolce Týnko. Mně se jmeno libilo uz jako diteti takze se mi libi i ted 🙂

kiitaa
25. dub 2020

Jsem Kristyna, doma mi odmala rikali Tyno a mam to rada. Nemam rada Kiki, taky vzdycky rikam, ze je to pro me tlustej jezevcik. Hodne mi lidi rikali a nekdo jeste rika Kristynko, protoze i ve 30 vypadam na min a jsem drobna, tak to nejak evokuje - a tu zdrobnelinu moc nemusim. Rodice manzela rikaji Kristyno, nejaky kamaradky Kristy.

marcicek84
25. dub 2020

@aksil_e mame Anetku a rikame nebo ostatni ji rikaji Anetko,Aneto,Any....Anet jsem moc neslysela ale i to mi prijde v poho,ona je taky myslim spokojena...

kukysenemyl
25. dub 2020

@aksil_e Ahoj, já jsem Kristýna a většina lidí mi říká Kristýno nebo zkraceně Kristý. Se jménem jsem spokojená, přijde mi, že je hezké pro dítě (Kristýnka) i pro dospělou jako "oficiální" jméno. Různé Kikiny, Kýti a podobné paskvily také nemám ráda, stejně jako oslovení Kristo, ale stává se mi minimálně, že by mi tak někdo říkal. Týnko mi říká mamka, nevadí mi to. A Veronika se mi líbí taky, ale všem se říká Verčo, tam je to jasný.

aksil_e
autor
25. dub 2020

@aksil_e EDIT:
Kdyby se ozvala nějaká majitelka jména Kateřina, tak taky budu ráda 🙂

flowerkacrochet
25. dub 2020

@aksil_e jsem Kristýna a nikdo mi tak neříká krom učitelek ve škole nebo v práci atd...
kamarádi mi říkají Kikuš, Kikina, Kíťa i ta Týna :D

martiina_k
25. dub 2020

My máme Kryštofa a když mu kolegyně řekla Kiko, tak jsem se taky oklepala. Mám jednu hodně dobru kamarádku Kristýnku a říkám jí Kristýnko, nebo Kristý. Veronik moc neznám, ale ty co znám, tak jsou Verči, pokud je to malé dítě, tka Verunka. Jinak mě se moc líbí ten základní tvar Veronika, nebo Veronička. Jinak kdybychom měli holčičku, byla by to Kristýnka a Verunka a Kačenka byly hned v závěsu 🙂

Já jsem Veronika a jsem zcela spokojená 🙂

veronika0209
12. kvě 2020

@aksil_e Ahoj, nesnáším , když mi někdo říká Verco a všichni to ví a tak mi říkají Veroniko nebo Veru. 😉 To jméno má moc pěkný význam.

veruska007
12. kvě 2020

Jsem Veronika a jsem spokojená. Jako malá jsem byla Verunka, později Veruška/ Beruška, Veru, Veruš, na Verču jsem si zvykla a nevadí mi. Nelíbí se mi Veruna a Nika.
Jelikož mi táhne na 40, začínám se podepisovat Veronika.
Jméno mám ráda, líbí se mi, že má dost variant pro každý věk.

verdos
12. kvě 2020

Jmenuju se Veronika, úplně jsem nesnášela, když mi někdo říkal Veroniko, všichni mi říkali Verčo, to jsem tak nějak snášela, cítila jsem, že to není ono. Jedna kamarádka mi říkala Veroni, jedna zahraniční dopisovatelka (pen pal) mi psala Veronilia, to se mi líbilo, vzniklo to tím, že jsem napoprvé své jméno trošku naškrábala a ona to špatně přečetla 🙂 - pak jsem jí to vysvětlila, ale Veronilia se mi tak líbilo, že to po zbytek dopisování to tak stejně zůstalo. Teď relativně nedávno (před pár lety jsem se nechala svými kamarády oslovovat Veru, takže Verčo už mi říká opravdu málokdo a pro všechny jsem Veru, resp. Weru (příliš mnoho Veronik na vsi a v komunitě - souvisí to s mojí přezdívkou a podpisem, snadno to z toho vzniklo pro rozlišení). Významově je to jméno pěkné a teď už jsem se svým jménem spokojená. Pro své dítě bych ale volila nějaké jiné :D.

bonavoxa
12. kvě 2020

Jsem Kristýna, to jméno je významově úžasné. Ale chvíli jsem si na něj zvykala. Zdrobněliny jako Kristýnka, Kristýnečka jsou super. Přezdívka Kiki se se mnou táhla celé dospívání, i když jsem se vždy ohrazovala, že je jak pro fenku. Ale zvykla jsem si. Týno mi říkali v Praze, tady mi říkají Kristýn, Kristl. Jediný problém je vždy v tom, že všude vždy musím hlásit, které y/i je první a které druhé. A i tak to někdo dokázal napsat jako Krystína, apod.
Ale křtěná jsem Kristýna Kateřina. To se sice nikde nepoužívá, ale ta kombinace se mi líbí.

veronikajanova
24. kvě 2020

Já jsem Veronika a mám sestru Kristýnu, a to jméno miluju.

veronikajanova
24. kvě 2020

@veronika0209 jj, oslovení Verčo nesnáším..

dayella
24. kvě 2020

@aksil_e Co jiná varianta Veroniky - > Berenika? Švagrová je Kateřina, říkám ji Katko nebo Kači, sestřenice je Kristýna, jako menší jsme ji říkali Tyčino, ale to protože si to tak sama jako malá zkomolila, teď je pro nás Kristýna, sestra je Berenika (Beri, Beru, Berunko), a Veronika je Verča.

penny87
24. kvě 2020

@aksil_e jsem Veronika, se jmenem jsem spokojena. Zakladni tvar teda nemam moc rada, ake rikaji mi tak jen pro oficialnich prilezitosti (skola, prace). Nejvic mi rikaji Verco, klasicky. Behem zivota uz jsem byla Verunka, Verka, Veru, Verus, Veruna, Veruska. Pro tatu jen Nika. Segra je Katerina, nejvic se ji rika Kata, Katka nebo ji oslovujeme Kaci. Kamaradka Kristyna je pro vetsinu Kristy nebo Tyna. U vsech zminovanych jmen je fajn, ze tech variant je mnoho, i holcicka si pak bude moc vybrat co ji bude nejvic vyhovovat 😊

lucca35
30. čer 2020

Já mám dceru Annemarie, ve škole ji říkají Aničko. Těžko ovlivnit,jak kdo které jméno bude používat. Sama si na Anička zvyklá natolik,že Annemarie používá jen v dokumentech a pisemkach

hanulkaha
30. čer 2020

Ja mela pro holcicku dlooouho vybrane jmeno Veronika, ale po nejake dobe jsem od nej upustila. Jednak proto, ze mame pomerne dlouhe prijmeni a potom se mi prave nelubi to, ze by ji kazdy rikal Verco... Ale zacalo se mi moc libit jmeno Tereza 😊 nakonec jsme nedali ani jedno, protože mame dva kluky, ale kdyby náhodou jeste prisla holcicka, nejspíš by to byla Terezka 😊
Jinak znam par Katerin a ani jedne tak nikdo nerika 😕 oslovuji je Katy, Kacko, Kaci Kate (Kejt) a jedné rikaji kegynky v praci Kachno.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru