Jsem těhotná, ale podle gynekoložky "je to malé". Co teď?

janinaklinku
20. srp 2018

Dobrý večer, dnes jsem navštívila konečně svou gynekoložku a jsem v rozpacích ☹ vše probíhalo normálně, poslední menstruace 5.7. podle jejich výpočtu by mělo být něco vidět. Nejprve mě vyšetřila na tom stole, nevím jak se to nazyva, potom na lehátku do mě vrazila tu dlouho věc (omlouvám se, že neznám názvy nástrojů, ale naše doktorka to nikdy nepojmenovala). Chvíli se dívala na momitor, a potom řekla, že je to nějak malé. Jak sakra malé? Co tím myslela že malé? Samozřejmě že jsem se jí zeptala, ale ona jen že mám přijít 3.9. a že to snad povyroste. Potom 5.9. mám přijít na krev a potom mě pošle na nějaké vyšetření do Budějovic.
Myslíte, že je všechno v pořádku? Já mám strach, snažili jsme se už nějakou dobu a nechtěla bych, aby se něco zvrtlo ☹

adau
20. srp 2018

Zatim bych nejancila, mohla jsi mit pozdeji ovu a proto je "mensi" 🙂 vydrz💪

janinaklinku
autor
20. srp 2018

@adau budu se snažit, ale jsou to ještě dva týdny ☹

adau
20. srp 2018

@janinaklinku nojo, ostatnim se to snadno rika, ja vim 🙂 sama ale vis, ze stres neprospeje ani tobe ani mimcu, tak hodne sil❤

lachtanice86
20. srp 2018

@janinaklinku víš kdy byla ovulace? Kolik si teď podle ms?

janinaklinku
autor
20. srp 2018

@lachtanice86 kdy byla ovulace to nevím. A nevim jestli jsem dobře pochopila tvou otázku, ale menstruace měla přijít před dvaceti dny. Ještě se ve všech těch zkratkách a pojmech moc neorientuju ☹

werumka
20. srp 2018

@janinaklinku Tak jinak 🙂 Jak dlouhé míváš cykly? Počítáno od prvního dne menstruace do prvního dne menstruace 🙂

janinaklinku
autor
20. srp 2018

@werumka děkuju, tomuhle uz rozumím 🙂 29 dní 🙂

milisent
20. srp 2018

@janinaklinku rekla bych, ze jsi ted tak 4-5tt a to je opravdu jeste malinke. Zrovna dneska mi kamaradka poslala foto sveho utz je 4+6tt (takze paty tyden) a opravdu tam byla jenom mini pidi tecka. Takze urcite je vsechno v poradku, snaz se byt v klidu a uzivej si, ze v tobe roste novy zivot 🍀

werumka
20. srp 2018

@janinaklinku V tom případě bys měla být plus mínus 6+0 - 6+4. Máš nějakou zprávu od dr.?

lachtanice86
20. srp 2018

@janinaklinku 29dnu cykus, 20dnu zpoždění, je to tak? To by měl být už nějaký 7tt. To už by mělo něco být vidět, já měla už srdeční akci, ale třeba jsem tvé vyjádření špatně pochopila

janinaklinku
autor
21. srp 2018

@werumka to nemám, řekla jen ať přijdu v září. Tak snad to bude dobré

janinaklinku
autor
21. srp 2018

@lachtanice86 pochopila jsi mě správně, je to tak. Počkám si na to další vyšetření a snad se vše vysvětlí

9jana9
21. srp 2018

@janinaklinku nepanikařit. Mě se velikost plodu taky neschoduje podle menstruace. Ovulace byla pravděpodobně o něco déle a nás plod je o 14dni mladší, než by podle menstruace byl. Buď v klidu, užívej a v září už bude vidět víc 🙂

lnk84
21. srp 2018

Mě vycházelo těhotenství menší o 10 dní, minulé dokonce o měsíc - u mě je to způsobeno nepravidelnou menstruací. Teď jsem ve 12 týdnu a zatím je všechno v pořádku.. a to předchozí dopadlo dobře 🙂

mimiveru
21. srp 2018

Vyšetřovala tě vnitřním ultrazvukem, to je naprosto normální na začátku těhotenství 🙂 a pokud jsi na úplném začátku, malé to určitě je.... Takže tě Objednala na příště a příště se mrkne, zda už velikost odpovídá počtu týdnů 😉

janinaklinku
autor
21. srp 2018

Tak už jsem klidnější,moc děkuju za rady, teď už jen doufat a čekat 🙂

merope
21. srp 2018

máš dvě čárky na testu? Pokud ano, nezbyde než čekat a čekat ... 🙂 ... taky čekám na 4.9. na UTZ 🙂

misa357
21. srp 2018

@janinaklinku Tybrďo, co to máš za doktorku? Takové chování mi přijde hodně nešťastné a neprofesionální a to se krotím ve výrazech. Určitě fakt nepanikař, je opravdu brzy. Doporučuji ti začít se informovat o všem okolo těhotenství a později i porodu, ať víš jak a na co se ptát. A hlavně ať se můžeš informovaně rozhodovat, protože málokterý doktor ti podá dostatečné informace a tvoje gynekoložka rozhodně není pozitivní výjimka.

janinaklinku
autor
22. srp 2018

@merope mám dvě hodně slušné čárky 🙂 nejdřív teda tam byl jen takový dušík, ale při dalším už byly krásně zřetelné 🙂

kkacenkkast
23. srp 2018

Ja jsem byla kvuli krvaceni v 6 tt v nemocnici na prvnim ultrazvuku a me rekla dr. Ze tam neni nic videt ani vacek a ani dite a strašilo me mimodelozni. Za necele dva tydny jsem sla ke sve doktorce uz skepticka a najednou na utz bylo videt krasne miminko a i srdicko, jen rekli ze je o 10 dni mladsi. A ted uz mam po 1screeningu a vse je v poradku, hlavne klid🤔😂 i kdyz ja take klidná nebyla

barchen
23. srp 2018

@janinaklinku Moje Dr. neobjednava na prvni kontrolu driv nez prvni den 8t od MS. Do te doby je zbytecne cokoliv resit. Bud to klapne nebo ne. V dnesni dobe, kdy Clear Blue ukazuje jiz 2t tehotenstvi je to ale tezke, sama rika,ze dost netrpelivych maminek si ty kontroly vynucuje driv, kdy se kolikrat ani spickovym UT nic neukaze. Takze pockat a byt v klidu.

denny27
24. srp 2018

@janinaklinku zkus si to spočítat na těhotenské kalkulačce... uvidíš, kolik jsi.. srdíčko se může ukázat až později...ty si viděla utz?? Mě poprvé dr.taky kontrolovala tou tyčkou a utz sem měla před sebou a bylo tam pidi embryo...😊

dancamich
24. srp 2018

Paní doktorka má chování řeznického psa. Nepřemýšlela jsi o změně. Já bych takovou ženskou nesnesla navíc ještě v těhotenství. Jinak plašíš zbytečně, na ultrazvuku toho moc vidět nemohla, je to ještě brzy. U mého prvního těhotenství 5+6 bylo srdíčko a krásně vidět embryo. U druhého bylo 4+6 bylo vidět cosi beztvarého, takže bych to nehrotila. 🙂

bledulka84
24. srp 2018

@janinaklinku jsou dve varianty, A) ovulace byla cca v puli cyklu a plod se nevyviji jak ma (coz skonci bud samovolnym potratem nebo revizi) a nebo B) mela jsi pozdeji ovulaci (treba az o 14 dni) a vse je v poradku. Kazdopadne, pokud gynekolog nesrovna nalez v ramci casove osy, nerekne ti ani A ani B. A i pokud by to bylo B), tak priste jeste taky nemusi byt videt srdicko, zalezi hodne na kvalite Utz konkretniho gynekologa. Nezbyva, nez cekat, ja si prozila obe varianty.

bledulka84
24. srp 2018

Ten smajlik s brylemi melo byt "za B"

renmi
24. srp 2018

Nebo já to měla na začátku taky tak a to jsem šla schválně, až docela pozdě myslím, že podle MS nějak 6-7tta skoro nic tam nebylo, ale nepanikarila jsem, protože jsem si měřila bazální teplotu a vím, že jsem otehotnela z dost dlouho po MS a lékař mi to později potvrdil taky, skoro o dva týdny později než je nějaký běžný průměr ovulace 🙂

astyna
25. srp 2018

Chápu tě. Mě taky úplně vystresoval doktor na první prohlídce "že tam nic nevidí, je to neprosperující těhotenství, tady máte žádanku do nemocnice na vyčištění dělohy". ted tomu "NT" je už 2,5roku. Já na přerušení nešla, počkala dva týdny a šla k jiné, která mi potvrdila 8.týden 🙂

Vydrž!

janinaklinku
autor
27. srp 2018

@denny27 koukala jsem na uzt a byla tam jenom taková bublinka, víc jsem toho neviděla 😒

janinaklinku
autor
27. srp 2018

@dancamich o změně skutečně začínám uvažovat, ale protože se budu stěhovat brzy k příteli tak si najdu někoho milejšího 🙂

janinaklinku
autor
27. srp 2018

@bledulka84 děkuju za varianty 🙂 občas potřebuju, aby mi to někdo vysvětlil pořádně 🙂 budu doufat v A 🙂 a kdyby ne, tak se to snad zadaří příště no 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru