"Nafouklá" ve druhém měsíci. Co dělat, abych splaskla?

lilibeth
12. srp 2014

Holky, jsme v 8tt a jsem neskutečně nafouklá. Těhotenské bříško ještě nemám, špeky to taky nejsou. Jako bych měla břicho nafouknuté vzduchem. Kromě toho, že to hrozně vypadá, je mi to nepříjemné ... vypadám jak vyvržený vorvaň. Jím stejně, jako před těhotenstvím - relativně zdravě a vyváženě. Špatně mi je od rána do večera.

Nevíte, co dělat, abych zase "splaskla"?

gosa22
12. srp 2014

@lilibeth počkej na porod, to splaskneš... 😀 😀 😀 néé vážně...tohle je normální, neboj, spíš bude v tomto ohledu hůř 😉 😉 😉

kotcheva
12. srp 2014

@lilibeth ahoj, rada bych ti poradila, ale jsem na tom uplne stejne☹. Nevolnosti sice nemam, ale bricho je nafoukle porad...

kocicinka
12. srp 2014

@lilibeth Jsem na tom stejně.

lilibeth
autor
12. srp 2014

@gosa22 @kotcheva @kocicinka U první jsem tohle nezažila. Ještě ve 4. měsící jsem se kroutila před zrcadlem, abych nějaké bříško viděla. A teď vypadám, jak v pátém ...

peicul
12. srp 2014

Já to měla stejně, prostě jsem vynechala nadýmavé potraviny a před koncem třetího měsíce to přešlo, obvykle se to ve druhém trimestru zlepší.

kotcheva
12. srp 2014

@lilibeth ja to mela i u prvni dcery. Ted je to jeste "lepsi", jak jsou svaly povolene...☹. Jj, taky vypadam jako v patem, a to budu pomalu koncit treti...

lilibeth
autor
12. srp 2014

@kotcheva Já ho ještě ani nezačala.
V okolí ještě nikdo neví, že jsem těhotná a dívají se na mě, jako "vidíš, co se s ní stalo? takhle přibrat ....".

kotcheva
12. srp 2014

@lilibeth no, ja jsem uz v rodine oznamila , ze cekame dalsi prirustek - a samozrejme to nikoho neprekvapilo😉. Ostatni at si mysli, co chteji. Ale sama sobe se tedy nelibim☹

lilibeth
autor
12. srp 2014

@kotcheva No, v rodině jsme to taky řekli - a taky to nikoho nepřekvapilo 😀

arnettacek
12. srp 2014

No myslim, ze nesplasknes. Take jsrm byla velmi nafoukla 🙂
Kalhoty me velmi tlacily ale brisko rostli az od 4 mesice

kotcheva
12. srp 2014

@lilibeth ale aspon tedy u prvni dcery to bylo tak, ze potom pocatecnim "skoku" uz brisko rostlo pomalu a v sestem mesivi jsem rozhodne nevypadala nijak hrozne🙂.

lilibeth
autor
12. srp 2014

@kotcheva Tak u mě to bylo obráceně ... do konce čtvrtého měsíce se to skoro nedalo poznat (rozhodně jsem vypadala líp než teď) a pak bříško rostlo strašně rychle. V šestém měsíci se mě lidi ptali, jestli to čekám každým dnem 😀

lilibeth
autor
12. srp 2014

@kotcheva Ale celé první těhotenství (až na poslední dva týdny, kdy jsem celá natekla) jsem si připadala krásně (i přes šílené nevolnosti).
Teď se sobě nelíbím vůbec.

kotcheva
12. srp 2014

@lilibeth tak já mám naopak v tomhle úplně stejný průběh🙂. Sobě se nelíbím, i když je mi dobře. Ale začínám zadržovat hodně vody, tak začínám vypadat oplácaně. Což teď už aspoň vím. Při prvním těhotenství jsem přibrala 12,5 kg a v podstatě všechno jsem nechala v porodnici - teprve tam jsem si všimla, že mi najednou splaskly ruce, nohy... No zkrátka jsem byla plná vody.

angipe
13. srp 2014

Jeee 😀 tohle znam. Ja to mela uplne stejne. Citila sem se stale jako kdyz nejsem ve sve kuzi. Cokoli sem snedla tak mi po tom bylo divne. Kolem tretiho mesice mi to ze dne na den skoncilo.Telo proste potrebuje cas aby si uvedomilo,ze je v "jinem stavu" a prestalo mimco brat jako vetrelce.Telo si zvykne a bude dobre.Pockej az zacne mimco kopat...to bude taky sranda. 😉 At vse dobre dopadne 😀

jitkaorsagova
13. srp 2014

Já jsem dost silná, tak jsem si myslela že na mě těhotenství ani nebude vidět, ale opak je pravdou a moje bříško se mi asi hodlá pomstít. Nemůže příliš velké bříško něco znamenat?

hojda
13. srp 2014

Kamarádka své třetí neplánované těhotenství naprosto přesně poznala, podle toho, že ráno nezapnula své kalhoty (ráno je břicho většinou splasklé), tak valila pro test a bylo to tam 😀

jitkaorsagova
13. srp 2014

@hojda Úplně se na to spolehnout nedá, mě se toto děje i podle počasí :D

hojda
13. srp 2014

@jitkaorsagova Jí se to neděje, podle počasí, ale prý po větší alkoholové akci, kdy na to s manželem vlítnou a je vymalováno 😀

hojda
13. srp 2014

Jinak těhotné můžou i espumisan 😉 .

jitkaorsagova
13. srp 2014

@hojda Jasně, nicméně ono nemusí jít o plyn, u mě je to podobně jako u @kotcheva voda.

lilibeth
autor
13. srp 2014

@hojda Já si taky nemyslím, že je to plyn a nejsem si jistá ani tou vodou (to bych snad byla napuchlá celá, ne?). Jen to břicho - má konzistenci jako čerstvě po porodu 😀

curdibilka
13. srp 2014

@lilibeth Mám to stejně. 🙂 Dneska jsem 7+2 a vypadám jak u první v 5. měsíci... Je mi celodenně blbě a břicho mám jak balon...snad to splaskne...

hojda
13. srp 2014

@lilibeth Já to měla až u druhého dítěte, kdy už je to břicho takové povolenější, tak se hned vyvalilo ven 😀

lilibeth
autor
13. srp 2014

@hojda to je možné ... přeci jen jsem za ty tři roky doma tak nějak povolila 😀

jitkaorsagova
13. srp 2014

@lilibeth Na to povolení pozor, to já poslouchám od doktorky stále jako důvod mých potíží 😖

lilibeth
autor
13. srp 2014

@jitkaorsagova No, je to rozdíl. Dřív jsem od rána do večera běhala v práci, pořád v akci. Teď, co jsem doma najednou klid. Malá mě k životu nepotřebuje, takže si většinu dne čtu a procházka na hřiště to nevytrhne.
Bohužel nejsem od přírody sportovní typ a nemám ráda, když se do něčeho musím nutit.

jitkaorsagova
13. srp 2014

@lilibeth To chápu, já jsem na tom dost podobně. Mě tahaly hyperaktivní sestry 🙂.

martas89
27. srp 2014

Ahojky 🙂 jsem tu nova, a nez jsem si precetla, ze nafoukle bricho v 8tt je normalni, myslela jsem si ze jsem divna 😀 ted uz jsem klidnejsi 😀

kass86
27. srp 2014

Měla jsem to stejně a břicho mi už nesplasklo. Od půlky třetího měsíce nosím těhotenské kalhoty 😀. Každopádně bříško nějak extra neroste. Dnes jsem začala 9. měsíc a mám ho celkem maličké. Můžeš mrknout do alba.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru