Neschopenka. Jak doktorku přesvědčit a zůstat doma?

donisek33
5. únor 2021

Ahojte.
Mám jen takový dotaz. Mám fyzicky občas i psychicky náročnou práci. Jsem sice zatím jen v 8 týdnů těhotenství ale snažili jsme se o to 2,5 roku tak se dost bojím aby jsem o to nepřišla tak jsem chtěla od doktorky neschopenku ale ta mi řekla že je to zbytečné. Mé dvě kamarádky šli marodit okamžitě po zjištění těhotenství a to náročnou práci nemají.
Nevíte jak doktorku přesvědčit nebo nějaký nápad jak prostě zůstat doma? Děkuji 🙂

donisek33
autor
5. únor 2021

@bara88 jinak psychicky je náročná tím že nemáme žádné normy takže přijde objednávka půl hodiny před koncem šichty práce je to na půl dne a šéf ti řekne že to zítra třeba v 8 musí odjet a starej se a druhá věc je že kolegyně to nevzala moc dobře (podle mě žárlí) a pořádně se semnou nebaví a vůbec se tam s ní necítím dobře. A taky dost pomlouvá

jijulka
5. únor 2021

@klokanka31 v praci jsem v praci. Tady nejsem v praci. A neotacej téma, ja se na neco ptala.
A ano, kdyz na me pacient útočí kvuli vystaveni neoprávněne PN, tak mu řeknu at mi ted hned podepíše, ze me nutí k nezákonné činnosti.

klokanka31
5. únor 2021

@bara88 To je úroveň 🤔

bara88
5. únor 2021

@donisek33 a co až budeš čekat druhé a první dítě bude zlobit?to je teprve stres.pokud ti práce nevoní dej výpověď

jijulka
5. únor 2021

@donisek33 chces neschopenku protoze se s tebou nebaví kolegyně? 😳🙏🤦🏼‍♀️

jijulka
5. únor 2021

@bara88 a co teprve kdyz to prvni bude muset nosit. Asi ho strčí na 9m do ustavu

zelenaesmolda
5. únor 2021

@donisek33
Tak mas padla tak mas padla ne?To je prece problem jeho a ne tvuj.

bara88
5. únor 2021

@jijulka to už by jí ale zase doktorka vystavit neschopnost mohla,aku vrtačka a nepříjemná kolegyně ,to je dost náročné a stresující

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda zaměstnavatel muze nařídit přesčasy.
Nicmene nevěřím tomu, ze nemají žádné normy

klokanka31
5. únor 2021

@jijulka A jako co že ses na něco ptala? Mám se z toho ******? 😄 jestli děláš bububu na pacienty tak budiž, ale na mě to nezkoušej 😄

jijulka
5. únor 2021

@bara88 ja ti nevim, možná kdyby k tomu blbě vařilo jídelně nebo kdyby byly 2 protivny kolegyne

zelenaesmolda
5. únor 2021

@jijulka muze ale urcite ne z minuty na minutu ale predem.Co kdyby mela dite ktere musi vyzvednout?
Jak to tak sleduju tak se nedivim,ze jsme montovna Evropy.

jijulka
5. únor 2021

@klokanka31 ja se normalne zeptala na tu logiku, proc je blba doktorka, kdyz nevyhovi zaměstnavatel? To jako neumíš vysvětlit? Nebo?
Na nikoho bubu nedělám, ani na pacienty, to nemam zapotrebi

klokanka31
5. únor 2021

@jijulka Proč se v tom pořád rýpeš? S člověkem jako ty se nemám vůbec chuť bavit. Fajn, nemusíš se zakladatelkou souhlasit, tak svůj názor jsi už řekla, a proč se tady dál posmívat. Akorát za trapku budeš ty.

nagojka
5. únor 2021

@jijulka mam to v hlave srovnane naprosto dukladne...Za svuj vyrok sem se omluvila,ocividne tys vubec nepochopila co tim chci rict...😂😂😂🤔🤔🤔tu praci naprosto zboznuju a babicky i dedeckove v te praci jsou...no nic nema cenu o tom diskutovat...mej se ty lekarko...🤔😂🙂🙈

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda to nevim, ale mam s tim osobní zkušenost (manžel v automotive), ze opravdu kolikrát přijede bedna a musi to byt do rána hotovy a nikoho nezajímá, ze nemuzes. Kolikrát byl v praci i 16 hodin v kuse a rano po 4b spánku zase jel do prace.
Ted uz je diky Bohu na uplne jiny pozici a tohle je jen minulost.
Ale treba ja taky nemuzu zavřít ordinaci s tim ze sorry, musim pro dite, dokud tam mam lidi, tak delam. Mam pohotovostní vyzvedavacku. Jinak to nejde

jijulka
5. únor 2021

@klokanka31 protoze jsi označila doktorku za blbou, tak me zajímá proc. A očividně na to odpověď neznáš, tak pak nevim kdo je tady trapny

zelenaesmolda
5. únor 2021

@jijulka
Mezi smenama musis mit minimalne 9h nebo 11h pauzu ne?Takze neco takoveho,ze po 16h smene jde na ranni neexistuje.Druha vec je,ze si to ti zamestnanci nechaji libit.
A dite,ktere je ve skolce asi neodstrelis nebo ho tam nenechas spat.

klokanka31
5. únor 2021

@jijulka No já se nechovám jak potrefená husa. A ono tolik manželů dělá strašně dlouhé přesčasy... ☺ otázkou ale může být kde ☺

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda on nedělal na směny, mel praci 8-16:30, ale kdyz přijela bedna, nařídil se přesčas a hotovo

zelenaesmolda
5. únor 2021

@jijulka
No ale tim padem nemel mezi smenama tu povinnou pauzu a zamestnavatel porusil zakonik prace.
Mezi koncem smeny a zacatkem dalsi musis mit 11h pauzu.

nagojka
5. únor 2021

@jijulka a jeste dodam...v zakoniku jsou napsane vylozene prace ktere jsou vyslovne zakazane...coz je pro me teda taky rozdil...curys..🤷🤷💉

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda ocividne. Ale je to uz vic nez 7 let, uz tam nedela, dal tehdy po par měsících výpověď, nedalo se to. Na směny tam měli agenturu, ti se točili, ale on zodpovídal za kvalitu a musel je dozorovat. A to nikoho nezajímalo, ze tam je de facto porad.

zelenaesmolda
5. únor 2021

@jijulka
Nemusel pokud tim byly poruseny jeho prava podle zakona.

jijulka
5. únor 2021

@zelenaesmolda ted uz to ví. A ted uz to neresime, je uplne profesně jinde. Každopádně se opět vracíme zpět k tomu, ze zaměstnavatel nedodržuje ZP a doktor je blbej, kdyz nevystavi PN? Tohle se mi na cele téhle věci nelíbí. Debil zaměstnavatel přece neni důvod k pracovní neschopnosti

jijulka
5. únor 2021

@klokanka31 ne kazdy manžel je jako ten tvůj 🤣

klokanka31
5. únor 2021

@jijulka Můj nemá přesčasy 😂

jijulka
5. únor 2021

@klokanka31 však muj taky ne, asi neumíš chápat psany text. Zajímavý ze na tohle téma se se mnou bavis, ale vysvětlit souvislosti neumíš.

klokanka31
5. únor 2021

@jijulka Tak sama jsi psala že chudák musel dělat i 16 hodin v kuse. A že teď je na jiné pozici. Po pár dalších textů se ale dozvíme že není na jiné pozici ale má jinou práci, a nakonec že ani ty přesčasy nedělal. Tak já nevím, já si připadám jak Alenka v říši divů 😮😄

jijulka
5. únor 2021

@klokanka31 delaL, uz nedela. Stále je v automotive, na jiné pozici (= profesně jinde). Ale ne v tamté fabrice, z ty odešel. Stále se věnuje kvalitě.
co je na tom tezkyho.
taky jsem psala, ze to je uz vic nez 7 let.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru