Nevolnost a zvracení na začátku těhotenství

bauskka
21. únor 2017

Ahoj tehulky, chci se zeptat a asi i uklidit, jak jste na tom s nevolnostma? Me zacalo byt spatne pred vice jak dvema tydny. Nyni jsem v 6 tydnu podle ultrazvuku. Mam silnou fobii ze zvraceni. Nezvracim a doufam ze ani nebudu. Dost casto mi je ale hodne spatne. Mela jste to nektera taky? Jenom nevolnosti a nebo pa prislo i zvraceni? Uklidnuju se ze poku nezvracim od zacatkuta zvracet nebudu 😂

lenusaak
21. únor 2017

@bauskka ja nezvracela ani jednou, ale zle mi bylo teda desne. Nejhur snad bylo v noci, to jsem se prevalovala, nevedela jak lehnou, sedala si v posteli....vycerpanim a tou nevolnosti i brečela... 😃 Nekdy jsem se spis modlila, abych se pozvracela a ulevilo se mi- to se ale nikdy nestalo😃V 14tt jsem mela uz klid

bauskka
autor
21. únor 2017

No mam to stejny 😂 vetsinu noci jsem vzhuru kuli nevolnosti ...pritel mi rika ze to mam akorat v palici a ze nemam myslet na to ze mi je zle, jenze ono se to lehce rekne! 😂

zmrzlinka
22. únor 2017

@bauskka přítelovi řekni že to není v palici ske že jsou to hormony.Ja jsem u prvního těhotenství myslela že umřu jak mi bylo špatně.Taky mam fobii ze zvracení a blila jsem hrozně.U druhého to bylo lepší 🙂

vanea
22. únor 2017

@bauskka Ahoj je to naprosto normální ;) v hlavě nic nemáš, může za to mimo jiné zvedlá hladina progesteronu (aspoň myslím, každopádně je to hormonální), říká se, že nejhorší je to okolo 7-10tt. Mně bylo třeba celou dobu dobře, a teď od 10tt je mi strašně. Zvracím sice jen cca 2x denně, ale ten pocit, že fakt asi budu muset letět, je tady téměř celý den. Jsem z toho neskutečně unavená, v práci tiše trpím:D ale tady nemůžu tak skuhrat, když se to ještě neví, takže kupodivu mi to ty nevolnosti pomáhá líp zvládat=) navíc se můžu procházet, což taky trochu pomůže...jinak jen pravidelně jíst, i přes tu nevolnost...kdyby mi někdo říkal, že to mám v hlavě, tak dostane pár výchovných pravděpodobně :D ať si zkusí být těhotný ...tolika změn, lítačky hormonů, změny těla i myšlení...a do toho ta nevolnost:D u nás manžel nesnáší zvracení, (asi jako ty, radši mu bude celý den zle z jídla, než aby šel dobrovolně na mísu) takže ten mně akorát hladí a tiše lituje, což mi vyhovuje:D přítel to za chvilku taky pochopí=)

mku
22. únor 2017

Ja zvracim od 6tt do ted.... tyden jsem byla na kapackach, to ale zabralo jen na par dni a zvracim znovu :( pritom u prvniho tehu ani jednou... bohuzel si nevyberes, kdyz to prijde tak to prijde :(

lenusaak
22. únor 2017

@bauskka kez by to clovek mel v hlave a mohl to pak tim padem tak snadno ovlivnit. Je to hormonalni vykyv, kupa tehuli trpi nevolnostmi a kupa jich zvraci tak, ze konci na kapackach v nemocnicih. To pritelovi řekni, že fakt v hlave nic nemaš😃

arielka222
22. únor 2017

@bauskka mě je špatně od 5tt a stále to trvá a stupňuje se to. V noci je to děs běs to me i budí. Nastesti nezvracím ale žaludek jak na vodě a mám strašný nechutenstvi. Vůbec nevím co jíst blbe mi není jen po veggie sushi. Takže doufam ze to brzy přejde, jsem kvůli tomu i na neschopenku ptz sem to v práci nedávala. A doma je líp ;)

magicaetezzz
22. únor 2017

Ja blinkala od cca 6 tt do 16 tt, moc krasne obdobi 😀 ale ver, bude hur 😂

rickym
22. únor 2017

Mně bývalo špatně od 5tt tak cca do 12tt. Hlavně v noci, od jedné hodiny jsem nespala..a ráno tradá do práce, takže odpoledne KO a tak každý den. Přes den jsem se ale rozebrala a bylo mi líp. V noci jsem i zvracela, jen štávy, ale bez toho to nešlo:( Tak snad to zvládneš líp🙂

bauskka
autor
22. únor 2017

Fakt to ma kazda jinak 😂 uz aby to bylo za mnou 😊 taky radsi trpim nez jit dobrovolne zvracet a fakt se modlim aby to neprislo 😬😂 a na nevolnosti mi pomaha vychlazena mirinda nebo fanta a vune citrusu .. 😊 a pak jen byt v klidku a rozdychavat 😂😂

selcho
22. únor 2017

Mě je zle jen když na to vzpomenu. Já se takhle prozvracela skoro až do porodu 😕 poslední zvracení bylo na sále, ale to už jsem věděla že to brzo skončí 😀 Mno holky, ať je vám brzo dobře ✊

magicaetezzz
22. únor 2017

@bauskka
Studeny piti mi taky pomohlo na chvilku 😀
Fuj, uz bych nechtela. Ale oni prijdiu i jinaci prijemnosti tehotenstvi 😂

@selcho
Toho jsem se bala. Ze se probliju az na porodni sal, nastesti me to preslo..

prostejina
22. únor 2017

Ty mas fobii ze zvracení? Vitej v klubu! 😀 já kvůli tomu blila naposled v 6 letech 😀 a při moji práci to není někdy lehký (zd.sestra), ale bojím se spis svyho bliti, nez cizího 😀 no..bylo ni zle strašně, furt me to davilo, vadily mi pachy, hrůza. Ale nezvracela jsem ani jednou. Skončilo to 14.tt. Dávala jsem si torecan čípky a střídala to s tabketkana. Někdy mi bylo tak zle, ze jsem nemohla chodit, brr, strašný. Nemohla jsem otevřít ani lednici, vadilo mi jít i curat! Takže za sebe doporučují torecan a zazvorovy čaj. Nic si nepřipouštět a věřit, ze to brzy přejde 🙂

selcho
22. únor 2017

@magicaetezzz to je dobře, že tě to přešlo.. to bylo fakt děsný 😥 chtěla bych ještě druhý dítko, ale stačí si vzpomenout a chuť je fuč 😀

magicaetezzz
22. únor 2017

@selcho
Mno ja tvrdim, ze uz jen kvuli bliti druhe nebude. Mela jsem cca 14 dni takovej stav, ze jsem nebyla schopna niceho.. Ale vubec niceho 😖

selcho
22. únor 2017

@magicaetezzz jj naprosto rozumím a chápu.

bauskka
autor
22. únor 2017

@prostejina joo presne tak to mam taky .. pomaha mi na to nemyslet, ale vetsinou to neovladam 😂

kaculeee
15. zář 2019

Ahoj holky, já také trpím na nevolnosti a to celodenní 🤔 teď 13 týden a modlím se, aby to brzy přestalo. Strava děs a hrůza. To co jsem jedla dříve vůbec nemůžu, takže pouze vánočka, chleba se sýrem, rohlíky a vše suché. Zeleninu, ovoce, maso, přílohy no prostě nic do sebe nedostanu.Měla jste to take některá?

svntvt
15. zář 2019

@kaculeee Ahoj, tise soucitim, je mi taky zle 😂 uz dva tydny od 7tt... Takže předpokládám ze to ještě nějakou dobu bude trvat a jsou dny kdy i brecim 😂 treba dnes je to ultra hnus. A jak se pise vyse, taky mam fobii ze zvraceni, naštěstí nezvracim, ale tyjo vcera mi bylo trochu lip a byla sem taaaak stastna 😂 achjo

kaculeee
15. zář 2019

@svntvt ahojky já to mám od samého začátku. Teď druhé těhotenství, první bylo pohodové 😉. Jen si tak říkám, že se mi snad vrátí chuť na normální zdravé stravování, protože teď je to katastrofa 😂

kaculeee
15. zář 2019

@svntvt tak držím pěsti ať je brzy líp 😊

lucisek1986
15. zář 2019

Toz nwm ktera rada blije,ja teda ne. Ja bych vam doporucila.nejist a nepit nic.kyseleho-dzusy atd. A pokud je vam spatne tak rennie popr.levnejsi varianta se.hola voda s jedlou sodou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru