Nevolnost v 7. týdnu trvající celá den

lucijee95
3. bře 2019

Trpí tu někdo stejně jako já? Jsem v 7 týdnu a asi umru brzo. Nezvracim nemám ani rani nevolnosti ale celodenní! Cítím se jako kdybych byla včera pít v noci se vyzvracela a potom mi cely den mi je zle. Nebo mám pocit jako kdybych měla prázdný žaludek taková ta bolest přitom se snažím jist. Pořad krkam jako kdybych byla plna vzduchu. Je to pro mě opravdu horší než kdybych zvracela. Má to někdo stejně ? Přes den moc schopna nejsem ale snažím se. Musím, mám doma skoro dvouletého syna. Ale je to děsný ale opravdu to trva cely den. Někdy víc někdy min. Při prvním kdybych neměla břicho tak celých devět měsíců nevím že jsem těhotná.

tercasv
3. bře 2019

Mě bylo špatně od 6 do cca 16tt. Ráno, odpoledne, večer, kdykoliv po celý den. Moc jsem nejedla, prázdný žaludek, ale pořád mě to natahovalo. Byla jsem hodně vyčerpaná, zhubla jsem 7-8 kg. Pomohla mi studená cocacola s leden a dětské piškoty, jeden jsem jedla třeba půl hodiny a hodně jsem větrala. V lékárně prý prodávají nějaké lízátka proti nevolnostem. Musí se to vydržet, ikdyž to je náročné 🙂

tercasv
3. bře 2019

Hlavně po malých douškách zkoušet opatrně pít, cokoliv, to je důležitý 🙂

atei
3. bře 2019

Už měsíc zvracím několikrát denně a podle prvního těhotenství mě to ještě minimálně čtyři měsíce čeká.
Nepomáhá vůbec nic, kdyby to šlo, tak bych nejraději usnula a probudila se v třetím trimestru. Nevolnost se mi odráží i v psychice, jsem z toho vážně frustrovaná a zároveň naštvaná na ty, kterým je v těhotenství dobře ☹.
Jediné, co mě v poslední době uklidnilo, tak byl článek, podle kterého za nevolnosti může silné miminko, které vypouští hormony způsobující tyhle stavy. Prý jsou taková miminka životaschopnější a hrozí méně riziko potratu. Těžko říct, zda je to pravda nebo se někdo snažil nás věčně zvracející matky uklidnit 😀

leniczka23
3. bře 2019

Mela jsem to stejne jako ty..cely den uplne na umreni, ja uz jsem pak brecela zoufalstvim..Musela jsem jit i na neschopenku..trvalo to asi 2 mesice, zhubla jsem asi 4 kg..pak to preslo a je klid. Vyhodu to ma..jsem.31tt a nemam nahore ani 1kg..nebo uvidkm ve ctvrtek, ale max 1kg.
Pomahal by grep..3 mesice jsem vlastne jedla jen šopskej salat🤣 U prvniho jsem taky nezazila..vubec ale vubec nic.
Prejde to..vydrz..soucitim a drzim palce at je to brzy za tebou😊

adelyi
3. bře 2019

@lucijee95 mam to stejne, rihani a zaludek na vode mam po cely den ale rano je to nejintenzivnejsi a to jsem v 5 tydnu

annynka94
3. bře 2019

Měla jsem to taky, do 10tt to byla katastrofa, přesně tak jak popisuješ, a do 14tt jak kdy.. Když mi bylo fakt zle, tak sem pila ředěnou colu, černej čaj a na jídlo mi dělala moc dobře bramborová kaše, tu sem mohla jíst klidně celý týden 😀

sudylichozrout
3. bře 2019

@lucijee95 mela jsem ctyti mesice hlavu v zachode a smrdel mi cely svet. Peklo. Zvracela jsem klidne 20x denne a zhubla jen za prvni trimestr 5 kg. Po 14. tydnu to nastesti preslo. Drzim palce.

malinkaelinka
4. bře 2019

Mám to čerstvě za sebou, blbě mi bylo od 6 asi do 13.týdne. Nezvracela jsem, ale permanentní nevolnost, kocovina, žaludek na vodě, ospalost.... co mi pomáhalo - nikdy nebýt na lačno - pořád jsem u sebe měla nějaké knackebroty, piškoty, suchary, něco, co mi zahnalo prázdný žaludek okamžitě. Popíjení Bílinské kyselky. Na motání hlavy černý čaj. Byla jsem permanentně nafouklá a to mi teda trvá doteď (16 tt). To co mi dělá dobře, se každou chvíli měnilo, jeden den čerstvá zelenina, pak jsem jí nemohla ani vidět, pak domácí zmrzlina, za týden bych jí nejradši vyhodila z okna... musela jsem pořád zkoušet.

deniska2
5. bře 2019

Ahoj.ja som 10tyzdni a od 4 tt trpím presne ako ti.mam doma 6 letou dcerku ktoru musim nosit rano do skolky uz sme dopadli mozna 3krat tak ze som rano nebola schopna vztat s postele a obliect malu a seba.Je stale zle nezvraciam ale mam to namale a nejde to von...tak trpim trpim a dnes napriklad mam celodenne nevolnosti nepomaha mi nic som na pokraji s nervama nie som schopna nic urobit co sa tika domacnosti nekdy uz s toho i brecim su to peklene dni aj noce.

kittyy17
5. bře 2019

@lucijee95 kamarádka blila celý den až do porodu, obě těhotenství

lucijee95
autor
5. bře 2019

@deniska2 je to těžký, jsem taky na pokraji sil a mám pocit ze mě je nejhůř večer. Přítel mi odjel v pondělí na 14 dni do práce takže jsem na malého úplně sama. Pořad se jen válím a nehrají si s nim. Jsem rada ze ho přes den nakrmim vykoupu a dam spat. Je mi ho líto ale mám vážně pocit ze umru 😞

lucijee95
autor
5. bře 2019

@kittyy17 to bych se šla zabit

atei
5. bře 2019

Dnes jsem hledala homeopatika na těhotenské nevolnosti, nezkoušela jste to některá?

deniska2
5. bře 2019

@lucijee95 ja sem natom tak isto s holcickou nemuzu se ji venovat😔 celi den sme byli dnes doma a vcera taky.Pritel je praci a tak nema se ji kdo venovat.taky mi ji je lito 😢😢 a ma jeste jarne prazdniny chuda.No fakt je to strasny proste ja trpim vice vecer a v noci..... 😢😢😢😢😢 zaludek se mi převracuje druhe tehotenstvo je prej narocnejsi a verim tomu.Moje vanesska byla moc hodna cele tehu.

deniska2
5. bře 2019

@lucijee95 jaaa take to uz bych si asi dala slucku ja este trpim od mala fobii bojim se zvracet tak ani nechci viedet co ja prezivam 😢😢😢😢😢😢 pekelne dni a noci

katherine177
10. bře 2019

Mám to stejné, jsem 11.týdnů těhotná, nevolnosti, kocovina,bolest žaludku, nepříjemný pocit v ústech trvá od 6.týdne a je to celodenní :( možná je to horší po 17hod.večer a trvá než jdu spát, nemůžu otevřít ledničku, ten oder vůní je šílený, když jdu nakoupit tak taky peklo,mám pocit jako kdybych se točila na kolotoči nebo měla permanentní kocovinu.Dělá mi dobře chlazená voda,minerálka Toma natura citron a máta, chlazený černý čaj s citronem. Jinak musím neustále něco zajidat, a dobře mi dělá taky jablko.

lucijee95
autor
10. bře 2019

Holky mate některá už tak smíšený pocity ze byjste nejradši nebyli těhotné ? Samozřejmě ze se na miminko těším. Ale tohle je proste tak unavujici, vysilující, depresivní :( cítím se opravdu hrozne :(

viki999
10. bře 2019

@lucijee95 Měla jsem to taky tak.. i s těmi pocity.. blbě mi bylo do 20tt jako fakt brutálně, pak se to zlepsilo, ale úplně super to nebylo nikdy...
Teď mám skoro 7 měs syna, je náročný a na palici jsem furt...
@deniska2 aaaaa, kamarádka... taky mám fobii ze zvraceni! Držím pěsti!

lucijee95
autor
10. bře 2019

Holky, děla nikomu problém tepla vana? Já se proste nemůžu koupat, dvakrát jsem to zkusila zjistila jsem ze mi je po tom zle par dni jen sprcha dnes jsem se chtěla zahrát tak jsem si dala zase vanu ale když jsem vylezala malém jsem sebou Sekla jak se mi zámotala hlava. Přijde mi to teda divny ze mi vadí tepla vana ale koukám ze těhotenství je fakt zvláštní 😀

atei
10. bře 2019

Vana mi naštěstí nevadí, co vím, tak jsem s tím měla problémy až v třetím trimestru. Zatím jsem stále zimomřivá.
Nechci to zakřiknout, ale už dva dny jsem nezvracela! ✌

deniska2
11. bře 2019

@lucijee95 ano ja urcite sem mnela smíseny pocity.Hodne krat sem si rikala ze dite nechci.a ani uz bych nechtela po porode si chci zavazat vajcovody

vejapa7658
11. bře 2019

Je to už 12 rokov čo som takto trpela ale živo si to pamätám 😕. Nevoľnosti 24 hod. ešte aj v noci som sa budila na to ako mi je zle 😕. Zvracala som málokedy ale nevoľnosť vkuse. + strašne nízky tlak. Marodovala som 7 týždňov. Z postele len na toaletu aj to som si cestou tam i späť musela chvíľku posedieť. Neprešla som viac ako 3 metre bez odpočinku - to už ma valilo k zemi ( na odpadnutie ). Doma som mala 6 ročnú dcérku a keď mi ju nemal kto zaviesť do škôlky tak ostala doma so mnou. Ja by som neprešla ani k výťahu 😕. Dcérka sa vtedy defakto starala o mňa nie ja o ňu. Mobily ešte neboli také vymakané ako teraz, nemala som v telefóne ani net tak dcéru to tak nebralo ako dnešnú generáciu deti, vtedy som ju ale naučila ako zavolať babine, tatovi...keby...ja som mala fakt strach reálne podložený že odpadnem 😕. Maaalilinko mi pomáhala pepsi - tu som mala stále v chladničke a keď bolo najhoršie tak som si cucla. Držala ma len myšlienka na to moje drobátko v brušku, stále som si vravela že vydržím hocičo len nech je v poriadku 😉. Úplne to prešlo asi v 15- tom týždni a potom som si už tehotenstvo užívala 😉. Narodil sa mi chlapec - už má 11 rokov a okrem toho že je fest rozumný ma aj veľmi vysoké EQ - to už asi súcitil so mnou a ostalo mu to 😄.
Drž sa, teraz je zle ale raz to prejde a stane sa z teba šťastná mamina a to je to najviac na svete 😉

ah1234
11. bře 2019

@lucijee95 najprv som skapinala z nevoľnosti, potom z pálenia záhy a refluxu.. som myslela že umriem kým porodim a znovu by som tehotná byť nechcela a snáď ani nebudem ale malý má 5 mesiacov a milujem ho tak straaaasne že aj to tehotenstvo aj prvé dva mesiace s nim ktore boli pre mňa osobným peklom už sú dávno zabudnuté 😁😁

atei
12. bře 2019

Co prosím vás jíte k večeři? Po víkendu jsem si dělala naděje, že nevolnosti odezní, ale bohužel. A já už fakt nevím, co jíst, už se mi dělá zle úplně ze všeho, i z chleba s máslem nebo sýrem. Vaření také stále nezvládám, chce to něco nenáročného.

deniska2
12. bře 2019

@atei zeleninu a nebo udelat si ovocni salat skus tohle

crawler
12. bře 2019

@lucijee95 ahoj,na vanu pozor, pravděpodobně máš nízký tlak a v teplé vodě ještě klesá, takže pozor na omdlení přímo ve vaně.Radeji se pouze sprchuj.

lucijee95
autor
12. bře 2019

@crawler aha, tak proto mi ta vana vadí. Naposledy jsem sebou fakt malém svihla takže už se radši sprchuju. Bylo mi po tom i tak blbě ze jsem dvacet minut seděla na gauci nahata a rozdejchavala to. A když jsem si do te vany sedla hned ze mě začlo lejt ale přitom vana tal horka nebyla. Zítra jdu k lékaři tak ji to tam řeknu

tereziebrhelova
23. bře 2019

@atei je to šílené...mam kolem sebe 3.tehu kámošky, které doslova žerou je jim dobře...kavárny, výlety foto na fcb a já?Nejsem schopna ničeho....a.pekne me stvou,ze jen ja tak trpim.

ckei
23. bře 2019

@lucijee95 já u druhého na tom byla úplně stejně, 24hodin mi bylo blbě, nezvracela jsem nic, ale strašně blbě od žaludku, pocit na zvracení.....trvalo to od 6tt a skončilo to na začátku 13tt, po 14hodinové cestě autem k moři 😀 a naštěstí jsem pak už od nich měla pokoj.

radullah
23. bře 2019

Měla jsem to úplně stejně, celodenní nepřestávající kocovina. Pomáhalo mi pořád něco uždibovat, nejvíc asi piškoty. Na prázdný žaludek to bylo totiž vůbec peklo. Zlepšilo se to asi po 4 týdnech a v 11tt už to ustoupilo úplně. Držím pěsti, aby tě to taky brzy pustilo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru