Obtížné dýchání a velká únava už v 5. týdnu těhotenství

11. září 2011 
Ahoj holky, máte některá stejný problém? Já i v klidu při tom co sedím v prácí hluboce dýchám a jsem příšerně unavená. Obtížné dýchání mě probudilo i dnes v noci Mám strach, na prohlídku jdu až přístí čtvrtek a necítím se vůbec dobře
27. črc 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak si zavolej k Mudr., jestli nemůžeš dojít dřív, že ti je zle a popiš jí jak. Nebo si jdi na pohotovost normálně radši.
27. črc 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mudr bude az zitra v poledne a na pohotovost se me teda vubec nechce...nemam s cizima doktorama moc dobre zkusenosti...asi me nezbyde nez vydrzet...
27. črc 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kixi Mám doma knížku pro těhotné a tam psali, že dušnost být může, ale od kdy ne ....nicméně nemáš problémy se štítnou žlázou? Tohle se mi dělo při hyperfunkci.
27. črc 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
unava je normalni a to dychani, nemuzes to mit vsugerovane? jako ze se na to hodne soustredis ? ja treba kdyz jsem trosku ve stresu a vic se soustredim na sebe,tak pocituju taky problemy s dychanim a jsem zdrava, s nicim se nelecim, tehotna nejsem
27. črc 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kixi ta únava je normální,také jsem to měla jak u Nelči,tak i ted u druhého a jsem taky v 5.týdnu.
27. črc 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja jsem se doposud povazovala za zdravou takze zadne problemy nebyly...ted jsem sla po schodech a malem jsem to neudychala, mota se me i hlava takze se me nechce verit, ze by se to dalo vsugerovat...i kdyz mozne je vsechno...tak nevim...zkusim vydrzet a zitra zkonzultovat s gyn. po telefonu.
27. črc 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@benjik jj s unavou jsem pocitala...ale vsechno dohromady i s tou dusnosti je teda celkem pecka...a to do toho musim poctive pracovat
27. črc 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kixi ta dušnost je nevšední,i když u každého je to jiné.Jiank schody ted neudýchám ani já.
27. črc 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co astma, nelecis se s nim? Mne se zhorsilo temer okamzite; chce to udelat spirometrii a pak nasadit lecbu, pokud je to skutecne astmatem. Nelecene astma v tehotenstvi nic moc a radsi prijit k lekari zbytecne nez pozde.
27. črc 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@martina_z Jak jsem psala, nelecim se s nicim...mas pravdu, uvidim do zitrka a kdyz to bude zitra stejne tak vyrazim k Mudr.
27. črc 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
k mudře raděj zajdi,za to nic nedáš. Ale já první trimestr prospala,druhej jsem byla jak motorová myš a pak,čím víc se blížilo vyloupnutí myšáka na svět,tim víc jsem zase spala-skoro i v práci :D a to dejchání? Taky žádná sláva-malej byl snad už od fazolky strašnej akčňák :D hlavně se uklidni-dejcháš za dva
27. črc 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kixi Unava je fakt normalni, je to sice silene, kdyz clovek usina ve stoje, ale to prejde Dusnost jsem mela taky, ale nekdy kolem 8-10tt, pak to zase nejak preslo a zacalo to az ted, kdyz uz je mimco velke. Ale urco bych zkonzultovala s dr.
27. črc 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sussanah @anidomi : holky diky moc za uklidneni a dodani sil ted jsem konecne z prace doma a nehnu se z postele...opravdu jsem necekala ze si hned od zacatku budu tak "uzivat"
27. črc 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anidomi a to jsi spala v praci nebo jak jsi to delala?
27. črc 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kixi U druhého jsem měla ten samý problém, dokonce ještě než jsem zjistila, že jsem těhotná. Najednou sjem se zadýchala u běžných věcí, a musím říct, že fyzičku s dvouletým batoletem a bydlením na kopci mám slušnou. Ale najednou to nešlo. Jsem zdravá, všechno mám v pořádku a postupem času se tělo s těhotenstvím srovnalo a zase lítám v pohodě (teď už je to teda zase horší, ale za to může pupek )
A únava obrovská byla, chodila jsem spát s malým po obědě a večer jsem nejdýl v devět spala, abych byla ráno v sedm použitelná
27. črc 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
únava je asi fakt normal, já taky jen chrápala.. pravidelně odpo 2 hodky jak šel malej spát, a když jsme čekala prvního tak taky pravidelně každej den po obědě.. Dušností jsem netrpěla, ale ted jsem se bavila se známou, a ta na to trpěla obě dvě těhu, přešlo to s koncem I. trimestru... A pokud se to motá hlava, dej si kafe nebo colu.. prostě něco s kofeinem.. pokud teda nejsi poctivá těhule.. Já třeba kafe pila celou dobu u malého i ted, jinak mě hlava bolí a taky se mě motá ... A to netrpím ani na tlak.. ale tělo je prostě zvyklé..
27. črc 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ok holky..ja jen nevim jak to zvladat v praci, kterou mam docela narocnou, ruzna jednani atd..abych jim tam neusnula...vydrzet dve hodiny soustredene sedet mezi lidma je v tomto stavu teda dost vycerpavajici...ale diky za podporu, snad si brzo zvykne telo a bude lepe
27. črc 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kixi tak vis jak,jako servirka v hospode,kam chodej furt ty samy lidi,jsem si to mohla dovolit Cepoval za me ten muj,nebo kamarad a ja relaxovala A kdyz jsem mela tyden volno,tak jsem spala snad po pul hodinach ve dne+celou noc
27. črc 2011 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anidomi aha tak uz to chapu, mam blbe povolani no vcera jsem usnula v 7, dnes od rana uz me zase boli bricho myslela jsem ze je to v tehu narazove ty stavy..ale ja je mam nonstop
28. črc 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ kixi jestli te boli bricho a nejsou to nevolnosti,tak si vazne skoc k mudre.. Jinak cim dyl budes tehu,tim vic budes mit tyhle stavy Tohle je jeste prkotina
28. črc 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anidomi no me boli podbrisek a diky tomu me je obcas lehce nevolno, ale nezvracim...Mudr me rekla, ze bolesti jsou normalni, ze ten cyklus jakoby pokracuje dal...a ja mam v podbrisku popichavani, leva prava strana...ale neni to tak ze by se to nedalo vydrzet...na prodhlidku jdu za tyden takze myslim, ze to snad vydrzim...a diky za uklidneni myslim, ze nejsem jedina kdo se zajimal pouze o dve // a ne co prijde hned pote no kdybych ja to vedela, snad bych si to i rozmyslela aspon ze uz mam dneska zase dobrou naladu..vcera jsem byla jak zombie
28. črc 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kixi jen bud na sebe opatrna a kdyz budes unavena,tak jim rekni,ze potrebujes odpocinek po obede A zeptej se sefa,jestli ti zdvojnasobi plat,kdyz makate 2 Ja se toho svyho ptala,ale nesetkala jsem se s uspechem - rekl,ze mi radsi vystroji svatbu Trosku pesek,kdyz ji nemame v planu
28. črc 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anidomi jee, skoda, ze me to taky nenapadlo, kdyz jsem sefovi oznamovala, ze jsem tehu,,.... ze makame dva
zpet k tematu.... me lekar nechal doma uz v 6tt a jsem za to rada, nebot za tyden se u me objevili nevolnosti a hlavne ta unava - normalne jsem se budila kolem 8-9hod.... ted probuzeni 6-7hod... ale kolem 11-12 uz na me zase spanek jde...
jinak dusnost jsem nemela - teda to ze nevylezu schody vim uz davno, tak to radeji ted ani nepokousim,.. jsem ted v 9tt a dycha se mi hure- ikdyz bych videla souvislost s neustale ucpanym nosem
takze jsem vazne rada, ze jsem doma a muzu si ridit denni rezim, dle me(dle mimiskovi) potreby
28. črc 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anidomi : ja to v praci vubec jeste nerekla, myslim, ze je dost brzo, ne? musim tu tim padem trpet potaji
28. črc 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ kixi ja se ho taky ptala potom,co jsem mu to rekla cca 28tt To uz mi trochu rostlo bricho a pak uz bych to 'nezatajila' protoze jsem byla tejden od tejdne vetsi
28. črc 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhranolka ja jsem rada,ze jsem behala.. Nijak jsem si nepripoustela spoustu tehu obtizi a porod jsem pak mela luxusne rychlej.. Delala jsem do 36tt.. A az na tu unavu jsem to zvladala dobre-navic jsem byla u zdroje 'nezdravyho' jidla -mozna to byl ten duvod,proc jsem tak dlouho vydrzela v praci
28. črc 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anidomi : jj, to si jeste pockam, do te doby musim doufat, ze si nikdo nevsimne mych nevolnosti a behani na zachod
28. črc 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kixi tak jak je dneska?
29. črc 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anidomi Ahojky, vcera i dnes je lepe, ta streda to byla fakt nejvetsi krize jakou jsem zatim zazila. Porad ale pretrvavaji bolesti v podbrisku, ze kterych jsem nervozni. Nevim zda plasit lekarku nebo ten tyden vydrzet. Zvlast kdyz me rekla, ze bolesti jsou normalni. Ja jsem mam tak 80% ze dne. Popichavani a boleni jako bych to mela dostat. Co u tebe noveho?
29. črc 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja se ted snazim toho myho broucka presvedcit,ze by mel spat,abych si mohla dat kafco a trochu se dat do normalniho stavu-mame jit ke kamaradce,vis
29. črc 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek