Pozitivní screening v prvním trimestru. Co dělat?

vaseli16
15. čer 2018

Ahoj, je tu nekdo komu vysel pozitivní screening?
Volny beta-hCG 121,5 IU/l- 2,225MoM
PAPP-A 0,710 IU/l -0,364MoM
Trizomie 21pop.riziko 1:937 upravene riz. 1:7
Prosim nekdo kdo ma zkusenost?pristi tyden me cekaji placentarni testy a do te doby dlouha doba.Jsem z toho nestastna pritel me drzi ale i tak.

lucy1994
22. črc 2018

@priefi Aha, tak to je zajímavé, škoda, že jsem nemohla rodit normálně, jako porodu jsem se bála (spíš teda jsem měla fobii z toho zvracení před porodem, že to může být 😀) a na jednu stranu se mi ulevil, že budu muset na císař, ale na druhou stranu jsem zjistila, že císař teda nic moc no.. ale pro ty miminka se vydrží vše, že 🙂
No teda, to si mi radši ani neměla takhle vše popisovat :D To se budu bát.. radši na to zapomínám a nechávám to být 😀 Já ani nevím, kde tu placentu mám a mám takovou doktorku, která říká něco až tehdy, kdy to tak fakt je - nestraší předem. Takže i u malého, kdy jsem ještě o ničem nevěděla, jak vše funguje a byla u doktorky s pozitivním testem a 14ti denním zpožděním od MS a ona nic neviděla, tak mě vůbec nestrašila nějakou možností, že by těhotenství mohlo být neprosperující nebo mimoděložní, jen nabrala hcg, další týden znovu a vše bylo v pořádku a malej byl prostě o 10 dní mladší. Ničím mě zbytečně nestresovala 🙂 Neboj se, tam je tolik místa, že ta placenta může tu polohu změnit a zvednout se, však to všechno teprve roste, neboj se toho 🙂 Může se stát takových věcí, je to hrozný, ale člověk by se s takovou bál i vyjít z domu, co vše se může stát :(
Zítra držím palce 🙂

priefi
23. črc 2018

@lucy1994 tak jsem zjistila, ze pres porodni uz nepujde (pokud tam na ne jeste nevyroste pri zvetsovani) a pak uz jen muze nahoru, takze to je dobra prognoza. Tim padem ve 20tt uz vedi, kde je placenta a muze uz jen vyrust nahoru 😊 pak pisnu jak dnesek. Jj, clovek nesmi nad vsim premyslet a mit strachy, protoze by se strachem zblaznil 😊

priefi
23. črc 2018

@lucy1994 genetika presne podle ocekavani, pokec o zdrav.stavu nas a nasich rodin a domluva, ze plodovku ne, krev nam brat za 11tis nebude, toto i sama doporucila ze v 706 je to zbytecne. Posila nas na velky utz ve 20tt, v pripade, ze by bylo neco spatne na velkem utz, nabidne opet plodovku. Avsak jeste chce, aby moje dr.mi vzala krev a poslala do laborky, kde se delal muj screening a doplnili jeste jednu hodnotu, na zaklade ktere bud se riziko zvetsi nebo zmensi. Pokud bychom se dostali pod 500 na zaklade krve, mame zavolat a bude mozne provest dalsi neinvazivni vysetreni.

lucy1994
25. črc 2018

@priefi To je dobře, já mám nakonec placentu na přední stěně trochu níž (ale i miminko je právě níž), takže by se měla pak jen zvedat, ale v porodních cestách naštěstí není a asi teda nebude, pokud už to teda opravdu nehrozí po tom 20. týdnu 🙂
Tak vidíš, to je super, že tě nikam nehnali na plodovku (to bych se i divila, protože to riziko je opravdu maličké) a je fajn, že udělají ten ultrazvuk (i ty z toho budeš mít krásný zážitek, mají tam dobré ultrazvuky a krásně si miminko prohlédneš) a o tom odebrání krve u doktorky slyším teda prvně, to je zajímavé.. nevíš, jakou hodnotu budou doplňovat? Vůbec mě nenapadá, s čím by to mohli pak dávat dohromady, ale to je asi tím, že nejsem genetik 😀

priefi
25. črc 2018

@lucy1994 tak moje dr.to taky nevedela. Dnes jsem tam volala a byla to nejaka zkratka, sestra mi pak rekla, ze to uz vi, co chteji a ze to jsou triple testy, takze klasika. Moji dr.se nezdalo, ze nedelaji plodovku ani ty placene testy. Tak jsem ji rekla, ze prilis male riziko a ze neni treba (aspon ze geneticka mela rozum), uklidnila se az tim, ze pokud ted ty krecni testy nedopadnou, ze udelaji dalsi testy na genetice. Doufam, ze to dopadne dobre, manzel uz je nastvany na vsechny... ze triple nechtel, ze jsou falesne pozitivni z 9% a uz znova na genetiku nechce (mame ji z ruky). Utz jsem domluvila ve fakultce, takze manzel zase skakal stestim, protoze ta je taky z ruky... achio... pry neverim,.ze to male je zdrave a vymyslim blbosti. On na tu genetiku nechtel, takze si to ted vyziram i s uroky. Ale na genetice dr.rekla, ze muzeme na velky utz.i tady u nas, ale ja chtela jistotu a volila fn... no... asi to fakt prehanim.... vim, ze mimi je ok, ale chci mit jistotu, ze nic nezanedbame.
Po 20.tt by se Ti uz do porodnich ceste nemela dostat. A jinak vse v poradku?

lucy1994
26. črc 2018

@priefi Tak manžela trochu uklidni tím, že triple test yspolečně s tím NT screeningem jsou právě nejspolihlivější, samotný NT screening má přesnost 80-85%, ale společně s triplem prý 95%, takže bych se toho nebála, i mně je chtěla gynekoložka právě dělat, ale pak jí přišly výsledky, že mi ten NT screening hodil i přes dobrý ultrazvuk to vyšší riziko a celkově výsledek pozitivní, takže pak raději mně poslala na odběr plodovky, abychom něco nezanedbali a tím pádem kryje i sama sebe (kdyby opravdu něco, tak by měla průser, že mi odběr plodovky nenabídla). a nebuď z toho smutná, tvůj manžel to podle mně asi moc nechápe a prostě je to pro něj přeci jen něco jiného. Podle mně je dobře, že na specializovaný ultrazvuk půjdete, však si miminko prohlédnete a můžete to brát spíše jako bonus. A neznamená to, že si hned myslíš, že máte miminko nemocné, je jen prostě lepší, ž ekdyby tam něco bylo, aby se na to přišlo včas a dalo se tomu třeba nějak pomoct. Ale pochybuju, že u vašeho miminka něco najdou, ale já bych se na ten specializovaný ultravuk těšila, hezky miminko uvidíte a bude to hezký zážitek 🙂 Tak ať se manžel trošku vzpamatuje a nedělá z toho takovou scénu 😀 Však o nic nejde..
Doufám, že ano.. mám brát pořád magnésko a ješt ěmi předepsala Gynprodyl (nebo tak nějak), protože mám to miminko hodně nízko a tlačí mi to tam na všechno :( tak údajně na uvolnění. Jinak porodní cesty uzavřený a vše okolo toho v pořádku, tak snad to tak zůstane a snad holčička půjde trošku výše, ať se nekrčí pořád tak dole.. no snad to tam u mně vydrží až do toho prosince no, moc bych si to přála :(

priefi
27. črc 2018

@lucy1994 mu jde i to trajdani, ze vse je z ruky atd. Akorad nevim jak to budou davat dohromady. Jelikoz krev mi brala jina laborka a utz taky delali jinde. Vysledky z krve pak zadali do systemu screeningu, kde to prepocetlo hodnoty mom a v obou pripadech jak u hcg, tak u papp to zhorsilo a docela dost... ted se krev posilala do stejne laborky jako prvni krev, aby to slo dat dokupy, ale nechapu, jak to budou prepocitavat s hodnotami z ultrazvuku... to jako budou volat do nemocnice, kde jsme byli na utz? Ja jsem z toho uz uplne jelen.

To je krasne, ze cekate holcicku, mozna proto i to zvysene bhcg?

A gynprodil polykas, nebo vaginalne? Ja ho brala na zacatku tehu, kdy jsem spinila. Je to hormon progesteron. Urcite to bude dobre, neboj a do prosince vydri u Tebe v brisku 😊 Akorat s tim horcikem opatrne ke konci 3.trim.by se nemel, ma pak tendence zasekat porodni cesty. A horcik Ti dali kvuli cemu vlastne? Tvrdne Ti brisko? A co placenta? Je v poradku? Vim ze ses bala s ohledem na to papp. A ty triple testy Ti brali jeste pred plodovkou?

lucy1994
27. črc 2018

@priefi Však to nevadí, uděláte si takový "výlet", někam si pak můžete zajít na jídlo. Chlapi jsou někteří na tohle líní no, můj by taky remcal 😀
Nevím, jak to dělají. Mně brali u NT screeningu krev u mé gynekoložky, za dva týdny utz (výsledky z laborky už znala), dala pak do systému údaje z ultrazvuku a asi to poslala zpět do té laborky nebo kam na posouzení, protože až za další týden po utz mi volali z gyndy, že mám přijít, protože přišly celkové výsledky NT screeningu. Triple by dělala stejným způsobem, takže si to ti doktoři asi nějak posílají 😃 Triple mi chtěla gyndařka brát, ale po zjištění pozitivního výsledku u NT screeningu mi právě volali a doporučila odběr plodovky - tím pádem by triple testy byly zbytečné, většinou se berou, když NT screening vyjde negativní a nebo v té "šedé zóně". U pozitivního screeningu se rovnou posílá na genetiku na odběr plodovky/klků/krve.
Ano, myslím, že vysoké hcg můžu mít z tohoto důvodu, že čekáme holčičku, navíc v lednu jsem prodělala biochemické těhotenství, tak teď asi tělo reagovalo na toto těhotenství vyšším hcg, aby se těhotenství udrželo, nevím.
Polykám ho na noc. No moc z toho radost nemám, že musím v těhotenství brát nějaký hormon, ale snad to pomůže a holčička se tam bude držet pevně 😞 Já vím, magnesko se myslím může do 34.tt, ne? Ono se asi tak nějak počítá, že budu rodit císařem zase 😀 nevím, jestli mi bříško tvrdne, občas jsem měla jakoby křeč dole v podbřišku (tam, kde cítím i pohyby maličké), a bylo to na omak tvrdé, ale mohla se do toho místa jen opřít, já u prvního těhotenství tvrdnutí snad ani nezažila, tak bych to teď asi ani nepoznala 😃 a gyndařka říká, že ve stravě je hořčíku málo a mám to brát, možná právě i jako prevenci, když je maličká tak nízko a tlačí na spodek. Každopádně doufám, že budu rodit až v prosinci :/
Placenta asi v pořádku, kontrolovala ji a neříkala nic, že by tam bylo něco špatně. Tak snad nic nepřijde zase. Jen jsem měla být podle minulého utz 20+3tt a když teď měřila nožičku, odpovídala 19+5tt, tak mě to trochu znervóznilo, zda jí jde dostatek živin, ale doktorka úplně v klidu odvětila, že jsem drobná (jsem malá a hubená), manžel taky není velikán, tak pochybuje, že budeme mít 4kg miminko 😃 Ale že to samozřejmě budeme sledovat, ale takovéhle měření je jen orientační a rozdíl pár dní je úplně normální. Tak snad.. 🙂 ale člověk už bude mít pořád ze všeho strach 😞

priefi
27. črc 2018

@lucy1994 staci, ze se preklikne o mm a uz je ditko mladsi, s tim bych si hlavu nelama. Nas prcek byl na kontrolach pred screeningem presne jako dle ms, na screeningu byl o nekolik dnu starsi a dalsi tyden na ko byl jen o den vic nez na zaklase ms, tak asi tak.

Jsem zvedava, co cekame my. Na zacatku jsem brala gynprodil a slysela jsem nazor, ze udajne ovlivnuje hodnoty hcg a mozna to je taky holcicka bojovnice 😊 Snad v utery se ukaze v plne krase a dr.pozna, jestli se v brisku schovava holcicka nebo chlapecek 😊

No napadlo me, ze kdyby nebyl moc velky hyc a bylo by hezke pocasi, ze bychom se mohli mrknout do ZOO 😊 jeste uvidime 😊

lucy1994
30. črc 2018

@priefi Asi máš pravdu, je to jen orientační. Já právě doufám, že se neobjeví nic dalšího zase, tohle už snad všechno stačilo.. a ty vedra teď do toho, fuj, tohle těhotenství je nezvládám 😀
Taky jsem o tom slyšela, že ovlivňuje hcg, ale nevím, ono prý může pomoct k udržení, ale s hcg to prý nemá nic společného, to je zase prý jiný hormon, tak kdo ví, člověk aby se v tom vyznal :/
Takže zítra jdeš na ultrazvuk? Tak pak dej vědět! 🙂
No vidíš, a hned můžete i prožít hezký výlet, tak ať muž pořád neremcá a hezky si to užijte! 😀 🙂

priefi
31. črc 2018

@lucy1994 ahojky, nakonec mi krevni testy delali narychlo minulou stredu, hrozne plasili, ze za tyden je pozde a tak jsem to musela domluvit hned ve stredu. Uz mam vysledky triple testu a jsou negativni 1:4600 😍 takze snad uz bude vse v poradku. Dneska mam kontrolu u moji dr., tak trochu doufam, ze nam rekne, co to bude 😊 a velky utz.budu mit az 23.8., mohla jsem marne vysvetlovat, ze ho mam mit ve 20tt, stejne mi dali termin ve 21tt, protoze oni vi nejlepe. Dnes mi bude volat geneticka, tak se ji zeptam na ten progesteron a na utz.o tyden pozdeji nez chtela. Ale s ohledem na vysledky triple testu to asi vadit nebude 😊 Ja ty horka taky zvladam hodne spatne, jeste se me drzi nevolnosti a v tech hycech i zvracim 😔 a to zitra zacinam 18tt

lucy1994
6. srp 2018

@priefi Tak to je super! A co kontrola u doktorky, dobrý? 🙂
No já taky byla ve 21.tt (i když teda podle ultrazvuku se to zase posunulo na 20. týden, ale jelikož vím, kdy byla ovulace, tak vím, že jsem byla 21.tt a ono se hlavně musí stihnout nějak do toho 22. nebo 24.tt? Tak nějak, takže by to neměl být problém ten 21.tt) 🙂
To teda mě mrzí, že to prožíváš až takhle, mně jen bolí někdy dost hlava, někdy se mi motá, sem tam mi není nejlépe, ale teda naštěstí nezvracím a doufám, že to ani nepřijde. Bohatě mi stačí ty nepříjemné bolesti dělohy a jizvy, malá se tam někdy natlačí tak, že se mi chce jen malinko čůrat, ale na záchod se belhám v bolestech, jak kdyby mi měl močák prasknout :D No lepší už to nebude, všechno to pro ty naše drobečky stejně vydržíme! Hlavně, ať jsou v pořádku, bolesti nebolesti 🙂

priefi
6. srp 2018

@lucy1994 ted ty horka krute nedavam a casto zvracim 😔 jinak to same co Ty. U dr.to nase mrne pevne strezilo to tajemstvi, tak doufam, ze v tom 21tt se teda ukaze v plne parade 😊 geneticka rikala,.ze nevadi, ze to je 21tt a navic ze je dulezite, ze triply dopadly dobre a moje dr.mi rekla,.ze se to dela az po 20tt, ze nejdrive ve 20+0, ze driv je prilis brzy 😊

lucy1994
26. srp 2018

@priefi Ahoj, promiň, že píši po delší době 🙂
Ty vedra už snad pomalu končí, tak už se cítíš konečně lépe? A už máte za sebou utz v tom 21.tt? Jak to vypadá? určitě vše dobré, že? 🙂 🍀

priefi
27. srp 2018

@lucy1994 ahojky, jj, uz ho mame za sebou utz byl naprosto v poradku, kontrolovali i srdicko a vse ukazkove, tak verim tomu, ze chyba byla jen ve me, ze telo si pamatovalo stradani. Cekame 2.chlapecka 😊 ted mu jeste vybrat jmeno. Pro holcicku bychom meli, mela jsem pocit, ze to je holcicka, tak jsem se sekla no 😅 Horka konecne povolila, byl to des bes, ale zvracim porad, staci ucitit smrad, ktery mi vadi a ani nestacim pomalu zareagovat, natoz dobehnout na wc, ale obvykle to stihnu a ve velkem ze sebe vyhazuji, ale jen pri tech smradech. Jinak me zvraceni chyta vyjimecne, asi kdyz mi neco nesedne, nebo snim neco tezsiho. Jo a placenta se uz vytahla nahoru, ze pry je krasne nahore, nechapu, jak to tak rychle zvladla 😂 pred 3mi tydny byla jeste dole (resp.za 2tydny kdyz vemu cas za ktery to zvladla) 😂 Tak snad kolotoc vysetreni uz je u konce a vse bude v poradku. Pak me to ceka jeste jednou, chceme 3 deti, ale to 3.bude holcicka 😍😅 uz ted to bude 3 na 1, tak mi musi pomoci dorovnat skore na 3 na 2 😂😂😂 navic uz ma vybrane jmeno a manzel ma slibene tricko "Ja si svoji holcicku ohlidam! Ozbrojeny tata". Jsme radi, ze to je chlapecek, gro je, ze to je zdrave mimi. Pak holcicka aspon bude mit 2 velke brasky, kteri budou pomahat tatinkovi hlidat 😂😂😂 a jestli ne, budou mit co docineni se mnou 😂😂😂 Ale uz dost srandy. A jak se citis Ty? Vse v poradku?

lucy1994
12. zář 2018

@priefi Jsem moc ráda, že je u vás vše v pořádku a moc vám přeji, ať to tak zůstane!
Já bohužel ležím od úterý v nemocnici kvůli odtoku plodové vody, infekce se naštěstí neprokázala, snaží se udržet těhotenství co nejdéle, takže tu asi budu ležet 1-2 měsíce, pokud nenastanou komplikace :'( Jsem daleko od syna a manžela, je to hodina a půl cesty :'( Takže mi je strašně smutno.. naštěstí za mnou jezdit budou, ale každý den to nepůjde. Je to psychicky strašně náročné :'( takže vám přeji jen a jen zdraví bez komplikací! ❤ Ať se vám takové komplikace vyhýbají.. !

priefi
13. zář 2018

@lucy1994 dekuji 😊 To je mi hrozne lito, ze mas takove komplikace 😔 a vedi pricinu? A bez hospitalizace by odtekla uplne? A co cipek? Ten je zkraceny? Ve kterem jsi ted tydnu? Drzim palce, at se to zlepsi a je vse v poradku. Budu na Tebe myslet 😔 Verim, ze to pro Tebe musi byt hrozne, hlavne to odlouceni od syna 😔

lucy1994
22. zář 2018

@priefi Příčina se neví, někdy se to tak prý stane. Museli mě hospitalizovat, protože se nevědělo, jestli náhodou neporodím, trošku se to k porodu schylovalo. Prý čípek dobrý, uzavřený, ale uvnitř nějaký otevřený nebo co. A otevřená na prst. Tak asi dobrý, ale bolesti jsem měla, takže mi dělohu zklidňovali. Teď jen nabírají kontrolní odběry kvůli tomu, že po odtoku plodové vody hrozí infekce už pořád. A kontrolují ozvy miminka. Prý půjdu domů až s miminkem, dřív mě nepustí. Na ultrazvuku mi doktor řekl, že je malá zadečkem a hodně nízko, můžu prý porodit do pár dní, ale můžu vydržet i pár týdnů, to bohužel neodhadne. Tak doufám, že vydržím co nejdéle. V pondělí měla malá odhadem 950-1050g. Snad nabere ještě. Teď jsem začala 30. týden těhotenství. Teď už je to 4. den, co plodovka neteče, tak snad to tak vydrží co nejdéle a není to klid před bouří. :( Co vy, jak se daří, vše v pořádku? 🙂

priefi
22. zář 2018

@lucy1994 a delali testy na ureaplasmu? Ster se bere z mocove trubice. Jedna maminka na diskuzi psala, ze to mela, praskla ji pak plodovka. Pry to je docela zakerna infekce u tehu a da se stopnout atb, ale jen temi, na ktere je citliva, kdyz se na ni prijde vcas, ale casto se ani na to nevezmou odbery, takze se na to ani neprijde. Drzim pesti, at se miminecko drzi co nejdele. Zaroven chapu, ze pro Tebe to je taky hodne tezke s ohledem na syna. Myslim na Tebe! U nas, musim zaklepat, ze prozatim vse v poradku a snad to tak i zustane.

lucy1994
22. zář 2018

@priefi Stěry mi dělali jen z pochvy a pak ještě dělali odběr plodovky, zda není infekce přímo tam. A krevní odběry na zánětlivé markry, prostě jestli je v těle nějaký zánět. Vše negativní, takže kdyby byla příčina ureoplasma, tak bych asi měla zvýšené zánětlivé markry, aspoň myslím. A antibiotika mi dávali v infúzi týden. Preventivně. Takže snad ureoplasma nehrozí. Děkuji, snad to ještě pár týdnů vydržíme, ale je to k zbláznění! :(

priefi
23. zář 2018

@lucy1994 to verim, ale pokud jsi stabilizovana, tak proc vlastne musis byt v porodnici? Kvuli mozne namaze, ktera by mohla zpusobit porod? Anebo jeste to neni ok a musis byt pod kontrolou z duvodu dalsiho mozneho odtoku plodove vody?

lucy1994
1. říj 2018

@priefi Bohužel mi voda začala znovu odtékat, poté jsem začala i krvácet. Předčasné odloučení placenty. Malá se narodila císařem v pátek, vážila 1250g a má 38cm. Potřebuje trošku pomoc s dýcháním, nemá zralé plíce, kortikoidy ztrácí po 14 dnech účinnost. Doufám, že malá vše zvládne. Psychicky mi je fakt na nic. Drž se a přeji pohodové těhotenství. Užívej si ho.

priefi
1. říj 2018

@lucy1994 gratuluji k holcicce! A preji ji hodne zdravi, stesti a lasky. Pevne verim, ze vse bude v poradku a malicka bude zdrava a vse zvladne. Jak se malicka jmenuje?

Rozumim, ze Ti je z toho na nic a ze mas strach, ale neboj, dnesni medicina je na perfektni urovni a malicka za nedlouho dozene donosene vrstevniky.

Znama rodila ve 30tt, behem 3.velkeho utz.zjistili, ze miminko ma vadu srdicka, ze klesaji ozvy a ze je nutne ihned miminko porodit. Za par hodin byl malicky na svete, nestihli ani pichnout kortykoidy, takze vse bylo na nem. Mesic byl v inkubatoru a mel vsude mozne hadicky, postupne s kazdym dnem ubyvalo hadicek. Pro znamou bylo tezke, ze byla v jine porodnici nez jeji miminko a ani ho nevidela diky tomu. Az po 4 dnech ji dali propustku z nemocnice a mohla se zajet podivat na sve miminkom. Po mesici maly uz nebyl v inkubatoru a prendali ho na novorozenecke a ji umoznili byt s nim (doma mela chlapecka 2,5r). Puvodne meli tam byt 14 dni, ale nakonec se jim dobre darilo a po tydnu je pustili domu. Ted uz ma maly 8m a je sikovny, nejde ani poznat, ze byl od 10 tydnu drive porod. Dokonce i srdicko uz je v poradku, dovyvinulo se a o vade neni ani znamky. U Vas to taky bude mit statny konec 🤗

A znaji duvod, proc k tomu doslo? Myslis, ze to mohlo souviset s temi nizskymi hodnotami papp? Nebo odberem plodove vody, aby se vyloucilo mozne vvv? Jeste jednou, drzim pesti, at je vse v poradku!

lucy1994
5. říj 2018

@priefi
Děkuji moc. Jmenuje se Linda.
Doufám, že bude hezky přibývat a půjdeme "brzy" domů, ale to ještě chvilku potrvá a je mi z toho na nic no. Už bych ji nejradši měla doma :(

Moc děkuji za povzbuzující zprávu. Doufám, že to rychle uteče a malá taky bude takhle šikovná. Je to strašný pohled na tak maličké tělíčko. Už aby to všechno bylo za námi..

Nikdo mi nic o důvodu neříkal. Oni sami hledají důvod, proč k tomu předčasnému odtoku plodové vody dochází. Ale zatím důvod neznají. A to s tou placentou, že se začala odlučovat - možná s tím souvisel právě ten odtok plodové vody a možná i ta nízká hodnota Papp mohla být předzvěst - nevím. To by byly jen spekulace. Ale odběrem plodové vody to určitě není tolik týdnů po odběru, že by se něco stalo, to je "nemožné".

priefi
6. říj 2018

@lucy1994 pevne verim, ze to taky krasne zvladne a brzy budete moci jit domu. Verim,.ze je to pro Tebe tezke, ale brzy na malicke Linde nepujde ani poznat, ze je nedonosenatko. Snad prijdou na to, proc k tomu doslo. Myslim na Vas a drzim pesti, at je vse brzy v poradku 😊

lucy1994
7. říj 2018

@priefi Děkuji moc. Lindička je šikulka, tak jen doufám, že se nic špatného už nestane, myslím, že toho teď bylo za ten rok až až. Takže doufám, že se na nás brzy to štěstí usměje a bude vše v pořádku.
No myslím, že to zkoumat nebudou, proč k tomu došlo, to se asi nezjistí. Ale říkám si, jestli už jsem neměla po tom prvním císaři slabší dělohu. Malá byla už od začátku nízko v děloze, často mi tvrdlo bříško, často jsem měla bolesti dělohy. Myslím, že plodová voda začala odtékat kvůli protrženému obalu, který prostě byl slabý i díky té děloze a tak. A ta placenta pak přestala fungovat vlivem dlouhodobému odtoku vody + asi ještě nebyla v úplně nejlepší "kondici" (viz ty hodnoty Papp), takže možná fakt jedno s druhým. No každopádně po dvou císařech bych do třetího nešla po tomhle všem, myslím, že bych třetí ani nedonosila už vůbec nebo bych rodila ještě o dost dříve než teď.

priefi
7. říj 2018

@lucy1994 neboj, vse uz pujde k lepsimu a nic spatneho Vas uz neceka, jen same radosti. Brzy malicka bude bez hadicek a presunou Vas na oddeleni sestinedeli 😊 a Ty jsi uz doma se synem a za malou dojizdis? A co mlicko, rozjelo se Ti a odsavas? Malicka bude asi po navratu domu vice spinkajici novorozenatko a mozna bude spinkat v klubicku, jako u Tebe v brisku. Ja jsemtaky spechala na svet skoro o mesic driv a nez prisel muj cas predpokladaneho terminu porodu, spinkala jsem schoulena do klubicka a pak uz normalne rovne, ale mela jsem smulu a nemela doviviute strisky v kyclicich a nohy jako hokejky. Takze me cekala rehabilitace a takovy postrojek na nozky, ale to maji jen nektere deti, ale maji to nezavisle na terminu porodu. U vas uz vse bude v poradku, uvidis 😊 Drzim pesti!

lucy1994
7. říj 2018

@priefi Děkuji, jsi moc hodná, že mě podporuješ! Maličká už naštěstí bez hadiček je, z JIPky ji pustili 5. den. Dali ji na neon. oddělení, kde mohu být s ní na pokoji, i když s dalšími 2 maminkami. Samozřejmě je stále v inkubátoru, ale jestli bude hezky přibývat, tak půjde pak na postýlku 🙂 Přes týden jsem s ní a na víkend domů za synem, abych i s ním aspoň mohla chvíli být, protože takové odloučení nese člověk špatně :( Mlíčko musím odtříkávat a trochu s tím bojuji, ale něco málo odsaju. Dám tomu měsíc a uvidím, nechci se tím stresovat dlouho, i když v té nemocnici jsou kojením snad "posedlí" ☹ Já jsem zase typ člověka, že když něco nejde, tak nejde - svět se nezboří. Navíc u syna jsem měla bradavku do krve a hnisu, kojení jsem probrečela a nevydržela jsem u toho - takže jsem si vytvořila blok. Ale uvidíme, jak to půjde, třeba se rozkojím a bude to fajn 🙂
Uvidíme, jak to půjde. I já se narodila dřív s podobnou váhou jako dcera - 1350g a 40cm. A k tomu ještě krvácení do mozku, ale zvládla jsem to, život jsem si vybojovala. Zvlášť před 24 lety je to podle mě "zázrak", že jsem to všechno přežila. Tak to snad zvládne i Linduška, jen se teda nemusela v tomhle opakovat :/ Já měla oslabenou imunitu, jinak si nevybavuji nic, co bych měla nějak výjímečného. Ale jak jsem spinkala, to teda nevím :D Schválně se na to poptám mamky. Jen teda vím, že dlouho jsem spala jakoby na bříšku, ale skoro jakoby na čtyřech a s vyšpuleným zadkem nahoru :D Takže možná to bylo taky takové "klubíčko" 😀

priefi
8. říj 2018

@lucy1994 tak to je skvela zprava, ze uz neni ani na hadickach 😊 je to silna bojovnice po mamince a uvidis,.ze za nedlouho nikdo vcetne Tebe ani nepozna rozdil mezi ni a donosenatky. Hold se rozhodla, ze nechce byt strelec 😊 Urcite bude krasne pribirat a mm je to nejlepsi, co ji muzes dat, mm ji posili 😊 Uvidis, ze i kojeni bude o necem.jinem nez u syna a ze to hezky spolu zvladnete bez bolavych bradavek a dalsich obtizi 😊 Co se tyce kojeni, sestinedeli je nejtezsi, pak se to utrepe a je to lepsi 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru