Šílené stavy v prvním trimestru

1maminkaa2
5. únor 2016

Dobrý večer, vím, že nevolnosti a podobné neduhy jsou v těhotenství normální a zvlášť v prvním trimestru, ale ještě jsem neslyšela o nikom, kdo by dopadl, tak jako já...říká se, že těhotenství není nemoc, ovšem já už týden ležím jen v posteli a nejsem schopna se vůbec postavit na nohy...i na pitomý záchod jdu jen jednou za den, protože prostě tam nedojdu...točí se mi neskutečně hlava a nevolnosti mám takové, že to ani popsat nejde...ještě jednou říkám, chápu, že nevolnosti a podobné k těhu patří, ale toto je extrém...nejsem fakt schopná vůbec žít, jít na wc, nic...večer mě do sprchy táhne manžel a já se tam minimálně 5x vyvrátím málem (manžel mě chytá a hlídá) a pořád bych jen zvracela...je to opravdu šílené a já už nevím jak dál :( nejsem cíťa, něco vydržím, ale toto se opravdu nedá :( setkala jste se některá s někým, kdo by to měl jako já ? a ne že sem tam, ale opravdu den co den, že nejsem schopná už vůbec ničeho a jsem v takovém šíleném stavu ???

atei
23. srp 2016

Zdravím všechny.

Jsem v sedmém týdnu, k doktorovi jsem objednaná až za dva týdny.
Už týden mám nevolnosti, každým dnem se to stupňuje, vadí mi pach ledničky, záchodu, právě vařeného jídla, hned se mi obrací žaludek. Jak to prosím řešíte, co jíte? Já jsem schopná jen suché pečivo, na nic jiného nemám chuť, když si ohřeju jídlo, je mi opět zle. Nemůžu vařit, dělá mi to zle a uvařené jídlo od přítele zase nesním, všechno mi vadí. Co jste si dávaly, když vám bylo špatně? Na rohlíkách přece žít nemůžu, když potřebuju živiny... Poradíte prosím?

Díky moc 🙂

terezs2716
23. srp 2016

@atei vařené jídlo vzdej,teda já osobně neměla hotovku už 6 týdnů,zkus sladké pečivo,buchty atd. v 7tydnu mi tohle jeste lezlo. Doktor doporučoval rychle stravitelná jídla a to právě sladké je, zeleninu třeba trochu povařenou a jíst vychladlou, četla jsem,že tohle je období,které se musí přežít na čemkoliv a vykašlat se nějaký výživový hodnoty,max zkus. listovku. Já už jsem přes týden na Nutridriknu,páč jsem hrozně zhubla. 7t byl proti tomuhle sranda. Držim palce ať ti jde jíst víc.

crejzy
3. únor 2017

Ahoj Holky, neměla by tu pro mě některá nějaká povzbudivá slova? Protože mě je příšerně zle od 6.týdne (ted jsem 8tt) a nelepší se to. Nejde ani tak o zvracení (to je jen taková třešnička na tom všem) ale celkovou nevolnost, unavu, neschopnost cokoli sníst nebo vypít, protože je mi ze všeho šoufl. Taky ted posledních pár dní propadám splínu, že nic nezvládám a že to nevydržím :( celý den se jenom teším až usnu a nebudu o sobě vědět (že by náznak deprese?).. je šance že to brzy přejde?

atei
5. únor 2017

@crejzy Me to preslo v patem mesici :(. Co te muze potesit - prezila jsem to.

pamal
5. únor 2017

@crejzy povzbudivá slova mám taková, že jsem si v těhotenství přála, aby mi bylo zle. Protože když jsem neměla skoro žádné příznaky a mohla jsem jíst, tak to dopadlo špatně-SP. Naopak ze dvou těhotenství, kdy jsem se nemohla podívat ani na leták z obchodu, mám dvě moc chytré dětí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru