Těhotenské nevolnost! mě paralyzují. Co dělat?

adriana9292
8. srp 2019

Ahojte Maminky, trapi ma nevolnost v tehu, uz nevim co mam jist a nezvladam ani nic delat len lezim uz su stoho smutna , presnate to ?? Som v 7.tydnu dekuji 😉

anett1309
8. srp 2019

Ahoj, mě pomáhalo něco sladkého hnedka po ránu 🙂 třeba jsem si dala večer k posteli piškoty a ráno co jsem otevřela oči, tak si hned dva dala a bylo mi fajn. A když mi to nepomohlo, tak zázvorové lízátka během dne pomohly 🙂

nita1984
8. srp 2019

Mě to přešlo v pátém měsíci

denca033
8. srp 2019

@adriana9292 tak tak jak píše paní hned ráno než sem vstala z postele sníst něco sladkýho. Pak uzto docela šlo. Nebojte ono to časem přejde úplně.

adriana9292
autor
8. srp 2019

@anett1309 dekuji skusim,ale mam tablety zazvorove jednu dene mam brat, ale vubec nepomaha, a spatne mi je I tak, aj vecer. :(

anett1309
8. srp 2019

@adriana9292 tak zkuste ty zázvorové lízátka od Vitaharmony.. Mě opravdu pomohla, do minuty bylo po nevolnosti a jsou dobré 🙂

adriana9292
autor
8. srp 2019

@anett1309 urcite skusim ;) dekuji moc

anett1309
8. srp 2019

@adriana9292 vůbec není za co 🙂

lucie01
8. srp 2019

Mě v těhotenství nebylo až tak špatně, ale měla jsem období, kdy mi bylo tak nějak pořád divně. Na to mi pomáhalo co 2-3 hodinky něco malého sníst.

blackdevil1
9. srp 2019

@adriana9292 tak me nepomohlo vubec nic . Preslo to samo az v 7 mesici . 🤨takze neboj jednou to prestane 😊

jitule_hrachule
9. srp 2019

U mně nepomohlo nic, sice jsem nezvracela několikrát za den, ale bylo mi špatně skoro celý den, skoro všechno mě natahovalo, trvalo to skoro 7 měsíců a v devátém se to zase vrátilo, byla jsem jediná z okolí kdo se těšil na porod, asi od třetího měsíce 😂. Články o tom jak je těhotenství nejkrásnější období ženy mě dokázaly vytočit, hezké byly akorát pohyby a pocit, že se ten zázrak děje a na konci toho utrpení je člověk nejšťastnější na světě, že vše dopadlo dobře. Prošla jsem tím dvakrát a oboje stejné a ty zázvorové lízátka jsem nemohla ani cítit co tu holky doporučují, takže nekupovat na kila a nejdřív vyzkoušet.

zmrzlinka
9. srp 2019

Mně pomáhalo než jsem vstala sníst pár piškotů a taky přes den studená cola.Byli dni kdy jsem vyzvracela úplně všechno a skončila jsem v nemocnici na kapackach.Skoncilo to kolem pátého měsíce.Kdyz tak mi napiš sz.Drzim palce.Je to hrozně psychicky vyčerpávající 💙

kamilathe
9. srp 2019

Normalne to nepiju, nechutna mi to, ale ze zacatku tehotenstvi pri nevolnosti mi pomahala vychlazena coco cola stacil mi dousek a byl klid.

kamste
9. srp 2019

Mě pomáhaly piškoty, banány, pravidelně jíst a bylinkový čaj máta+meduňka+heřmánek.
A celou situaci vždy zhoršoval stres a únava.

handulkak
9. srp 2019

Me nepomahalo skoro nic. Spatne mi bylo až do porodu. Někdy to bylo lepší, někdy horsi. V poradně mi radila ledovou Colu bez bublinek, ale tu jsem si dávala fakt jen ve dny, kdy jsem zvracela třeba 15x

vendes
9. srp 2019

Nepomohlo mi nic, ani zaručené rady. Zvracela jsem téměř celou dobu, jsem si zvykla. Jistota, že to nepůjde ven, byla Coca Cola, hranolky, řízek a tatarka.

sylvusska
9. srp 2019

Chlazena coca cola, jinak mi nepomahalo nic a jeden tyden jsem cely prospala, jak mi bylo zle. Byla jsem rada, ze dojdu na wc zvracet a zpet. Preslo me to ve 13.tt u obou tehu. Ja prakticky nic nejedla ani. Jedine bramborovou kasi a colu.

luj89
9. srp 2019

nepomohlo nic, tri tydny jsem byla na neschopence a jen spala a spala. Za den jsem se donutila snist max pul bananu.ak uz mi bylo blbe jen dopoledne, tak uz to slo prezit i v praci. Prestalo to ca ve 13 tt

makra1988
12. srp 2019

Jsem podruhé těhotná, tentokrát jsem těhotenství poznala, že mi začalo být zle. Pak vyšel test pozitivně a to bylo 2 dny po vynechání menstruace. Při prvním těhotenství jsem měla spíše večerní nevolnosti ale moc jsem toho nesnedl ale alespoň jsem byla rozptýlena prací. Teď při druhém je mi zle pořád celý den. Už jsem i zvracela. Mám nízký tlak, ráno si dám malou kávu, a vypiju hořčík, ale i malé jídlo mi nejde přes krk. A to jsem si myslela že druhé těhotenství bude lepší, co pak ten porod 😂😂😂😂a při prvním mě nevolnost přešla až někdy v 5 mesoci ale nastal lepší chuťovky

widowblack
12. srp 2019

Uvarit si zazvorovy caj ( slabsi ) a popopijet a co jeste poradit ? Vydrzet to nic jinyho stejne nezbývá

3mama
12. srp 2019

Určitě chlazená cola po doušcích ,to mě zachránilo vždy ☺️

makra1988
12. srp 2019

@3mama jj tentokrát ti moc nezabírá😥spíš naopak, už ji nechci ani vidět. Ale bublinkové limonády musím a oproti prvnímu těhotenství mám strašnou žízeň

makra1988
12. srp 2019

@widowblack tak jasně že vydržet😂ale od toho máme tuhle diskuzi, aby jsme si mohli alespoň trochu ulevit a třeba přijít na něco nového, druhým odzkoušeneho 😉

petina3
12. srp 2019

Mi nepomohlo nic, do 15 TT sem trpěla jak pes. Spala denně i 18 hodin, blila jak amina, nic sem nezvládala. Vlastně je mi zle celé těhotenství (sem v 35tt). Hroutim se z toho, musím prostě vydržet nemám na výběr. Přeju ať to máte mnohem lepší.

petina3
12. srp 2019

@jitule_hrachule jak já Vám rozumím. Slovo od slova.

jitule_hrachule
12. srp 2019

@petina3 Tak to přeji, ať těch zbývajících pár týdnů uběhne rychle. Ještě dnes si pamatuji, jaké to bylo peklo, každopádně ten nádherný konec za to stál 🙂

makra1988
12. srp 2019

@petina3 tak tak, já jsem po porodu říkala, že bych raději každý měsíc rodila, než být znovu těhotná. Nevím, jak na tohle období někdo může hezky vzpomínat. Brrr a šla jsem do toho znovu, to jsem případ 😂ale prvorodicky to mají jednoduche, můžou odpočívat, kolik chcou😂😂😂😂hihi

ladyhacek
12. srp 2019

U prvního to přešlo 12-13 týden
U druhého nějak 16tt? 5 měsíc?
Pomáhali suchary - Grahamové plátky, ujídala jsem je. Jsem zvyklá pít čistou vodu, ale v tehu pila šťávy, z vody mi bylo hůře

radullah
12. srp 2019

Ahoj, jsem ve 20tt a natahuje mi pravidelně každý den stále, ale teď už spíš jen z "něčeho" (hlad, posmrkané kapesníky, nějaký smrad nebo čištění zubů...). Pořád čekám, kdy to přejde. Jinak úplně to nejhorší období jsem přežívala na neustálém uzobávání, abych neměla nikdy prázdný žaludek..klidně i v noci, měla jsem u postele misku s cornflakema, každý den se mi měnilo, co mi chutnalo. Největší problém byl s pitím. Na radu některé maminky tady jsem zkusila ledově vychlazenou magnezii. Jemně perlivou, občas jsem jí ochutila vymačkaným citronem. Normálně mi magnezka nechutná, tak mě překvapilo, že to je jediné pití, které jsem schopná pozřít bez pocitu, že to zas vyhodím. Zvládla jsem to tak, že jsem nezvracela vůbec, ale bylo to ze začátku jen tak tak kolikrát..
Jinak abych tě i trochu potěšila, v prvním těhotenství s dcerkou mě to přešlo velice brzy, už na neukončeném 11tt a už se to nevrátilo.

lucijeennaa
8. říj 2019

@adriana9292 Celé to tu pročítám a jsem z toho asi akorát ještě více nesvá... jsem teprve 7+4tt a už 12 den jen ležím v posteli, dojít si na záchod je za trest. Absolutně nic nemohu sníst, když se povede půlka banánu je to zázrak, žaludek mě bolí jaký mám hlad ale přitom nechuť, lízátka ani cola nepomáhá, teď zkouším zázvorový čaj. Jsem schopna prospat celé dopoledne, ale usínám v bolestech až tak kolem 3 ráno. Ráno mě vzbudí zvracení, takže kýbl u postele. Říkám si, že to za to stojí, věřím v to, ale i tak je mi už pár dní do breku hladem a že jsem absolutně k ničemu. Místo abych se starala já o muže jako dobrá žena, stará se on o mě.

zmrzlinka
8. říj 2019

@lucijeennaa prošla jsem si tím dvakrát a bylo to hodně psychicky i fyzicky náročné.Odpocivej a buď ráda, že se muž o Tebe stará.Az Ti bude líp,tak se budeš starat Ty 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru