Termín porodu listopad/prosinec 2019
Ahoj holky. Pojďte se přidat všechny co budeme mít předvánoční nebo vánoční krásné dárečky 😍 přeji všem aby bylo vše v pořádku. Já jsem své // čárky našla 27.3. Doma už máme 22 měsíční holcicku.
Stručné shrnutí
- Ultrazvuk v raném těhotenství (obvykle mezi 5. a 13. týdnem) slouží k potvrzení intrauterinního uložení a ke zjištění srdeční akce; v diskusi byly hlášeny viditelné srdeční ozvy již v 6+1, 6+5, 7+5, 9+2 a 9+6 týdnu těhotenství.
- V diskusi byly jako běžné intervence v raném těhotenství uváděny podporující léky a doplňky: Utrogestan (uváděn i v dávkování 2‑0‑2 při zavádění), Femibion, hořčík na křeče/únavu a antacida na pálení žáhy jako Rennie nebo ovocné přípravky Gastrofruit z Dr.Max.
- Prvotrimestrální screening mezi 12. a 14. týdnem a následná genetická vyšetření (odběr choriových klků, amniocentéza) se v diskuzi uváděly jako standardní diagnostika; triple test byl v diskusi označen některými uživatelkami za často zbytečný a náchylný k falešně pozitivním výsledkům.
Nejčastější otázky
Q: Kdy je na ultrazvuku v raném těhotenství obvykle vidět srdeční akce?
A: V diskusi uživatelky hlásily srdeční ozvy viditelné už v 6+1, 6+5 a 7+5 tt; další příspěvky uváděly srdíčko při kontrolách 9+2 a 9+6 tt, ale byly i případy, kdy srdce nebylo patrné v 8.–10. týdnu.
Q: Co znamená prvotrimestrální screening a kdy se dělá?
A: Prvotrimestrální screening se provádí obvykle mezi 12. a 14. týdnem těhotenství a v diskuzi byl uváděn jako vyšetření, které dává rizika chromozomálních odchylek (příklad jedné účastnice: riziko menší než 1:20 000).
Q: Je triple test potřeba, když mám prvotrimestrální screening?
A: V diskuzi několik maminek uvedlo, že triple test považují za zbytečný, protože prvotrimestrální screening pokrývá obdobné informace a triple test může být falešně pozitivní; přesto jedna uživatelka triple test podstoupila a čekala na výsledek.
Q: Jaké medikace a doplňky se často používají v raném těhotenství podle diskuse?
A: Často zmiňované přípravky jsou Utrogestan (uživatelky uváděly i dávkování 2‑0‑2 při zavádění), Femibion jako prenatální vitamin, hořčík předepsaný při obtížích a antacida Rennie nebo doplňky Gastrofruit z Dr.Max na pálení žáhy; Clearblue byl uváděn jako domácí těhotenský test a AngelSounds jako domácí Doppler pro poslech srdíčka.
Q: Kdy je po potratovém vyšetření nebo revizi doporučeno znovu začít s pokusy o těhotenství?
A: V diskuzi bylo doporučeno dodržet šestinedělí (6 týdnů) po revizi; u IVF/KET účastnice zmínily doporučení čekat 2–3 měsíce před dalším transferem embrya.
Q: Co jsou invazivní genetické vyšetření a jak dlouho trvá čekání na výsledky?
A: Invazivní diagnostika zmíněná v diskuzi zahrnovala odběr choriových klků (CVS) a amniocentézu; jedna uživatelka uvedla, že při pozitivním nálezu u chlapečka byla vzorka zaslána do Ostravy a výsledky trvaly zhruba 10 pracovních dnů.
Závěry z diskuze
Shoda
- Ultrazvuk v prvních týdnech těhotenství se používá k potvrzení, že je embryon v děloze, a k hledání srdeční akce.
- Utrogestan byl opakovaně používán jako podpora těhotenství u žen se ztrátami nebo po ET/KET.
- Prvotrimestrální screening mezi 12. a 14. týdnem je běžně vykonávané vyšetření a mnohé ho považují za uklidňující.
Sporné názory
- Triple test: někteří radí vynechat, protože je často falešně pozitivní, jiní ho absolvovali a čekali na výsledek.
- Používání běžného kuchyňského koření (majoránka, rozmarýn, petrželová nať) v malém množství: někteří diskutující považují za bezproblémové, jiní doporučují omezit a být opatrní.
- Domácí Doppler (AngelSounds): někteří jej doporučují pro uklidnění, jiní varují před falešným uklidněním či stresem.
Otevřené otázky
- Jak dlouho čekat optimálně před novým pokusem o otěhotnění po opakovaných ztrátách pro nejlepší psychické i fyzické zotavení?
- Kdy přesně je vhodné vzdát se/nechat provést další invazivní vyšetření (CVS/amniocentéza) podle výsledků screeningu?
- Které konkrétní potravinové a bylinné složky je třeba v těhotenství striktně vyloučit a které jsou bezpečné v běžném množství?
Zmíněné značky a firmy
Dr.Max, AngelSounds, Clearblue, Vinted, Hnutí Pro Život
Zmíněné produkty a metody
Utrogestan, Femibion, Rennie, Gastrofruit, Clearblue, AngelSounds (domácí Doppler), hořčík, IVF, ET, KET, prvotrimestrální screening, triple test, odběr choriových klků (CVS), amniocentéza, průkazka těhotenská, embryon 5AA
Místa a osoby
Ostrava, Německo, Thajsko
Ahoj děvčata, mohu se přidat? dálnici jsem našla na velikonoční pondělí.. je mi blbě jako psovi (neznám, u prvního těhu jsem nemala žádné příznaky) bradavky mam citlivé jako... prvni kontrola AŽ 14.5. podle všeho jsem už v 7tt a termín porodu 24.12.2019 ME KLEPNE 😀😀
Ahoj, já pozitivní test měla 19. 5., týden na to mi to potvrdila i paní doktorka, minuly týden jsme byli na kontrole a řekla mi, ze krásně rosteme, dokonce bylo patrně i srdeční ozvy a 17. jdu na cukr. Také už mi asi tři dny je ráno špatně a dnes jsem dokonce malinko zvracela ... Podle kalkulačky jsem 6+3
Ahoj holky, tak jsem se nevzdala, misto ke svoji dr byla v nemocnici, dvakrat a tam mi rekli, jak podle utz, tak podle hcg v krvi, ze mam tabulkovy prubeh zacatku tehotenstvi. A taky mi rekli, co vsechno moje dr za posledni dva roky zanedbala. Ne jenom ze me uz davno mohla lecit, ale hnala by me na revizi zbytecne! Od ted uz nebudu nikdy slepe verit doktorum.... Takze se k Vam opet s radosti pridavam v cca 4-5tt. 😊
@kristyna233 tak já jsem dnes taky byla u doktorky, potvrdila mi těhotenství, drobek má 9mm a srdíčko bylo vidět, tak jsem šťastná. A další kontrolu mám taky 20.05., tak to máme na stejno 🙂 Tak příště už určitě bude vidět srdíčko i u Tebe, asi jsme počali dřív než vy. A ta cysta mě mrzí, ale hlavně, že to nic není a sama zmizí. A jak ti je? Mě přijde, že ty nevolnosti už zmizely, zůstala jen ta únava..
@andrea2016 Ahoj, tak to je teda bordel, to bych ji hned vyměnila.. Moje doktorka bere nejdřív v 6-7 tt, že dřív nemusí jít pořádně nic vidět, tak aby právě mohla říct určitě.. ale hnát tě na revizi takhle brzo a zbytečně, to bych byla hoodně naštvaná! Tak se hlavně drž!
@pettyynka Tak to je super!! 🙂 Doufám, že bude všechno oukej toho 20.5... Nevolnosti mě začali v sobotu a to je peklo 😒 nezvracim, ale je mi fakt hrozně a ta únava k tomu. Ráno jsem přemýšlela, jestli jít na neschopenku nebo jít do práce. Zkusila jsem jít do práce a naštěstí dobrý. Jinak mám pocit, že už se mi jaksi nafukuje bříško 😁😯
Ahoj 🙋. Já našla svoje // 24.4,přítel to dostal k svátku ten den. Termín máme 29. 12.2019.
Byla sem na kontrole to sem byla 5+2a bylo vidět jen černá tečka s vackem, teď půjdu na kontrolu 21.5, už se nemůžu dočkat,to bych měla být 8+2, beru na zavádění urtogestan 2-0-2 a doporučil mi doktor femibion.
Teď sem 6+1a začali mi pěkně nevolnosti a to nemluvím o šílené únavě a citlivé bradavky 🤣samý pěkné věci. Tak doufám že se to už nebude horšot podle toho co tu čtu. 😊
Ahoj, můžu se taky přidat? 🙂 dvě čárky jsem našla 2.5., ale podle menses bych měla být 7+1 asi. Prostě poslední menses byl 17. března. Na kontrolu jdu až 22.5. a už teď je mi ze všeho blbě, vadí mi každej smrad a pohled na jídlo 🤐 jinak pokud vše vyjde, budeme mít dvě děti, doma máme už skoro 4letou holčičku
@ivca_ch proč myslíš? Ten UZ se má dělat mezi 12. a 14.tt, to jdeš úplně uprostřed toho rozmezí.😉 mně takto v nemocnici objednali a byla jsem překvapená kolik toho bylo vidět (pan doktor tam prohlížel mozkové hemisféry, oční čočky, srdíčko..)
@pipi_puncocha to je krásná fotka a gratuluji k dobrému výsledku screeningu 😃 dívám se, že máme skoro stejný termín, já mám 15.11😉👍
@lucije66 děkuji. 😍 a tobě moc držím palce na čtvrtek na screening, já jsem noc předtím téměř nespala.🤦♀️
Ahoj holky, také bych se k vám přidala.. podle UTZ jsem 13+4tt, včera screen a vše ok.. dítě se nechtělo doktorovi ukázat v tom nejlepším světle, naštěstí po troše přemlouvání si dalo říct.. nevolnosti už mám snad trvale za sebou, ale jisté nechutenství zůstalo.. prsa občas taky dost cítím, jako by byla plná mlíka :D
Jinak mám doma 2 letého rošťáka, který mi dává dost zabrat.. nejen přes den, ale i v noci.. a to ranní vstávání fakt není nic pro mě :D (oba prcky máme po IVF/KET)
Všem přeji klidnější a bezproblémový průběh těhu s ještě krásnějším závěrem..
Ahoj holky, ta jsem se po X letech konečně poprvé zaregistrovala vždy jsem jen projížděl diskuze jako neaktivní člen, tak mam radost ze mohu byt konečně mezi Vami❤️jinak my mame termín 25.11-1.12 a jsme 11tt včera byla kontrola a odebrani krve na prvotrimestrální screening ktery nas čeká příští pátek, doktorka mi dokonce rekla i pohlaví což me trochu zarazilo, přiznám se ze jsem zadržovala slzy jelikoz jsem si přála vysněnou holčičku a na ultrz. Byl zvoneček 😄😄ale dnes jsem uz happy protože malej (4)bude mít bráchu a je to pro něj to nejlepší co může být ❤️
Ahoj holky, já se hlásím po prvním úspěšném screeningu a vše naprosto v pořádku 😘 gratuluji těm, které to mají také za sebou a už ví i dokonce pohlaví. My máme doma 3 letou princeznu a vypadá to, že k ní přibyde bráška 😍 ale ještě na to úplně nespoléhám, uvidíme až to půjde opravdu vidět. Spíš si pan doktor tipnul 😃
Ahoj maminky, ja prave lezim v posteli, zvracim a je mi permanentne spatne🙂 Podle ovulace jsem si odhadla termin na 31.12 - 2.1. Cekame treti, mnou vytouzene mimi, mame dcerky 2,5 a 3,5. Dekuji za skupinku, a rada se pridavam🙂
@omobinrin gratuluju, to jsme termínem skoro stejně 🙂 já byla minulý týden na gyndě a termín mi určil na 25.12., takže Vánoční miminko 🙂 :D přeju, ať nevolnosti brzy přejdou, já díkybohu nezvracím, ale pořád se mi ze všeho špatně, mam žaludek na vodě a moc toho nesnim. Dokonce mi už jsou velký kalhoty co před měsícem byly akorát. Ale to jsem měla i při první dceři







ahoj tehulky ja jsem otehotnela v breznu a nasledoval nastup do prace i kdyz ne na moc dlouho a mam typi pro ty ktere otehotnet nemuzou