Utrogestan - jak jste ho snášely?

danlen
6. dub 2019

Ahojky holky, máte některá z vás zkušenosti s užíváním Utrogestanu? Dostala jsem doporučený od doktorky na podporu těhotenství do 12. týdne.. Chtěla jsem vědět, jak jste ho snášely a zda pomohl..?

nicolnik
6. dub 2019

@danlen ja ho dostala v 6tt pri silnem spineni. Nasledne mi byl zjisten hematom. Brala jsem rano jednu a dve vecer a zavadela. Ted uz je hematom pryc, ale mam dobrat po jedne tablete dokud mi nedojdou. Co jsem ho zacla brat, tak jsem byla bez spineni. Jine problemy jsem nevypozorovala

hermij
6. dub 2019

A už jsi těhu? Dává se ženám s krátkou luteální fází, ale pokud má mimi odejít, odejde i s Utrogestanem... a ano, užívá se do 12. týdne. Pokud nemáš riziko potratu nebo jsi nemívala krátké luteální fáze (pod 12 dní), tak je trochu zbytečný. Sice je "přírodní", ale stále je to lék na bázi extra hormonů. Plní funkci placenty, než dozraje (vytvoří se) a začne fungovat.

uzivatelkapetra
6. dub 2019

Brala jsem tuším 3-3-3 a normálně jsem ho jedla. Hodně holek ho zavádí, že má na ně vedlejší účinky, ale mě nedělal nic. První dávku jsem brala vždy před spaním, jelikož mě to vždy utahalo, ale další tabletky už mi nedělaly nic.

kjajule
6. dub 2019

Dali mi ho při druhém těhu, když jsem krvácela, mimi se bohužel neudrželo. Pak jsem ho dostala u třetího těhu a brala ho do 12tt přibrala jsem 6kg do toho 12tt pak do konce těhu už jen 2kg... jinak vše v pořádku dceru jsem normálně donosila 🙂

kos_atka
6. dub 2019

@danlen brala jsem 2-0-2 a nic mi to nedělalo Ráno jsem polykala,večer zavadela,ale potíže žádné a vysazovala jsem až někdy 14-15tyden Doktorka mi ho nechala déle Brala jsem ho po prvním zamlklem jako prevenci od 6tt

danlen
autor
6. dub 2019

@hermij no jsem v 5+5tt.. Mám PCOS a po dvou letech se nám povedlo počít přirozeně, pro mě je všechno nové.. Tak snad to bude všechno v pořádku.. Byla jsem ve čtvrtek na uzt a zatím nebylo slyšet srdíčko, tak nevím jestli se mám strachovat, nebo je prostě ještě brzy..

kjajule
6. dub 2019

@danlen Ještě je brzy bud v klidu mě srdíčko u dcery potvrdily právě až skoro v 8tt...

malenka3
6. dub 2019

Měla jsem ho od začátku po inseminaci. Je to hormon, který podporuje udržení těhotenství (ale pokud má dojít k potratu kvůli vývojové vadě plodu, tak s tím nic nezmůže). Já brala jeden ráno, jeden večer, musela jsem zavádět vaginálně, protože jinak se mi po něm motala děsně hlava. Neboj se toho, tohle je v rámci mno relativně neškodný hormon, byť dodávaný do těla uměle.

calvac
6. dub 2019

@danlen Ja ho dostala v osmem tydnu vaginalne. Vsechno v pohode.

danlen
autor
6. dub 2019

Moc děkuji za vase zkušenosti 😊

hermij
6. dub 2019

@danlen Jak ti počítali datum porodu a stáří plodu? Podle menstruace nebo ovulace? Hlásila jsi datum poslední MS, anebo datum ovulace a odečítali?? PCOS bývá spojeno s dlouhými cykly a protože je ovulace tak 14 dní před menstruací, tak se nemůže počítat termín porodu podle "učebnicových 28 denních cyklů" 🙈🙉🙊 Rozhodně bych s touto diagnózou hned nepanikařila 😇🤰 A moc gratuluji k přirozenému početí 🙂

pesulinkaa
6. dub 2019

My ho v nemocnici měly všechny co jsme byly na rizikovém. Brala jsem ho až do porodu týdnu 34+4. Myslím že zabral. Jinak bych porodila někdy když mě přijali.cca 28tt.

danlen
autor
6. dub 2019

@hermij ja jsem brala skoro rok Duphaston na upravení cyklu a měla cyklus cca po 28 dnech.. A hlásila jsem datum poslední ms.. Ovu testy jsem si nedělala, zkoušela jsem párkrát a byla jsem spíš ve stresu.. Tak snad bude vše v pořádku, jdu 16. na utz a snad mi doktorka potvrdí prosperující těhotenství

hathor86
7. dub 2019

jj, brala jsem na začátku těhu s nejstarším synem a pomohlo 🙂

merope
8. dub 2019

Já mnohokrát po IVF, naposledy do 12tt mi tu zrovna křičí na klíně.

Na co pozor:
- zvyšuje chuť k jídlu (takže pokud se nebudeš hlídat, snadno přibereš až moc)
- způsobuje únavu (pozor na řízení auta)

helda1
12. dub 2019

V úterý jsem byla poprvé u doktora (6+4) a zrovna jsem trochu špinila. Dostala jsem Utro... 1-1-2 a po prvním dnu bez špinění. Docela mě uspává a mám takový pocit, že mi nedělá dobře na žaludek. Jinak pohoda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru