V 7tt mi doktor nedá neschopenku, je to normální?

iluky
15. pro 2014

Ahoj vsem, prosim o radu…jsem ve zkusebni dobe a jsem 7tt, prodavam v parfumerii 12hod denne bez moznosti si sednout a je mi tu fakt zle, nemame tu wc a uz jsem tu zvracela nekolikrat do kyblu. Dnes jsem to rekla dr a ten mi odvetil ze do 12tt mi nemuze dat neschopenku a ze mi nemuze pomoct. Je to normalni?

lucieandrlova
15. pro 2014

Pokud to je gynekolog, tak ano. Těhotenství je pro ně až s těhotenskou průkazkou... Ale praktický lékař by klidně mohl dát neschopenku třeba na virózu, ne?

lamarika
15. pro 2014

@iluky mně napsal doktor od 7tt neschopenku na zanet močáku a pak automaticky na těhotenství. Asi záleží na doktorovi 😉

iluky
autor
15. pro 2014

@lucieandrlova to jsem zkousela taky,prej mi neco napise ale max na tri tydny coz mi nepomuze,mezitim me totiz z prace vyhodi a gynekolog me tedy az do 12tt neprevezme :( ale budu muset aspon to,jinak vypoved...brecim tu z toho jak tu nechci byt,ze mi je zle....

tulikiss
15. pro 2014

@iluky pokud si ve zkusebce tak te po 2 tydnech na neschopence stejne muze vyhodit..

iluky
autor
15. pro 2014

@tulikiss s tim pocitam,proto bych kdyz uz chtela byt celou dobu na neschopence....

evaamy
15. pro 2014

Ahoj, úplně se dokážu vzit do tvé situace, měla jsem to podobné. Nevolnosti, 12h směny a pachy. Peklo. Neschopenku ti může vypsat jak gynda tak obvodak, takže když neuspejes u jednoho, jdi za druhým. Jako těhotná mas nárok na nějaké úlevy, tzn kratší směny a možnost sedět. To mi řekla moje gyn. A říkala mi, že pokud mi to zaměstnavatel neumožní, že mi okamžitě píše neschopenku. Zkus se tedy nejdřív v práci domluvit a kdyby ti bylo pořád zle a musela pracovat, tak já bych odešla. Nebo zkus vyměnit gynekologa, je to o lidech. Já bych to tam nevydržela, navíc ty výpary z parfémů nejsou zdravé, proto to tomu dítěti smrdí, nechce, abys to vdechovala. To je priroda. Takže já bych radši přišla o nějaké peníze než se trápit.

iluky
autor
15. pro 2014

@evaamy ahoj,dekuji za pochopeni,kratsi smeny nelze,stridame se tu dve a druha moc ochotna neni,navic pokud to reknu tak me vyhodi taky a nemusi udat těhotenství jako duvod...ja bych i dala vypoved,ale po davkach az do porodu nebudu mit na nic narok leda se nechat zamestnat jinde,ale tu na severu je prace malo....jsem z toho nešťastná...

curdibilka
15. pro 2014

Kolegyni napsala její gynekoložka neschopenku v půlce 6.tt, a to neměla jediný problém! Dr. jí prostě řekla, že pracuje v MŠ a že by měla být doma (snažili se o mimčo x let). Pokud ti nedá neschopenku gynekolog, nech si ji napsat od obvodního. 🙂 Radši zdravé dítě bez nervů než takové trápení. 🙂

iluky
autor
15. pro 2014

@curdibilka prave nechapu proc mi ji gyndar neda,letos jsem navic absolvovala 2x konizaci a prej to ted nemůže s tim nic mit spolecneho az tak kolem 20tt...nechápu ho...

curdibilka
15. pro 2014

@iluky Jsou to s prominutím kreténi, ani neví, jak se cítíš, jestli je to chlap. Nevím, možná to uhrát na něco jiného u obvodního...záda nebo cokoliv, je to hnusné, ale než takhle trpět někde před lidma 12h. :( Neumím si to vůbec představit.

iluky
autor
15. pro 2014

@curdibilka no hlavne kdyz s nima mluvim a jde na me daveni ☹

pavlapl
15. pro 2014

Běž za obvoďákem řekni co a jak a ten ti neschopenku napíše a na gyndě si tě pak přeberou. Já jsem to tak udělala u posledního těhotenství.

lenam
15. pro 2014

Ja dostala neschopenku od gynekologa asi v 5. tt tehotenstvi. Krvacela jsem. Malinko, ale nechali mne radeji doma. Byla jsem doma do 13. tt, pak jsem se vratila do prace. Je to uz 5 let, tak nevim, zda se neco nezmenilo, ale tehdy mne doma nechal.

marcicek84
15. pro 2014

@iluky -já tě chápu, ale do toho 12 tt se může stát cokoli, jakmile vlezeš na neschopenku a nedej bože to nevyjde, nebudeš mít už ani práci... 😒

cabo
15. pro 2014

Myslim si, ze je to o doktorovi. Me gynekolog dal neschopenku hned tzn.od 5tt, jelikoz jsem predtim potratila.... Rekla jsem,ze chci radsi hned na rizikove, vubec s tim nemela problem.
Zkus jak radi ostatni obvodaka.....
Drzim pesti!!!

alboo
15. pro 2014

@iluky napsat jí může i gynda a i na těhotenství od samýho začátku... já jí měla od 7+3 a když to nechce psát n těhotenství, tak at si tam napíše co chce... a nebo pokud se s ním nedá mluvit, takjít za obvodní dr. a ta to mlže napsat třeba na bolesti zad, ale pak bych teda změnila doktora... a převedení neschopenky není žádnej problém

lrg
16. pro 2014

Určitě se to dá nějak udělat, když je doktor vstřícný. Mně se udělal v 8tt hematom v děloze a doktorka mě hned chtěla poslat na rizikové, bohužel na mateřské se hodit marod nemůžu 😀

akmitaf
16. pro 2014

Holky to je blbost - je to jen o ochotě Dr. kamarádka byla doma snad od prvního dne. Normálně jí Dr. napsal rizikové těhu z důvodu krvácení. Taky bych šla jinam, kde by měli více pochopení

zabzulka
16. pro 2014

mám neschopenku od 6+5tt, bylo mi blbě, doktor neměl žádné námitky a sám mi PN navrhl..chtěla jsem se pak vrátit do práce, ale začala jsem špinit a trvalo to do 13tt..pak už jsem se na to vykašlala.

ester34
16. pro 2014

Já jsem na neschopence od 6tt, mudr mi to sama navrhla, nevím, proč ti ji nechce dát...

jahodnice
16. pro 2014

@iluky mně doktor napsal neschopenku v 7.týdnu bez problémů, byla jsem na nemocenské až do nástupu na mateřskou

buldrik
16. pro 2014

Jak dlouho jeste budes ve zkusebce?

ladyhacek
16. pro 2014

mě doktor neschopenku napsal asi od 6 tt pracuji ve fastfoodu a měla jsem závratě a mdloby a asi týden na to začala zvracet. Ale pracuji s jídlem tak nevím. Vlastně jsem o ni ani neprosila jen se zeptat jestli jí má napsat. Průkazku jsem dostala brzo asi v 8tt

Asi záleží na doktorovi, ale zajdi za obvodním a ten ti jí snad napíše 🙂

bunny123
16. pro 2014

@iluky Já byla na neschopence od 8.tt., gynekologem.

fykyska
16. pro 2014

Říká nesmysle. 😉
Já měla naprosto nerizikovou práci, ale dostála jsem u všech těhu neschopenku kvuli anamnéze což také hraje roli - ovšem všechny už od začátku 4tt +.. Ovšem pokud je Ti v práci zle, a zaměstanavatel pro tebe není schopný najít lepší práci měl by to lékař pochopit..
Odešla bych. Pokud má problém s tímhle, tak s čím dalším bude mít problém. Je to tvé těhu, a ano riziková práce to není, ale až sebou švihneš, přijdeš o dítě tak se doktor bude kroutit jak paragraf 😔 Neschopenka je taky pěkné vězení takže jestli si dr myslí, že být těhotná na neschopence je nějaká super výhra tak ať se jde bodnout 😀 duležité je aby jste oba byli v pohodě ...

iluky
autor
17. pro 2014

@buldrik no prave ze 1.12 jsem nastoupila :( na menses jsem trochu zapomnela resp jsem vysadila prasky,takze kdyz to neprislo tak jsem si myslela ze to mam rozhozene...no a 8.12 mi to dr potvrdil 🙂 hlavne ted pred vanoci je to v praci psycho,jsme v oc a to bude mit ted otevřeno do 22:00 od 8 od rana,volno zadny,kolegyně marodi a brigadnice taky nemuze furt...

hedusa
17. pro 2014

@iluky Nevím, co to máš za gynekologa tedy. Mně dál neschopenku na těhu hned od začátku a žádný problém s tím neměl. 1.těhu - před 7lety, stačilo říct, že mám 12tky a zvracím a v práci nemám záchod a nebylo co řešit. 2.těhu - (jiný gynekolog) ač jsem nedošla do konce, řekla jsem dr. že se necítím na to chodit do fabriky, a že to je docela fyzicky náročné - a neschopenku jsem měla také hned.
Není někdě v zákoně, že těhotná nesmí dělat 12tky?? Jinak tě vést jako rizikovou může - právě z důvodu zvracení a tak dále. Spousta žen zvrací na začátku a do práce nechodí.

paracka
17. pro 2014

@iluky zmenit gynekologa nebo si nechat napsat neschopenku u obvodaka. Me moje gyndarka dala neschopenku v 7tt jen proto ze sem mela praci na smeny na call centru pojistovny a bylo to o nervy. Ty pokud zvracis a delas 12ky a nemuzes ani na wc tak mas podle me tuplem narok na neschopenku. Gynekolog je tezce mimo!!

lenkavd
17. pro 2014

@iluky doktor opravdu může dát neschopenku od začátku, nějaký 12tt není podmínka.
Ale těhotenství není nemoc, když není důvod, neschopenka se prostě vypisovat nemá. Ač je to v ČR běžný trend. Část doktorů už ale přestala vypisovat neschopenky jako na běžícím pásu, dokonce jsem do toho i lehce nuceni...
To jakou máš profesi prostě s neschopenkou nemá nic společného. Akorát se tím řeší problém, který by měl řešit zaměstnavatel (převedení a vhodnou práci, 8 hodinové směny, když to nejede, tak by žena správně měla být na překážkách na straně zaměstnavatele, tedy být doma a mít plný plat).
Jestliže jsi ve zkušební době je to blbé, nemůžeš toho od zaměstnavatele moc žádat, protože to tě vyhodí rovnou. Praktický doktor napsat neschopenku může, tedy ne na těhu, ale zase jenom na přechodnou dobu, tak 2-3 týdny, jakmile to překročí dobu, kdy bude neschopenku vyplácet sociálka už bych se divila, kdyby jí nechal, já osobně bych to fakt neriskovala.

iluky
autor
17. pro 2014

@paracka ja si taky rikam....mam cislo na jineho,ale ted do vanoc uz me neveme...musim vydržet do ledna a snad to vyjde...hlavne jak jsem byla po druhe konizaci tak mi rikal jak musim otehotnet brzy,chteji mi sebrat delohu a pak se se mnou bavi jak kdybych to mela potratit...hlasky stylem: no je to nejaky divny,nezda se mi to nebo tohle se asi vyvijet nebude me serou,jsem tehotna poprve,ze vseho jsem vypleskla a ted se kvuli debilovi bojim i kychnout aby se neco nestalo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru