Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
2. bře 2010

mis: v Bohunicich je plno? 😖
jinak zitra jdu pro tu zavinovacku lodger, tak dam vedet jaka je 🙂
jinak co se tyce kontrol atd, tak vubec netusim jak to je.. ja jdu ke sve doktorce naposledy 14.3 a pak uz si me prebira doktorka v porodnici

evejka
2. bře 2010

Ahoj holky,moc vás zdravím...no vy jste se zas rozjely...člověk tlačí v práci na pilu a nestíhá dočítat🙂Teri,my taky jdeme do Roana,ale zelenýho s kostičkama,jedeme ho koupit ve ČT do Práglu, mimochodem,líbí se mi taktéž 1.varianta:)už se těším....jinak,jak budete vybavovat vnitřek kočárku?peřinky,nebo nějaké fusaky?Nemám představu a zatím jsem se ještě nerozhlížela...děkuji za info...jo dneska v noci se mi hodně špatně spalo,malá byla divoká a manža děsně chrápal, tak jsem byla ráno nepříjemná a vystříkala jsem na něj všechny svoje nervy:(no nemaj to taky s náma lehký 😀

t.kosticka
2. bře 2010

ahoj evej!
A dobře jsi udělala, že jdeš taky do Roanu 😉
My pro něj jedeme dneska. Teda zaplatit a objednat. 14 dní je dodací lhůta...

Já myslím, že na léto je fusak zbytečnej,ne?! Ve velkých vedrech stačí jen plína a v jarním počasí jen peřinka...

evejka
2. bře 2010

No,proč se ptám...manža má pocit,že zezdola na mimulána bude táhnout 😀 je tam prý jen slabá podšívka...tak nevím,jestli se to ještě něčím vystýlá 😀

t.kosticka
2. bře 2010

tak na dno můžeš dát třeba rychlozavinovačku

miselaniki
2. bře 2010

Veri: prý je, ale to se furt mění. Tak abychom se pak nakonec nepotkaly ještě na Obilňáku🙂. A kde si ji objednávala, dá se koupit i přímo v Brně? Jakou barvu si bereš?

t.kosticka
2. bře 2010

a pokud se ti to bude zdát málo, tak třeba...http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/fusaky-a-p...

verisek
2. bře 2010

nakonec ji budu kupovat primo v Brne, na Lidicke, v obchode babycar, stoji tam 999,- takze plus minus stejne jak vsude, jinak barvu jsme si vybrala lagoon

evejka
2. bře 2010

Teri,děkuju..myslím,že v Roanu,ale nějaká ta matrace je, sice slabší, ale je...doufám,že se ještě v zimě s těma našema kráskama vejdem do korbičky i ve fusaku 😀 s tou zavinovačkou je to dobrý nápad.Mám dvě a ještě spací pytle...no nebudu to přehánět...dokoupit se dá dycinky 😀 Jinak do zavinovačky se dává ještě asi plínka,co,nebo ta osuška?Ty jo,chytá mě mateřskej záchvat bezmoci 😀 do toho máme rozestavěnej byt a není vidět na konec...trochu depka,dneska 😀 no,asi jak začnu prudit,ale hlavně ne rodit,třeba se ledy pohnou 😀

evejka
2. bře 2010

Joo a holky téma 😀 co vy a monitor dechu?Budete ho pořizovat?Prý,když je miminko donošené a narozené v termínu,není třeba...ale kdo ví?Nebo stačí jen chůvičky....no my prvorodičky jsme fakt šílený 😀

janinka22
2. bře 2010

Evi,já monitor dechu určitě zatím pořizovat nebudu,budeme mít malýho zatím v ložnici a taky všude slyším i od doktorů že je to zbytečný pokud jak píšeš je miminko v pořádku 😉 takže s tímto bych počkala až do porodu,koupit to pak můžeš vždycky a navíc to není zrovna levná záležitost..
Já jsem si do kočárku pořídila soupravičku takovou lehkou peřinku a polštářek,tak to snad bude stačit a pod malýho asi šupnu jen látkovu plínku..
Jo to ti věřím,taky mě občas chytají takový stavy jak to všechno zvládnu co a jak udělat,jak to bude nejlepší..ale to se všechno podá a bude to v pohodě 😉

andrea110409
2. bře 2010

Ani já nebudu zatím pořizovat monitor dechu, mrňous bude s námi a myslím, že budu jak na jehlách 🙂 Taky jsem teď s kamarádkou mluvila o epidurálu a jsem rozhodnutá do něho nejít. Je kolem toho až moc rizik ....tak uvidim jak se budu tvářit až to přijde 😉

zuzi82
autor
2. bře 2010

Já monitor kupuji. Beru ho od mamčiné kolegyně, takže mě vyjde levněji. Mám v okolí dvě mimča, které měly zástavu dechu, přestože byly donošené. Myslím, že když jsem dala peníze za kolotoč nad postýlku, což je věc, bez které se obejde každé mimčo, tak do monitoru je dát prostě musím. Nechci si pak vyčítat, že mi to bylo líto. Když to ani jednou nespustí, budu ráda, ale kdyby mimčo přestalo dýchat a já monitor neměla, asi bych vždycky litovala toho rozhodnutí ušetřit.

crawler
2. bře 2010

my máme na dně kočárku polstrování, takže bohatě stačí jen dečka nebo plína...prosím vás nekupujte na léto fusak - to by se vám v tom dítě uvařilo! když nemáte kočárek s matrací nebo něčím podobným, tak stačí přeci obyč flísová deka...😉

andy: taky jsem rozhodnutá nejít do epi a jsem zvědavá, zda o něj nakonec nebudu škemrat, ale myslím, že ne - ségry nad ním prostě ani uvažovat nezačaly a ani je to nelákalo a neměly krátké porody nebo tak něco - ale to tělo jim s tou bolestí prostě bojovalo přirozeně a nejdůležitější je stejně psychický stav rodičky - třeba ségra mi právě říkala, že se na porod těšila - že si ho vychutná a jako třešničku na dortu se bude těšit na to malé a těch pár hodin uteklo a když bylo po všem, tak už si na bolest ani nevzpoměla. Stejně tak mi popisovala porody mamka. Já si hodlám ulevovat ve vaně, sprše na baloně, masážema, hudou, apod. do epi půjdu, když už budu vysílená nebo když to doporučí lékář...ale můžu se zeptat, co ti o epi říkala ta tvá kamarádka?

já monitor nee - maximálně si půjčím chůvičky, které už sestra má pořízené...Mě to prostě přijde jako "emoční vydírání" obchodníků - nemůžu si pomoct. Děti se rodí stále stejné a nikdy nic takového nebylo a ano byla (kdysi dávno) mnohem vyšší úmrtnost, ale z jiných důvodů než ze zástavy dechu (to je nějaké určité procento, stejně jako syndrom náhlého úmrtí)...Něco jiného je, když se narodí malé předčasně - ale stejně - po to rizikové období je stejně pod dohledem v nemocnici a domů ho pustí až je na úrovni ostatních dětí...Prostě já na něco takové radši nebudu myslet, páč něco zlého se může stát kdykoli - vždyť si vemte, kolik hraček je nebezpečných - kolik jich neprošlo atestacemi a pak se stane, že se dítě zadusí nějakou malou částečkou a rodiče si nadosmrti vyčítají, že takovou hračku koupili...

verisek
2. bře 2010

ahoj, tak ja budu mit monitor dechu pujceny, kaammoska ho mela v kolibce kterou mi taky pujci, jinak bych ho nekupovala, i kdyz kazdy na neho ma jiny nazor, jim napriklad mala prestala dychat a volali sanitku, diky tomu to poznali, jinak by na to neprisli, ono to zacne pipat po 17 sekundach co mimi nedycha

verisek
2. bře 2010

jinak uz mam skoro vyprano taky 😉
na kolik jste prali takovety klasicke plinky?

zuzi82
autor
2. bře 2010

Veri: plínky jsem prala na 60°C, ať se trochu operou a jsou jemnější 😉

evuss
3. bře 2010

Dobré ráno,

tak my taky plínky na 60. A též už máme skoro vše vyprané. Mamka se do toho pustila za mě a každý den když jsem přišla z práce tak jsem měla nachystaný vyžehlený koš miminkovin. Takže mi to hodně helflo a babči za to budem muset koupit nějakou odměnu 🙂 Ale teď mám problém kam ty všechny vecičky dám😝 . Dokonce mám ještě dvě krabice s oblečením a ještě nějaké u tety, ale to už opravdu teď chystat nebudu. Počkám jak bude mímo velké a jak rychle poroste a taky co to bude 🙂 a pak budem šatník obměňovat 🙂

Jinak monitor pořizovat nejspíš nebudem. Dá se půjčit u nás v porodce, takže když se rozmyslíme jinak tak si ho kdyžtak půjčíme tam.

Do kočárku dám jak psala craw prostě jen deku nebo když bude pařák tak jak říkáte tu plínku. Myslím že fusak je opravdu zbytečný.

andrea110409
3. bře 2010

Dobré ráno holky,

tak dneska jsem měla jednu z horších nocí....vzbudila jsem se ve 2 a jeste v 3:30 jsem koukal na hodiny 🙄 Nejhorší, že se takhle ale budím úplně sama, mrňousek spinká ani se nehne a já koukám do stropu.
Venku taky není nic moc počasí a já bych asi měla někam vyrazit směr město. 😒
Mám, ale dotaz - nekupoval jste někdo oválnou matraci do kolíbky ? Nevím kde ji sehnat

eriska
3. bře 2010

Dobré ranko,
an, přidávám se k "nespáčům", ikdyž u nás to bylo tím, že jsem měli v posteli pejska, včera, když přišli kluci z procházky, tak jsme mu našli kousnutí od psa, takový malý raťafák pod ním podběhl a kousl ho docela ošklivě, takže jsme ještě večer měli výjezd na pohotovost, tam mu to sešívačkou zašili (mi ho bylo děsně líto) a řekli si za to 950Kč..no, mazec..a tak byl takový smutný a kolem 4 nám vlezl do postele a my neměli tu sílo ho vyhazovat..takže jsem pak už moc nespala, jen se převalovala..

my taky zatím do monitoru dechu nejde, ne, že by nám bylo líto peněz, ale mimi budu mít v postýlce hned vedle postele, že se tam ani nepostavím, takže ho krásně uslyším a přes den budu taky s ním, nebo mám po tetě chůvičky a ty mi udělají snad tu samou službu..jinak jsem se tetou bavila právě o porodu a ona rodila poprvé s epi a pak musela císařem, ale říkala, že kdyby si mohla vybrat, tak znova s epi s tím nastřižením, že to není nic tak hrozného, jak se píše..nebo prostě jen měla štěstí na doktora..jsem zvědavá, jak na tom budeme my...já jsem zatím rozhodnutá, že do epi půjdu, když už budu myslet, že to je neúnosný..jinak se to pokusím nějak "přežít"

holky, souhlasím s craw, určo fusaky nepořizujte, je to zbytečné vyhození peněz..na léto, ani teď, na jaro ho nevyužijeme..stačí silnější deka a na léto pak přikrýt plínkou a když by bylo jo zima, tak peřinkou..jinak pod mímo do kočárku na jaře dám asi ještě dečku a v létě jen plínku, aby se zbytečně nepařil..

veri, já plínky ještě neprala, ale ty, co máme poděděný hodlám vyvařit a ty 4 nový k nim přihodím..naši to vždycky vyvářeli, takže si říkám, že ze začátku se určo nic nestane, když budou na víc..aspoň se trošku operou

janinka22
3. bře 2010

Dobré ránko.
craw,souhlasím s tebou-jak s tím monitorem dechu-napsala jsi to naprosto přesně jak si myslím 😎 tak i co se týče epiduralu.. jsem stejného názoru,budu si ulevovat u porodu jak jen to půjde,nejvíc chci teda být ve vaně,když bude obsazená,tak aspoň ve sprše no,a pak se uvidí,já ho nezavrhuju,to vůbec ne,ale chci ho opravdu v nutnosti-uvidíme jak budu mluvit při porodu protože bolest moc dobře nesnáším 😀

andy,tak to u nás je krásně,dneska musím jet po obědě do Brna,tak se mi aspoň fajn pojede 🙂 zítra musím taky,ale to pojedu už ráno s manžou,pak jdu do poradny..

Holky nám budou dělat asi od pondělí novou koupelnu,vypadá to,že se na ten první týden asi stáhnu k někomu z rodiny,tak budu v Brně,i když se mě nechce,ale tady bude bordel a prach a neměla bych kam chodit čůrat a koupat se.. tak se asi ani nedostanu na net.. 😒

evejka
3. bře 2010

Holky,dobré ranko...děkuji moc za názory 🙂 Jsem zatím na vážkách s monitorem,ale uvidíme...ty jo,už se nám to a vám po 30.tt teda krátí..uteklo to jako voda 🙂 Včera mi manža hladil bříško a říkal,jak už se těší,až bude malá venku...já teda taky 🙂 ale těch věcí,co je třeba dát ještě do kupy...plínky peru také na 60, včera jsem koupila dětské povlečení a peřinku s polštářkem a je to teda nádhera 😉 Jinak Andy,noci mám občas taky krušné a tím,jak chodím ještě do práce, nechce se mi ráno ale vůbec vstávat...dneska jsem se ale vyspala do růžova 🙂 matraci jsem našla tuto http://www.detskybioshop.cz/detsky-bio-shop/esh...

andrea110409
3. bře 2010

Tak holky asi dneska vemu auto a půjdu objet nějaké obchůdky s dětskýma věcičkama. Mám v tom nějaký bordel a sehnat oválnou matraci do košíku asi nebude žádná legrace 😠 🙂

eriska
3. bře 2010

jani, to se určo přestěhuj, my dělali koupelnu úplně od základu a prach dostávám z věcí ještě teď☹ hlavně, jestli máš vypráno pro mimčo, tak to pořádně utěsni v nějakém pytli a hoď co nejdál to půjde...

holky, já bych šla taky ven, tady krásně svítí sluníčko a je jasná obloha, ale musím být doma s Barrýskem, musíme ho hlídat, aby si ty sponky nevykousal, a to 10 dní..po 9 frčím k dr. na kontrolu a to přijede z práce přítel..takže máme průpravu na miminko🙂

eriska
3. bře 2010

tak z mamitati je objednáno za 2100..další částečka na seznam🙂 kdo jste od nich objednával, oni mi předem pošlou mejlík, že zboží zasílají?

an, já na to, že s Blankou jsem začínala plaváčka u nás v chrudimi, ji, jako takovou nemusím, ale absolvovala jsem pár pobytů a těm mimčům se to děsně líbí..a i teď, když jsem některé z nich viděla, jsou to školáci a nijak jim to neublížilo..holt má tu smůlu, že v ČR je toho průkopnice..ale každopádně, to musí každý dle svého uvážení..my teda do lítání nepůjdeme, ale vyhazování do vzduchu, různé kotrmelce, atd..to určo jo..a jaký v tom je pak rozdíl, že?

janinka22
3. bře 2010

eri,jo už mám vypraný věci pro malýho,manža chce dokonce i nějak těsnit dveře aby se nám ten prach nedostal jinam než do předsíně,tak jsem zvědavá..no snad to bude v pohodě

eriska
3. bře 2010

jani, bude to v pohodě..nám dost pomohla hodně tlustá izolepa..tou jsme přelepili dveře z obou stran a bylo to v pohodě..ale u nás to bylo i tím, že chlapi chodili po celém bytě a ten prach se roznesl..☹

přiznejte se, kdo nám to sluníčko ukradl? tady už po něm není ani památky☹

t.kosticka
3. bře 2010

Ahoj holky,
já monitor kupovat budu. nebo si ho půjčím v půjčovně. Jsme cholerickej plašan a myslela bych na to furt dokole. To vím.

Já taky dneska blbě spala(jako posledních asi 9 nocí za sebou 😒 )

Andy
a co teda tohle, jak jsem posílala včera odkaz evejce na matraci do kočáru...stejně v tom košíku bude jen přechodně,ne?!http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/fusaky-a-p...

t.kosticka
3. bře 2010

holky, včera jsme kupovali kočár...

a víte, že máme nakonec úplně jiný než jsme tady prezentovala...máme tuhle barvu

http://www.bambi-shop.cz/images/b926.jpg

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru